Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво да правя, ако имам болезнени контракции по време на бременност?
Какви методи могат да се използват за раздвижване на бебето по време на бременност?
Какви са някои начини за осигуряване на спокоен сън по време на бременност?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво да правя, ако имам болезнени контракции по време на бременност?
Болезнените контракции по време на бременност могат да бъдат облекчени с различни методи. Пиенето на магнезий (напр. магнерот) може да помогне, но ако не винаги дава резултат, други методи като прием на но-шпа могат да бъдат опитани. Важно е да се консултирате с лекар, за да получите професионални съвети и да се уверите, че състоянието на бебето е добро.
-
Какви методи могат да се използват за раздвижване на бебето по време на бременност?
За стимулиране на активността на бебето по време на бременност могат да се използват различни методи. Шоколадът и студеният чай са известни със своите потенциални ефекти. Освен това слушането на детски песни и пускането на музикална играчка върху корема може да помогне за раздвижването му. Въпреки това е важно да се консултирате с лекар, преди да опитате каквито и да било методи за раздвижване на бебето.
-
Какви са някои начини за осигуряване на спокоен сън по време на бременност?
За да осигурите спокоен сън по време на бременност, можете да опитате различни методи. Някои жени намират за полезно да слушат мека музика или детски песни преди лягане. Освен това избягването на стимулиращи напитки като кафе и избягването на тежки хранения преди лягане може да подобри качеството на съня. Важно е да се вслушвате в собствените си усещания и да се консултирате с лекар, ако имате притеснения.
-
Какво може да помогне за подготовката за раждането и грижите за бебето след раждането?
-
Какви методи могат да помогнат за успокояване на бебето по време на бременност?
Често се изнервям ужасно, но нямам никакъв избор на този етап... Та, малко ден за ден, днес да мине, утре да дойде. Чакам си съкровището да ми дава смисъл.
Ако се чувстваш добре наистина е добре да прекарваш повече време навън.
Чета тук за скандали с родители, за щастие ние живеем сами и то на 100 км от свекървата и на 200 км от нашите като цяло се разбираме със всички, но вероятно защото се виждаме рядко. Е, разбира се в това има и лоша страна защото ще си гледаме сами бебо и дори ако се наложи за малко няма кой да ни го гледа, но така е всяко нещо има две страни. А що се отнася до скандалите, вчера моята майка дори по телефона успя да ме изнерви, казах и че съм хресала легло и мисля вече да пазарувам за бебето а тя като се развика че било рано и да не сме купували нищо от продавалника, а само нови неща. Много се изнервих, все пак това е нашето дете и смятам че ние си преценяваме как да си го гледаме. Но майната им на тези неща, времето е прекрасно и ни очаква най-хубавото нещо - да се раждат нашите ангелчета
ходих да гледам сгъваемите,но ми се видяха леко нестабилни,чак ще ме е страх да сложа бебето в такава кошарка-много се клатушка матрачето.И понеже помня,че ти си беше взела сгъваема,затова се обръщам и към теб.Ще купувате ли допълнително матраче? Сега ми хареса и една дървена кошара с колелца,пак ще мога да си я местя от стая в стая. Леле голяма чуденка пада с тия легла и колички
Аз се обърках кой тип матрак
е хубав, то голям избор има, с кокос, с пяна, с латекс, с незнам си какво
А, колата...ще я оправите,като намерите фар, това да е
и на следващия ден ММ имаше работа пак покрай Вис Виталис и го изпратих да отиде да се консултира за матрак и да вземе някакъв,който да е добър ,е взел е човека
и сега в петък като дойде и кошарата тогава ще видя и матрака,дано за тия пари е взел наистина нещо,което си заслужава
Не знам как да спра това, но наистина е ужасно.. Най-много мразя да ми натяква пък за чужди грешки, да мрънка на моята глава и като цяло моята майка също е чешит и то голям. Трудно е да се общува с нея, понякога дори не знаеш как ще реагира на нещо - един път ще се засмее, другия път може да се обиди или да се ядоса.
така се вълнувам, това са ни първите покупки за бебенцата