ВМ-НВХ, част 67

  • 36 158
  • 732
# 255
Доколкото си спомням, в точковата диета броят на точките сьответства на грамовете вьглехидрати в дадена храна. Т.е. - при нея се разчита пак на вьглехидратното ограничение ( не знам колко точки са препорьчителни за отслабване, но ако са около 50, значи дори става вьпрос за значителна вьглехидратна рестрикция.)
Както и негативна е споменала, ако тези 3 кг са последните, които искаш да свалиш, нищо чудно, че са били необходими 3 месеца за загубата им. Освен това, когато се губят основно мазнини, няма как да се сваля по половин- един килограм на ден ( както виждам, че хората очакват в някои диети).
Дани, рецептата с тиквата звучи ужасно вкусно!
Виж целия пост
# 256
Точно така. Препоръчват се до 45 точки дневно.
Затова, за мързелана като мен, точковата дълго време беше любимия ми ВМ-НВХ вариант, като си бях прехвърлила списъка в телефона за справка. Не след дълго установих, че ако се придържам към храни с 0 точки освен, че ще ми бъде далеч по лесно в сметките, постигам и по-бързи резултати  Mr. Green
Бубе, последните ми 3 килограма ми отнеха около три месеца, но за сметка на това теглото ми след това се оказа учудващо стабилно без да полагам никакви усилия.
Виж целия пост
# 257
Аз съм кръвна група Б, и вижте какво пише за храненето, хах, сигурно за това ми е толкова лесно и приятно с този режим:


Какво помага за загуба на теглото?
Месо,зеленчуци,яйца и млечни продукти,зашото системата на група ‘Б’ е добре адаптирана към бързо храносмилане и ефективно усвояване на тези продукти.

Какво помага за увеличаване на теглото?
Царевица,леща,фъстъци,сусамено семе,жито и сарацинско жито,защото съдържат лектини,които увреждат метаболизма, причинявайки задържане на течности, умора и хипогликемия

 
Виж целия пост
# 258
УАСП Hugняма съотношение за оцетената вода,на око карам
в дълбока купа слагам месото/салатата/зеленчука,сипвам вода и оцет да постои малко
плакна и подсушавам/оставам да се отцеди
не мирише и не променя вкуса
оцет за салати използвам,не този евтиния безцветен (с него дезифекцирам машини,кани,...)
и аз така си помислих за тиквата,нарязана и задушена с маслото
е нЕма па да стържа тиква Crossing Arms
но ще го правя десерта,мерси за рецептата дани Hug
Асос Hugи моите баби си заминаха както твоите,въглехидратната 15 години по-рано,а беше и по-младата и остави в наследство на деца и внуци  диабет
ммм,супер за кръвна група Б Grinning
става и за мен аБ Laughing
Виж целия пост
# 259
Айде и аз от вегетарианската кръвна група, дето обаче не може да си представи живота без мазни пържоли Animal Pig Heart Eyes
Днес, вдъхновена от тиквения десерт на дани, си забърках и аз едно нещо като тиквен чийзкейк и стана голяма вкусотия. Не ми се занимаваше да беля и варя тикви и викам ще пробвам тази тиква дето я продават в кутийки. На съдържанието пише само тиква...та защо не? Сложих пакетче филаделфия, 3 яйца, около половин чаша кокосови стърготини, малко ванилия, канела и тиквата/450г/ в блендера. После прехвърлих в тавичка и го пекох 40 мин. Като изстина го гарнирах със закв. сметана и орехи ииии... вече го няма!
Виж целия пост
# 260
Ей, ама много сме от вегетарианската кръвна, хайде и аз тук! Joy
SkyBlue, забравих миналия път да ти кажа, че изглеждаш повече от чудесно, супер си! Hug
УАСП, снощи си правих твоя десерт с маскарпоне, кокосово масло и черен шоколад.  HugЧудесен стана, хапнах, обаче какво установих...Ами в момента нямам нужда да ям такива неща, само ме разяждат повече (после задължително трябваше да замезя, защото ми стана сладко  Crazy). Така че с останалия мисля днес да гостя майка.
Върнах се към режимното хранене без проблем. Ей така от само себе си. От началото на седмицата съм изчистила максимално храненето, и то без никакви усилия от моя страна. Установих, че страхът от еднообразие и омръзване ми прави лоша услуга. Така че се върнах към семплите манджи, еднообразно е менюто ми, но пък не се запасявам, не мисля за ядене и очудващо още не ми е писнало няколко дни подред да ям едно и също...
Благодаря ви, момичета, за всичко, което споделяте!Някак си в един момент всичко написано тук ми влиза в употреба... Hug Heart Eyes, за да се чувствам добре...
Установих също, че млечните наистина ме разяждат и че малко яйца ям напоследък. Поправям се веднага  Mr. Green
Също сега, като върна лентата назад, виждам, че винаги в период на недоспиване започвам да налитам на въглехидрати (основно започвам да усещам нужда от хляб). Та явно ми се понасъбра (вирус+недоспиване+стрес+цикъл) и затова така се получи. Отделно сега пък мъдрец взе да ми расте. Чудя се обаче защо организмът в такъв момент си иска силно повече въглехидрати и с какво трябва да му се откликне...С увеличаване на количествата режимна храна ли?... newsm78
Също се хванах, че съм започнала пак да дъвча много често дъвка и от това гледам да се възпирам. Вероятно затова взех да минавам само с 2 хранения на ден - нещо, нетипично за мен....Да видим докога и после какво...
Дани, и аз благодаря за рецептата за крема, звучи наистина интересно и вкусно!Обичам тиква, миналата зима тиква в масло с орехи и канела ми беше ежедневно закуска...
Виж целия пост
# 261
Два дни и у дома в менюто преобладава тиквата Simple Smile като гарнитура към месо обаче и въпреки скептицизма на половинката, всъщност му хареса Simple Smile Единият път я сложих с бекон в уреда за бавно готвене, а вчера с чесън и лук я задуших на котлона, стана много бързо за мое учудване, не знам защо съм решила, че й трябва много време да се свари. Идеална гарнитура. Така като че ли по-добре контролирам количествата, защото ако е само печена мога да изям доста  Rolling Eyes Само малкият човек не я одобри  Joy
УАСП, идеата за салам от джолан много ми допадна, ще пробвам и аз. Вчера вечеряхме точно джолан.

Съвсем извън темата, но вчера паднах неприятно и то с детето в слинга, голям ужас изживях  Rolling Eyes ама грам не ми се отрази на апетита  Crazy
Виж целия пост
# 262
Благодаря за отговорите, мацки  Hug! И да, бяха последни 3 кг, явно затова така дълго се опъваха гадовете  Simple Smile...
А това за по-доброто състояние на венците и при мен се получи. Дълги години ядях ябълки с килограми, за да се зареждам с витамини, ама ефект нула. А сега - ябълки нула, венци в доста добро състояние. Да ми го бяха казали преди няколко месеца, нямаше да повярвам!
Виж целия пост
# 263
Ули, дано да сте добре! Hug

yulinga, и аз имах доста апетит последните дни, защото чаках цикъл. А също и на тиквата не простих (направо се учудих какво количество печена тиква с масло и сирене изядох онази вечер Embarassed), ама се оправдавам, че вероятно тялото ми си има нужда от повечко храна в момента по някакви негови съображения Laughing

И недоспиването сигурно влияе зле, предполагам, че си права. Аз съм забелязала, че когато не съм се наспала и съм решила все пак да си направя тренировката, върви много тегаво отначало. После и целият ден ми е по-труден, разбира се Rolling Eyes Сънят си е важен.

А на мен, когато ми расте мъдрец, всъщност ми минава желанието за ядене Embarassed И особено ми се изпарява желанието за всякаква храна, която изисква широко отваряне на устата (ако трябваше да отхапвам сандвич, направо щях да се откажа след първата хапка ooooh!) - тогава предпочитам да си режа на малки парченца, а така още повече ми се отщява яденето. И много-много не ме привличат храни, които искат повече дъвчене (по-сухо месо например). Абе, само неприятности с мъдреците Crossing Arms

Бубе, в ябълките няма кой знае какви витамини Peace Ако искаш витамини, по-добре наблягай на чушките, особено червените. И броколите, и зелето също са добри източници. А като изключим вит. С, най-много от другите витамини и микроелементи има в животинските вътрешности - черният дроб е много богат на хубавини, езикът също е доста богат, макар и по-малко от дроба. За мозъка и очите знам, че също били много полезни Wink Е, аз мозък и очи ям само от агнешки главички, което се случва няколко пъти годишно, но все пак. Специално с очите е малко странно усещането, трябва да се преодолее психологическата бариера, но когато са сварени и са ти в чинията, вече не е толкова трудно Laughing И яйцата са ценни откъм съдържание на повече важни вещества.

Авокадото също е много богато на полезности, но много се ядосвам с моите авокада напоследък Twisted Evil Купувам ги твърди като камък, после я узреят за седмица, я не. Някои направо почерняват и като ги отворя, миришат на боя и не стават за ядене. Сега последното го чаках точно 2 седмици и накрая вече не издържах и го разрязах още не съвсем омекнало. Не се беше развалило, ама още си беше зелено. И го изхвърлих, защото не ми се чакаше още Embarassed
Виж целия пост
# 264
Ули, представям си какво си преживяла, важното е, че се е разминало без последствия!  Hug
Шоки, този мъдрец така тихо си расте, че аз едва вчера осъзнах, че оттам идва странното чувство в ухото, не точно болка, което ме спохожда тези дни от време на време, и то се сетих чак след като усетих, че се е показал... Crazy Дано не ми създава грижи, че с тези мъдреци...Напомням си да опитам тиква с масло и сирене, че все се каня...И идеята на Ули за тиква като гарнитура към месото...
Скрит текст:
Момичета, стиснете по един палец, че нещо много напрежение с мен и покрай мен напоследък, снощи и баба я приеха в болница, тя си има и болно сърце де, но дано не е нещо сериозно...
Виж целия пост
# 265
yulinga, стискам палци да е наред всичко при вас! Hug

Моите мъдреци не си растат тихо и кротко Thinking Не болят особено много, слава богу, но определено ги усещам.

Тиквата, която аз ям с масло и сирене, е печена с кората. Остъргвам си месото от кората и прехвърлям в купа (на по-едри парчета), слагам сирене и масло, после в микровълновата за минута и половина - максимум две, след това разбърквам хубаво - да стане като крем Laughing И ям с лъжица.

Друг вариант ми е със студена тиква - взимам си я с кората, отгоре нареждам тънки филийки масло и ям така, а сиренето е отделно Laughing
Виж целия пост
# 266
Шоки, агнешките очета са деликатес за майка ми и дядо ми, опитвала съм, но така и не свикнах да ги ям - всякаква друга карантия обаче обичам Simple Smile

yulinga,  Praynig

А за мъдреците - откакто се помня, все ми растат - някъде на 18 почнаха май и вече 18 години ту растат, ту спират - и то тръгват да растат и да правят проблеми все по изпити, стрес някакъв... Направо завиждам на хората, които не са ги усетили или пък нямат.
Виж целия пост
# 267
Фата, моите мъдреци са като твоите, само май не съм свързала периодите на растеж с някакво определено по-стресово събитие - имам чувството, че се активизират, когато им скимне ooooh! Но две зъболекарки ми казаха, че това било точно по учебник, т.е. всичко ми е наред  ooooh! Аз съм се примирила, че от време на време има такива епизоди - по няколко дни тъпа болка най-отзад в бузата и венеца. Вече двата са извадени, но остават още два ooooh!
Виж целия пост
# 268
Задължително напомняха за себе си на всяка сесия Simple Smile Последно ги усетих като вадеше кучешките малката - от солидарност Simple Smile)) На мен само един ми е изваден, другия порасна накриво, а третия си проправи път избутвайки последния кътник, но зъболекарката ме предупреди, че корена му е под него, поне си бил намерил път, иначе трябвало с операция...

SkyBlue, много добре звучи тиквения чийзкейк, ще взема да го пробвам.
Въпреки, че според кръвната група и аюрведа - никакво чийз не ми се полага - само гхи  Whistling
Виж целия пост
# 269
Здравейте.
Напълно начинаеща съм, ще се радвам да ме приемете и да ме посъветвате как да започна.  Hug

От години зная за НВ-ВМД. Много ме привлича, но все се спирам, защото не съм сигурна как ще се справя без сладко, хляб, а и се опасявах че излиза скъпо този начин на хранене, а и ми е жал да ям много месо, заради убиването на животните...
Вече пет години съм между 65 и 83 кг. Преди да напълнея бях 5 годиивегетарианка, после направих 4 месеца нещо като НВ-ВМД, после Дюкан, просле д-р Папе, после забременях и родих, после 90 дневна диета, която продължи година, опитах няколко пъти лунна диета, и накрая спрях всякакви неща и ето ме днес -81 кг  bowuu .
Ям главно сладко, хляб, малко зеленчуци и по-рядко месо, млечни и яйца. И то често месото и салам и заедно със сиренето или кашкавала е на сандвичи.

Нямам енергия , не ми стигат 8-9 часа сън на ден. Сутрин се събуждам изтормозена и без енергия, вечер ако може да си легна в 20 ч съм най-добре. В работата ми не е натоварено. Просто едвам се влача.

В последно време си похапнах доста от любимите ми храни - шоколад и сандвичи, и виждам, че така не може да продължава, няма смисъл.

Тези дни ще започна НВ-ВМД. Ще прочета отново темата и първа страничка, ще се надявам да ме съветвате.   bouquet Смятам да започна полека лека, да не изключвам напълно хряба, бобовите и картофите, но ще започна да ги замествам.

Вие как се справяте с моралната страна на нещата.  Confused С многото месо имам предвид?

Хубав ден и извинете за дългия пост.   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия