За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 39

  • 34 623
  • 783
# 405
И на нас са препоръчвали Панадол превантивно след ваксина. Давала съм само вечерта преди лягане от страх да не вдигнат през нощта а аз да не разбера за което. Не се е случвало до момента да имаме реакции след ваксинация и при двете ми дъщери.
Виж целия пост
# 406
задължително ли е след ваксина на бебе да се слага някаква успокояващо или ако няма температура или някакво раздразнение по-добре да минем без това?

По-добре не давай, ако не се налага.
Т-понижаващите дадени превантивно, няма да попречат на Т да се вдигне, нищо ще предотвратят появата на болка, само че после, може така да се получи, че да не са минали достатъчно  часове от приема и да не може да дадеш, ако наистина стане нужда.
Виж целия пост
# 407
Нищо не съм давала и не е имало проблеми.Не виждам причина да давам лекарство ако няма нужда.При първи симптоми му даваш каквото е необходимо и следиш ситуацията.Дискомфорта и раздразнението мисля че можеш да го изтърпиш.Може би защото аз не съм фен на лекарствата и още повече да се дават на  малки деца.Когато има нужда е достатъчно че ги тъпчем.
Виж целия пост
# 408
кажете ми ефикасен крем при подсичане на дупето Sad с Бочко и Мустела няма резултат
Ето тази Нивеа, не с розовата лента, а този - много е гъст, слагам първо зехтин, след това крема.
Скрит текст:
Като поотмина зачервяването взех този:
Скрит текст:
- също ми хареса, въпреки че досега май не бях ползвала кремовете на Нивеа. Ако не помага, нашата лекарка поне, изписва един мазен крем с витамини, приготвят го в аптеката.

задължително ли е след ваксина на бебе да се слага някаква успокояващо или ако няма температура или някакво раздразнение по-добре да минем без това?
Панадол давам, ако вдигне темп. След самата ваксина компрес с реванол правех на батковците, сега слагам кул патч. Дори лекарката предложи да сложа лепенката като тръгваме за поликлиниката, явно охлажда и леко обезболява мястото и след ваксината пак лепенка.
Виж целия пост
# 409
задължително ли е след ваксина на бебе да се слага някаква успокояващо или ако няма температура или някакво раздразнение по-добре да минем без това?

По-добре не давай, ако не се налага.
Т-понижаващите дадени превантивно, няма да попречат на Т да се вдигне, нищо ще предотвратят появата на болка, само че после, може така да се получи, че да не са минали достатъчно  часове от приема и да не може да дадеш, ако наистина стане нужда.


Точно поради тази причина изчаквам и аз. На някои ваксини вдига температура и чак тогава давам Панадол
Виж целия пост
# 410
Момичета, да ви питам, и най-вече Angel_Dust, от 1 седмица ползвам инхалатор на сина ми, който кашля вече месец. Та, откакто ползвам инхалатора кашлицата му стана, как да кажа...мокра и детето сякаш по-лесно я изкарва, но въпроса е, че продължава да си кашля, докато спи, като стане от сън или като се затича. Ходихме на лекар, прегледа го обстойно, но нищо притеснително няма. Нормално ли е да кашля, въпреки инхалациите?
Виж целия пост
# 411
С инхалациите втечняваш секрета и той се изхвърля чрез кашлицата. Затова е станала мокра, втечнени са сополите.
Виж целия пост
# 412
С инхалациите втечняваш секрета и той се изхвърля чрез кашлицата. Затова е станала мокра, втечнени са сополите.

Благодаря много. Вече се чудя какво да я правя тази кашлица.
Виж целия пост
# 413
Ако пребориш хремата, тогава и кашлицата спира.
Виж целия пост
# 414
така е, спрели хремата , спира и кашлицата, но имали сополи детето? Не си писала.  Thinking
Виж целия пост
# 415
А има ли хрема?
Виж целия пост
# 416
Да, тъкмо прочетох, че съм изпуснала да отбележа, че сополите спряха преди около 10тина дни. С бейби вак-а не вадя нищо, не се чуват, т.к. няма секрет в носа. Преди около месец се разболя, оправи се за 3 дни, повтори пак, но вече беше с кашлица, дори повръща няколко пъти само секрет. Сополите изчезнаха, ама кашлицата си остана. Пи Проспан и Мукоплант, и в момента ни казаха да спрем всичко и да правим само инхалации.
Виж целия пост
# 417
Ами правете... аз да ти кажа в момента и аз и детето сме със суха кашлица, след боледуване.
Виж целия пост
# 418
Аз и таткото също се разболяхме тогава, но поне на нас ни мина. Само таткото още подкашля, ама детето направо се разсипа. Наистина преди инхалациите му беше суха кашлицата и някак го раздираше като откашля, сега поне я изкарва по-лесно, но не намалява и по тази причина се притесних, че изкара толкова време в бухане. Ще продължавам да му ги правя и се надявам скоро да дадат ефект. Благодаря още един път за отговорите и успокоението донякъде.   bouquet
Виж целия пост
# 419
Ако инхалациите променят кашлицата от суха(непродуктивна), във влажна -  чудесно, това е добре, за да не отиват нещата към дробовете, правете си я какво са  предписали и по колкото пъти са казали. Дано се оправя бързо, но не спирайте и да го следите детето на слушалки, как се развиват нещата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия