Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно! - 7

  • 35 469
  • 739
# 135
Мерси, Зизу, Марамунката  Hug
Подозирам, че накрая от мен ще излезе войнстващ непушач.
Ще продължавам да следя темата!
Ти вече си направила най-трудното. Най-трудната стъпка в отказването на цигарите е това да поискаш да ги откажеш. Тези които само приказват а не предприемат нищо, те не искат да ги отказват.
Виж целия пост
# 136
rajnaa, при мен също имаше критичен момент на 2 месец.

Аз процедирах така, но много отказващи са против, сама са прецени. Възможно е и да те върне пушенето.

...Пробвай сега да изпушиш една цигара ама като си опъваш яко. Ако не ти прилошее и не повръщаш един час пак пиши тук.

30 минути повръщах, 12 часа после ми беше зле. Още ми се гади като си помисля за цигара  Joy
Виж целия пост
# 137
rajnaa, при мен също имаше критичен момент на 2 месец.

Аз процедирах така, но много отказващи са против, сама са прецени. Възможно е и да те върне пушенето.

...Пробвай сега да изпушиш една цигара ама като си опъваш яко. Ако не ти прилошее и не повръщаш един час пак пиши тук.

30 минути повръщах, 12 часа после ми беше зле. Още ми се гади като си помисля за цигара  Joy

Да ама аз преди няколко години бях инат и въпреки че си издрайфах червата, пак пропуших. После си казах - "Щом имам волята да пропуша въпреки че ми се гади, значи имам волята и да ги откажа пак." И ето ме, не пуша от година вече и нямам и намерение да пропушвам.
Виж целия пост
# 138
Е, това вече е друг въпрос  Joy
Виж целия пост
# 139
Аз от пубер си колекционирам пристрастявания и с годините ги отказвам едно по едно- кока кола, шоколад/сладко, тестяно. Досега не бях спирала цигарите - намаляване драстично, но не и спиране. Упорита съм обаче като магаре на мост Simple Smile
Явно искам от организма си чудеса - 20 години пуфкане на тежки цигари няма как да се изчистят последиците за 2 месеца.
Виж целия пост
# 140
Явно искам от организма си чудеса - 20 години пуфкане на тежки цигари няма как да се изчистят последиците за 2 месеца.

Какво се случва с тялото ни когато спрем да пушим:
20 минути – Кръвното налягане, пулса и температурата в дланите и ходилата се нормализира.
 
8 часа – Количеството никотин в организма ви ще намалее до 6.25%.
 
12 часа – Количеството кислород в кръвта, както и количеството въглероден окис ще се нормализира.
 
48 часа – Увредените нервни окончания започват да регенерират. Обонянието се нормализира. Никотиновият глад предизвиква силно раздразнение.
 
72 часа – Цялото ви тяло ще бъде 100% чисто от никотин и повече от 90% от никотиновите метаболити (химикалите, на които се разгражда никотина) ще са изхвърлени от тялото, чрез урината. Алвеолите започват да се отпускат. Дишането става по-лесно и капацитета на дробовете се увеличава.
 
5-8 дни – Средният1 бивш пушач ще изпитва средно по 3 пристъпа на никотинов глад дневно. Макар минутите да ви се струват като часове, е малко вероятно тези „пориви” да продължат повече от 3 минути.
 
10 дни – Броя пристъпи на никотинов глад намалява до 2 на ден, всеки по-къс от 3 минути.
 
2 седмици – Отказването на тютюнопушенето е стигнало до етап, в които пристрастеността започва да губи психологическия двубой. Кръвообращението във венците и зъбите е сходно с това на непушач
 
3-12 седмици – Рискът от сърдечен удар намалява. Капацитета на белите дробове продължава да се увеличава. Кръвообращението значително се е подобрило. Хроничната кашлица (ако е имало такава) вече е изчезнала.
 
1-9 месеца – Признаците на задъхване и умора, причинени от тютюнопушенето са почти незабележими. Цялостният тонус на организма се е покачил значително.
 
1 година – Рискът от сърдечни заболявания и инсулт е по-малко от половината от този на пушач.
 
5-15 години – Рискът от инсулт е същият като при непушач.
 
10 години – Шансът за диагностициране на рак на белите дробове е от 30% до 50% от този на пушач. Рискът от смърт поради рак е с 50% по-нисък, ако сте били среден1 пушач. Рискът от рак на панкреаса е намалял до нивата на непушач. Рискът за развитие на диабет е равен на този на никога непушил.
 
13 години – Рискът за загуба на зъби е равен на този при непушач.
 
15 години – Рискът от сърдечни заболявания е равен на този при непушач.
 
20 години – Рискът от смърт, причинена заради тютюнопушене е равен на този при никога непушил.
Виж целия пост
# 141

Мишел, това което са ти казвали е било истината, но и аз мразех да ме "съветват" отстрани.
OX'AMAH, искам да те поздравя за волята ти,че успяваш до момента. Мисля,че най-трудното е минало, колко беше май 48 часа абсистенция...Продължавай да се отчиташ,темата е страхотна,както и всички тук.
Зизу, много благодаря!:)
 Вчера  излизах, бях заобиколена от пушачи, но не пуших. Който каквото иска да ми говори, на мен ми харесва забраната за пушене в заведения. Така е много по-лесно за отказване Simple Smile)) Пушачите стават  излизат си пушат си и идват, а не димят пред теб. Понякога, обаче си имам никотинови мисли. Не зам на какво се дължат но се появяват дори никой да не пуши пред мен.
Чувствам се наистина чудесно и дишам осезаемо по-свободно. Продължавам да нямам доверие на вътрешната си воля за съжаление.
Виж целия пост
# 142
Имам и аз едно питане, не пуша вече близо 2 месеца, абстиненции, работи ми минаха.
Просто има моменти, от 1-2 седмици ми се случват често, ако някой наоколо пуши или малко ми замирише на цигарен дим получавам зверско главоболие - не е продължително, но за 5-10 мин направо ми причернява. Друг има ли подобен проблем?
И аз съм така. Не знам на какво с дължи. може да е знак, че организмът се чисти.
Успехи и браво! Цели два месеца са сериозно постижение.
Виж целия пост
# 143
Два месеца не е кой знае какво, след толкова и на теб няма да ти се пуши. Както се установи тялото просто се бори с остатъчните ефекти. Забраната за пушене в заведения я одобрявах още преди да ги спра. Писна ми да се прибирам вмирисана на пор, особено зимата.
Виж целия пост
# 144
Седя и си мисля дали това,че пуша от 15 годишна е оказало някакво влияние на растежа ми  newsm78 В смисъл дали е можело да порасна още на ръст и в гръдна обиколка  newsm53 Всички жени в семейството ми са доста едри в бюста,а аз скромно,скромно...  Joy Как мислите вие?
Виж целия пост
# 145
Аз по принцип имам доста сладникаво излъчване.Дори и сега продължават да ме питат кой курс съм студентка.Просто си представям колко нелепо съм изглеждала като 15 годишна пикла с цигара .... а идеята ми със сигурност е била да изглеждам по-възрастна и някак си "по-тежка"  Sunglasses Детска му работа,какво ли не бих дала да се върна назад във времето и да си налея малко акъл ..  ooooh!
Виж целия пост
# 146
Просто си представям колко нелепо съм изглеждала като 15 годишна пикла с цигара .... а идеята ми със сигурност е била да изглеждам по-възрастна и някак си "по-тежка"  

Гледам ги всеки ден ученичките от кварталното училище как се свират зад него и палят цигара след цигара. Просто изглежда изключително смешно отстрани. Много ме е яд, че съм изглеждала така, само защото и другите са го правили.
Виж целия пост
# 147
Просто си представям колко нелепо съм изглеждала като 15 годишна пикла с цигара .... а идеята ми със сигурност е била да изглеждам по-възрастна и някак си "по-тежка"  

Гледам ги всеки ден ученичките от кварталното училище как се свират зад него и палят цигара след цигара. Просто изглежда изключително смешно отстрани. Много ме е яд, че съм изглеждала така, само защото и другите са го правили.

Ох, наистина е ужасно. С едни детски красиви лица и запалили цигари се правят на интересни. Направо да ги хванеш и да ги спукаш от  бой. Аз за щастие не съм пушила като малка. Започнах на 27. Мишел, не знам дали тютюнопушенето спира развитието на гърдите. Сестра ми пуши от малка -13 годишна, а е с огромен бюст. Аз пропуших на 27, когато бях с чашка Б. Сега съм с чашка 75Ц, но имам и 3-4 кг качени. Според мен, е генетично всичко. Ако си млада, ще ти порасне с времето. На мен постепенно ми порасна до чашка Ц, а до 24-25 бях чашка А.
На 25 години на плажа бях с майка ми и някакви патки много по-малки от мен, казаха на майка ми - "вие и вашето момиченце защо не дойдете еди къде си". Много обидно ми стана.

Но при всички положения е важно бюстът да е здрав. Нещо , за което непушенето помага.
Снощи ме хвана цикъла и ми се допуши. Също и сънувах, че пуша. Понатъпках се малко с фъстъци и се успокоих.
Днес се чувствам супер. Съжалявам, че се повтарям, но усещам лекота в дишането и понякога просто си дишам дълбоко за кеф!
Мисля да почна дихателни упражнения някакви за да затвърдя връзката с удоволствието от дишането, не от пушенето. Може да ми помогне в отказването. Дишането на чист въздух е много "вкусно", но когато си пушач ти се променят вкусовете и ти е вкусно да дишаш цигарения дим.
Виж целия пост
# 148
Спомням си как в 9-ти клас бях на лагер на морето и си пушим с една съученичка. И по едно време минава един чичко и ни се скара. После дори не си допуших цигарата помня и се чувствах гузна 2-3 дена от срам Laughing Ама явно е имало временен ефект  Laughing
Виж целия пост
# 149
Спомням си как в 9-ти клас бях на лагер на морето и си пушим с една съученичка. И по едно време минава един чичко и ни се скара. После дори не ис допуших цигарата помня и се чувствах гузна 2-3 дена от срам Laughing Ама явно е имало временен ефект  Laughing
еми то 9ти клас каквото и да ти говорят все си мислиш, че знаеш най-добре.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия