КАК ДА СТАНА ДОНОР ?/ КАК ДА НАМЕРЯ ДОНОРСКА ЯЙЦЕКЛЕТКА ?

  • 84 971
  • 762
# 480
Поздравявам всички жени, които са склонни да дарят яйцеклетка, било и срещу заплащане. Аз също исках да даря, но се оказа, че не може за жени след 36 годишна възраст при това нераждали. Имаше въпрос за процедурата. Мисля, че ще е като стандартна стимулация при инвитро. Слагат ти няколко инжекции в продължение на седмица, после отиваш за пункция, прави се с много лека  упойка за 5-10 минутки и това е. После клиниката ги съхранява и използва. Нека повече българки даряват, защото много други имат проблеми, които могат да намерят лесно разрешение с донорска яйцеклетка.  bouquet
Виж целия пост
# 481
По-скоро чакат донорката да е  с подходяща кръвна група!
Трябва ли да съвпада кръвната група? Аз с моята В- доста ще си почакам.....
Виж целия пост
# 482
По-скоро чакат донорката да е  с подходяща кръвна група!
Трябва ли да съвпада кръвната група? Аз с моята В- доста ще си почакам.....

Мисля, че е е хубаво да съвпада, или с твоята, или с тази на съпруга ти! Ако и двамата сте В кръвна група тогава може да се наложи да почакате...иначе ако е А например мисля че ще е по-лесно!
Виж целия пост
# 483
И аз това си помислих, с рядката кръвна група има да си чакам...
според мен по-скоро се чака ред.
Виж целия пост
# 484
Когато аз дарявах ,ми обясниха,че трябва моята кръвна група да съвпада с тази на реципиента:))
Виж целия пост
# 485
Момичета реципиентки и донорки, питайте Гугъл за кръвната група на родителите и детето и ще видите, че са сравнително малко случаите, когато се налага тези кръвни групи да съвпадат  Wink
Виж целия пост
# 486
Момичета реципиентки и донорки, питайте Гугъл за кръвната група на родителите и детето и ще видите, че са сравнително малко случаите, когато се налага тези кръвни групи да съвпадат  Wink

Google не винаги е достоверен източник на информация...Много неверни неща пише там от хора, които нямат дори основно медицинско образование. Аз лично бих се доверила на препоръките на медицинско лице, а не на гуугъл, сайтове и форуми...
Иначе да-съгласна съм, че е възможно кръвните групи да не съвпадат...точно както е възможно и да не съвпадат при кръвопреливане...При изключителни  условия се практикува, но с цената на какво след това newsm78
По-скоро бих препоръчала да използвате Google, за да си набавите медицинска литература и там да прочетете за това защо е хубаво кръвните групи да съвпадат!
Виж целия пост
# 487
Ooo, vanesssa, износила съм и съм родила три деца, и нито едно не е с моята кръвна група. Нито едно. Аз съм 0-, каката е А-, баткото е Б-, а малкия е 0+. Наистина не си чела достатъчно. А гугъл може да ти даде линковете към научна информация, ако потърсиш.

Проблемите за ниската успеваемост на инвитрото с донорски яйцеклетки не се крият в несъвместимост на кръвните групи между донорка и реципиентка, а в конвеерния подход на лекарите: 1) към реципиентките (не се изследва достатъчно задълбочено състоянието на матката, коремни кухини, кръвоснабдяване на матката  и т.н.) и 2) към донорките - пускат ги на стимулации, а дали производството на много, но не всички качествени яйцеклетки е решение (вместо да се събират яйцеклетки на естествен цикъл)?



Виж целия пост
# 488
Ooo, vanesssa, износила съм и съм родила три деца, и нито едно не е с моята кръвна група. Нито едно. Аз съм 0-, каката е А-, баткото е Б-, а малкия е 0+. Наистина не си чела достатъчно. А гугъл може да ти даде линковете към научна информация, ако потърсиш.

Проблемите за ниската успеваемост на инвитрото с донорски яйцеклетки не се крият в несъвместимост на кръвните групи между донорка и реципиентка, а в конвеерния подход на лекарите: 1) към реципиентките (не се изследва достатъчно задълбочено състоянието на матката, коремни кухини, кръвоснабдяване на матката  и т.н.) и 2) към донорките - пускат ги на стимулации, а дали производството на много, но не всички качествени яйцеклетки е решение (вместо да се събират яйцеклетки на естествен цикъл)?




Sharky,  аз съм мед. лице Wink 
Може би не съм се изказала съвсем коректно в предния пост! Поддържам тезата че е хубаво донорката да е с кръвната група на един от двамата партьори-родители Wink Иначе да- в нета има доста научни статии-повечето от които платени и/или на английски език. Без да искам да засягам никого, но много от момичетата не биха платили, за да четат нещо в нета, някои от тях мислят че форумите са достатъчен извор на информация, други просто не биха разбрали медицинската терминология...причини много.

Иначе що се отнася до успеваемостта на самата процедура съм съгласна, че кръвната група не е критерий Wink Би било несериозно от моя страна да кажа друго Wink Аз лично не съм се ровила в статистики за успеваемостта на процедурата и не мога да  изкажа мнение, но нещата които си изброила наистина са недостатък. Освен тях обаче има и много други критерии за това един опит да е успешен Wink Най-важният от които е клиничната история на всеки конкретен случай.
При теб най-вероятно кръвната група на таткото играе важна роля!
Виж целия пост
# 489
Бащата на големите двама е АБ+, на малкия 0+, сегашният ми съпруг е също 0+. Кръвта на таткото щеше да играе някаква роля, ако по някакъв начин в мен е преминал положителния резус фактор, за щастие ми се е разминало. Явно кръвната група на бащата при мен не играе никаква роля - при това съм случай, при който логично би следвало да играе голяма роля. Аналогично, фактът, че донорката може да е с друга кръвна група, няма значение за успеха на прецедурата. Не кръвната група на ембриона определя дали ще се захване или не - защото тогава щяхме да раждаме само бебета с кръвната група на майката. Аналогично, в страните, в които е легално гестационното износване, не кръвната група е критерий за избор на СМ.

Клиниките, които предлагат инвитро с донорски яйцеклетки, най-малко се съобразяват да чакат донорка със същата кръвна група. От лични ми опит със записване за донорска програма в България: не чакайте да ви се обадят, няма да ви се обадят. Записвате си прегледи и ходите да им "се натяквате" до посиняване, те сами няма да се сетят, че сте им в списъка.
Виж целия пост
# 490
Говорих чисто и просто за механизните на унаследяване! Сега като каза кръвните групи на татковците ми стана ясно как се е получило при теб! След време като започнат да ги учат по биология квъвните групи може да се чуди детето от кого точно е наследило то неговата.
Виж целия пост
# 491
Както се вижда с разделянето на АБ групата при моите двамата големи, природата сама, и без да и се помага, прави чудеса ...затова и клиниките  не се съобразяват с кръвната група, стога да имат кандидат-донорки.
Виж целия пост
# 492
Както се вижда с разделянето на АБ групата при моите двамата големи, природата сама, и без да и се помага, прави чудеса ...затова и клиниките  не се съобразяват с кръвната група, стога да имат кандидат-донорки.


AB се дели и твоя случай е доказателство за това което пише и в учебниците  Peace Иначе всеки прави сам своя избор. Аз държа кръвната група на донорката ми да е или като моята или да съвпада с тази на съпруга ми! В момента чакам обаждане от клиниката, когато това се случи ще пиша и ще кажа колко дълго съм чакала! Peace
Виж целия пост
# 493
Както се вижда с разделянето на АБ групата при моите двамата големи, природата сама, и без да и се помага, прави чудеса ...затова и клиниките  не се съобразяват с кръвната група, стога да имат кандидат-донорки.


AB се дели и твоя случай е доказателство за това което пише и в учебниците  Peace Иначе всеки прави сам своя избор. Аз държа кръвната група на донорката ми да е или като моята или да съвпада с тази на съпруга ми! В момента чакам обаждане от клиниката, когато това се случи ще пиша и ще кажа колко дълго съм чакала! Peace

Моля те да ми разясниш преимуществата на съвпадаща кръвна група - може и на лични. Ще ти бъда много благодарна!
Виж целия пост
# 494
Както се вижда с разделянето на АБ групата при моите двамата големи, природата сама, и без да и се помага, прави чудеса ...затова и клиниките  не се съобразяват с кръвната група, стога да имат кандидат-донорки.


AB се дели и твоя случай е доказателство за това което пише и в учебниците  Peace Иначе всеки прави сам своя избор. Аз държа кръвната група на донорката ми да е или като моята или да съвпада с тази на съпруга ми! В момента чакам обаждане от клиниката, когато това се случи ще пиша и ще кажа колко дълго съм чакала! Peace

Моля те да ми разясниш преимуществата на съвпадаща кръвна група - може и на лични. Ще ти бъда много благодарна!

В един от по-горните постове съм написала, защо предпочитам да съвпада! Peace И след това уточних, че не влияе кръвната група на това дали ще е успешен опита...така че пак казвам всеки избира за себе си. Мои приятели медици, един от които занимаващи се с репродуктивна медицина, също ме съветват да постъпя така и преценявам, че в нашия случай имат право (не искам да коментирам защо, както и да споделям кръвните ни групи) Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия