Приучване към гърне - част 3

  • 83 257
  • 1 486
# 1 005
... За сега е пълна контра на всички опити, колко да го чакам?   
Колкото е нужно, толкова. То детето само ще си покаже.
Не го разбирам това махане на памперса на всяка цена.
Моето е на 3г.9м и не желае да ака нито в тоалетната, нито в гърнето.
Понякога вечер а и през деня също се напишква.
Ще го израсте и този момент, явно при нея ще отнеме повечко време, просто трябва повече търпение.
Виж целия пост
# 1 006
E-e, на цели две години е, много си чакала. Отдавна трябваше да е без памперс.  Peace С караници, с опикаване на къщата - няма значение, важното е да постигнем целта. За целия бъдещ живот на детето е от определящо значение да остане без памперс няколко месеца по-рано.
Виж целия пост
# 1 007
Не виждам смисъл от тези полемики Grinning Всяка майка си преценява как да постъпи, за едно успява, за друго - не, за трето дори не разбира, че е сбъркала... отговорността си е на родителите.  Peace
Виж целия пост
# 1 008
Може ли по-полека?! Нито подкрепям Jesus, нито имам намерение да си шамаря детето. Казах аз какво мисля, проблем?
 Джей, може и до 5 да откара, ако иска, но за градина трябва да е без, взимат ги от 3 г. за чужбина говоря.
Виж целия пост
# 1 009
За мен, ако едно здраво и нормално развиващо се дете над 2 е с "памперс", то причината е в тези, които се опитват или не се опитват да го махнат.
Виж целия пост
# 1 010
За мен, ако едно здраво и нормално развиващо се дете над 2 е с "памперс", то причината е в тези, които се опитват или не се опитват да го махнат.

И аз така мислех, но като не стана?! Да се убия ли, или да си посипя главата с пепел, за да зарадвам бг мамите Mr. Green, които са си отучили децата на 1 годинка???
Наистина не ви разбирам, сякаш това е делото на живота ви!
При едни деца, ако става по-бързо, то приемете, че има и такива, които се инатят, не слушат, не разбират от пръв път като ВАШИТЕ.
И пак са здрави, представяте ли си?!
На по 3г.  и отгоре отучени от памперс, пак са здрави, чудо!
За толкова години в тази тема не се спряха тези спорове, коя е по-по-най!
Виж целия пост
# 1 011
Колкото е нужно, толкова. То детето само ще си покаже.
Не го разбирам това махане на памперса на всяка цена.
Моето е на 3г.9м и не желае да ака нито в тоалетната, нито в гърнето.
Понякога вечер а и през деня също се напишква.
Ще го израсте и този момент, явно при нея ще отнеме повечко време, просто трябва повече търпение.
Има ли забавяне в развитието?

E-e, на цели две години е, много си чакала. Отдавна трябваше да е без памперс.  Peace С караници, с опикаване на къщата - няма значение, важното е да постигнем целта. За целия бъдещ живот на детето е от определящо значение да остане без памперс няколко месеца по-рано.
За интелигентността му, евентуално... ако не започнеш да учиш математика на определена възраст, после и да я учиш, смисъл няма, няма да е част от развитието ти в достатъчна степен, че да те научи да мислиш. Същото и с памперса. Да си стои с памперс до 15-годишно, просто ще е по-глупавичко... а може би именно това, че Е по-глупавичко, е причината да е още с памперс.

За мен, ако едно здраво и нормално развиващо се дете над 2 е с "памперс", то причината е в тези, които се опитват или не се опитват да го махнат.
Аз не знам за психически здраво дете, което на 2 години още да е с памперс... това не е нормално. Щом може да ходи, значи може да махне памперса.

И аз така мислех, но като не стана?! Да се убия ли, или да си посипя главата с пепел, за да зарадвам бг мамите Mr. Green, които са си отучили децата на 1 годинка???
Наистина не ви разбирам, сякаш това е делото на живота ви!
При едни деца, ако става по-бързо, то приемете, че има и такива, които се инатят, не слушат, не разбират от пръв път като ВАШИТЕ.
И пак са здрави, представяте ли си?!
На по 3г.  и отгоре отучени от памперс, пак са здрави, чудо!
Съгласна съм, има деца, които разбират по-бавно, и за тях си има специализирани градини и училища.

Да, посипи си главата с пепел, ако детето ти наистина няма забавяне в развитието... след което отиди при детето си, махни памперса и му обясни, че следващия път като се изпишка на пода, ще има сериозно последствия за него (ти избираш дали ще е наказание, което надали ще подейства, или нещо по-директно и възпитателно). На 4 години е!! Освен ако няма синдром на Даун, няма никаква причина да е с памперс.
Виж целия пост
# 1 012
Не се разправяйте с трол, бе хора Simple Smile
Виж целия пост
# 1 013
Не се разправяйте с трол, бе хора Simple Smile

Не знам дали е трол.. newsm78
Ама, като гледам лентичката има три деца - това е по-притеснителното.
А, кой се разправя с нея....за пръв път я виждам, че бях поспряла да пиша в темата. Виждам, че пак трябва Laughing
Виж целия пост
# 1 014
Jesus,честно и откровенно ти казвам.Ако беше в държавата, в която съм сега и беше коментирала моето дете,както си коментирала другите деца в поста си по-горе-моментално отиваш на съд! Коя си ти?! Каква е тази дързост?!Как си позволяваш да обиждаш невинни деца?! Нямам думи просто.Отвратително!
Виж целия пост
# 1 015
Jesus предполагам просто се заяждаш, че явно си нямаш друга работа. Не може да мислиш всичко това сериозно. Не вярвам да има такива хора  newsm78
Виж целия пост
# 1 016
За мен, ако едно здраво и нормално развиващо се дете над 2 е с "памперс", то причината е в тези, които се опитват или не се опитват да го махнат.
Голямо умозаключение! Нали знаеш, че не можеш да съветваш майките с по-големи деца, защо се опитваш? Махнала си памперса рано, съветите и разсъжденията ти за деца 2+ Са излишни!
 Аз искам да попитам майките на по-големи деца с памперс, опитвали ли са да го махат или чакат? Какви са реакциите на децата ви? Как мислите да действате? Съответно тези без памперс след 2, повече за момченцата ме интересува как стана при вас?
Виж целия пост
# 1 017
Правила съм опити от 2г. и 2-3 месечен да седи без памперс и не стана. Този опит се провали и по още една причина, че есента тръгна на ясла, а от там ми го искаха с памперс.
Не ставаше, правеше си каквото и както иска, имахме попадения, но беше често мокър. Изнервихме се, заплашвах го, карала съм се и се отказах. Настана мир и спокойствие, върнахме памперса.
Само, че е важно да кажа започнахме с гърнето и слагането на 11 месеца. Акането винаги му се случваше в него, от както започна да сяда. На нас отучването с пишкането отне повече време.
На 3г. окончателно го махнахме. След 1 месец и нощния от раз.
Виж целия пост
# 1 018
Hushpuppy, браво на вас! С гърнето е абсурд за сега, не мога да го държа на сила, затова мисля към 2,2 2,3 г. да сваля памперса и да го ударя на говорене и обяснения. Идея си нямам ще успея ли. При него лошото е, че за акането ходи и се крие. В памперса си го върши, но най-често в другата стая зад вратата, очаквам проблеми в тази посока. При мен е обратно, за да го пусна на градина от 3 го искат категорично без памперс, затова не мога много на разчитам на неговото узряване, трябва и да го подбутна малко Laughing
Виж целия пост
# 1 019
Ако вдно дете е слагано на гърне като бебе, нямаше да се стигне то там, да не може без памперс на 2, освен ако не е насилвано или по някакъв начин изплашено от гърнето. Всичко е до това, дали сте намерили правилния подход за вашето дете. Не давам съвети. То няма как да върнеш времето назад. Просто имам предвид, че прочината е в майката или някой друг, а не в детето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия