2880лв накуп за майки-студентки - 12

  • 51 283
  • 799
# 420
ТДИ нещо те е метнала-може да подадеш,когато поискаш.за детски надбавки се подават месеца след,като е родено детенцето.
И аз съм одобрена.Подадох на 19,11,2013 и ми казаха да чакам с детските надбавки на баткото и помоща.

Благодаря   bouquet

Да, за детските ми е ясно, те от компанията, в която работя няма да ми дадат справка за декември, преди края на месеца, така че за детски ми е ясно, че ще подавам януари, но за университета не разбрах защо пак януари  newsm78  ще отида декември в малкото работни дни пък да видим дали ще ме върнат  Thinking

Всъщност декември мога да подам за еднократна помощ и за помощта за студентка  Thinking

А също бланката, която е публикувана на сайта на социалните актуална ли е? Защото разбрах, че други били бланките, не като тези от сайта  ooooh!  или просто при нас в Бургас ползват стари бланки  Thinking
Виж целия пост
# 421
Аз използвах тези от нета и не ме върнаха,защото пък при нас вече не дават никакви бланки.
Ако пък искат точно определени,като идеш да подаваш ги помоли да ти дадат да идеш да ги преснимаш.
Виж целия пост
# 422
Аз използвах тези от нета и не ме върнаха,защото пък при нас вече не дават никакви бланки.
Ако пък искат точно определени,като идеш да подаваш ги помоли да ти дадат да идеш да ги преснимаш.


Нямаха бланка за помощ за студент, а в същото време не приемали и тези от нета, освен да отида в друга дирекция по район и да помоля само за бланка  Thinking

Виж целия пост
# 423
Защо да не приемат бланки от нета? Те са абсолютно същите, като тези, които ги дават на място в СП. Между другото, преди да се роди детето ти и да имаш ЕГН, няма да можеш да подадеш документи за студентската помощ и детските. Така че преди януари надали имаш шанс.
Виж целия пост
# 424
Защо да не приемат бланки от нета? Те са абсолютно същите, като тези, които ги дават на място в СП. Между другото, преди да се роди детето ти и да имаш ЕГН, няма да можеш да подадеш документи за студентската помощ и детските. Така че преди януари надали имаш шанс.

Ако всичко е по план, след като ме изпишат ще имам 3 работни дни, в които да подам документи, а акта за раждане би трябвало да е готов към датата на изписване - реално ще имам възможност да подам и в декември, само не знам дали ще има кой да ми обработи документите  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 425
На мойта щерка акта за раждане беше готов 1 седмица, след като подадох документи... дано да имаш късмет
Виж целия пост
# 426
Честит празник мами студентки newsm51
Виж целия пост
# 427
TDI, акта за раждане се издава 10 дни след раждането. Няма такъв случай, да излезеш от болницата и да те чакат на вратата с акта Laughing . Не знам, сега ако в твоята община са други порядките - може и да успееш този месец да подадеш документите си, но ако са като навсякъде - януари Wink
Виж целия пост
# 428
TDI, акта за раждане се издава 10 дни след раждането. Няма такъв случай, да излезеш от болницата и да те чакат на вратата с акта Laughing . Не знам, сега ако в твоята община са други порядките - може и да успееш този месец да подадеш документите си, но ако са като навсякъде - януари Wink

При нас, в Бургас, за 3-4 дни акта за раждане е готов  Peace Друг е въпросът, че идват празници и ако служителите на социално ги е хванал от рано коледни дух  Whistling
Аз се притеснявам да не стане така да отида януари и да ми кажат, че вече няма такава помощ  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 429
Като бутнеш 20 кинта на служителката виж как на момента ти се издава акта за раждане - още докато си в болницата, бащата вече го е взел  Whistling
Виж целия пост
# 430
И нашия акт беше готов още на другия ден след изписването,и то ме изписаха на 4-я ден след секцио не на 5-я,ако ни бяха изписали на 5-ч щяха още в болницата да сме с акт.
Виж целия пост
# 431
Гледахте ли сутринта по нова сутрешния блок,казаха,че ще има вече по- големи изисквания за студентските пари,че имало много злоупотреби...
Виж целия пост
# 432
В сутрешният блок на Нова, в прегледа на печата цитираха в.Сега http://www.segabg.com/article.php?id=678131
Виж целия пост
# 433
Те няма-няма и вземат да вдигнат малко пушек покрай тия помощи и да си чешат езиците, но докато реално не се въведат и гласуват промени, не се обнародват както си му е редът, всичко е въздух под налягане. Аз нямам нищо против наистина да въведат някакъв регламент да се следи за злоупотреби, макар че не знам реално как би могло да стане това, но към момента си действат едни правила и именно за тяхното спазване трябва да следим. Пък кой, какво, кога, как и защо ще променя ... може да мине и година докато го направи  Wink.
Виж целия пост
# 434
Обадиха ми се да си взема заповедта. Документи бях подала в средата на септември, но се забавиха с отговора от университета.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия