Хистеректомията - въпроси, отговори, коментари - II тема

  • 196 138
  • 753
# 375
Кики , Hug мила  да си жива и здрава  поне  до  100 години!  Hug Peace

И понеже съм   със  "слонска  " памет   си  позволявам да те  " поправя " ,че  те  оперираха  в края  на  май  -м.г.  ,може би датата да е същата  27 , но съм сигурна  ,че  беше  май  месец !  Peace  Погледни  си  в епикризата и  ще  видиш ,че  е   така .  Wink

Поздрави на всички момичета ,чета  ви  редовно  ,но  нямам  какво да  пиша !  Hug
Виж целия пост
# 376
Кики , Hug мила  да си жива и здрава  поне  до  100 години!  Hug Peace

И понеже съм   със  "слонска  " памет   си  позволявам да те  " поправя " ,че  те  оперираха  в края  на  май  -м.г.  ,може би датата да е същата  27 , но съм сигурна  ,че  беше  май  месец !  Peace  Погледни  си  в епикризата и  ще  видиш ,че  е   така .  Wink

Поздрави на всички момичета ,чета  ви  редовно  ,но  нямам  какво да  пиша !  Hug

Май месец, да.  Laughing Аз живея с мисълта, че сме май. Ужас. Срам. На 23-ти ме приеха на 27ми ме оперираха.

Джеситоо. много те  Heart Eyes
Виж целия пост
# 377
Здравейте дами! Аз съм новичка от днес в форума ви,и се надявам да получа някои отговори относно хистеректомията.Прочетох доста от написаното,но това което ме интересува не открих за сега.Та моята сага започна много отдавна още като девойка преди повече от 30год(сега съм на 45).Имах изключително нередовен и понякога болезнен,доста обилен цикъл,с големи съсираци.Казваха ми че имам поликистозни яйчници,ендометриоза,различни други термини които не помня сега.Преминала съм през много различни видове лечения,но докторите никога не успяха да ми помогнат,само временно за болките поне.Опитвах и за дете но не се получаваше и това си е,като не ми е писано няма как,но не съм се спряла да се боря за това,има доста деца които чакат за истински дом,това ми е следващата стъпка която смятам да направя макар и малко късничко.Но пиша най-вече по повод последната ми диагноза която ми казаха преди два месеца,а именно рак на маточната стена.След последният ми обилен цикъл на 28 декември получих огромен кръвоизлив в работата.Направиха ми изледване и се оказа че имам полип,който доктора директно каза че трябва да се махне.Направиха ми операцийката и го махнаха,и зачаках за резултати от биопсията.След около 3 седмици ми съобщиха новината че е рак,но за щастие е току що станал,първи стадий,и трябва да се направи тотална хистеректомия,за да няма повече проблеми.Искам да кажа че не живея в БГ,а съм в Англия,и тук може би процедурите са малко по различни,но болките и притесненията са същите,няма значение къде си.Но макар и тук имах големият късмет да попадна на лекуващ онко български доктор(жена) Simple Smile,и точно тя ме пое след като е видяла името ми в регистъра за пациенти,за което ще съм и благодарна винаги.И така до 17 април когато ме оперираха,на другият ден се прибрах у дома,чувсвах се отлично,само леките придръпвания на конците от четирите дупки около пъпа и леката тежест ниско в корема ми напомняха че съм оперирана.Нямах температури,гадения,световъртежи или някакви други симптоми от операцията,аз по принцип през живота си съм имала само няколко пъти температура,дори когато съм настинала нямам,кръвното ми е желязно макар че съм с наднормено тегло,164см / 94кг,но това се получи от хормоналното ми разминаване,някои хормони ми липсваха,други бяха в тройна норма....Вече 17 ден след операцията,пак се чувствам добре,само някои нещица започнаха да ме мъчат от пет дена.Започна едно жълтеникаво течение,което преминава към розово понякога,и накрая малко бледа кръв.Та искам да попитам,как и откъде идва това течения като съм "празна"вече? Дори усещам някакви странни болки като преди цикъл!?!Започнаха да ме мъчат и много газове,така ме надуват понякога че се получават болезнени колики,другото и най-мъчително е когато пишкам,едно парене,боцкане,и се напъвам докато протече.За това последното незнам дали няма някаква връзка от катетъра по време на операцията,или от това че имам в бъбреците пясък или може да има нещо ефект от инжекциите които си слагам (Clexane),дали те не  ми създават тези проблемчета? Дали някоя от вас е имала или има подобни проблеми.Имам час при лекарката за резултатите след операцията но е чак в петък(9 май),но ме тревожат тези неща,и незнам какво може да е.Споделете моля ви! Sad
Виж целия пост
# 378
Течението след операцията е нормално,и аз имах,по-напред в темата съм споделила,така уж се изчиствал организмът от отпадъчни кончета и т.н. от операцията,аз имам друг въпрос-не пия хормони,но всеки ден пия калций,а вече 2 зъба ми се счупиха и съм много притеснена за костите си
Виж целия пост
# 379
Течението след операцията е нормално,и аз имах,по-напред в темата съм споделила,така уж се изчиствал организмът от отпадъчни кончета и т.н. от операцията,аз имам друг въпрос-не пия хормони,но всеки ден пия калций,а вече 2 зъба ми се счупиха и съм много притеснена за костите си

Доколкото знам, естрогените помагат на организма да усвои калция, т.е само таблетките не са достатъчни.
Виж целия пост
# 380
Течението след операцията е нормално,и аз имах,по-напред в темата съм споделила,така уж се изчиствал организмът от отпадъчни кончета и т.н. от операцията,аз имам друг въпрос-не пия хормони,но всеки ден пия калций,а вече 2 зъба ми се счупиха и съм много притеснена за костите си

Доколкото знам, естрогените помагат на организма да усвои калция, т.е само таблетките не са достатъчни.
И аз така знам и много се притеснявам,но не ми понасят естрогените,гърдите ми се пълнят с млако и се възпаляват от тях,ужас,просто не знам какво да правя
Виж целия пост
# 381
Уф, че неприятно... Лекарите нищо ли не ти предлагат? Чувала съм, че хормоналните хапчета са гадни, пробвала ли си с лепенки (трансдермални пластири)? 
Виж целия пост
# 382
Здрaвейте!
Скоро минaх нa преглед при професор Горчев и всичко е нaред Simple Smile от тук нaтaм ще ме следи нa 6 мес. Кaзa,че aко имa кървене трябвa непременно дa търся лекaр.Имaм леки срaствaния но кaзa,че сa нормaлни след тaковa сложнa оперaция и,че понякогa тези леки болки които имaм сa от товa.Дa се похвaля,чеизтръпвaнето горе нa крaкa и товa,че нямaх чувствителност отшумя ... супер Simple Smile Нa 10 мaй ще стaне 1 г. от оперaциятa.
Кики,кaто те четех точно си помислих...,че оперaциятa ти беше след моятa :-*
Виж целия пост
# 383
Уф, че неприятно... Лекарите нищо ли не ти предлагат? Чувала съм, че хормоналните хапчета са гадни, пробвала ли си с лепенки (трансдермални пластири)? 
Ами не съм,ще мина след празниците при личната да предложи вариант или да даде талон за гинеколог
Виж целия пост
# 384
Здравейте момичета, преди седем дни претърпях операция за отстраняване на миомен възел з см. и срастване на яйчника. Болките отшумяха още на другия ден, но на петия получих подуване на корема под пъпа и до операцията, както и първо около разреза кожата стана първо жълта, а сега синя. Постоянно когато съм изправена се чувствам подута и това ме притеснява. Имам болка при уриниране, но ми казаха, че това е от катетъра. Сега пия Уринал, Спазмалгон и Но шпа.
Много съм притеснена, това нормална реакция ли е след отворена операция?
Пишете.
Виж целия пост
# 385
roskagt@abv.b Подуване около разреза с жълто-сини отоци не съм имала и не съм чела някоя да се е оплакала.
Според мен трябва да каже хирурга. Проблем с уринирането доста от нас са имали, но отшумява.
Пиши как си след прегледа.  bouquet
Виж целия пост
# 386
Привет.
Как сте? Бях на преглед в Онкологията и резултатите са отлични.  Praynig Simple Smile
Оказа се, че цяла година са ми пускали някакъв ТМ "cifra" вместо SCC защото нямали изотопи. Сестрата се изпусна и се ядосах, че не са ми казали поне да си го пускам в частна лаборатория за около 20-30лв. Confused
Надявам се всички да се добре. На мен вече ми се ходи на море. Simple Smile
Виж целия пост
# 387
Здравейте ! Кики ти сериозно ли? Други маркери??  Аз бях сега на 10 на преглед този път ми правиха и рентген на бял дроб(профилактично).   Кръвните резултати вече има опция да си ги гледаме в интернет:) И резултатите са ми прекрасни ноооо сега малко се стреснах с тези маркери...Да ви кажа по принцип не мисля гледам си децата, нямам време да изпадам в драми. Всичко е ок НО  толкова съм гневна  и не зная как да се справя с това Confused  Мдааа сега проверих и на мен са ми пуснали  CYFRA 21-1        1.52        ng/ml     до 3,3  А за какво е това???   сега разбрах
Скрит текст:
"НАЙ-ЧЕСТО ИЗПОЛЗВАНИТЕ ТУМОРНИ МАРКЕРИ"
от www.anticancer-bg.com

 

"Локализация на рака       Вид туморни маркери
Рак на гърдата    СА 15-3, РЕА, СА 72-4
хормоните  пролактин, естрадиол
Рак на яйчниците
- епителен

СА 125, СА 72-4, СА 19-9
Херминогенен    бета-ХГЧ, АФП
Гранулезоклетъчен    естрадиол, инхибин (А и В)
Рак на тестисите    бета-ХГЧ, АФП
Рак на шийката на матката    SCC, PEA
Рак на ендометрията    СА 125, СА 19-9, РЕА, СА72-4
Рак на хранопровода    SCC, Tu M2-PK
Рак на стомаха    СА72-4, РЕА, Са19-9
Рак на червата    РЕА, Са19-9, СА72-4
Рак на панкреаса    СА19-9, СА-242, Tu   M2-PK
Рак на пикочния мехур    UBC, BTA NMP-22, SCC
Рак на бъбреците    Tu  M2-PK, SCC, Ca125
Рак на простатата    ПСА-общ, ПСА своб./ПСА общ
Рак на белите дробове
- дребноклетъчен   
НСЕ, РЕА, Тu М2-РК

- плоскоклетъчен    SCC, Cyfra 21-1, PEA
Меланома    S100
Костни метастази    Bone TRAP
Рак на щитовидната жлеза    тиреоглобулин, калцитонин
 
Виж целия пост
# 388
Гена: Hug Сериозно. На всички би трябвало да е пускан този ТМ. Не са виновни лекарите, че няма изотопи, но да кажат. В прав текст ми каза Тошева, че този ТМ не е показател и да ходя в Онкологията в Дървеница или в частна лаборатория. Ще отида разбира се, но можеше малко по раничко да го каже.
Защо си гневна. Недей. Hug
Иначе и на мен за първи път ми правиха снимка на бял дроб и то защото помолих, че от Декември съм все болна. Изпросих си и ехограф на коремни, че много ме боли корема като при цикъл и то постоянно. Може проблема да е в бъбреците, но те си гледат конкретно дали има проблем с основното заболяване и ако има нещо друго, нито го казват, нито го пишат. Та сега ще търся и някой добър лекар нефролог.
В общи линии за една година в Онкологията - Младост съм имала на три месеца ТМ, мануален преглед с цитонамазка. Два пъти ехограф и една снимка на бял дроб, както ПЕТ скенер в началото в Алексанровска болница.
Здрави сме момичета! Знам го! Само вълните ме мъчат, ама какво да се прави. За болките в корема пия Аулин.

Виж целия пост
# 389
 Браво за чудесните резултати!
Кики, аулина е за следоперативни болки,не прекалявай с него. да нямаш гастрит или колит, то с тези храни кой ли няма вече...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия