За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 39

  • 34 623
  • 783
# 330
В крайна сметка някой би ли ми помогнал да избера кой вариант е по удачен за 5 месечно бебе? 2 или 3 дупки?
Аз бих ти препоръчала позиционния биберон на Авент: http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=6384&cat=40
Поне аз от него съм най-доволна.
И аз съм за Авент.Ползвах техни продукти /шишета, биберони/ и съм доволна.
Виж целия пост
# 331
Здравейте момичета!
Искам да попитам мамите от София къде водихте децата за профилактичната ехография на коремни органи на 6 месеца? В какво се изразява изследването и трябва ли някаква предварителна подготовка?
Благодаря ви предварително!

В "Детско здраве". Самото изследване продължава точно 3 минути, нищо особено не се иска. Проверяват бъбреците, пикочния мехур, правят външен оглед на ташачетата и пишока - това е всичко. Хубаво е мехурът да е пълен, но и на празен гледат, няма проблем.
Виж целия пост
# 332
Šunšhine, пробвай първо с двете дупки или позиционния.
Моя син имаше проблем с бибероните, започнах да му давам АМ на 5-месечна възраст. И бях накупила какви ли не шишета Simple Smile
В крайна сметка останахме с шишетата на Авент и най-малкия физиологичен биберон на Чико.
Виж целия пост
# 333
Здравейте момичета!
Искам да попитам мамите от София къде водихте децата за профилактичната ехография на коремни органи на 6 месеца? В какво се изразява изследването и трябва ли някаква предварителна подготовка?
Благодаря ви предварително!

В "Детско здраве". Самото изследване продължава точно 3 минути, нищо особено не се иска. Проверяват бъбреците, пикочния мехур, правят външен оглед на ташачетата и пишока - това е всичко. Хубаво е мехурът да е пълен, но и на празен гледат, няма проблем.

Благодаря Деси! Ще проверя как е със записването там Simple Smile
Виж целия пост
# 334
Здравейте момичета!
Искам да попитам мамите от София къде водихте децата за профилактичната ехография на коремни органи на 6 месеца? В какво се изразява изследването и трябва ли някаква предварителна подготовка?
Благодаря ви предварително!

В "Детско здраве". Самото изследване продължава точно 3 минути, нищо особено не се иска. Проверяват бъбреците, пикочния мехур, правят външен оглед на ташачетата и пишока - това е всичко. Хубаво е мехурът да е пълен, но и на празен гледат, няма проблем.

Благодаря Деси! Ще проверя как е със записването там Simple Smile

Бързо става. Всички специалисти там са много добри, а освен това работят в събота и неделя  Peace
Виж целия пост
# 335
Здравейте, преди малко видях, чеустата на сина ми във вътрешната си влажна част по  лигавицата е покрита с нещо като афти, не е типичен херпес какъвто съм виждала при възрастни, само отвътре по лигавицата е, стои като обелено и има нещо като бял налеп отстрани по езика. Педи е на смяна чак утре следобед, какво мога да предприема на своя глава дотогава да не се разрасне това нещо, или поне да го облекчи, казва че го боли. Това някакъв вирус ли е, гъбички ли, какво е? За първи път се случва. При какъв специалист се ходи за такова нещо? Може ли да е ял нещо и да е алергична реакция, или да е хванал нещо от яслата?
Последните дни се оплаква от възпалено ухо, в събота бяхме на УНГ, нямаше ги тогава, капя му Отипакс в ухото, не мисля, че е от него и друг път сме слагали.
Виж целия пост
# 336
Šunšhine според мен зависи от детето, Милумил е гъстичко АМ, може и 2-ка или 3-ка, ако си забелязвала да се нерви докато пие АМ, по добре голям номер, ако и този номер не му е таман, смени го с позиционния . тТ са с един номер нагоре/1=2, 2=3, 3=4/.
Ние бяхме с рязани биберони, защото никой не ни задоволяваше, затова им разширявах дупките и двойките вършиха работа  Crazy, така и така ги режех отгоре.  Laughing  Вземи една 2-ка, една 3-ка и пробвай, ако двойката е малка дупката , леко можеш да я разшириш Simple Smile
Виж целия пост
# 337
dejie може да са гъбички... знам ли освен да вземеш един дактарин http://apteka.framar.bg/05001079/%D0%B4%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B0% … %80-janssen-cilag
не можеш ли да се обадиш на педито... за специалист чак не знам, педито ще ви свърши работа, иначе вероятно уши, нос, гърло, нали е устната кухина...
Виж целия пост
# 338
Здравейте, преди малко видях, чеустата на сина ми във вътрешната си влажна част по  лигавицата е покрита с нещо като афти, не е типичен херпес какъвто съм виждала при възрастни, само отвътре по лигавицата е, стои като обелено и има нещо като бял налеп отстрани по езика. Педи е на смяна чак утре следобед, какво мога да предприема на своя глава дотогава да не се разрасне това нещо, или поне да го облекчи, казва че го боли. Това някакъв вирус ли е, гъбички ли, какво е? За първи път се случва. При какъв специалист се ходи за такова нещо? Може ли да е ял нещо и да е алергична реакция, или да е хванал нещо от яслата?
Последните дни се оплаква от възпалено ухо, в събота бяхме на УНГ, нямаше ги тогава, капя му Отипакс в ухото, не мисля, че е от него и друг път сме слагали.
Ако е афта, можеш да му мажеш засегната част с Дактарин. Иначе не знам с какво друго може да се помогне, да кажат другите мами .  Peace
П.С сетих се и за гранофурин, едно време го имаше по аптеките, сега е само май във ветеринарните, но е много ефикасен, маже се пак, на върха на молив се навива памук топиш в гранофурина и мажеш засегнатите части.
Виж целия пост
# 339
Аз нямам идея дали е афта или нещо друго, не знам. А педи вероятно ще иска да го види първо преди да каже каквото и да е, ще пробвам да се свържа с него все пак. Дактарин беше това, с което мажат бебета с млечница, нали? 
Виж целия пост
# 340
Аз нямам идея дали е афта или нещо друго, не знам. А педи вероятно ще иска да го види първо преди да каже каквото и да е, ще пробвам да се свържа с него все пак. Дактарин беше това, с което мажат бебета с млечница, нали?  
Да, но виж и за Гранофурин . http://epharmacy.facepatient.com/product.php?ProductID=847&UILanguage=BG Peace
Виж целия пост
# 341
Да, ако са афти, щяха да са 1-2-3, не по цялата лигавица и по езика, това точно на млечницата си прилича, както го описваш, т.е. на гъбички, щом и боли.
Иначе ако са единични афти могат да се тушират с елудрил, гранофурин, тантум и подобни. Но  така както си го представям, не бих омазала цялата уста на детето с гранофурин.
Виж целия пост
# 342
Каза да мажа с Дактарин, два пъти на ден, това предполагам засегнатите участъци само, това което мога да видя и стигна? Каза, че е вирус вероятно и да не го водя на ясла, утре следобяд ще го водя да го види. Аман. Все нещо трябва да има.  ooooh!

Не са единични, по-скоро е разпростряно като мрежичка по цялата лигавица отгоре и отдолу по вътрешната част на устните, навътре по бузите не виждам да има, засега поне. И едно бяло продълговато петно отстрани на езика, което си прилича на афтите от снимките в гугъл.

Гранофурин да не е едно зелено с което ни мажеха гърлата и сливците едно време като деца?
Виж целия пост
# 343
Да, това е гранофурина.
Иначе можеш  главно засегнатите да, където не стигаш вероятно при преглъщането ще отиде само.
Виж целия пост
# 344

Гранофурин да не е едно зелено с което ни мажеха гърлата и сливците едно време като деца?
Да и е много ефикасно, мисля че ако само с него го намажеш бързо ще му мине. Племенницата до вчера я мазаха, за два дена се оправи езика.Беше изгорял от антибиотик http://apteka.framar.bg/30002179/%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0%B5% … -60-%D0%BC%D0%BB-
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия