Носене в слинг - 2

  • 44 486
  • 744
# 555
Обяснете ми, моля, защо Ergobaby е толкова overpriced. И до каква степен е удобно за новородени бебета (с приставката). Ползвала съм слинг (шал) само за вертикално носене с разтворени крачета. Така и не се справих със слагането на новородено в поза люлка. А сега ми трябва нещо удобно, лесно и стабилно за носене на новородено бебе. Малката ми дъщеря ще е на 2г. 2м., когато ще се роди бебето и искам да съм готова да се катеря по пързалките и да тичам, ако трябва. Та за това си взех Ergobaby  (по интернет, естествено) И откакто го получих не мога да се начудя как успях да вляза в капана на бебешките стоки със супер завишени цени. Че аз даже с 1-вото си дете преди 12 години не съм правила по-безсмислено скъпа покупка. Вкъщи даже 12 годишната ми дъщеря дълго си мислеше, че се бъзикам, като казвам, че съм дала 200 лв... Сега искам да си успокоя съвсетта, че не съм се прецакала много яко.
Виж целия пост
# 556
Според мен лично Ерго не е най-удобната ергономична раница, но е една от най-популярните - може би има достатъчно реклама. А приставката за новородено на мен въобще не ми беше удобна. В крайна сметка я продадох.

Но тази раница, която ползвам в момента, си заслужава всяка стотинка, която съм дала.
Виж целия пост
# 557
Да споделя първи впечатления от Caboo слинга.
Срам ме е да си призная, че моето бебе вече е на 2 месеца и почти 10 дни и още не сме го ползвали (а сума ти пари са дадени).
Бебо има много колики и много плаче. Като почна да го слагам започва един рев и аз се стресирам - дали плаче, защото не харесва слинга или от нещо друго и прекратявам опита.
Напоследък плаче много и в количката. И въобще не може да се занесем никъде. Стоим си в квартала и само на къси разстояния обикаляме.


Виж целия пост
# 558
Съветвам те да не прекратяваш опита, само защото плаче. Синът ми в тази възраст  плачеше почти всеки път като го слагах в слинга, докато не излезем на улицата и започна да ходя. След това веднага  заспиваше и като се събудеше - пак рев. Вкъщи изобщо не искаше да го нося.
Виж целия пост
# 559
Според мен лично Ерго не е най-удобната ергономична раница, но е една от най-популярните - може би има достатъчно реклама. А приставката за новородено на мен въобще не ми беше удобна. В крайна сметка я продадох.

Но тази раница, която ползвам в момента, си заслужава всяка стотинка, която съм дала.

Каква в твоята раница?
Виж целия пост
# 560
Аз съм казвала и преди - Боба. Взехме я, когато бебето беше на около месец, сега ще навърши 10, в количка се е возила броени пъти и то отскоро, защото вече стана по-топло.
Виж целия пост
# 561
Аз се похвалих с мей тай и Ерго бейби наскоро. Като изключим, че в мей тая много бързо провисва и трябва често да я пристягам, той ми е много по-удобен от Ергото, някак по-стабилна я усещам, по-удобно ми е с него, въпреки по-туткавото връзване, като част от мен си е и засега я нося повече в него. С раницата едната ми ръка по инстинкт е все върху нея да я придържам, едва ли ще падне, но такова ми е усещането.
Виж целия пост
# 562
Бебо има много колики и много плаче. Като почна да го слагам започва един рев и аз се стресирам - дали плаче, защото не харесва слинга или от нещо друго и прекратявам опита.

Опитай се да си спокойна. Тренирай първо с кукла/плюшена играчка/възглавница как се слага. Обичайно когато имат колики се успокояват в слинга, но ако ти си изнервена и стресирана от прозцедурата бебето усеща и също се изнервя. Опитай се първо да започнеш да го слагаш когато е спокоен.
Също така, обичайно дори да плачат когато ги слагаш, след като вече е в слинга и започнете да се разхождате или пък да танцуваш на място се успокояват. Увери се, че е добре пристегнат. Много често бебето плаче, ако слинга не е достатъчно пристегнат, защото се чувства несигурно.  Peace

За Ерго-то - не би ми бил първи избор за раница. За мен лично е много дървена и неудобна.  Rolling Eyes Китайчето ми е много по-приятно и удобно. Но това си е лично за мен все пак... Имам познати семейства, които се кълнат в ерго-то си. Simple Smile
Виж целия пост
# 563
На мен Ерго-то ми е удобно, но аз друга раница не съм пробвала и нямам база за сравнение.  Thinking
 Тинкърбел и 200 мами тук да ти я похвалят, няма гаранция че на теб лично ще ти е удобна.
Живот и здраве ще пробваш и ще разбереш. Ако не е "твоята" раница, засилваш я в продавалника и си избираш друга  Grinning
Виж целия пост
# 564
Аз съм абсолютен фен на ергото, но си го купих, когато малчо беше на 7/8 месеца някъде. Продадох го на една мама с 5месечно бебче, казва, че са супер ок. Аз в момента също нося в боба - подарък ми е, обожавам си я. Но, честно казано, не ми беше особено лесно да се разделя с ергото...
Виж целия пост
# 565
На мен Ерго-то ми е удобно, но аз друга раница не съм пробвала и нямам база за сравнение.  Thinking
 

И аз така.
Иначе направо ви завиждам, че в България можете да отидете, да си пробате няколко носилки и да си изберете тази, която ви е най-удобна.

Колкото до китайските - има сполучливи модели, но съм виждала не добре изрязани раници, които не разтварят достатъчно крачетата на бебето и от там се губи смисъла на носенето в ергономична раница. Много трябва да се внимава, може да се случи платът да не е качествен, да пуска боя, шевовете или конците да не са хубави и изобщо се поема голям риск, като се купува имитация.

Аз лично не бих купила раница, която не е оригинална. Има значение материалът, от който е изработена, също така качеството на изработката. При покупка на оригинален продукт можеш да го върнеш или да поискаш да ти го сменят в случай на фабричен дефект или повреда при употреба. Според мен си струва парите. Все пак си носим децата 2-3 години в тях, струва по-малко от количка, но се ползва повече!
Не знам дали ще успея да си взема още една раничка, но ако не успея - ще си карам с тая, дано да ми е здрава.  Simple Smile
Виж целия пост
# 566
Аз нали имам реплика на Ергото от китайците. Ами супер е. Взех я колкото да си нося бебето в нещо подходящо, което да не ме натоварва, а на него да му е кеф да се вози и заспива. Честно казано един косур не намерих на репликата. Вчера обикаляхме над 2 часа по задачи и бебето само се схвана по едно време, но го извадих и починахме малко. Лично съм доволна от покупката си без да ме е яд за парите.
Друг е въпроса, че ги продават и репликите двойно в България. newsm78
Виж целия пост
# 567
По стечение на обстоятелствата имах възможност да пробвам 2 китайчета, Ерго и Боба. За мен и за моето бебе Боба-та даде най-добър комфорт. Имах огромен късмет и успях да се сдобия със секънд хенд "втора любов", за което съм благодарна много на той-си-знае-кой-е. Вчера децата играха доста с приятелчета и накрая се случи смахнатата конфигурация да возя бебето в количката, а каката (2 1/2 г.) - на гръб с Боба-та. Батко изревнува жестоко  Tired Иска и той  Joy
Виж целия пост
# 568
По стечение на обстоятелствата имах възможност да пробвам 2 китайчета, Ерго и Боба. За мен и за моето бебе Боба-та даде най-добър комфорт. Имах огромен късмет и успях да се сдобия със секънд хенд "втора любов", за което съм благодарна много на той-си-знае-кой-е. Вчера децата играха доста с приятелчета и накрая се случи смахнатата конфигурация да возя бебето в количката, а каката (2 1/2 г.) - на гръб с Боба-та. Батко изревнува жестоко  Tired Иска и той  Joy

хаха, и аз подозирам, че ще ми се налага подобна конфигурация. При нас бройката ще е 4 Simple Smile живот и здраве - бебе, малка кака, батко и голяма кака Simple Smile Иначе имам снимка от периода, когато баткото беше бебе в конфигурация носеща бебето отпред, а каката на хълбок Simple Smile

Мерси за мненията. Дано да се харесаме с ергото. Със сигурност ще го ползваме, поне за малката кака на първо време - ходим доста по планини и голямо носене пада. Иначе и аз не бих купила реплика по описаните по-горе причини.

Трикове за слагане на бебето с приставката има ли? За като стане по-голямо ми е ясно, но за новородено ме тресе голямо шубе.

И още един въпрос, малко по допирателната на носенето, но все пак не съвсем (т.е. който носи се предполага и че ко-слийпва Simple Smile) Гледам някакви ко-слийпинг бедс
Скрит текст:
Някой да е ползвал, има ли в бг да се видят наживо? Като не сме си направили спалнята 2.60 поне, сега се чудим как да се наместим Laughing
Виж целия пост
# 569
Тинкърбел, леглото на малката е 140/70 и е долепено за спалнята ни, която е 2 м, свиква се с лекото неудобство при настаняване бързо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия