Априлче, покажи на мама - дали си пич или мадама :)

  • 37 663
  • 687
# 105
maimun77 , в началото на бременността загубих тотално обоняние към парфюми, а тъкмо бях взела няколко нови и направо се депресирах от усещането, че се пръскам с водичка  Sick ЮПосле преминах в другата крайност с храните, дори от кафе и кисело мляко ми се повдигаше, да не говорим за обработена храна  Sick

сега съм по-добре, но не и като небременна, предпочитам плодове, основно банани и от градината на нашите - ябълки, грозде, круши - поне знам произхода и не се ограничавам  Heart Eyes има поне за 1-2 месеца още  Heart Eyes



Sun~shine,

1.) Микробиологично изследване на влагалищен секрет -  3 пъти за цялата бременност, през 1 триместър се прави по преценка на лекаря (кога), а след това в 9 и 10 лунарен месец;

2.) Онкопрофилактична цитонамазка от женски полови органи - само в 1 триместър  - кога, в кой месец - по преценка на лекаря  Peace

Ако изследване не е направено в срока, не се прави по-късно  Peace

Лично за мен - цитонамазка може да не се прави, ако е правена до няколко месеца и е добра, но в твоя случай - от пролетта - до сега е много време и е било хубаво да се пусне  Peace Още повече, че не се знае - дали при предишния преглед - намазката е взета правилно  Peace



mariela**  Peace нормално е  Blush не е хубаво и аз съм така, но бременност с бременност - не си приличат, за мен втората няма нищо общо с първата и е различна от тази на другите момичета Peace , симптомите са типични, дано отшумят  Blush
Виж целия пост
# 106
mushmolina невероятно е усещането, разбирам радостта ти Simple Smile
Mademoiselle Chocolate дано скоро отминат тревогите при теб  Hug А за срастванията - ужасно боли. Аз от секциото нямах - възстанових се бързо, раздвижих се рано и много добре, изобщо  всичко си беше ок, никакви проблеми. За съжаление от извънматочната нещата не бяха така - още в болницата като излязох от реанимация казаха,  че имам големи сраствания, то как да е с литър и половина кръв в коремната кухина де... Сега като забременях имаше съвсем в началото зверски болки, които ме хвърляха в ужас, че пак е в тръбата бебо и ходех често на прегледи, та различни лекари казаха, че е от срастванията. По принцип най-често от операции се получават, но може и от изкарани инфекции, поне доколкото знам. Ти си почивай, опитай се да мислиш позитивно, няма как да не се притесняваш, но трябва да си смела  Hug
jul_j и аз като теб, с кг, ама ако е като първият път, ще надебелея при кърменето  ooooh! хората слабеят аз наопаки  #Crazy
За стрии първият път се мазах с разните овлажняващи които си ползвам по принцип, кожата ми е по-суха, та ползвам по-хидратиращи неща, фенка съм на маслата разни - кокосовото примерно е супер, поне за моята кожа. Сега си имам и много ми харесва на Бетина Барти това с оризово мляко и цвят череша, ама става ли за бременни? newsm78 Ако някой знае да каже, че за сега крада от млякото за тяло на дететто  Grinning
Виж целия пост
# 107
Я вижте какво ми попадна, докато се разсънвах. Joy

http://www.burgasnovinite.bg/rajdane-na-4-dete-sred-prirodata.html
Виж целия пост
# 108
Здравейте, момичета!

Мисля, че е време и аз да се включа в темата  Simple Smile
Нашият термин е около 16.04.2014. В 13 г.с. предположиха, че 70% ще си имаме момче, но засега нищо не е сигурно, нали знаете.

Преди 2 седмици пуснах всички необходими изследвания и уж всичко беше наред докато не излезе вагиналния секрет - без оплаквания имах някакви бактерии с граничени стойности. Наложи се да пия 5 дни хапчета и другата седмица сме на контролно изследване да видим кое как Simple Smile

Иначе се чувствам добре, малко по-бързичко се изморявам. Иначе съм качила около 0,5-1,00 кг. Засега толкова, но има време  Laughing

Ще се радвам да чета и вашите преживявания. Можете ли да ми кажете дали има тема за момичетата с термин през април и във facebook?

Поздрави!
Виж целия пост
# 109
a.l.e.n.a, защо цитонамазка не се прави по-късно? Моята лекарка каза, че ще ми направи следващия месец, а тогава ще съм края на 5 месец?! Първият триместър бях с кървене и затова нищо не предприе.
Виж целия пост
# 110
На мен по ЖК ми казаха, че не се правело цитонамазка по време на бременност, защото резултатът не бил коректен. По-добре след раждане. Пуснаха ми само микробиология.
Виж целия пост
# 111
Ох, а на мен е сега ми звъннаха от клиниката на джипито ми, че ми изписали някаква рецепта. Някаква жена с ужасен акцент индийски мисля, направо ми прилоша докато я разбера. Tired Та сега преди акушерката трябва и оттам да минавам за рецептата. То там само урина преди 3 месеца са ми взимали, какви са тия рецепти след 100 години се чудя. Shocked Нищо чудно и да не купя предписаното или поне да се консултирам със акушерката преди това. Много са ми съмнителни тия персони в мой център точно. hahaha Хайде обличам се аз и излитам. После ще ви кажа как е хавата след прегледа ми. Blush
Виж целия пост
# 112
Записвам се и аз най-накрая в новата тема и в групата на мъжките майки stork-boyМоля a.l.e.n.a. да добави синьо щъркелче и за мен на първа страница.
Стискам палци на всички с притеснения и използвам случая да споделя, че от няколко дни усещам напрежение в гръдния кош, около слънчевия сплит, доста е дискомфортно. Някой да има подобни усещания или идея за евентуални причини - четох, че уж се случвало често, ама май в последните месеци  newsm78
Виж целия пост
# 113
Ох, а на мен е сега ми звъннаха от клиниката на джипито ми, че ми изписали някаква рецепта. Някаква жена с ужасен акцент индийски мисля, направо ми прилоша докато я разбера. Tired Та сега преди акушерката трябва и оттам да минавам за рецептата. То там само урина преди 3 месеца са ми взимали, какви са тия рецепти след 100 години се чудя. Shocked Нищо чудно и да не купя предписаното или поне да се консултирам със акушерката преди това. Много са ми съмнителни тия персони в мой център точно. hahaha Хайде обличам се аз и излитам. После ще ви кажа как е хавата след прегледа ми. Blush

Може да е желязо  Peace На мен това ми изписаха към 16та седмица. И незнам дали знаеш, но като си бременна и няма нужда да плащащ за лекарства, всичко изписано е безплатно  Grinning Дано да чуеш сърцето на бебето  Heart Eyes
Виж целия пост
# 114
НЕ антибИОТИК, амоксициклин! СЕГА съм пред кабинета НА МИДУАЙФКАТА да видим разясненията! Едва след това може да помисля да го пия,без изследвания и обяснения не става и с РАЗВАЛЕН АНГЛИЙСКИ ОТ СТРАНА НА СЛУЖИТЕЛИ! Сори ама от тела се разписах.
Виж целия пост
# 115
a.l.e.n.a, защо цитонамазка не се прави по-късно? Моята лекарка каза, че ще ми направи следващия месец, а тогава ще съм края на 5 месец?! Първият триместър бях с кървене и затова нищо не предприе.

Аз посочих по каса какво е предвидено, защото така разбрах въпроса, на който отговарях - дали й се полага по каса и че не е пусната  Peace

Мисля, че с напредване на бременността не е хубаво да се бърника в цервикалния канал, освен, ако няма основание  Peace



La Catrala  newsm78 Rolling Eyes вероятно са изолирали бактерии в урината и антибиотикът е за бактериалната инфекция, вероятно е имало и антибиограма  newsm78 Много е вероятно и ти самата да не си дала стерилна урина, аз бих повторила изследването (стерилна урина)  Praynig
Виж целия пост
# 116
Стискам палци на всички мами с болежки бързо и най-вече - безпаметно, да отминат!!!

Настинките наистина идват - и аз от снощи се усещам с болно гърло и запушен нос, а сега съм с някаква температура в офиса... Утре ще се ходи на лекар, няма да чакам да се влошат нещата. Някой знае ли дали при наличие на температура - и при каква, може да се пие нещо без лекарско предписание? Чудя се дали довечера мога да взема парацетамол, ако имам Т...
Виж целия пост
# 117
La Catrala, аз туко-що си видях изследванията от стерилната урина - резултата е E. Coli, със сигурност ще трябва да се пие антибиотик, защото изследването е придружено от антибиограма. Утре явно пак ще ходя на лекар, днес бях за болничен, заради ужасна хрема и кашлица. Пазете се много, защото почти нищо не може да се пие в този период и една обикновена настинка ще си я влачите 2 седмици.
Алена, благодаря за темата!   bouquet
Виж целия пост
# 118
Ами да оказа се съмнение за инфекция, урината мисля, че е била стерилна, защото я дадох там на място. Пък и имам течение бяло, което принципно нямам извън бременноста. Усещах си ви казвах клитора по особен и явно е някоя инфекция на пикочополовата система. Та ще си пия капсулките 7 дни и така, все пак възпалителни процеси макар и да не ми създават грижи кой знае какви, ако се оставят на самотек могат да се превърнат в проблем. Увериха ме, че няма вреда за бебо, пък и се оказа, че тоя антибиотик е единствения , който съм пила принципно, аз както съм ви казвала от тийн не съм пила такива неща. Joy Но сега не ми се рискува, особено с това бяло течение. Ще си направя курса, не е проблем. Безплатни са лекарствата, ако имаш жълта карта някаква издава се от акушерката, така ми обясниха в аптеката, но на мен такава информация досега не са ми давали, но за 7 паунда няма да го правя на въпрос, стотинки както се казва. Иначе останалите изследвания са копче, кръвното ми е ОК, бебо е добре сърчицето му бие в нормално. И така ще лекувам тая вероятна инфекция сега и толкоз от мен. Прегледи имам чак на 2 и скана за пола на 3 ти.  Mr. Green. Като ги гледам английските бременни направо се шашкам , днеска една луда по потник се мотаеше и едно през друго децата ги правят, едното още в количката те вече с големи кореми. Ама тука е заради помощите хич не се изненадвам. И толкова от мен, днес ме чака поръчката на якето, а ми предстои да си избера и клинове, дънки и още някой др. пуловер, но да видим кога ще заседна сериозно да си харесам.
Виж целия пост
# 119
arriyyaah Аз преди 2 седмици бях болна. Започна със леки болки в гърлото и хрема и после и температура. Доктора каза, че парацетамол няма проблем за температурата да се пие. Аз в последствие и на антибиотик преминах, но вече съм добре  Simple Smile
Пожелавам бързо оздравяване на всички с хрема или друг проблем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия