6 годишните на предучилищна

  • 38 957
  • 726
# 195
Home raider, малко по-надолу на същата страница Morena е дала този линк за тълкуване на рисунките на децата.

sise_to, не можеш да се оплачеш - виж с каква пленителна усмивка те е нарисувало детето! Wink
Виж целия пост
# 196
Да, аз линка с гугълските страници го видях, ама си мислех дали няма нещо по-конкретно. Нищо - ще се ровя там и дано открия и изтълкувам нещата. Въпреки, че самия автор също си имаше обясненията на превъплащенията.  Simple Smile
Виж целия пост
# 197
Това с рисунките е страхотно. В първи клас клсната беше накарала всяко дете да нарисува майка си. На 8 март всяка рисунка беше в рамка и ние трябваше да се разпознаем.  Joy  Голям купон беше в училището.
Днес два часа след като сложиха силанти на Никол на единия зъб и падна. Хем не беше яла нищо. Чудя се дали до се обаждам в зъболекарския кабинет. newsm78
Виж целия пост
# 198
Тази вечер от 20.35 ч. по ТВ Европа, в предаването "Кариери "ще дават групата по кунг-фу, в която тренира синът ми.  Simple Smile Той ще е с черно кимоно, нямам търпение да го видя какъв е каратяга.  Simple Smile
Виж целия пост
# 199
Тази вечер от 20.35 ч. по ТВ Европа, в предаването "Кариери "ще дават групата по кунг-фу, в която тренира синът ми. Simple Smile Той ще е с черно кимоно, нямам търпение да го видя какъв е каратяга. Simple Smile

 Hug
Виж целия пост
# 200
Момичета при нас стана първото предколедно чудо. След година упражнения с езичето, казахме буквичката К. Кака е много щастлива. И това благодарение на прекрасната логопетка в детската градина, без да го водим специално, без да дадем 1 лев. Не вярвах, че още стават такива неща в нашата държава, но явно все още има хора, които си вършат работата.
И преди не спираше да философства, но сега дори и като никой не му обръща внимание ходи и сам си говори: кон, коза, кока кола... Laughing

Ето и началото на новия ни коледен календар. Не се учудвайте, че в Европа има динозавър Laughing
http://www.flickr.com/photos/101575175@N08/with/10794429186/
Виж целия пост
# 201
КЛина, поздравления, това са важни победи в живота, радвам се много за вас!
Календарът е много хубав Hug
Виж целия пост
# 202
k_Lina , браво за напредъка! Hug
При нас нищо ново, пишат си, учат си...
Виж целия пост
# 203
Благодаря момичета! Горда съм с него, че прояви характер и упоритост. Мъжко ми е момчето! newsm10
Виж целия пост
# 204
Момичета при нас стана първото предколедно чудо.
....
Ето и началото на новия ни коледен календар. Не се учудвайте, че в Европа има динозавър Laughing
http://www.flickr.com/photos/101575175@N08/with/10794429186/


Браво на малкия герой!

И на мама, за въображението! Страхотен е календарът!

Ние от архитектурната работилница имаме Статуята на Свободата, една пирамида на маите, африканска глинена къща, витраж от катедрала в Италия - бихме могли да сглобим нещо подобно, но не искам да копирам идеята. Само ще я покажа на децата ми, те много се впечатляват от подобни проекти. Simple Smile

На мен нещо друго ми хрумва, от този проект, и една енциклопедия, която показа svetlaem - http://www.helikon.bg/books/51/-%D0%95%D0%BD%D1%86%D0%B8%D0%BA%D … D0%B0_181604.html   , можем да направим календар с коледно-новогодишните традиции по света. Примерно, българска суровачка, колачета и коледари, 12-те зърна грозде, които се ядат в Испания, докато часовникът отброява 12-я час на Нова година, пинята от латинска Америка и подобни.
Виж целия пост
# 205
k_Lina браво на детето!

На Никол и падна първото зъбче. Беше много щастлива. А феята като донесе 1 лв. ,направо се размаза.
За днес имат домашно. Една страничка с лулички и ченгелчета. Докато  се прибирхме от училище, обясняваше на баща си колко  усмихнати 6-ци  имала : Тук една, ето тук още една , а ето тук ми предстои още една. Това последното по повод днешното домашно. Grinning
Виж целия пост
# 206
Жасмин, направо Ви завидях за архитектурните богатства. Не знам на нас докъде ще ни стигнат силите, със сигурност ще си помогнем с някой 3D пъзел на сгради.  На мама тепърва и трябва въображение да измисли тематични задачи, но една веднага измислих:
Днес си в Китай!
Китайците математици са добри
Задачи като тях решавай ти! Mr. Green Mr. Green


Vela, чудесно е, че детето гледа така положително, вярата в себе си е половин успех! Grinning
Виж целия пост
# 207
Днес си в Китай!
Китайците математици са добри
Задачи като тях решавай ти!


Хаха, супер!   bouquet
Много идейно!
Някой хартиен дракон, фенер, аз се присетих да посетя някой китайски магазин за нещо от сорта.
Тук видях как да се направи дракон: http://krokotak.com/2012/01/idei-za-godinata-na-drakona/
И още един, от кори за яйца: http://nurturestore.co.uk/egg-box-dragon

А иначе, аз затова толкова я харесвам тази архитектура, защото съчетава и познания по география - правихa небостъргачи от Ню-Йорк, пирамиди от Египет и Мексико, моят син ходи втора година, вече забравих повечето неща. Последният път правиха мравуняци. Simple Smile Simple Smile
Аз сега гледам филмчета как се прави пинята, правиха в предпоследното архитектурно ателие и мисля да направим за у нас 1-2, ще е голяма радост:

http://www.youtube.com/watch?v=44JYARhkFe8 ;  
http://www.youtube.com/watch?v=_yrbh8i54U0
Виж целия пост
# 208
k_Lina тя Никол винаги е много уверена в себе си.
Не знам дали е добре или не .

Жасмин за първи път чувах за тази пиня.Срам  Embarassed А пък децата бяха наясно какво е.
Виж целия пост
# 209
Жасмин за първи път чувах за тази пиня.

Не, не пиня, пинЯта се казва. Традиционна е за Мексико. http://en.wikipedia.org/wiki/Pi%C3%B1ata


Моят син е правил и Ojo de Dios (амулет от Мексико  и Боливия) на едно ателие на Зелени дни пред Народния театър, изобщо, добива обща култура от тези ателиета и му е полезно. http://zelenidni.com/zelenievents/%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82 … 0%B6%D0%B4%D0%B0/


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия