КАК ДА СТАНА ДОНОР ?/ КАК ДА НАМЕРЯ ДОНОРСКА ЯЙЦЕКЛЕТКА ?

  • 84 971
  • 762
# 300
Тя Бенатова вече веднъж свърши работа-последиците-колкото малко бяха донорките,още по-малко останаха!!!Добре,че организират кампании за донорството,защото иначе такива като мен,чакащи яйцеклетка има да си чааааааааакат-аз вече трета година чакам и досега ме е огрял един опит-изкарах до 7 г.с.-нямаше сърд.дейност и последва абразио.Имаме право да изискваме донорите да отговарят на всички условия,за да бъдат такива.Но искам да кажа,че журналистите не винаги са добре подготвени за това,което пишат и ефекта от работата им е по-скоро отрицателен!
Виж целия пост
# 301
Май само аз съм наивна идеалистка на моята възраст  Embarassed

Не става дума клиниката да е морална, но поне да се спазват правилата, защото едва ли реципиента знае, че яйцеклетките са от такива донори. Ако нещата са изяснени предварително всеки има глава на раменете и решава сам за себе си. Половината от жените чакащи за донорска яйцеклетка имат и свои некачествени такива, че да плащат за чуждите.
Виж целия пост
# 302
Мама на Сани, само да уточня, че на кръводарителите не се плаща  Naughty, кръвта е по същия правен режим, като генетичния материал, черен дроб, стволови клетки и т.н. Кръводарителите получават най-често пакет с 1 малка кола, 1-2 пакетчета кафе -тип 3 в 1, 1-2 вафли, консерва русенско варено и/или скумрия  Laughing, като компенсация... На някои от най-редовните дават сувенир - напр. раничка с лого за насърчаване на кръводаряването... Hug
Иначе аз те разбирам за другото, за което говориш - преживяла съм много трудни финансово моменти, въпреки че работех и то на държавно  Cry А и преди около половин година бях свидетел как майка попита касиерката (типична българска касиерка) в магазина може ли да купи 1 дъвка на детето си, защото нямаше пари за цяло пакетче от левче  Embarassed Cry Cry
Затова мисля, че би било по-удачно да се регламентира сумата за компенсации, която получават донорките на Я. - така и те ще знаят колко ще ги компенсират от клиниката, защото вероятно има клиники, които дават мизерно малко, и реципиентките ще са наясно каква част от значителната сума, с която ги цакат клиниките, отива реално при момичетата-дарителки.... Защото според мен (поне някои) клиники надуват цените, като обясняват на реципиентките, че това е заради компенсацията за донорките  #2gunfire
Ясно е, че медицината не е математика и никой не може да даде гаранция за успех дори при донорски процедури, но ясната финансова регламентация, според мен, би увеличила броя на донорките, оттам - клиниките вече ще трябва да преценят дали могат да си позволят ниска успеваемост при тези процедури или ще си подбират по-щателно донорките  Laughing
Така мисля аз, може и да не съм права  Wink И съм съгласна с Шарки за морала и псевдоморала
За мен колкото по-високо морални причини се изтъкват за нещо, толкова по-съмнително е дали не става въпрос за пари  newsm78
Виж целия пост
# 303
Не е честно да лъжат така
Виж целия пост
# 304
Може би тези жени имат прекрасен резерв, знам ли  Thinking

А иначе честно ли е някои хора да раждат по 10 деца, които не могат да отгледат, а други с хиляди мъки да не могат и едно...
Виж целия пост
# 305
Нарушават открито законо
Виж целия пост
# 306
Ние не можем да направим нищо друго освен да вярваме на лекарите си, ако подходим с недоверие към малкото останала надежда, живота на доста от нас би се сринал  Confused
Виж целия пост
# 307
Тя Бенатова вече веднъж свърши работа-последиците-колкото малко бяха донорките,още по-малко останаха!!!

точно. онова предаване, пълно с манипулации и недоказани твърдения, но с много ефектни кадри на кори с яйца на конвейер.

та ще свърши работа, да. за това, дето го гласи dqvolche - ще свърши.
Виж целия пост
# 308
и аз съм съгласна със Шарки newsm10
знам цените на няколко клиники, нямам нищо против да ги изтопанча публично в нета ако това ще ви даде сили
и да знаете, че първия път и аз го направих за пари, повярвайте ми 99% от донорките го правят за пари, е, има и такива родени със сребърна лъжица в устата, които не им трябват и питат по клиниките защо им ги дават....еййй, много им се възхищавам на тези майки от сърце  Heart
обаче.....след първата пункция чувството, че една хубава четирицифрена сума ти се мотае небрежно в чантата ти дава едно много хубаво чувство на спокойствие и сила, а от там и на вдъхновение /което отдавна бях загърбила в името на оцеляването ни/, съответно реализирах няколко идеи, парите потекоха и все пак продължих да дарявам само и единствено заради каузата, защото бях видяла вече вашите лица в клиниките  Naughty
винаги преди пункция ме е било страх, но за щастие винаги се намираше някой да ми даде кураж
Jam все още не знае, но тя беше едната, която много ми помогна на лично съобщение в съвсем друг сайт, където се регистрирах със съвсем друг ник
сега е момента да й благодаря  newsm51
Jam, много съм ти признателна наистина
заради теб реших да си "играя" на "предай нататък".....
обяснявах, разказвах, показвах, реших, че ще се включа в тази тема, давах телефони на клиники и координаторки на близки, познати и непознати, но доброволчеството не е удачно да се споделя по форуми.....свят шарен, хора всякакви  Wink
Логично е някои лекари щом не спазват наредбата към донорките относно даряване САМО 3 пъти да се сетите, че не го спазват и към рецептиентите
писала съм го, трябваше да предположите  Whistling
и да, кръводаряването се плаща по 29лв на 150мл кръв като жените имат право да даряват 3 пъти в годината, а мъжете по 4, проверено е, повечето донорки сме започнали от там + пакета лакомства за децата ни /понякога с риба, понякога с русенско варено/ Sick и момичетата там дават на децата да рисуват, докато ни точат кръвта за да не гледат и травмират newsm26, за което всички сме им благодарни /дали четат?/
Не съм на ясно как една яйцеклетка става качествена в организма ни, не мога да взема отношение дали яйцеклетките над 35-годишните жени са качествени, как изобщо се проверява това качество, но имам приятелка в Добрич с 7 деца и два аборта, БЪЛГАРКА, най-голямото е на 20г, най-малкото е на 3г, за мен тази жена си е родена за донор стига да го знаеше по-рано, сигурна съм, че всичките щяха да са отлични newsm63
ако ще се почувствате по-добре в БГ ромки не приемат за донорки, виждала съм как им отказват в клиниките, дори на добре облечените и накичените, те обикновено го правят в Гърция
БЪДЕТЕ ПОЗИТИВНИ   bouquet
Виж целия пост
# 309
Ние не можем да направим нищо друго освен да вярваме на лекарите си, ако подходим с недоверие към малкото останала надежда, живота на доста от нас би се сринал  Confused
а не е ли?

До мама на Сани - аз имам три естествено заченати деца, последното стана, когато бях 35. Аз се боря за четвърто, което би било първо за втория ми съпруг. След 6 години борба със стерилитета и опити и с мои яйцеклетки преди донорските мога да кажа, че многото собствени деца изобщо не са гаранция за качеството на яйцеклетките, които ще произведеш при стимулация. 
Виж целия пост
# 310
Мама на Сани, я напиши цените, след като казваш, че нямаш нищо против  Peace
Виж целия пост
# 311
Ние не можем да направим нищо друго освен да вярваме на лекарите си, ако подходим с недоверие към малкото останала надежда, живота на доста от нас би се сринал  Confused
а не е ли?


Зависи от човека, гледам повечето тук се държат, силни жени са...
Виж целия пост
# 312
реших да си "играя" на "предай нататък".....

  bouquet

това е най-същественото! Simple Smile
Виж целия пост
# 313
и да, кръводаряването се плаща по 29лв на 150мл кръв като жените имат право да даряват 3 пъти в годината, а мъжете по 4, проверено е, повечето донорки сме започнали от там + пакета лакомства за децата ни /понякога с риба, понякога с русенско варено/ Sick и момичетата там дават на децата да рисуват, докато ни точат кръвта за да не гледат и травмират newsm26, за което всички сме им благодарни /дали четат?/

БЪДЕТЕ ПОЗИТИВНИ   bouquet

Само да уточня, че има и платени, и безвъзмездни кръводарители. Отделно и такива, на които близки на болни плащат извън кръвния център (част от безвъзмездните). На всички се полагат сокове и шоколади.

Напиши цените, моля те, всички сме любопитни.

Знам какво е да нямаш пари, но е многократно по-тежко да нямаш, когато си родител. И е нормално жените да даряват яйцеклетки за пари. По-добре това, отколкото да правят "свирки надомно".

Харесва ми завършека на твоя пост    bouquet
Виж целия пост
# 314
Аз съм била донор два пъти.....При първото ми донорство нямах никакви проблеми...Да обаче сега след второто имам доста оплаквания-мина повече от месец от пункцията ми,а все още имам болки в единият яйчник и доста задържани фоликули...Имали ли сте подобни оплаквания?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия