Хистеректомията - въпроси, отговори, коментари - II тема

  • 196 140
  • 753
# 285
Точно след месец и нещо ще можеш да се грижиш за детето,за сега ще трябва да те подкрепят и да ти помагат,ще можеш да готвиш и чистиш още като се прибереш от болницата,а за реанимация навсякъде е различно,при първата ми операция хем ми махнаха само тумор ме държаха 24 часа в реанимация и беше много хубаво,защото са ми слагали някакви опиати и нищо не ме болеше,а съм силно алергична към стандартните болкоуспокояващи,вторияа път като ме рязаха в онко-гинекологията в Бургас ме държаха 24 часа в някаква стая за интензивно лечение,но без опиати и много болеше,но минава и се забравя,не се страхувай толкова много,лекарите си знаят работата,а за хирурзите в Токуда съм чувала прекрасни неща Hug
Виж целия пост
# 286
След операцията в Токуда се стои 24 часа в стая точно срещу офисите на персонала и рецепцията на отделението. Дават ти слушалка в ръка за викане на акушерка при нужда. Следят те зорко през цялото време - обезболяват, мерят статуса, викат специалист за консултация при нужда. На следващата сутрин те изправят на крака и пренасят в твойта стая барабар с леглото. Като те изправят и почнеш да ходиш махат катетера.
Леглата са "умни" с всякаква настройки (височина, наклон, обезопасяване ...) и помагат много за по-леко възстановяване. Баните са чисти - по една на стая, тоалетните с биде и затопляща се седалка, стаите големи, чисто....
Не ми се е налагало да лежа в БГ в друга болница, но в АГ отделението на тази персоналът е невероятно мил на всички нива. Още ходя да ги виждам като имам да правя контролни изследвания и да ме рестадират.
Карагьозов си е взел целия колектив от майчин дом барабар със санитарките като се е организирало отделението.
След Токуда съм лежала за ХТ в добра частна клиника във Виена и не съм се чувствала толкова добре въпреки многото специализиран персонал, а и условията са идентични.  

Мила Kalinka Malinka, всичко ще бъде наред, не се притеснявай!  Hug
Виж целия пост
# 287
Леле! Много ви благодаря и Честита ви Баба Марта на всички!!!!!! Да сте живи и здрави, щастливи и обичани!
Благодаря ви от сърце!
Виж целия пост
# 288
честита баба марта моми4ета много здраве и късмет.
Виж целия пост
# 289
Баба Марта бързала, мартенички вързала  Simple Smile
Много здрави и щастливи бъдете, момичета!
Виж целия пост
# 290
След операцията в Токуда се стои 24 часа в стая точно срещу офисите на персонала и рецепцията на отделението. Дават ти слушалка в ръка за викане на акушерка при нужда. Следят те зорко през цялото време - обезболяват, мерят статуса, викат специалист за консултация при нужда. На следващата сутрин те изправят на крака и пренасят в твойта стая барабар с леглото. Като те изправят и почнеш да ходиш махат катетера.
Леглата са "умни" с всякаква настройки (височина, наклон, обезопасяване ...) и помагат много за по-леко възстановяване. Баните са чисти - по една на стая, тоалетните с биде и затопляща се седалка, стаите големи, чисто....
newsm10 Абсолютно е така!Бъди спокойна, Калинка и се наслаждавай на малкия бонбон!!!

ЧЕСТИТА БАБА МАРТА и от мен!Бъдете здрави,силни и обичани!!!
Виж целия пост
# 291
Здравейте,
макар и със съжаление, но ще се включа в темата. На 30г съм и ми предстои хистеректомия, най-вероятно тотална, ще се прецени по време на операцията. Объркана съм и изплашена, вероятно е нормално. Просто се вписвам, за да чета и да се успокоявам. Дори не знам какво да питам.


Дано сме живи и здрави всички.

Калинка,на добър екип и болница си се спряла, не се притеснявай.. А кое доведе до нуждата от операция?
Не се притеснявай за детенцето, много бързо ще се възстановиш:)) Мен ме оперираха миналата година по дова време, също на 30г., бебенцето ми беше на три месеца. Не съм имала проблем, гушкахме се легнали на леглото, без да я нося:*

Да се похваля малко ааааз:)) Успях да отслабна /то било лесно, спрях само хляба:)))/, стопих тумбака и си направих татуировка  Mr. Green Даже две хахаха, и една на ръката като гривничка:) Сега съм наааай-яката мацка в целия свяяят:)
Виж целия пост
# 292
Ще ме оперират в Токуда след около две седмици. Д-р Карагьозов

 Peace Ами няма какво да се притесняваш тогава - всичко ще е наред  Simple Smile
Ако нещо го притеснява, той оперира от днес за утре по спешност, а твоята е планирана, нали?
Успех  Hug
Здравейте,
макар и със съжаление, но ще се включа в темата. На 30г съм и ми предстои хистеректомия, най-вероятно тотална, ще се прецени по време на операцията. Объркана съм и изплашена, вероятно е нормално. Просто се вписвам, за да чета и да се успокоявам. Дори не знам какво да питам.


Дано сме живи и здрави всички.

Калинка,на добър екип и болница си се спряла, не се притеснявай.. А кое доведе до нуждата от операция?
Не се притеснявай за детенцето, много бързо ще се възстановиш:)) Мен ме оперираха миналата година по дова време, също на 30г., бебенцето ми беше на три месеца. Не съм имала проблем, гушкахме се легнали на леглото, без да я нося:*

Да се похваля малко ааааз:)) Успях да отслабна /то било лесно, спрях само хляба:)))/, стопих тумбака и си направих татуировка  Mr. Green Даже две хахаха, и една на ръката като гривничка:) Сега съм наааай-яката мацка в целия свяяят:)

Всъщност няма много по моя проблем. Имам, както казват всички лекари, огромни "нечовешки" разширени вени на матката. Това от своя страна доведе до доста проблемна бременност, съответно едвам задържана бременност до 34 г.с и така, след раждането , вените се разшириха още повече, сега са с диаметър 15 см, боли непрестанно. Всички лекари казаха, че матката трябва да се премахне, защото е опасно с тези вени, предлагаха да слагат стендове, което щеше да ме облекчи за месец-два, после пак и пак и накрая стигнах до д-р Карагьозов. Той беше категоричен, трябва да си жива и здрава, за да си гледаш детето и единственият ти вариант е просто да изрежем и махнем проблема. И така, вече са засегнати и яйчниците. Та, дова доведе до планирането на операцията.
Виж целия пост
# 293
Съжалявам, но нещо не мога да се оправя с цитати, аз да отговоря, да отговоря на някой който ме пита... newsm78
Виж целия пост
# 294
 kalinka malinka83   Успех Peace Не се плаши ще ти свършат мъките и болките с операцията  bouquet
Виж целия пост
# 295
Привет, момичета!
Искам да ви попитам дали някоя от вас е имала проблем с бартолиновата жлеза след операцията?!?
Вкарвам се пак в някакви филми и съм силно притеснена.Ония топченца,които се бяха появили на едната ми срамна устна, наистина изчезнаха от самосебеси,както Гена ми каза,че ще стане.От оня ден обаче ми се появиха други 2 по-надолу от двете страни на влагалището и много ме болят.От всичко,което изчетох по форумите и нета се обезпокоих адски-явно става въпрос за въпросната бартолинова жлеза.Утре ще звъня на Карагьозов,да видим и той какво ще каже,но исках да попитам и вас.Само да не ме режат пак... Praynig
Виж целия пост
# 296
Честит 8-март момичета!  bouquet
Виж целия пост
# 297
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК, МИЛИ МОМИЧЕТА!!!   bouquet
Бъдете най-вече здрави, обичани и безкрайно щастливи!!!
Весел и усмихнат ден!!!
Виж целия пост
# 298
Здравейте момичета,
Оперираха ме на 7 март, т. нар. Вертхайм, вече съм вкъщи Simple Smile
Така и никой не ми обясни колко време трябва да ползвам колана и за колко време важи забраната да не се вдига повече от 1 кг (как ли ще стане това, чудя се Simple Smile)
Ще ви бъда благодарна, ако ми кажете Simple Smile
 smile3525
Виж целия пост
# 299
Здравейте момичета,
Оперираха ме на 7 март, т. нар. Вертхайм, вече съм вкъщи Simple Smile
Така и никой не ми обясни колко време трябва да ползвам колана и за колко време важи забраната да не се вдига повече от 1 кг (как ли ще стане това, чудя се Simple Smile)
Ще ви бъда благодарна, ако ми кажете Simple Smile
 smile3525

Моят хирург беше ми казал, че мога да вдигам само чаша с вода.  
Има майки с малки бебенца при които беше напълно невъзможно да се пазят.
Но е добре да се внимаваш поне  6 месеца, и като цяло за напред трябва да забравиш за мъкнене на торби и тн. Аз до днес се мъча да се вместя в не повече от 5-6 килограма. До колкото знам трябва да се пазим до живот, не само няколко месеца.
След операция вдигах само тенджери и тигани. Прането го вадеше мъжа ми и аз простирах. Пазарските торби също не вдигам. Мъжа пое дори изхвърлянето на боклука.
Понеже ти е скорошна операцията, самата ти ще усетиш дискомфорт, ако вдигнеш нещо тежичко.
Сама трябва да се пазиш и да включиш близките си в част от домашните задължения.
До колкото знам, може да се получат почти необратими усложнения.

И аз съм оперирана по метода на  Вертхайм!
Къде и кой те оперира?
Пожелавам ти бързо възстановяване.   bouquet


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия