Хитринки за всякакъв случай - тема 9

  • 84 262
  • 721
# 270
Има материи, на които мъхът просто изчезва след лакочистител.
Виж целия пост
# 271
Аз не успях да я махна, дори и след пране - няколко пъти с различни препарата и на различни градуси в пералнята (става въпрос за памучна материя, постелка, която използвам, когато си правя кола). Колата е шоколад на перфект и натурална. Ако случайно успееш - пиши  Wink
Виж целия пост
# 272
puppii, пробвай с памучен тампон, напоен с олио. Търкай докато се махне коламаската. След това трбява да почистиш мазното петно. По същия начин си почиствам нагревателя за кола маската, ако някъде на друго място съм изцапала. Simple Smile
Виж целия пост
# 273
Amiamo махането с мазнина го знам,аз се мажа със зехтин след епилацията.На килима,ще пробвам като втори вариант Peace
Сега,ще проведа един опит като нацапам едни мъхести чорапки и след това,ще пробвам с лакочистител.Ако са ОК,продължавам към килима.
Ще пиша какъв е резултатът(надявам се да не използвам такъв  Cryемотикон) Mr. Green
Виж целия пост
# 274
С какво може да се махне лак за нокти от тапицерия на кола? Чудех се за лакочистител, но дали няма да обезцвети и не посмях.
Виж целия пост
# 275
 Какъв е състава на тази кола маска,какво пише на опаковката!?
Виж целия пост
# 276
С какво може да се махне лак за нокти от тапицерия на кола? Чудех се за лакочистител, но дали няма да обезцвети и не посмях.
Проблем би могло да има само ако тапицерията е кожа.
Според мен всичко останало като материя не би следвало да се подава на химическо обезцветяване.
п.п:Пробвай малък видим  участък за всеки случай  Peace
Виж целия пост
# 277
С какво може да се махне лак за нокти от тапицерия на кола? Чудех се за лакочистител, но дали няма да обезцвети и не посмях.
Проблем би могло да има само ако тапицерията е кожа.
Според мен всичко останало като материя не би следвало да се подава на химическо обезцветяване.
п.п:Пробвай малък видим  участък за всеки случай  Peace
Ще опитам да нанеса малко лакочистител някъде където не се вижда. Но и не знам дали той би свършил работа. Колата е купена с това петно и ни прилича на разлят лак за нокти.
Виж целия пост
# 278
С какво може да се махне лак за нокти от тапицерия на кола? Чудех се за лакочистител, но дали няма да обезцвети и не посмях.
Проблем би могло да има само ако тапицерията е кожа.
Според мен всичко останало като материя не би следвало да се подава на химическо обезцветяване.
п.п:Пробвай малък видим  участък за всеки случай  Peace
Ще опитам да нанеса малко лакочистител някъде където не се вижда. Но и не знам дали той би свършил работа. Колата е купена с това петно и ни прилича на разлят лак за нокти.
Възможно е да бъде и някакъв вид алкидна  боя.
Лакочистител в случая няма да помогне....
Виж целия пост
# 279
yulmana GLYCERYL ROSINATE,PARAFFINUM LIQUIDUM,CARA ALBA,CARA MICROCRISTALINA,MICA+/-CI 61565,CI 60725 и т.н CI..,PARFUM
Виж целия пост
# 280
 Виж какво открих прочети тук http://recepty.bg/rec_za_4-966-Domashno-pochistvane-na-petna
 По принцип е нужно да се знае произхода на петната и так да се търси с какво да се третира ,за мен кола маската е нещо от рода на смола.За съжаление не съм химик /химията ми беше силна в уч-ще ,но всичко съм забравила/
 В статията пише "Петна от смоли се отстраняват с терпентин или бензин и след това със сапунена вода "
  Ето и една стара тема тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=406911
Виж целия пост
# 281
Мерси Peace
Виж целия пост
# 282
Смола съм почиствала с лакочистител.Черен панталон, не избеля третираното място,
Виж целия пост
# 283
Аз ще се върна малко назад-отново за варовика, алпака -то и банята. При нас водата е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО варовита. След всяко измиване остава капка, за това ако има възможност се подсушава.
А иначе правя разтвор от пакетче лимонена киселина , малко веро и вода в едно шише от препарат за прозорци и с него напръсквам мивката, смесителите, фаянса, стъклото на паравана в банята. После лесно изплаквам и забърсвам. Леко, чисто, бързо, безвредно  и ефикасно.
Моя мъж ремонтира диспенсъри за вода и с лимонената киселина правят профилактика на машината. Остават да престои една нощ и на сутринта всички наслагания и варовик от тръбичките/особено в топлата част/ падат и е лесно да се промие,
Виж целия пост
# 284
Копирам от съседна тема(бях писала и в "перилни препарати")
....
Момичета,да се похваля,че успях да махна петната от кола маска по килима GrinningПърво затоплих със сешоар петънцата,после ги търках докато не излязоха с памук напоен със зехтин.После наръсих обилно със сол,после натърках с течен гел за пране(Тема+Омо).Оставих да се накисне и накрая изплакнах с мокра хавлия.Та все пак имаше успех моята "борба" с колата Sunglasses
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия