Хитринки за всякакъв случай - тема 9

  • 84 256
  • 721
# 120
Да споделя една хитринка за да не мирише рибата на тиня. Разбърквате 1 купа кисело мляко с една купа вода и с тази смес заливате рибата. Добре е да престои в сместа минимум 2-3 часа. Весел празник.
С прясно мляко го знам аз...
Макар ,че ако рибата си има дъх на тиня,не виждам как млечната среда би го премахнала... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 121
Да споделя една хитринка за да не мирише рибата на тиня. Разбърквате 1 купа кисело мляко с една купа вода и с тази смес заливате рибата. Добре е да престои в сместа минимум 2-3 часа. Весел празник.
С прясно мляко го знам аз...
Макар ,че ако рибата си има дъх на тиня,не виждам как млечната среда би го премахнала... Rolling Eyes

Киселото мляко обира миризми. И затова, като ти мирише хладилника, се слага купичка с кисело мляко. И отворена кофичка с кисело мляко не се държи в хладилника, защото обира всички останали миризми.
Виж целия пост
# 122
Здравейте момичета  Hug Може и да пише някъде по старите теми,но все още не съм ги изчела всичките.Пералнята ми започна да мирише особено,на мухъл може би.С какъвто и прах и омекотител да пера,последните седмици дрехите миришат не особено приятно.Дали не знаете някакъв препарат или хитринка някаква?
Виж целия пост
# 123
Направи си профилактика на пералнята със специален препарат за това. Аз купувам този на ДМ, но има и на др марки
Виж целия пост
# 124
Изчисти филтъра. Зареди с доза прах за бяло пране и я пусни празна на най-дългата програма на 90 градуса.
Виж целия пост
# 125
Изчисти филтъра. Зареди с доза прах за бяло пране и я пусни празна на най-дългата програма на 90 градуса.

и не изключвай центрофугата, а я намали на най-ниска степен, ако има такава възможност.
Виж целия пост
# 126
Здравейте момичета  Hug Може и да пише някъде по старите теми,но все още не съм ги изчела всичките.Пералнята ми започна да мирише особено,на мухъл може би.С какъвто и прах и омекотител да пера,последните седмици дрехите миришат не особено приятно.Дали не знаете някакъв препарат или хитринка някаква?

Аз правя 2 пъти годишно профилактика с този препарат [
Скрит текст:



Има и по-евтин вариант, на ДМ.  Peace
Виж целия пост
# 127
С какъвто и прах и омекотител да пера,последните седмици дрехите миришат не особено приятно.

омекотителят се задържа по маркучите и от него смърди. аз не ползвам никакъв. Naughty
написали са ти - на 90С, с празх за пране, който съдържа избелители, т.е. за бяло пране, не за цветно. те дезинфекцират.
отделно гумата, която оплътнява врата има една гънка, трябва да се изчисти и там.
след всяко пране вратата и чекмеджето за прах се оставят отворени да изсъхнат, за да не се развиват микроорганизми.
Виж целия пост
# 128
Много ви благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 129
Момичета,помагайте Praynig
Пуснах в пералнята на 40 градуса пуловер от мериносова вълна(100%) и го извадих с размер като за кукла ooooh!
Има ли начин да се поправи стореното? Cry
Виж целия пост
# 130
Момичета,помагайте Praynig
Пуснах в пералнята на 40 градуса пуловер от мериносова вълна(100%) и го извадих с размер като за кукла ooooh!
Има ли начин да се поправи стореното? Cry

не.
другия път, чети етикетите на дрехите.
Виж целия пост
# 131
Пробвай да го накиснеш 24ч във вода с оцет + омекотител, после яко дърпане трябва, и сушене на равна повърхност. Успех! Някъде имаше и по-точни пропорции, нищо не губиш така или иначе.
Виж целия пост
# 132
Здравейте момичета  Hug Може и да пише някъде по старите теми,но все още не съм ги изчела всичките.Пералнята ми започна да мирише особено,на мухъл може би.С какъвто и прах и омекотител да пера,последните седмици дрехите миришат не особено приятно.Дали не знаете някакъв препарат или хитринка някаква?
Изчисти филтъра. Зареди с доза прах за бяло пране и я пусни празна на най-дългата програма на 90 градуса.
Аз го правя като вместо прах за пране слагам белина от най-евтината (май беше 50 ст. литъра)
Виж целия пост
# 133
Здравейте момичета  Hug Може и да пише някъде по старите теми,но все още не съм ги изчела всичките.Пералнята ми започна да мирише особено,на мухъл може би.С какъвто и прах и омекотител да пера,последните седмици дрехите миришат не особено приятно.Дали не знаете някакъв препарат или хитринка някаква?
Изчисти филтъра. Зареди с доза прах за бяло пране и я пусни празна на най-дългата програма на 90 градуса.
Аз го правя като вместо прах за пране слагам белина от най-евтината (май беше 50 ст. литъра)
Ужасно вредно и грешно. Ако си държиш на пералнята, по-добре не го прави никога повече!
Ако не ти се дават пари за препарат, по-добре с прах за пране за бяло Peace
Виж целия пост
# 134
Благодаря много за съветите.Купих препарат на Сано и сега пуснах пералнята с него.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия