За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 39

  • 34 623
  • 783
# 390
Поли, направи консултация с личната и с хирург.
Виж целия пост
# 391
Задължително, AnMary Peace! Предостатъчно съм го отложила във времето. Confused
Виж целия пост
# 392
polin_a не се успокоявай с идеята, че може да слезе трайно и да няма операция. Аз не съм лекар, той ще ти каже по-подробно, но доколкото знам е хубаво дори и при асансьорен тестис да се направи операция за фиксиране на тестиса в торбичката, защото първо както казах има вероятност да се увреди от престоя в коремна област, второ може да се получи "заклещване" на самия тестис и тогава се прави операция по спешност. Когато бях в болницата с моя син, бабата на едно дете ми каза, че нейният съпруг цял живот е бил с асансьорен тестис и имат деца и всичко е наред, докато на 60г се заклещва м/у другите органи и се налага операция по спешност. Не искам да те плаша  Hug, просто искам да ти кажа, че операцията не е страшна и възстановяването е бързо  Peace.
Виж целия пост
# 393
Здравейте момичета! Искам да попитам има ли някаква крайна възраст,след която бебето вече няма вероятност да развие рахит.Моят син е на 5 месеца и от 3 месеца вече нашата педиатърка ни изписва ампули витамин C и калциев глюконат и думите и все са "Да не вземе сега на края да развие рахит", вече е изпил по 30 и от двата вида , 3 месеца по 10, не знам другия месец сигурно пак ще му изпише... Въпросът ми е, реално детето има ли нужда от тях или педи просто се застрахова?
Виж целия пост
# 394
А какво я кара да мисли, че ако не изпише тези неща, ще развие рахит? Това вместо вит. Д ли е? Моят син пи Вигантол като профилактика срещу рахит доста време, но като новороден и после само зимните и мрачните месеци без слънце, въпреки че беше обилно кърмен дълго и не знам дали трябваше. Вероятно се застрахова, ако няма нещо конкретно при сина ти, което да я навежда на мисълта, че е предразположен.   
Виж целия пост
# 395
Витамин Д си пие отделно. Не знам какво я кара да мисли така.
Виж целия пост
# 396
Според мен се застрахова, което е глупаво  ooooh!, не съм чувала до сега такова нещо. Детето има ли някакви симптоми, за де се притеснявате от рахит?
Виж целия пост
# 397
Аз не мисля,че има,но не съм специалист,разбира се! Не върви дебеличък,наддава нормално,до последния месец беше +200гр. което,според мен дори е малко. Пита ме дали е неспокоен и дали се изпотява,отговорих и,че се случва,но не е постоянно.Но не мисля,че е основателна причина да се съмнява.
Виж целия пост
# 398
Аз не мисля,че има,но не съм специалист,разбира се! Не върви дебеличък,наддава нормално,до последния месец беше +200гр. което,според мен дори е малко. Пита ме дали е неспокоен и дали се изпотява,отговорих и,че се случва,но не е постоянно.Но не мисля,че е основателна причина да се съмнява.
Ако не се лъжа преди време питаше точно ти относно този проблем с рахита при детето ти?
Защо не направиш кръвни изследвания?
Така най-точно ще се реши проблема и ще си спокойна отколкото да се тревожиш.
Това те посъветвах преди време  Peace
Виж целия пост
# 399
Да питала съм и до сега,още първият път,когато ни ги изписаха. Най-вероятно това ще направя,ще го заведа за кръвен тест Peace
Виж целия пост
# 400
Моят син е на 9 м, никога не е пил вит. Д, когато попитах доктора, каза че е излишно, набавят си го от кърма/ АМ и слънцето, може би при зимните бебета да е по-рисково, но и аз мисля, че е презастраховка на лекарите. Признаците и изследванията са показателни.
Виж целия пост
# 401
задължително ли е след ваксина на бебе да се слага някаква успокояващо или ако няма температура или някакво раздразнение по-добре да минем без това?
Виж целия пост
# 402
а ми аз винаги съм давала, даже един час преди да ни я бият съм давала. Не мисля че е задължително, но ако вдигне Т висока така или иначе ще дадеш, а Т-понижаващото е и болкоуспокояващо.  Peace
Виж целия пост
# 403
задължително ли е след ваксина на бебе да се слага някаква успокояващо или ако няма температура или някакво раздразнение по-добре да минем без това?

Не е задължително да се дава каквото и да било. Различните деца понасят ваксините по различен начин. Нито баткото нито малката до момента са правили някакви реакции към ваксини, дано така си остане.
Виж целия пост
# 404
задължително ли е след ваксина на бебе да се слага някаква успокояващо или ако няма температура или някакво раздразнение по-добре да минем без това?
Не е задължително и по-добре да не се прави. При някои ваксини педиатъра ми е казвал да давам панадол след ваксината и преди лягане, но аз давах само вечер, за да не вдигне Т през нощта. Мисля, че можеше и да минем без това, досега не е имало реакции, нито е била нервна и т.н...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия