Приучване към гърне - част 3

  • 83 257
  • 1 486
# 1 035
Детето ми е на 2 години и е с памперс. Не го смятам за проблем. Миналата година лятото имахме успех с гърнето. Но септември тръгна на ясла и успеха ни отиде по дяволите. Сега не иска да седи много на гърне. Не страдам от това. Като му дойде времето ще махнем пелените

Спомням си, че когато аз съветвах за спокойствие и търпение ти беше доста остра към мен.
Не ми беше приятно, защото го правех да успокоя много от майките, които пишат тук. А, ти по някакъв начин се опитваше да пригласяш на една Зимна роза, която  се държеше доста лошо и агресивно  в темата.
Но, ще ти кажа, че не го написах това, за да се заяждам Peace Написах го, за да ти припомня и да те поздравя, че си решила и готова да чакаш. Дано сега вече да ме разбираш Peace
Пожелавам ви успеха да дойде, когато сте готови с детето ти Hug

Яни, колко голямо стана твоето, не се притеснявай Hug по принцип.
Виж целия пост
# 1 036
Хъш,юни ще навърши 4  Peace
Като стана на 3 се активизирах с махането,понеже септември му предстоеше ДГ...дотогава все неуспешни опити.До градината беше без пелена,но още не бяхме изчистили напълно нещата,както писах вчера,но от 2-3 месеца всичко е наред!Срам-не срам го махнахме след третата година и въпреки,че разбираше много добре какво се иска от него,нямаше желанието да го прави,по принцип е доста инатлив за всичко,стоеше си мокър и не му пукаше...
Сега само ме притеснява,че спането му е все с пелена...и на градината му слагаха като ги сложат да спят,понякога е оставал сух,но той не спеше редовно там(в смисъл,че не заспива,иначе е там,не го вземам по-рано),сега не знам как ще е...не е ходил доста време,че боледува много там!

 Hug
Виж целия пост
# 1 037
Яни, като те слушам така все едно ми говориш за Близнаци дете Thinking
Ако е така - добре дошла в отбора. По-инатливи деца не знам дали има въобще някога....
Ами какво правиш в посока махане на нощния?
Щом сте без дневен, значи съвсем скоро би трябвало да се освободите и от нощния...
Виж целия пост
# 1 038
Яни, като те слушам така все едно ми говориш за Близнаци дете Thinking
Ако е така - добре дошла в отбора. По-инатливи деца не знам дали има въобще някога....
Ами какво правиш в посока махане на нощния?
Щом сте без дневен, значи съвсем скоро би трябвало да се освободите и от нощния...

За близнаци,позна  Peace
В посока махане на нощния не правя кой знае какво...ако тръгна да го будя да пишка се сърди и въобще му е много трудно събуждането през нощта,от течности няма как да го огранича,защото си ги търси-през деня не толкова,но вечер и мляко си пийва  Embarassed Не,че не сме имали и сухи нощи,но се случва рядко  Rolling Eyes
Иначе през деня  само като спи му слагам!Имаше период от 10 дни,в които не се е напикавал през деня,но напоследък всеки ден има по малко....малко,но има,а уж гледам още като се събуди да го махна,защото не знам дали не се изпикава като се събуди...уж го питам,казва,че не му се пикае,ама и не дава веднагически да го махна.Сърди се много като е сънен  Confused
Виж целия пост
# 1 039
Моето дете малко преди 3-тата си година се съгласи да пишка на гърне. Нещо в яслата го бяха стресирали и не искаше дори да седне на гърнето вкъщи. После разбрах, че в яслата, който не си е свършил работата, го връщат обратно на гърнето. newsm78
Миналото лято стискаше ли стискаше, много трудно сядаше на гърнето. Малко преди да тръгне на градина започна по-често да сяда на гърне, защото му обяснявахме, че в градината не дават памперси. Вече е почти сме махнали памперса, вечер спи без памперс, но ставаме да го изпишкваме.
Само голямата работа не иска да я прави в гръне или тоалетна. newsm78
Декември пробвах да не слагам памперс, резултата беше запек и наакване в гащите, най-вече докато спи. Върнах памперса за голямата работа, мина около месец преди да оправим запека.
Ще видим как ще процедираме, госпожите в градината обещаха да помогнат като му говорят къде се ака.
Все ще се научи, поне за сватбата си.... Mr. Green

Хесус, то що даваш определения за чужди деца и то толкова категорично?
Виж целия пост
# 1 040
Хесус, то що даваш определения за чужди деца и то толкова категорично?
Знам, че ти е много трудно да се сетиш, то се иска мозък... но се чете Джийзъс.
Това обяснява защо детето ти на 3-4 още е с памперси...

Давам определения на всичко, защото мога. Категорично, защото това, което казвам, е вярно.


Трябва да се въведе задължителен тест за интелигентност, който всеки да попълва преди да реши да се размножава и ако резултатът е под 150, да се връзват тръбите, и вазектомия за мъжете...
Виж целия пост
# 1 041
Хесус, то що даваш определения за чужди деца и то толкова категорично?
Знам, че ти е много трудно да се сетиш, то се иска мозък... но се чете Джийзъс.
Това обяснява защо детето ти на 3-4 още е с памперси...

Давам определения на всичко, защото мога. Категорично, защото това, което казвам, е вярно.


Трябва да се въведе задължителен тест за интелигентност, който всеки да попълва преди да реши да се размножава.
Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 1 042
Ай ся, 150 hahaha Дай направо 200 bowuu
Виж целия пост
# 1 043
За да имаш айкю 200 трябва да си бил слаган на гърне от новороден и бит при всеки отказ. Г-жа Хаус вече каза, че който не фитва в това е глупавичък.
Виж целия пост
# 1 044
Хесус, то що даваш определения за чужди деца и то толкова категорично?
Знам, че ти е много трудно да се сетиш, то се иска мозък... но се чете Джийзъс.
Това обяснява защо детето ти на 3-4 още е с памперси...

Давам определения на всичко, защото мога. Категорично, защото това, което казвам, е вярно.


Трябва да се въведе задължителен тест за интелигентност, който всеки да попълва преди да реши да се размножава и ако резултатът е под 150, да се връзват тръбите, и вазектомия за мъжете...
Mr. Green
Охо.. ти ми обърна внимание.. явно е резултат от вчерашния празник. Flutter
Я си представи, че изкарам или вече съм изкарала повече от тези точки на теста, ко ши прайм? Ще трябва да си сдъвчеш дипломата.
Нал знаеш, че който ръси определения на чужди хора, трябва да ги докаже, че иначе... лошУ.
И ко викаш още... вазектомия, радвай се, че това е форум и можеш да пишеш анонимно.

Всеки може да сочи с пръст и да дава определения на непознати хора. Само, че тези с високия коефициент не ръсят такива където им падне... защото имат мозък и някаква мисловна дейност.

Но все пак ми оставаш в топ 5 на забавните СЪфорумки. Peace


Виж целия пост
# 1 045
Госпойца Гнус пак се обади.Не знам за другите,но ти със сигурност трябва да си направиш един тест, но нее за интелигентност ами от тези дето ги правят психиатрите.
 Аз само чета и се уча.Не съм споделила за моето хлапе(1,5г),защото изобщо не смятам да се мъчим още.Купихме му гърне,сложих го веднъж,поогледа се наоколо ,ухили ми се и газ(сигурно е от тъпите,бавноразвиващи се лапета),втория път пак така.Към 2 ,ще пробвам пак  Whistling
Виж целия пост
# 1 046
Госпойца Гнус пак се обади.Не знам за другите,но ти със сигурност трябва да си направиш един тест, но нее за интелигентност ами от тези дето ги правят психиатрите.
newsm10
Тъкмо се чудих какво пропуснах да напиша...
Виж целия пост
# 1 047
Моля ви, нека всички се придържаме към темата и да си оказваме взаимопомощ!
Виж целия пост
# 1 048
Просто не сте намерили подходящия за вашето бебе, подход. А и не е имало смисъл бебето да седи на гърнето и нищо да не прави. Тук не сте го слагали в подходящия момент.
Точно, защото всяко дете е различно.
А това, че пикае през 30 минути, не значи, че задължително трябва да го прави в гърнето.

Селика, тук повечето майки явно не могат да осъзнаят, че слагането на гърне и махането на памперса, е дълъг и сериозен процес, не става с магическа пръчка! Изискват се усилия, търпение и постоянство от страна на родителите и дори на цялото семейство. Детето трябва да свикне с гърнето, да не се плаши от него, да е като част от ежедневието му. Не може едно дете до 2г да не е виждало гърне и да се очаква да седи на него с удоволствие. У нас сядането на гърне, пишкането и всичко свързано с махането на памперса сме го направили като игра, като забавление. И от доста малка я слагам да си върши нуждите там + носене на памперса, просто за да свикне с пустото гърне, дето толкова деца плаши! Вече 1 година се слагаме на гърне И ето, че му дойде времето да разбира и да си казва. Е, има и пропуски , но до 2 г. съм сигурна, че ще успеем да се усъвършенстваме  Peace
 
Виж целия пост
# 1 049
Детето ми е на 2 години и е с памперс. Не го смятам за проблем. Миналата година лятото имахме успех с гърнето. Но септември тръгна на ясла и успеха ни отиде по дяволите. Сега не иска да седи много на гърне. Не страдам от това. Като му дойде времето ще махнем пелените

Спомням си, че когато аз съветвах за спокойствие и търпение ти беше доста остра към мен.
Не ми беше приятно, защото го правех да успокоя много от майките, които пишат тук. А, ти по някакъв начин се опитваше да пригласяш на една Зимна роза, която  се държеше доста лошо и агресивно  в темата.

Рожбе, ако не ми извадиш конкретните цитати, за да стане ясно акк съм се държала лошо и агресивно, мнението ти увисва във въздуха като прани гащи.  Laughing
Жокер: няма да намериш такива цитати, защото не съм се държала така. Това, че ТИ прие твърде лично и субективно написаното от мен и изкриви думите ми, си е ТВОЙ проблем.

***
Различните дечица по различен начин свикват с гърнето. Важното е родителят да е спокоен и да прояви постоянство. При по-инатливите дечица това важи с по-голяма сила. Важното е да се правят непрекъснати опити, за да може постепенно у детето да се изгради навик. Нищо, че в началото седенето на гърне няма да да дава резултати, важното е детето да свикне със самото седене, а постепенно резултатите няма да закъснеят. Трябва да се установи и защо детето не иска да сяда на гърне - може тъкмо да се е заиграло и да не иска да бъде прекъсвано, може в дадения момент да не се чувства добре, дори да се уплаши. Това обаче не бива да е повод следващото слагане да е след месеци. Не вреди да се пробва по-начесто, току виж се нацелил моментът. Иначе може пък да бъде изпуснат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия