ФЕВРУАРИ месец е студен, но ще бъде най-щастлив за мен ! - Тема 6

  • 26 763
  • 728
# 630
Добро утро!

Аз ще съм си в къщи 2 дни , ще гледам Мики , че тати не е в града. В неделя вечерта много кашля , ставахме посред нощите , пръсках нослето , капах го с капки , после и с помпичката го пръсках (с Вентолин ) . Заведох го на градина (трябваше да отида на работа, че колежката почиваше). На обяд ми се обади докторката да си го прибирам , че много кашля. Взех го с мен на работа, то пощръкля  Twisted Evil , а аз имах много работа  Close, много гаден ден . Снощи същата работа, заспа в 21:30 и спа да 24:30 и като почна пак една кашлица и сополи (от нослето се стича секрет към гърлото ). Кашля до толкова че повърна слуз  Tired . Около очичките му сега има червени точици (напукани капиляри ) от напъването да се изкашля. Днес на обед ще го водя при докторката - пак !
 Та първо исках да ви се оплача и второ да ви кажа  лесно майка не се става, "майка" не е  само да го родиш това  дете;
 майка си когато сърцето ти спира при думите на детето то "мамо не дишам !" ;
майка си когато при всяка ситуация детето ти те гледа в очите и чака да имаш решение и да му помогнеш;
Майки сме когато изпиташ огромна гордост, например на коледното тържество , че детето ти е казало стихче пред всички !
Дано всички имаме по едно здраво бебече през февруари , да видите какще се радваме на първата усмивка ,  на първата дума   Heart Eyes

Иначе за раждането, моето мнение е за нормално раждане, освен ако няма някаква основателна причина на секцио. Аз лично раждах нормално.

Извинявам се за дългия и натоварващ пост   bouquet

Красе иди  на доктор и пиши после как си  Hug

 хубав ден от мен  Hug
    Много хубав пост! Да, майка лесно не се става, но раждането е най-лесната част! Simple Smile
Виж целия пост
# 631


Това е много гадно !  #Cussing out , но и аз като Thea смятам че е малко неуместно. За жалост такива гадости се случват, но те са изключения.

Гадно е, да! Ако се замислите обаче не е неуместен. Интересно също е това, че при усложнения винаги накрая се прибягва към секцио - защо? Не говорим за здравни каси, пари и подобни. Защото секциото е решение при усложнение. Кога, кое го прави решение при усложнение и защо?
Едно нещо е решение когато дава изход на проблем по бърз, по-"лек" ли да го кажа и аз не знам, начин.
Имаш примерно 2 начина да направиш нещо. Първия е ... и не става нещо, не се получава.. втория е вариант Б - бързо решение. Понякога вариант А е звено, което можеш да прескочиш. Понякога с вариант А си усложнява човек живота. Вариант Б е спасителния вариант, при несполучлив осъществен вариант А. Можете да минете на вариант Б, за да избегнете някои работи. Примерно, де...
Тези въпроси ги задавам с цел да седнем да си поразмишляваме над нещата. Така, де, нали си дискутираме, а.к.а. чешем езиците Simple Smile .
Е, да, случват се такива работи и то не рядко. Никак не рядко.
Виж целия пост
# 632


Това е много гадно !  #Cussing out , но и аз като Thea смятам че е малко неуместно. За жалост такива гадости се случват, но те са изключения.

Гадно е, да! Ако се замислите обаче не е неуместен. Интересно също е това, че при усложнения винаги накрая се прибягва към секцио - защо? Не говорим за здравни каси, пари и подобни. Защото секциото е решение при усложнение. Кога, кое го прави решение при усложнение и защо?
Едно нещо е решение когато дава изход на проблем по бърз, по-"лек" ли да го кажа и аз не знам, начин.
Имаш примерно 2 начина да направиш нещо. Първия е ... и не става нещо, не се получава.. втория е вариант Б - бързо решение. Понякога вариант А е звено, което можеш да прескочиш. Понякога с вариант А си усложнява човек живота. Вариант Б е спасителния вариант, при несполучлив осъществен вариант А. Можете да минете на вариант Б, за да избегнете някои работи. Примерно, де...
Тези въпроси ги задавам с цел да седнем да си поразмишляваме над нещата. Така, де, нали си дискутираме, а.к.а. чешем езиците Simple Smile .
Е, да, случват се такива работи и то не рядко. Никак не рядко.
Бимба, ако разровиш интернет, че и само нашия форум, ще срещнеш толкова ЗА секцио, колкото и ЗА естествено раждане и всеки ще ти извади една торба аргументи в полза на тезата си.Аз лично смятам, че всеки трябва да вземе своето решение-било то ЗА секцио без и с причина, било то за естествено раждане.За тази цел трябва да се има доверие на лекаря, че няма да те подведе с информация, а ние какво ще си чешаме езиците въобще няма значение LaughingПри всяко положение трябва да сме информирани и то за двете ситуации, за да не допуснем да бъдем подведени поради различни причини, от там нататък всеки трябва да има право на избор!
Виж целия пост
# 633
Така си е Simple Smile  Peace
Виж целия пост
# 634
И аз се изумих, когато доктора ми го каза, защото съм страшно против тази напитка, но явно има ефект, а и неговите думи бяха:"По - добре чаша кола, отколкото да се притеснявам цяла нощ и да не мога да спя."  
Но защо се притесняваш толкова?
И аз утре съм при новия лекар, дано се покаже вече бебето и да видим най-накравя пола Simple Smile Също дано да се е обърнало правилно вече с главичката на долу  Praynig

Ами както ти се притесняваш дали се е обърнало с главичката надолу, за което е още много рано, така и тя се притеснява, че не усеща бебето. Wink
Разбира се , че притесненията ще ни съпътстват през цялата бременност. Имах предвид, че е нормално бебето да не мърда нон стоп и за това да не се притеснява толкова, когато не го усети няколко часа.  Не я укорявам, че се притеснява, просто й казвам да не го прави за неща, за които е излишно, защото не е хубаво.  Peace
Виж целия пост
# 635
ТЕМАТА ЗА СЕКЦИОТО И НОРМАЛНОТО РАЖДАНЕ-не стана ли ясно,че всеки сам решава за себе си.Добре е да дават съвети вече раждали мами ,по единия или другия начин,но не и да се натрапва мнение.Така е,аз искам да раждам нормално,че ме е много страх от секцио,но ако не дай си Боже се наложи спешно секцио,никой не ме пита.Нали крайния резултат е най-важен,не това как си родила,дали ставаш за майка,и т.н.Ами да ви кажа,аз в живота си веднъж или два пъти съм гушкала бебе,незнам какво да правя с него,това значи ли че ще бъда лоша майка.Оффф,даже се ядосах вече,няма да пиша аз лично вече по тази тема,пък вие си дискутирайте  Wink
Иначе съм добре,хихихихи,цяла нощ моя бебо не ме остави да спинкам,и от сутринта пак,много ми е хубаво,ама се чудя кога спинка това бебе:-) Моя малък мъж,май ще го правим футболист като баща му Simple Smile
Хайде прегръщам ви мили бременнлийки Simple Smile
Виж целия пост
# 636
здравейте,
аз доста си го усещам, но има дни  в които почти не мърда, после ме пощурва по цял ден. Явно от време на време успяват да се наместят и кротват, после нали растат и почва пак да им става неудобно и айде пак се започват разни намествания.
Поне така аз си ги обеснявам нещата. Мисля че е нормално да не ги усещаме постоянно така енергични.

Тимба найстина и аз искам да помоля да не се пишат такива историй тук. Аз максимално избягвам всякакви подобни негативни историй и неща с недъзи и тн. Важно е за една бременна да мисли позитивно и да не се натоварва с такива неща. Достатъчно са ни личните притеснения .
Нека си пишем хубави и позитивни историй  Hug

Времето днес е просто прекрасно. Пожелавам ви хубав ден
Виж целия пост
# 637
здравейте,
аз доста си го усещам, но има дни  в които почти не мърда, после ме пощурва по цял ден. Явно от време на време успяват да се наместят и кротват, после нали растат и почва пак да им става неудобно и айде пак се започват разни намествания.
Поне така аз си ги обеснявам нещата. Мисля че е нормално да не ги усещаме постоянно така енергични.



 А, ми, те нали 16-20 часа спят, през останалото време разпокъсано на няколко части през денонощието са си буднички и си шават. Simple Smile
Виж целия пост
# 638
Темата за раждането се превърна от дискусия в копиране на глупости. Не разбирам защо трябва да се пишат някакви лични разсъждения, които накрая нямат никакъв смисъл и завършват с някой, който дописва "Да, разбира се". Основната роля на форума е да си помагаме, а не да се плашим допълнително.
Да не говорим, че някои от нас за съжаление са имали неуспешни бременности, които допълнително ни карат да стоим на тръни.
Така, че ще помоля да се опитаме да водим нормални дискусии, а не да си насаждаме страхове!

П.П. Не искам да пускам такъв краен пост, но на мен лично ми дойде в повече.
Виж целия пост
# 639
При мен май спи по 8 часа,другите 16 лудува  Laughing
Виж целия пост
# 640
Понеже и на мен ми дойде в повече дискусията за начина на раждане,да ви попитам следното-сондирам мнения относно възглавниците за бременни.Напоследък ми е малко трудно спането заради болки в гърба,та се чудя доколко ще помогне една такава възглавница и дали ще е оправдан разход,както се казва  Thinking
Виж целия пост
# 641
kateto128, имам позната,която беше доволна от такава възглавница.

Аз от няколко дни се замислям да си направя диск с чил аут и да помоля да ми го пуснат по време на раждането или пък аз да си взема едно малко cd-плеърче. Чела съм,че на някои места разрешават.Надявам се и в Надежда да е така
Виж целия пост
# 642
magyg това с музиката и на мен ми се струва добра идея.Тези дни се зачетох в темата Смешно ли е раждането и все повече се убеждавам,че искам да тръгна за болницата,като му дойде времето,не със страх,а с надежда и много любов-така де,кой е казал,че задължително ще боли много  Wink
Виж целия пост
# 643
kateto128, имам позната,която беше доволна от такава възглавница.

Аз от няколко дни се замислям да си направя диск с чил аут и да помоля да ми го пуснат по време на раждането или пък аз да си взема едно малко cd-плеърче. Чела съм,че на някои места разрешават.Надявам се и в Надежда да е така

magyg в Надежда имат музика по манипулационните. Поне на нас ни пускаха такава на трансферите, а те са точно до родилно на същият етаж.
аз пък мисля да си търся този "бял шум " или както му викаха там, който е като звука в корема ни и после като плаче бебето това го успокоявало много.
Виж целия пост
# 644
Здравейте усмихнянки (това е дума, която използваме за вечено усмихнати хора)


Аз днес бях на първия си преглед по ЗК. Записах се при д-р Папукчиев в 25-та поликлиника и останах много доволна както от лекаря, така и от сестрата. Доктора огледа бебо много обстойно, потвърди мъжките атрибути и всичко му е наред. Много е пораснало - 1033гр е вече Simple Smile Сториха ми се множко, но лекаря каза, че е в нормите. Взе ми цитонамазка и микробиология, а утре ще ходя на изследвания.


И бъдете по-положителни момичетааааааа   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия