152 американки чакат малкия Мишок

  • 50 215
  • 746
# 585
Фея, уасжно е това с нелегалните въпроси на интервюто, но те си знаят, че могат да си го позволят.

Докато някой не ги осъди. Аз пък бих.

На моята работа се спазва работно време, даже са ме пускали по - рано при нужда, без да ми се отрази на заплащането, макар че уговорката ни е, че ми се плаща на час. Селф имплойд се водя.

Аз пък се опитва да измътя как да си платя таксите, колко и пр. Май ще се търси счетоводител, много съм объркана, не знам от къде да го подхвана.

Фея, успех с идните интервюта.
Виж целия пост
# 586
Благодаря ти, Джейн.

Тази собственичка вече е била под съд - обвинения в расизъм. Аз не бих се занимавала с подобно нещо. Нито имам злъчта, нито времето, нито "сухото". Знаех това и отидох скептично настроена към интервюто, но исках опита, който то щеше да ми даде.

На сегашната работа имам точно работно време. Оувъртаймът се докладва и ми се заплаща подобаващо.
Виж целия пост
# 587
Даже напоследък и доста нонпрофитс забелязвам, че искат флексибъл часове, сиреч те да ти плащат за 40, а ти да работиш поне 50.

В НЙС по големите нонпрофити това си е реалност от доста време. Зависи от отдела, но по принцип шефовете са тайп А мега амбициозни и дори да не те задължават да стоиш, работят така, че ти се налага да оставаш след 5 и поне да надничаш в мейла вечер и през уикенда, ако не и повече.

Виж целия пост
# 588
Тук, овъртайма също се докладва и заплаща. Но овъртайм има само за определени позиции. Ако си екземп емплои нямаш овъртайм. Ако има нужда ( до сега ми се е случвало веднъж да остана за около 2 часа) не се заплаща, но пък получавам годишни премии ( изчислявах ги, съизмеримо е да работя по 60 часа и да ми плащат овъртайм по 1.5 пъти).
Иначе ваканции и подобни ми ги има в джоб офъра.
Съгласна съм с Winx , че с това стоене, автоматично ти пада поасовата ставка.


Ние от тази година имаме нова продобивка- лекар на работното място + безплатни лекарства ( ако са предписани от този лекар). Но в Канада имахме и стаи за почивка, където ако не се чувстваш добре, може да се полегнеш за час.  Mr. Green
Виж целия пост
# 589
В 2 големи компании, които искат регистрация (съотв. въпросник), когато пусках резюме, имаха въпросите: пол и раса. Можеш да не отговаряш.

Джейн, ако ти работиш на пълно работно време, работодателят ти е в нарушение и ако бъде  хванат ще дължи по 10 000/човек за всеки, който не е на W2 form. Това го пиша с ясното съзнание, че Моторола, която е огромна фирма правят същото нарушение. Или поне преди 3-4 годни (сега не знам как са).
Виж целия пост
# 590
Оркид голям съм заплес  Blush мерси много. Мащерка тук има, и ще си взема, но гледам да не излизам много, че уж времето не е лошо, но след всяко излизане кашлицата ми става по зле. Почнах със суха сауна, вече 5 пъти, и след 2ят път имаше подобрение. Сега кашлям само като говоря и сутрин и вечер по малко.

Фея аз ги изгледах за 2 дни  Blush Но не ми хареса много края и се чудя дали ще има още.  Thinking

Не ми се е случвало да ми задават нелегални въпроси за работа в западни държави, но виж за МЕ и за Яп. ми се случи, че даже и снимка в цял ръст ми искаха за МЕ.
Виж целия пост
# 591
Джейн, ако ти работиш на пълно работно време, работодателят ти е в нарушение и ако бъде  хванат ще дължи по 10 000/човек за всеки, който не е на W2 form. Това го пиша с ясното съзнание, че Моторола, която е огромна фирма правят същото нарушение. Или поне преди 3-4 годни (сега не знам как са).

Подозирам също, че не му е единственото нарушение  Whistling

Иди докажи, обаче, че работим на пълен работен ден...
Виж целия пост
# 592
В 2 големи компании, които искат регистрация (съотв. въпросник), когато пусках резюме, имаха въпросите: пол и раса. Можеш да не отговаряш.

Това се събира със статистически цели и се рипортва на федерална агенция. Аз почти за всяка работа попълвам онлайн въпросник и го има всеки път.

Виж целия пост
# 593
И аз съм попълвала такъв демографски въпросник навсякъде където съм кандидатствала и не само, дори като попълвахме договора за наем имаше такъв въпросник. Надявам се да е със статистически цели, макар, че понякога си мисля, че не ме наемат защото съм уайт раса, а те имат някакъв таргет да наемат хора, които не са уайт. Не знам....

Най-тъпо съм се чувствала на интервю, на което са ми задали точно два въпроса, от които единия е бил дали аз имам някакви въпроси. Ами като нямаш намерение да ме наемаш, защо изобщо ме викаш на интервю да си губим взаимно времето, ми се искаше да попитам. След ходене на няколко интервюта лятото, работа не намерих, но поне натрупах известен опит.
Виж целия пост
# 594
Здравейте 152 американки! Влизам  в темата ви с молба за помощ! Трябва ми малък апартамент за един месец в покрайнините на Сан Франциско. Ще пътуваме от България, март месец, със съпругът ми и двете ни деца. Незнам как се търси такова нещо и къде, и изобщо има ли такава опция? Дано да ме разбирате какво търся!
Ще се радвам, ако някоя от вас ме ориентира как да търся и къде!
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 595
Sublet San Fran  Craigslist
Виж целия пост
# 596
Цонна, много благодаря за насоката!
Виж целия пост
# 597
Здравейте 152 американки! Влизам  в темата ви с молба за помощ! Трябва ми малък апартамент за един месец в покрайнините на Сан Франциско. Ще пътуваме от България, март месец, със съпругът ми и двете ни деца. Незнам как се търси такова нещо и къде, и изобщо има ли такава опция? Дано да ме разбирате какво търся!
Ще се радвам, ако някоя от вас ме ориентира как да търся и къде!
Благодаря предварително!
http://www.apartmentguide.com търси за short term, furnished.
Виж целия пост
# 598
Аз наминавам да кажа, че пробвах мъфин-баницата дето Мис Нели сподели - много добре се получи!
Виж целия пост
# 599
Здравейте!
Бях писала преди много време когато току-що бях разбрала, че съм бременна. Някои от вас ми дадоха добри съвети. Сега резултатът е налице даже скоро започна детска градина.
По повод интервютата за работа - никога не са ме питали нещо нелегално, но аз винаги си казвам - че съм женена, сега за бебето, за да няма разлика в очакванията. Винаги съм попълвала въпросника за раса и т.н., въпреки че зная че ако не бях white щеше да е в моя изгода...
Някой питаше по-горе за умения при интервюта - моят опит е, място ако покажеш че знаеш точно какво търсиш и обясниш какво не търсиш работодателите се чувстват уверени, че ако ти си човекът за тях няма да има разминавания когато започнеш новата работа. На няколко пъти това ми е помагало повече от всякакви behavioral or brain teasers остроумни отговори. Разбира се това е само моят опит от не толкова много интервюта и оферти за работа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия