ФЕВРУАРИ месец е студен, но ще бъде най-щастлив за мен ! - Тема 6

  • 26 774
  • 728
# 555
Здравейте и от мен!
За имената аз процедирах по следния начин - прерових всички възможни сайтове за имена и техните значения. Направих един списък и после с таткото избрахме.
На този сайт има доста голям избор: http://stratsimir.exsisto.com/
Също има и чужди сайтове, които са полезни, когато търсите значението на името. Simple Smile
Виж целия пост
# 556
здравейте мамита. Леле вие колко неща сте навзели, а аз абсолютно нищо. Мисля че е прекалено рано. Ние още не сме започнали даже ремонта на стаята. Ремонтирам терасата първо и после мисля и стаята да оправям и чак след това да се заема с покупки, но това някъде декември.
Както мислите по въпроса, че ако се купи нещо не трябвало да се носи в къщата ви. Майка ми ме побърква с тази глупост, а на мен ми изглежда пълна простотия. Като родела щели да се донасят и сглобяват и тн. Малко го намирам за безумие това. На мен ми се иска аз да си подредя всичко преди това, а не те после да ми редят което както им падне.

Хубав ден на всички и давайте съвети за име Simple Smile, приемам всякакви,че нещо не мога да го измисля.
  23 февруари по християнския календар е Св.Поликалп, през този месец са мн.актуални имената: Валентин, Трифон, Симеон, Мони,Евлоги,Кирил,Хари, Огнян....Ето идеи за имена!
Виж целия пост
# 557
Здравейте и от мен!
За имената аз процедирах по следния начин - прерових всички възможни сайтове за имена и техните значения. Направих един списък и после с таткото избрахме.
На този сайт има доста голям избор: http://stratsimir.exsisto.com/
Също има и чужди сайтове, които са полезни, когато търсите значението на името. Simple Smile
Изпрати моля те, линкове към чуждите сайтове за значението на името, а може и към наши.  bouquet
Виж целия пост
# 558
Здравейте момичета , радвам се че ме приехте сред вас  Hug . Много ще сте ми полезни за напред .
Гледам че обсъждате кошарки .Ние сме си харесали 2 модела, но само за сега само тук сме ги гледали не в магазина . Ще ви ги пусна да си кажете мнението  Hug




  вторият модел

Вие пазарувате ли вече? Ние още не се купили нищо , а нямам търпение вече да пазарувам  Rolling Eyes .
Виждам че и за раждане коментирате , аз искам да родя по естествен път , стига да нямам показания за секцио . За сега вървя за естествено , пък ще видим има време , да сме живи и здрави  Hug .
А колички харесали ли сте нещо ?

Обсъждали ли сте килата ? Аз съм +7  Embarassed . Похапвам си не се оставям  Simple Smile .

Ние с мъжа ми отиваме на разходка че е приятно време .Лек ден и по късно пак ще се включа  Hug
Виж целия пост
# 559
Здравейте и от мен!
За имената аз процедирах по следния начин - прерових всички възможни сайтове за имена и техните значения. Направих един списък и после с таткото избрахме.
На този сайт има доста голям избор: http://stratsimir.exsisto.com/
Също има и чужди сайтове, които са полезни, когато търсите значението на името. Simple Smile
Изпрати моля те, линкове към чуждите сайтове за значението на името, а може и към наши.  bouquet

http://www.babyzone.com/baby-names/
http://www.behindthename.com/
http://www.babynames.com/
http://www.thinkbabynames.com/
http://www.imenata.com/
Виж целия пост
# 560

Стига, Бимба! Ще се зариеш после от дрешки и чудеса-има погачи и какво ли не, със сигурност и роднини, приятели, приятелки ще ти надонесат неща, стига си го мислила!Няма дете дето не е облечено и изхранено!Важно е да сте здрави и спокойни, а д-р Спок е казал, че на едно бебе му е все едно, дали спи в златно креватче или чекмедже Laughing

Е, ми, от страна на роднини само от майка ми и баща ми. Не всички са във възторг от това, че чакам дете. Нито от мъжа, от който го чакам. Приятели в родния ми град не ми останаха - само 2-ма. Поне само за тях сега се сещам. Другите са в София. Разчитам общо взето на това, което ще купя аз с помощта на баща ми (за което му благодаря, понеже имах намерение да ходя пак към София да търся работа преди месеци, за да осигуря на детето, каквото му е необходимо, но той не искаше и каза, че той ще помогне, се радваше някак си и че затова е баща, а аз да си стоя на дупето у нас на топло). Таткото още го чакам да се накани да вземе нещо на дъщеря си. Общо взето затова стоят така нещата, че времето притиска. Приятелката, която искаше да е кръстница на малката, след като се отказа таткото да работи при нея, а аз се разочаровах малко или много , оттам-нататък не се е обадила вече втори месец. И малката остава без кръстница, само с мен, дядо си, баба си по моя родова линия и баща си. А и аз съм казала, че няма да позволя хора, които не се радват за малката или за мен, които еди си какво (дрън-дрън), да са около малкото ни момиченце. Просто да забравят. От момента на зачатието, тя е на първо място пред всички.
Виж целия пост
# 561

Стига, Бимба! Ще се зариеш после от дрешки и чудеса-има погачи и какво ли не, със сигурност и роднини, приятели, приятелки ще ти надонесат неща, стига си го мислила!Няма дете дето не е облечено и изхранено!Важно е да сте здрави и спокойни, а д-р Спок е казал, че на едно бебе му е все едно, дали спи в златно креватче или чекмедже Laughing

Е, ми, от страна на роднини само от майка ми и баща ми. Не всички са във възторг от това, че чакам дете. Нито от мъжа, от който го чакам. Приятели в родния ми град не ми останаха - само 2-ма. Поне само за тях сега се сещам. Другите са в София. Разчитам общо взето на това, което ще купя аз с помощта на баща ми (за което му благодаря, понеже имах намерение да ходя пак към София да търся работа преди месеци, за да осигуря на детето, каквото му е необходимо, но той не искаше и каза, че той ще помогне, се радваше някак си и че затова е баща, а аз да си стоя на дупето у нас на топло). Таткото още го чакам да се накани да вземе нещо на дъщеря си. Общо взето затова стоят така нещата, че времето притиска. Приятелката, която искаше да е кръстница на малката, след като се отказа таткото да работи при нея, а аз се разочаровах малко или много от крясъците й и че го накара да й измие обувките пред мен и пред нейния мъж, след като извади няколко причини да не плати работните дни на таткото, оттам-нататък не се е обадила вече втори месец. И малката остава без кръстница, само с мен, дядо си, баба си по моя родова линия и баща си.
     Всичко ще се подреди, не се самонавивай! 2 приятелки е много по-добре от 20 познати! Щом кандидат-кръстницата се е държала лоша, значи бебка има късмет, че няма да има тази за кръстница!Успокой се! Стой на топло, както ти е казал татко ти и ще видиш, че всичко ще е наред!
Виж целия пост
# 562
Здравейте и от мен!
За имената аз процедирах по следния начин - прерових всички възможни сайтове за имена и техните значения. Направих един списък и после с таткото избрахме.
На този сайт има доста голям избор: http://stratsimir.exsisto.com/
Също има и чужди сайтове, които са полезни, когато търсите значението на името. Simple Smile
Изпрати моля те, линкове към чуждите сайтове за значението на името, а може и към наши.  bouquet



http://www.babyzone.com/baby-names/
http://www.behindthename.com/
http://www.babynames.com/
http://www.thinkbabynames.com/
http://www.imenata.com/

     Супер! Започвам да ги чета!  bouquet Simple Smile
Виж целия пост
# 563

     Всичко ще се подреди, не се самонавивай! 2 приятелки е много по-добре от 20 познати! Щом кандидат-кръстницата се е държала лоша, значи бебка има късмет, че няма да има тази за кръстница!Успокой се! Стой на топло, както ти е казал татко ти и ще видиш, че всичко ще е наред!

Мерси!  Hug Права си.
Тя е помагала, всичко беше наред, докато не стана това с работата. Просто после .... Както и да е.
Вярвам в хубавото и знам, че появи ли се малката ще го имаме. Ще е трудничко, но пък тя ми е радостта.  Heart Eyes Жива и здрава да се роди само!
Бях забелязала, а и го изпитвам сега на гърба си, че когато се появят децата, тогава става една естествена "чистка" на приятелите и на нужното/ненужното в живота на децата ни. Не знам как става така. И в последствие вече всеки показва кой е приятел.
Виж целия пост
# 564
Здравейте и от мен Wink
Контракций и аз имам,ама мойте са безболезнени.Моя доки каза че щом са безболезнени,няма проблем.
Относно съня,неспокоен ми е,понеже ставам много често до вц,ама не ми прави вече впечатление.
Име сме избрали,но с ММ харесахме още едно,та ще го мислим на момента.Освен това ако се роди на някой празник-ще го кръстим на деня си.
За бебето не сме купували нищо,аз съм казвала не веднъж,че е от суеверие.Но живот и здраве около Коледа ще купим кошарката и нещата от първа необходимост.Всичко друго,след като се роди,живот и здраве.
Незнам за вас,но аз горе-долу от както съм бременна,всяка неделя ходя на църква,поне се старая де.Много се зареждам с положителна емоция и това ми дава сили и вяра,че всичко ще е наред.Имайки в предвид какво съм преживяла,не е никак лесно да се отдадеш на 100% на бременноста си.
Някой беше писал,че да раждаш секцио по желание,не било нормално,за жена която искала да става майка,или нещо подобно.Дрън,дрън,как може така да се говори,за жени,за който не знаеш нищо,и дори причината да го правиш.Последните ми две приятелки бяха със секцио по желание-едната защото е с малък таз,другата с голямо бебе,сега ще ражда друга моя приятелка секцио,защото повече се притеснява за бебо да не ае мъчи......и още куп примери мога да дам.Това значи ли че не са истински майки,естесвено че не.
Виж целия пост
# 565
Здравейте!
Bimba-Timba аз мислех да въздържа мнението си по повод коментара на Мишето за секциото.Но се радвам,че ти си казала това,което аз си мислех след като го прочетох.  Wink нямам какво друго да допълня към твоето мнение на този етап.
Що се отнася до приятелки и познати,хич да не им се връзваш. Ти гледай кой е до теб,за другите пълен игнор. Голяма работа,че няма да е кръсницата на детето ти.Мен ако питаш, въпросната жена въобще не заслужава този жест от твоя страна към нейна. Wink Освен това по традиция да ти кажа,че мъж кръщава бебето,а не жена,нищо че последните години се позволява в някои църкви и манастири жена да държи бебето по време на церемонията.По християнски обичай мъж кръщава детето и официално той е кръстник.Кръстницата е просто...жената на кръстника. Grinning
За име ние също се колебаем. Но пък в крайна сметка все ще ги измислим тези имена,няма да останат децата без имена я! Wink
Аз имам контракций.Не са болезнени или поне много рядко,но корема ми често се втвърдява.Засега пия магнезий,пък да видим дали ще помогне.
Виж целия пост
# 566
Момичета да ви питам по една тема, кято ме вълнува в какво положение сте и вие, има ли и други като мен - става въпрос за качените килограми. С първата бременност качих 22кг и толкова се надявах този път да са по-малко, ама...има време де. До сега съм качила 11 килца при стартово 61 и ръст 174 см. С колото и майчета да се видя или чуя все по 12-13 кила са качила, да не говорим, че има и с мн по-малко. Как става тая работа? Вие как сте с килограмите? Аз клкото и здравословно дасе храня май и от въздуха пълнея Embarassed
Виж целия пост
# 567

     Всичко ще се подреди, не се самонавивай! 2 приятелки е много по-добре от 20 познати! Щом кандидат-кръстницата се е държала лоша, значи бебка има късмет, че няма да има тази за кръстница!Успокой се! Стой на топло, както ти е казал татко ти и ще видиш, че всичко ще е наред!

Мерси!  Hug Права си.
Тя е помагала, всичко беше наред, докато не стана това с работата. Просто после .... Както и да е.
Вярвам в хубавото и знам, че появи ли се малката ще го имаме. Ще е трудничко, но пък тя ми е радостта.  Heart Eyes Жива и здрава да се роди само!
Бях забелязала, а и го изпитвам сега на гърба си, че когато се появят децата, тогава става една естествена "чистка" на приятелите и на нужното/ненужното в живота на децата ни. Не знам как става така. И в последствие вече всеки показва кой е приятел.
    По принцип в по-различна ситуация се проявяват приятелите, не задължително, когато се роди дете.При мен кипеше от приятелки около раждането, след раждането и до появата на един проблем....здравословен....Тогава много го преживях, но нещата влязоха в релси и....."приятелките" отново са налични...През това време си дадох сметка, че не ми трябват чак толкова много приятелки LaughingНедей да драматизираш така-детето винаги ще ти е най-голямата мъка и радост, но ще имаш и други радости! Писах ти на лични преди, може и таткото по-бързо да влезе в релси,а знаеш ли....може пък друг принц на бял кон да се появи....само да сте здрави! Hug
Виж целия пост
# 568
Здравейте!
Bimba-Timba аз мислех да въздържа мнението си по повод коментара на Мишето за секциото.Но се радвам,че ти си казала това,което аз си мислех след като го прочетох.  Wink нямам какво друго да допълня към твоето мнение на този етап.
Що се отнася до приятелки и познати,хич да не им се връзваш. Ти гледай кой е до теб,за другите пълен игнор. Голяма работа,че няма да е кръсницата на детето ти.Мен ако питаш, въпросната жена въобще не заслужава този жест от твоя страна към нейна. Wink Освен това по традиция да ти кажа,че мъж кръщава бебето,а не жена,нищо че последните години се позволява в някои църкви и манастири жена да държи бебето по време на церемонията.По християнски обичай мъж кръщава детето и официално той е кръстник.Кръстницата е просто...жената на кръстника. Grinning
За име ние също се колебаем. Но пък в крайна сметка все ще ги измислим тези имена,няма да останат децата без имена я! Wink
Аз имам контракций.Не са болезнени или поне много рядко,но корема ми често се втвърдява.Засега пия магнезий,пък да видим дали ще помогне.
   Аз пък зная, че КУМАТА е кръстница, а КУМЪТ е кръстник и ако е момиче-кръщава кумата, ако е момче-кумът, за да ги направляват-жената-момичето, а мъжът-момчето за най-важните неща през живота.....май така е било от едно време....не съм много силна по темата, но така съм чувала newsm78
Виж целия пост
# 569
Като заговорехте за имена... Simple Smile
Преди години много исках да си имам бебе, а то се случи, когато оставих тази мисъл настрана и просто живях живота си с работа, връзка и т.н. обичайните неща. Та, преди години още ми се бе родило 2 имена в главата и то за момиченце. За момче нямах идея. Дойде момента, в който ето, бебето е налице и се оказа момиче. Натежа едното име от преди години. Поразрових се из интернет за имена от цял свят. Изкара ми списък с имена от различни места. Първото, което отворих беше Хавай. И какво да видя - името, на което се бях спряла се оказа хавайско, с 1 буква омекотено в +. Самото име имало значение, а това име означавало "child of heaven/heavens" (не помня в единствено или мн. ч. беше), което е "дете от Рая/дете от небесата".
Е, като прочетох значението на името, на което инстинктивно преди години съм се спряла, споделих го на таткото и двамата бяхме категорични и сигурни, че явно малката си е дошла с името и това е то, името.  Heart Eyes Blush

Пс: Колкото да килата - аз съм вече +30 и Бог да ми е на помощ  Laughing . Ще стана накрая + 40 и се надявам да спра до там.  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия