152 американки чакат малкия Мишок

  • 50 215
  • 746
# 555
За много години!  Hug

Ох, най-накрая свърши ваканцията (3 седмици!) и успях да се добера до форума! Чак детето отиде с голямо желание на училище.  Laughing

За ужасни студове разказвате, дано бързо да се оправя времето при вас! При нас е дори топло за сезона, съчувствам много на всички мръзнещи!

За захранването, съм съгласна с Анет. Много е важно човек да не се втелява излишно.
Виж целия пост
# 556
Софи, аз съм съгласна с МисНели за статуята и круиза.

Ако не успеете за круиз, прекосете пеша Бруклин Бридж от Бруклин към Манхатън. Гледката е хубава. Ако сте уморени, обиколката с автобус позволява да се види много.

Ако ще се качвате на Емпайър Стейт или Топ оф дъ Рок, най-добре си купете фаст трак билети, които ви позволяват да не чакате на опашка. Струва си.

За Броудуей представленията - носете ви собствена вода, защото в театъра всичко е супер скъпо, и се пригответе, че местата ще са тесни и ще е натъпкано.  

За Сентрал Парк - най-хубави гледки има след 72ра улица - езерото с лодките и фонтана при Boathouse, и около 82ра е резервоарът Джаки Кенеди Онасис. На това ниво може да се комбинира с музеите по Пето авеню - Гуг, Нойе Галери (за да видите прочутата Адел на Климт, струва си!), еврейският, Мет.

И последно, Blue Man Group е хубаво представление за деца и големи. 9/11 Мемориъл и новият търговски център и музеят 9/11 са разтърсващо преживяване.  
Виж целия пост
# 557
Софи, аз съм съгласна с МисНели за статуята и круиза.

Ако не успеете за круиз, прекосете пеша Бруклин Бридж от Бруклин към Манхатън. Гледката е хубава. Ако сте уморени, обиколката с автобус позволява да се види много.

Ако ще се качвате на Емпайър Стейт или Топ оф дъ Рок, най-добре си купете фаст трак билети, които ви позволяват да не чакате на опашка. Струва си.

За Броудуей представленията - носете ви собствена вода, защото в театъра всичко е супер скъпо, и се пригответе, че местата ще са тесни и ще е натъпкано. 

За Сентрал Парк - най-хубави гледки има след 72ра улица - езерото с лодките и фонтата, при Boathouse, и около 82ра е резервоарът Джаки Кенеди Онасис. На това ниво може да се комбинира с музеите по Пето авеню - Гуг, Нойе Галери (за да видите прочутата Адел на Климт, струва си!), еврейският, Мет.

И последно, Blue Man Group е хубаво представление за деца и големи. 9/11 Мемориъл и новият търговски център и музеят 9/11 са разтърсващо преживяване. 

Благодаря ти. Блу мен сме ги гледали три пъти.  Laughing ще си изпринтирам последните страници. Много полезна информация! Благодаря.   bouquet
Виж целия пост
# 558
Neue  не пускат деца мисля до 10 годишна възраст, аз си спомням, че проверявах.
Виж целия пост
# 559
Здравейте на всички и за много години.Аз се включвам с един въпрос :предстои ми подаване на документи за амер.гражданство,но паспортите са ни изтекли юни месец 2013,а септември 2014 ще ни изтекът и грийн картите,та трябва ли да си подновим българските паспорти преди подаването за гражданство,или не се изискват?Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 560
Здравейте на всички и за много години.Аз се включвам с един въпрос :предстои ми подаване на документи за амер.гражданство,но паспортите са ни изтекли юни месец 2013,а септември 2014 ще ни изтекът и грийн картите,та трябва ли да си подновим българските паспорти преди подаването за гражданство,или не се изискват?Благодаря предварително.
Бг. паспорт и подновяването му нямат нищо общо с подаването на док за ам. паспорт. Ако не се лъжа, моят Бг. паспорт също беше изтекъл когато подадох за ам паспорт.

Моята кашлица продължава да ме мори, но понамаля. Мерси Оркид  Hug за съвета за смрадлика, но нямам. Ако намеря, ще си взема да имам и за в бъдеще.
Виж целия пост
# 561

Моята кашлица продължава да ме мори, но понамаля. Мерси Оркид  Hug за съвета за смрадлика, но нямам. Ако намеря, ще си взема да имам и за в бъдеще.

Baby, аз говорех за мащерка. Купувала съм от магазин Nаtural Market, от там съм купувала и лайка и чубрица. Ако искаш ще ти изпратя. Аз се раболях нещо сериозно в края на ноември и понеже нямах доктор и се самолекувах  Embarassed с АБ на детето, дето си го бях донесла от Бг преди година и половина. Оправих се, но една кашлица ме мъчеше - постоянна и не много. Ами два дена пих по една чаша чай от мащерка и съм много по-добре, пък преди това пих някакви OTC сиропи и хапчета, които хич не ми помогнаха, само ме дрогираха.
Виж целия пост
# 562
Моята кашлица продължава да ме мори, но понамаля.

Аз съм с бронхит вече... Ужасно ме мъчи, особено тежестта в гърдите... Но четох, че повечето бронхити всъщност били вирусни, а не бактериални, и съответно антибиотици не помагали. Сега седя до хюмидифайъра и пия чай. Много бях против чай, че съм пила много като малка все покрай разболявания, но четох че трябва да се пият течности, за да не се сгъстява секрета, пък и топлото облекчава... Също така затоплям една торбичка с черешови костилки и си я слагам на гърдите.

Оркид, сиропите ОТС само подтискат кашлицата и не е добре да се ползват, освен само в краен случай, когато не можеш да спиш от кашлянето, примерно. Нужно е да се кашля, за да излезе секрета. Инхалации със солена вода също помагали, но на мен в момента не ми се занимава. Може да пробвам довечера.
Виж целия пост
# 563
Аз пък вчера бях на интервю в НЙС.

Скрит текст:
Фирмата е малка и е част от парфюмната индустрия. Не съм попадала на толкова непрофесионален подход към потенциални служители. Днес ще пиша на президентката, че те не са издържали интеврюто, което аз съм им направила. Ако искат да им посоча многобройните глупости и закононарушения, които са извършили, с радост ще го направя.

Предполагам, че липсата на доверие, с която се отнесоха към мен, ме издразни най-много. Примерно:

- Колко добра си с Ексел, от 1 до 10?
- 9
- А кой те е учил?
- Сама съм се учила.
Shocked  Shocked От колко години ползваш Ексел?
- Поне 10.
- Не е възможно. Твърде си млада.
Виж целия пост
# 564
Аз пък вчера бях на интервю в НЙС.

Мислех да те питам по-горе как върви търсенето, но прецених, че ако има нещо за споделяне ще споделиш.

Много е неприятно така да ти губят времето, дано скоро намериш нещо, което те устройва!
Виж целия пост
# 565
О, хич не го считам за губене на време. Напротив: сега знам много по-добре къде се намирам на трудовия пазар. НЙС звучеше много по-страховито и респектиращо, преди да отида на това интервю. Сега знам, че от гледна точка на трудовия пазар, НЙС е град като всеки друг, само че с повече интензитет. И че предпочитам да премина през много кръгове на интервюиране, отколкото през един, който е меко казано непрофесионален.

Бързо да се оправяте и ти, Зоуи, и Бейби!
Виж целия пост
# 566
Мъжът ти какво работи? Ъ, директор на водопад!

Това във връзка, че все пак въпрос за твои умения са ти задали.
Виж целия пост
# 567
Мъжът ти какво работи? Ъ, директор на водопад!

Това във връзка, че все пак въпрос за твои умения са ти задали.

Цонне, и това ме питаха. И дали имам деца, колко, на каква възраст и какъв пол. Както и как смятам да се грижа за тях, щом може да се налага да оставам до 20:30 на работа. Представяш ли си?! И това от собственик/президент на фирма, която претендира да се занимава с хай-енд парфюми! Ами кат' не знае как да интервюира, да наеме специалист! Ако бях някоя ... друга си, щях да я осъдя.

То само това да беше. Караха ме да пиша есе на тема "Какви са постиженията и провалите в живота ми и какво съм научила от тях". На ръка.
Виж целия пост
# 568
Е, аз съм минала без есе, но директно ме питаха за кратка автобиография. Къде се запознахте с мъжа си?!? Явно имам вид на човек незаслужаващ съпруг, последно някаква съвсем случайна лелка ме попита, докато си говорехме за живота и Вселената. И постоянно ми задават този въпрос, вече го намирам за забавно, преди се дразнех. Не се сещам някога да съм задавала такъв въпрос на някого. Ама къде, ама как, по-дроб-но!сякаш това има някакво значение за някого. Laughing то си им личи, че с жив интерес питат, не за да поддържат разговор.
Виж целия пост
# 569
Ай-ай-ай, с какво се забавлява народът...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия