КАК ДА СТАНА ДОНОР ?/ КАК ДА НАМЕРЯ ДОНОРСКА ЯЙЦЕКЛЕТКА ?

  • 84 971
  • 762
# 330
Престани  да се държиш по този начин Stop
Освен да дразниш и да отблъскваш нищо друго не постигаш  Peace
Спри се, ако можеш и се опитай да чуеш Mr. Green
Виж целия пост
# 331
Бубата, помъчи се да спукаш останалите яйцеклетки, моля те.... Praynig
вдигай тежко, навеждай се, направи 20 клякания.....има ли причина да не отидеш в същата клиника да те видят?

Моля те, не давай такива глупави съвети. Ти знаеш ли, че ако има доста не спукани фоликули и ги спука, какви поражения може да си доведе. Това да не е водна киста или един малък форикул та да го пука  ooooh!

Сигме, 2000 - 3000 лв. получават донорките.

Тука само се подмята, ами говорете направо, няма с ченгел да ви теглим думите.
Виж целия пост
# 332
Спри се, ако можеш и се опитай да чуеш Mr. Green

Мече, в случая този апел трябва да се отправи към теб.... Дадох интересен материал по темата, опитай се да го разгледаш.
Виж целия пост
# 333
jam, аз съм тъпа  Joy Joy Joy hahaha hahaha hahaha
Виж целия пост
# 334
Моля Ви, дайте да не се заяждаме ами да си дискутираме по същество.
jam я познавам лично, не е заядлива просто по-категорично си отстоява мнението, а и е много навътре във всяка материя, защото участва във всички организирани мероприятия.
Може да е много полезна, стига да и задаваме правилните въпроси.
Виж целия пост
# 335
Аз го разгледах материала - набързичко, но аз съм схватлива от малка  Joy
Особено се впечатлих още на съдържанието в началото - включили са дори Кант  hahaha
И също от това, че в тази така етична Дания "компенсацията" за донорките е по-голяма, отколкото в Испания и Чехия  Wink
Значи моралът и етиката са едно, но сиренето е с пари  Cry И явно си зависи от чисто пазарния механизъм на търсенето и предлагането, защото, ако съотнесем "компенсацията" в БГ - аз съм чела във форума за суми от 1500 до 3000 лв., както каза и Фели, със средната работна заплата в страната, явно тук и в относителен, и в абсолютен размер сме сред лидерите в ЕС  #Crazy #Crazy
Виж целия пост
# 336
ако съотнесем "компенсацията" в БГ - аз съм чела във форума за суми от 1500 до 3000 лв., както каза и Фели, със средната работна заплата в страната, явно тук и в относителен, и в абсолютен размер сме сред лидерите в ЕС  #Crazy #Crazy

точно така. и сега остава въпросът - защо при това положение тук донори много не се намират?
Виж целия пост
# 337
Защото както каза в предните си постове Джам, проблема е в закостенялото и консервативно мислене. А има и друг аспект, в повечето случаи жените не са информирани достатъчно и остават с трайното впечатление, че като дарят яйцеклетка даряват дете.
Виж целия пост
# 338
Jam, моят отговор е - защото прекалено много се намесва моралът  #Crazy
Ясно е, че не може открито да се рекламира получаването на компенсация от донорките, това не би било коректно .... но пък и тези лигави, по мое мнение, интервюта по медиите вече са изчерпали своята ефективност  Sad
Другата причина е следствие от рязкото спадане на образователното ниво на младите българки във фертилна възраст през последните 2 десетилетия - не по тяхна вина, естествено  Peace
Това имах предвид в предишен пост по тази тема .... Не мине половин година и се появи някоя ентусиазирана кандидат-донорка, която обаче е силно загрижена от възможността децата й - рождените и тези от Я., които е дарила, да се залюбят  Wink Да не говорим, че имаше, май, една млада майка, на която гинеколог  newsm78 й бил казал, че детето от нейните Я. вече няма да носи нейните гени  #Crazy, нещо такова беше  Laughing
Виж целия пост
# 339
Не мине половин година и се появи някоя ентусиазирана кандидат-донорка, която обаче е силно загрижена от възможността децата й - рождените и тези от Я., които е дарила, да се залюбят  Wink

за тая работа голям принос има госпожа Людмила Филипова със своя "роман", наречен "Стъклени съдби".
удивително популярен се оказва и много хора черпят познанията си по темата от него.

пак да кажа за оная огромна тема в Клюкарника за донорството на Я. повечето жени разглеждаха яйцеклетката като тяхно дете и това ги спираше да дарят. поне така казваха.

донорството на Я. си иска отделяне на сериозно време, разноски, носи си рискове, не е като даряването на сперма Simple Smile редно е да е компенсирано достатъчно добре. но въпреки това, колкото и добре да е компенсирано, дори и компенсирането да се нарича "плащане", пак ще даряват само 2 вида жени - едните, които повярват на сълзите на реципиентките (образно казано) и се трогнат от нечия съдба (в тая връзка, "сълзливите истории по пресата" са много нужни и важни) и другите, които просто имат нужда от пари и нямат друг, по-лесен или безопасен начин да си ги набавят.

Виж целия пост
# 340
По темата: според мен не даряват точно заради напушаването на законо. Страх. Аз лично се стреснах. Ако открито можеш да го норушаваш то какво ми гарантира какво ставо по натам? Жестоко е. Пиша в още един форум и там същото. 39,40 годишни донори  Twisted Evil
Виж целия пост
# 341
Jam, сега сигурно ще те изненадам  hahaha, но с последния ти пост съм съгласна 100%  Grinning
След като вече имаме средно образование, което цели създаване на умения, а не придобиване на знания (вкл. по биология), естествено е жените да си създават мнение от книги, създадени с комерсиална цел, като цитираната от теб - аз не съм я чела, слава Богу, но съм чувала за нея  #Cussing out
И за донорките съм съгласна  Peace , не отричам, че има момичета, които даряват единствено с благородна цел   bouquet Но аз си мисля, че по-голям потенциал като брой донорки има по-скоро в групата, чиято основна цел е "компенсацията". В страните, където донорството на Я. е силно развито, там нещата по-скоро клонят към финансовата част, това е положението, както вече казах, не осъждам тези жени, всяка си знае за себе си  Thinking
Моята предишна идея за фиксиране в нормативен акт на "компенсацията" би постигнала следните цели, поне по мое мнение:
1) Ще изсветли тази "тъмна Индия" - така и донорките ще са наясно колко ще получат, няма да има възможност клиники да ги "експлоатират" за жълти стотинки, образно казано. Не казвам, че така се прави, но съществува като възможност - представи си по-свити момичета от малки населени места, за които и 500-600 лв. са много пари  Cry Реципиентките също ще знаят каква част от парите, които дават, отива за донорките.
2) Ще увеличи броя на донорките, защото сега, като се набляга на моралния елемент, на практика е трудно да се каже открито на тези жени, че ще вземат определена сума пари. Естествено, споменава се "компенсация", ама така мимоходом и доста свенливо.
3) По-големият брой донорки ще позволи на клиниките да подбират по-стриктно подходящите за стимулация жени, за да повишат успеваемостта си. Съдейки по постовете в последните няколко дни, очевидно клиниките не спазват законовите изисквания за възраст и за брой дарявания, което няма начин да не влияе върху успеваемостта. В чужбина, поне според клиниките, рядко се използват донорки, по-възрастни от 30 години.
В този ред на мисли, ще изкажа и една "еретична" мисъл, за която сигурно ще бъда порицана от доста съфорумки - беше написано, че клиниките отказват на циганки да бъдат донорки. Ясно е, че тези откази не се основават на медицински причини, защото си мисля, че е много по-вероятно Я. на млада, здрава циганка, често дори доста по-светличка от донорки - българки на 35-36 години или такива с няколко поредни стимулации, да са по-качествени от тези на българката. А и като казваме, че Я. не е равно на дете, казваме, че, при липсата на генетични проблеми у донорката, детето ще бъде това, каквото реципиентката го възпита да бъде, а не само набор от гени, нали така  newsm78 Да дам за пример проф. Чирков, за да стане по-ясно  Grinning
 
Само да допълня, че една фиксирана сума за "компенсация" трябва несъмнено да отразява рисковете за донорката, но от друга страна не трябва да е непосилна за реципиентките, за да не се окаже, че донорските процедури са само за заможните, така да ги наречем. Ще ме прощава Шарки, но нейните финансови критерии за "нормално" едва ли могат да бъдат приложени дори към реципиентките от т.нар. "средна класа", чийто доход е доста над средната заплата (колко беше последно) някъде от порядъка на 800 лева на човек в България  Embarassed

Айде ще спра засега, че пак стана дълъг пост  Wink
Виж целия пост
# 342
Момичета, наистина много ви съчувствам, но при консултация с лекар се изясни, че една стимулация може тотално да ми срине хормоните и да ми стимулира пролактиномата, която бях лекувала преди 10 години. За съжаление, понякога и при желание не можеш да помогнеш, когато си наясно какви рискове за теб крие това.  Rolling Eyes
Въпреки това искам да се изкажа по темата с заплащането- на всички е ясно , че процедурата крие доста рискове, даже за напълно здравите донорки. Според мен е нормално да се заплаща регламентирано и да се популяризира темата, да могат клиниките да избират "качествен" материал от по-голямото количество донори. Смятам, че би било много по-добре студентките, както някой беше писал, като в Чехия да стават донорки, отколкото като сега, няколко бродещи в БГМама съчувстващи майки.
Съжелявам, че не можах да ви бъда полезна! Желая ви успех! Hug
Виж целия пост
# 343
Илияна, има и жени които не стават за стимулация.
Аз бих била безплатна донорка, ама не става просто.
Виж целия пост
# 344
 newsm78 Гена, както се вижда по резултата,  дори и моите завишени критерии за финансова нормалност не са ми "докарали" бебе още Laughing...

...
А сега да се върнем на темата  - за мързела - защо да не се събират яйцеклетки/ембриони на ЕЦ от донорките? Така няма да ги товарят с потенциално опасни стимулации, ще спестяват пари от лекарства, потенциално дарените яйцеклетки ще са по-качествени, а и накрая ще връщат по един ембрион на реципиентките, което е доста по-безопасно. Обаче това мързела е велика и непреодолима сила.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия