Дискова херния - 9

  • 205 091
  • 739
# 165
Здравейте на всички!

Нова съм тук в тази темичка, въпроси нямам много, само споделям и с вас болката си, защото освен майка ми, никой друг не ме разбира как боли  Sad.
От известно време получавах болка в десния бут и минаваше към крака, но след време отшумяваше - не при някакво физическо натоварване, просто така.
Преди седмица вдигнах масата в хола, за да застеля килима, заболя ме пак десния бут малко, след това свалях и закачах пердета. Боля ме леко, бях и в мес. цикъл и го отдадох на това....
Изкарах така 2 дена, болката вечер в леглото при обръщане, се засилваше, чак охках ( някои съседи, ако са слушали, сигурно са си мислили, че цяла нощ правя секс  Laughing )на третия ден посетих невролог -само с преглед ми изписа инжекции Профенид - 7 дена, Милгамма Н - 10, Флостерон - 3 броя през ден и Мидокалм 2 месеца 3Х1 таблетка.

Бях много обнадеждена, че тези 3 на ден инжекции, болката ще ми мине...да, ама не Sad
На втора инжекция, която не ме болеше няколко часа след поставянето и, вечерта станах до тоалетна и съм припаднала, вчера посетих друг невролог, който ми каза, че не знае защо съм припаднала, само кръвното ми беше доста ниско, назначи ми скенер и излезе това
- "На фона на финна ръбова остеофитоза по телата на прешлените и ставните фасети, се установява следното :На ниво Л3/Л4 дискова патология не се установява, запазен вертебален канал.
На ниво Л4/Л5 се установява изглаждане на физо(иологичния конкевитет на диска и умерена дорзарна протузия на последния, без данни за съществена компресия.
На ниво Л5/ЕС1 се установява десностранна медиотерална дискова херния, стенозираща предното епидурално пространство, срединно и в дясно и предизвикваща дискретна фораминална стеноза. "

Невроложката веднага ми препоръча болница, като започна да звъни в разни клиники, каза - ще стоиш 3 дена и ще те оправят - питам с какво - с инжекции - аз се намръщих и казах, че нали имам изписани такива, тя буквално се разсърди и каза - аз тук звъня да  питам колеги и в хубави клиники те "уреждам"!!! - като аз не и бях казала, че искам болница, след което тя ми каза - ами ако припаднеш пак!? Наплаши ме добре с това. След скенера каза, че имам дискова херния и каза - видя ли!?

Та въпроса ми към вас момичета е - ще ми мине ли тая гадна и пронизваща болка някога Sad Sad, работя седнала и 2 дена, които бях на работа бяха много мъчителни за мен Sad, сега 3 инжекции имам и нямам подобрение, след 2 дена съм на работа и тогава ще са 5 инжекциите и дано не ме боли много...и не искам в болница Sad

Знам, че при всеки е различно, но все пак...тук чета и се успокоявам, че поне ще намеря разбиране..много е гадно, сутрин като стана и почват едни остри болки гадни....много ми е нисък прага на болката и направо се разплаквам  cry cry
Виж целия пост
# 166
Jenist, добре че сподели за този "лечител", да не се вземе някой друг да се напати! От такива хора трябва да се търси съдебна отговорност направо, да прилага такова наместване на човек с дискова херния и частична пареза  ooooh! , има ли въобще медицинско образование този човек. Успешно възстановяване на теб!

aniani_7, тук ще намериш разбиране, често околните въобще не знаят за какво става въпрос, но нормално е като не го е преживял човек. Възстановяването е много индивидуално при всеки, може да ти минат болките бързо, но може и месеци да продължат. Мисли позитивно, като понамалеят болките почвай раздвижване, упражнения и както коментираме, научи се как да вдигаш, правилна стойка, кои движения да се избягват и.т.н. Лекарите не ги обясяват много тези неща, но си намери добър кинезитерапевт, също доста инфо и книги има по въпроса. Погледни и упражненията на Макензи, има клипчета в нета и книжки.

Да ви питам, относно стоенето в минералните басейни, от колко до колко градуса е най-добре да е температурата? Ако е към 39-40 добре ли е да стоим в такава топла вода, и обратния случай ако водата е по-студена например 27-28 градуса? Как е например водата в Павел Баня?
Виж целия пост
# 167
Café con leche, не смея да се похваля, но имам подобрение. Сега мога да изкарвам по половин ден без космо диска, преди не можех минутка без него. Сковаността ми отзад, тази гадна тежест и схванатост поизчезна. Имам проблясъци, особено първите дни имах часове без болка, но сега се върна болката пак, а и на всичкото отгоре с тази бъбречна криза съвсем я овапсах. Мисля, че с натрупване нещата ще се получат, поне искрено се надявам.
Относно миенето на зъбите-голяма съм пародия. Имам доста голям бюсти  ивинаги всичко е в паста за зъби, ужас е ,но не се навеждам и това е. Дори в ежедневието много мъничко се привеждам напраед, ама съвсем мъничко. Моите познати всички се навеждат, мен ме е страх.
aniani_7, както са ит написали вече, всичко е много индивидуално, аз все още се лутам в тези болки и нямам отговори на въпросите.
Но си мисля,че трябва да си починеш повече от 5 дни, няма ли да ти дадът болничен? Дано след петата инжекция нещата се оправят, но си мисля,че ще ти трябва малко повече време за почивка от работа.
Виж целия пост
# 168
Jenist благодарим за споделеното от така наречените оправачи и искрено ти съчувстваме  Hug
Попаднала си в добри ръце в Св.Иван Рилски и по специално при Доц.Каракостов, много съм доволна от тях, макар че не успяха да ми помогнат кой знае колко!
aniani_7 добре си дошла и дано по-скоро забравиш за болката!
С идването на зимата положението се влошава, кръста е добре, но краката са си проблемни, особено преди цикъл е нетърпимо, освен в бердрата вече слиза и надолу при сядане едно такова дърпане точно под седалищните части все едно ми е по-къса ставата там  Mr. Green
Когато лежа на страни бедрата ми са сякаш натъртени и все едно на тръни съм легнала, от странно все по към странно!
Вече усещам болка в тазобедрената  кост и на драта крака, както и слабост!
Все си мисля, че има проблем в самите тазобедрени стави, а не толкова въпросните ми протрузии  newsm78
ЯМР на тях прави ли се?
Виж целия пост
# 169
Маги, прави се ЯМР на тазобедрените стави. Аз правих първо ренген и после ЯМР. Защо не видиш някой ортопед или невролог за направелние.
Виж целия пост
# 170

С идването на зимата положението се влошава, кръста е добре, но краката са си проблемни, особено преди цикъл е нетърпимо, освен в бердрата вече слиза и надолу при сядане едно такова дърпане точно под седалищните части все едно ми е по-къса ставата там  Mr. Green

magdelena, при мен е същото преди цикъл - но не съм знаела, че това е "показвало", че имам дискова херния, тази диагноза я знам от вчера и от 1 седмица болките ми са ужасни Sad.

Добре де момичета, малко ми е неудобно, но как правите секс  Embarassed Embarassed Embarassed, аз направо не знам как ще е от сега нататък, та аз не мога да се мръдна, от страх да не ме заболи, а пък представям си с тази "гимнастика"  Embarassed newsm78 Simple Smile
Виж целия пост
# 171

С идването на зимата положението се влошава, кръста е добре, но краката са си проблемни, особено преди цикъл е нетърпимо, освен в бердрата вече слиза и надолу при сядане едно такова дърпане точно под седалищните части все едно ми е по-къса ставата там  Mr. Green

magdelena, при мен е същото преди цикъл - но не съм знаела, че това е "показвало", че имам дискова херния, тази диагноза я знам от вчера и от 1 седмица болките ми са ужасни Sad.

Добре де момичета, малко ми е неудобно, но как правите секс  Embarassed Embarassed Embarassed, аз направо не знам как ще е от сега нататък, та аз не мога да се мръдна, от страх да не ме заболи, а пък представям си с тази "гимнастика"  Embarassed newsm78 Simple Smile
Явно сега ти е кризата и е нормално да са по-силни болките! А относно сека... има подходящи пози за всичко  Mr. Green Но при всеки си е различно  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 172
Водата в "Милениум" в Павел баня е неутрална, т.е. телесна температура около 37 градуса.
По другите хотели не знам как е.
Виж целия пост
# 173
Café con leche, благодаря за информацията  Peace
А ползвате ли сауна и парна баня? И като говорим за движения, стойка и.т.н, ходил ли е някой в Училището за гръбнака към Гръбначния Център:
http://www.spine-center.bg/spine-school/about-the-school/
Има ли полза, веднъж ли се ходи само или е поредица от занимания?
Виж целия пост
# 174
Разглеждах лечебните пакети в Милениум и Севтополис, като във втория е значително по-скъпо. Каква е разликата? Интересуват ме предимно водата и процедурите, а не колко е луксозна обстановката. В Милениум може ли да се резервира напр. от днес за след няколко дни?
Някой има ли впечатления от това място http://biorelax.hit.bg/
Виж целия пост
# 175
Саня, разликата е в обстановката и звездите. На един и същи собственик са и двете. Даже собственичката има апратамент в Милениум. Докторите са едни и същи, редуват се на двете места. В Севтополис определено си е лукс. Рехабилитаторите не се сменят обаче. В Севтополис е включена в цената процедури, закуска и вечеря и т.н. Аз съм много доволна от там, два пъти ходя вече на балнеопакет. Можеш и на свободен акет и там да си заплатиш преглед и процедури. Много се сближих с едната докторка и тя ми разказва подробно за Милениум. Но като ходя и той изглежда винаги пълен. Там имало два басейна, като едното било предимно като топило,така го наричак. Иначе водата е една и съща. В Севтополис басейна е голям и става и за плуване и гимнастиката сутрин се прави в него.Водата е топличка, много приятна. Тангентора и всички вани се мият след всеки и се пълнят отново. При процедурите под всеки подложката на която лежиш се сменя задължително и през две минути те питат дали всичко е наред.
Относно въпроса за секса, много е индивидуално, но при мен лично определено е изпълнен и със страх - тази гадна болест и на това влияе за съжаление. Надявам се да го преодолея и това.
Виж целия пост
# 176
Ползвала съм сауна и парна баня, но не когато бях в Павел баня - нямах положителен или отрицателен ефект. Само че не съм правила контрастен душ след сауна - струва ми се брутално дори за здрав човек.

За Милениум все не намирам време да разкажа, но ще гледам този следобяд да го направя като приспя децата  Crazy Имам и снимков материал.
Виж целия пост
# 177
Cafй con leche, благодаря за информацията  Peace
А ползвате ли сауна и парна баня? И като говорим за движения, стойка и.т.н, ходил ли е някой в Училището за гръбнака към Гръбначния Център:
http://www.spine-center.bg/spine-school/about-the-school/
Има ли полза, веднъж ли се ходи само или е поредица от занимания?

При ДХ, трябва да си промениш целия начин на живот. Трябва да се научиш буквално да вървиш, да седиш, как да се навеждаш и всички други основни движения, които до сега си правила без да се замисляш! Ако не си промениш начина на живот, просто всичко друго което правиш ще бъде излишно.  Peace Разгледах на бързо какво включва програмата им и е долу горе същтото, на което ме учат когато ходя на курсове по манюъл хандлинг.
Виж целия пост
# 178
Трой, а ти можеш ли да пуснеш някакви клипчета от това обучение? Има ил някъде из нета? Не само картинки, а цели клипчета. Мен ме интересува, как гледате примерно телевизия, в каква поза? Сядате ли с лаптопа на дивана или в леглото и той на краката Ви, пак в каква поза?
Виж целия пост
# 179
Седене на дивана с лаптоп на коленете по моему е възможно най-неправилната позиция.
Ето илюстрация със стационарен РС, който все пак е на бюро и не налага допълнително привеждане и сгъване.



Освен това седенето на ниски и меки дивани и фотьойли по принцип трябва да се избягва или да е за кратко.

Аз гледам телевизия или седнала на стол или на дивана, който е твърд, коленете и тазобедрените стави са на едно ниво (а не примерно тазът да е по-ниско от коленете, което се случва при ниски и меки мебели) и с допълнително възглавници.


А клипчета за manual handling има в YouTube, но те илюстрират основно вдигане и пренасяне на тежести.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия