Мартенския татко много е щастлив, усеща вече малкия сладкиш!

  • 30 475
  • 711
# 120
Здравейте,
виждам че доста от вас пазаруват в amazon.co.uk и тъй като на мен до сега не ми се е случвало, а сега съм решила да си поръчам някои неща, може ли някоя от вас да ми обясни точно как се прави поръчка и как се урежда транспорта, къде може да се види цената на доставката? Сигурно пропускам нещо важно и се надявам да допълните, ще съм благодарна за помощта. Embarassed
Виж целия пост
# 121
Здравейте, мами Simple Smile Термина ми е на 08.03.2014г. и сме от Русе. Все още не знаем какво ще бъде нашето мъниче. Вече усещам ритничетата на бебока, но за сега са си само за мен...таткото не може да ги усети, но има време и това ще стане. Нямам търпение да дойде март месец, за да се запознаем с мъничето, както всяка майка! Леко бременеене, Ви, желая и приятен ден!   bouquet
Виж целия пост
# 122
Браво момичета , че публикувате добрите оферти , който сте открили.
Добре дошли на новите майки.
Виж целия пост
# 123
Здравейте,мами!
Аз също се записвам в темата.В 22 г.с. съм, чакаме момченце на 28.03.2014 и сме много щастливи Simple SmileМиналата седмица бяхме на морфология.Доктора ми предписа  Нутри-Маг 2 пъти по 2 таблетки струва ми се,че е доста.Ако има и други мами, които приемат Нутри -Маг моля да споделят каква доза  приемат Rolling Eyes
НА МЕН МИ ИЗПИСАХА НУТРИ МАГ.АГ,КАЗА ПЪРВИТЕ 10 ДНИ ДА ВЗЕМАМ 2Х1 ТАБ. А СЛЕД ТОВА ДА ПРОДЪЛЖА Х 1 ТАБ.НА ДЕН ДО КЪМ 32 СЕДМИЦА И СЛЕД ТОВА ТРЯБВАЛО ДА ГИ СПРА.
Виж целия пост
# 124
Добре дошла на Мариса!  bouquet
Мими*, потърси тук на форума, в "На пазар", "Пазарене от чужди сайтове" и търси за Амазон, обикновено е обяснено изчерпателно в началото на темата.
Виж целия пост
# 125
Здравейте,
виждам че доста от вас пазаруват в amazon.co.uk и тъй като на мен до сега не ми се е случвало, а сега съм решила да си поръчам някои неща, може ли някоя от вас да ми обясни точно как се прави поръчка и как се урежда транспорта, къде може да се види цената на доставката? Сигурно пропускам нещо важно и се надявам да допълните, ще съм благодарна за помощта. Embarassed

Здравей, Мими*! Ето ти съвет от мен по отношение на пазаруването от Амазон. Скрила съм текста, за да не излезе, че спамим темата
Скрит текст:
Влизаш в сайта и си правиш обикновена регистрация както във всеки друг сайт. Препоръчвам ти да разглеждаш най-вече оферти, предлагащи се директно от АМАЗОН, а не от друг доставчик, защото самият магазин прави големи намаления и обикновено има безплатна доставка до UK адрес при поръчки над 10 лири (Super Saver Delivery). Вкарвай нещата, които искаш да закупиш в Wish List или Baby Wish List (най-вече такиви, предложени от Амазон), дори да не са намалени и ги следи всекидневно, защото на определен период от време или биват намалени или % намаление бива променян. Виж следните 2 линка за пример:

КЛИК - продукт, предложен от Амазон, намален от 74,99 на 71 лири (като намалението важи още 1 час), с безплатна доставка до Англия. Имай предвид, че след изтичането на този 1 час, може да пуснат отново същото намаление за по-голям период от време, може да оставят памперсите на редовна цена и също така може да решат да ги пуснат с по-голям или съответно по-малък процент отстъпка, тъй че преценявай кога-какво-да поръчаш.

КЛИК - термочанта, предложена от друг доставчик (в случая NewBabyLand), на редовна цена, с цена на доставка до UK - 11,84 лири (виж синьото поле вдясно от описанието - там пише цената на артикула и доставката).

Аз правя поръчки до адрес в Англия на позната, която ще ми ги изпрати впоследствие, затова не мога да те ориентирам как точно работят посредниците. Колкото до доставката на продукти на АМАЗОН директно до БГ, можеш да разгледаш ТУК

Това е от мен, успех с пазаруването!   bouquet
Виж целия пост
# 126
Момичета, вчера покрай тези подплънки за кърмачки, се замислих за това, че колкото и да се опитвам да изчисля какво ще ни струва отглеждането на бебка, явно ще имаме и доста други непредвидени разходи. В този смисъл размишлявах върху това как ще се справяме, ако недай си Боже нямам кърма. Съответно искам да знам мнението ви по въпроса: Защо е задължително да се хранят бебенцата с АМ, когато има варианти като плодови кашички и такива с кисело мляко?  newsm78 Нали едно време също е имало (макар и по-рядко) "неработещи" цици, а АМ не е и съществувало, тогава как са изхранвали бебоците? Имам чувството, че ни насаждат мнения сякаш са безспорни факти по отношение на адаптираното мляко, а смятам, че едно кисело такова, направено вкъщи ще е много по-полезно за малкия човек от химически създадени прахове... при липсата на кърма разбира се..

Моля, изразете мнение, че събирам материал  Hug
Виж целия пост
# 127
Валмари, АМ е със състав, който максимално се доближава до майчината кърма. Не се залъгвай, че киселото мляко ще даде на бебето ти съставките, които ще даде АМ.

И не се настройвай, че няма да имаш кърма. В случай на нужда се обърни към Ла Лече. Те ще ти окажат помощ.

Пък едно време е имало много "млечни братя" и "млечни сестри" - жените са си помагали с кърменето, когато някоя е нямала кърма.
Виж целия пост
# 128
От опит препоръчвам да се подковете отрано с информация относно кърмене, хранене, захранване. Наивно е да си мислите, че всички педиатри са адекватни и ще ви насочват. Valmarie, немислимо е на новородено да се дава краве мляко или каша. Препоръчвам една полезна книжка, която е добре да се прочете преди раждането http://www.book.store.bg/p1881/kakvo-te-chaka-prez-pyrvata-godin … jn-ajzenberg.html

За доставките от Ук наистина има много и най-разнообразна информация в "Пазарене от чужди сайтове". Аз лично ползвам Габко, взимам си нещата от офиса им.
Виж целия пост
# 129
Здравейте,
виждам че доста от вас пазаруват в amazon.co.uk и тъй като на мен до сега не ми се е случвало, а сега съм решила да си поръчам някои неща, може ли някоя от вас да ми обясни точно как се прави поръчка и как се урежда транспорта, къде може да се види цената на доставката? Сигурно пропускам нещо важно и се надявам да допълните, ще съм благодарна за помощта. Embarassed

Здравей, Мими*! Ето ти съвет от мен по отношение на пазаруването от Амазон. Скрила съм текста, за да не излезе, че спамим темата
Скрит текст:
Влизаш в сайта и си правиш обикновена регистрация както във всеки друг сайт. Препоръчвам ти да разглеждаш най-вече оферти, предлагащи се директно от АМАЗОН, а не от друг доставчик, защото самият магазин прави големи намаления и обикновено има безплатна доставка до UK адрес при поръчки над 10 лири (Super Saver Delivery). Вкарвай нещата, които искаш да закупиш в Wish List или Baby Wish List (най-вече такиви, предложени от Амазон), дори да не са намалени и ги следи всекидневно, защото на определен период от време или биват намалени или % намаление бива променян. Виж следните 2 линка за пример:

КЛИК - продукт, предложен от Амазон, намален от 74,99 на 71 лири (като намалението важи още 1 час), с безплатна доставка до Англия. Имай предвид, че след изтичането на този 1 час, може да пуснат отново същото намаление за по-голям период от време, може да оставят памперсите на редовна цена и също така може да решат да ги пуснат с по-голям или съответно по-малък процент отстъпка, тъй че преценявай кога-какво-да поръчаш.

КЛИК - термочанта, предложена от друг доставчик (в случая NewBabyLand), на редовна цена, с цена на доставка до UK - 11,84 лири (виж синьото поле вдясно от описанието - там пише цената на артикула и доставката).

Аз правя поръчки до адрес в Англия на позната, която ще ми ги изпрати впоследствие, затова не мога да те ориентирам как точно работят посредниците. Колкото до доставката на продукти на АМАЗОН директно до БГ, можеш да разгледаш ТУК

Това е от мен, успех с пазаруването!   bouquet

Благодаря за ценната информация!   bouquet
Виж целия пост
# 130

Valmarie, знам за едни мои приятели, които и двамата са отгледани почти от самото начало с козе мляко, тъй като се смята, че  то много се доближава до майчината кърма, но въпреки всичко аз не бих посмяла на своя глава да храня бебето си с друго освен с АМ или кърма.
Иначе съм много съгласна в това, че вече главите са ни промити с толкова излишни неща и ни е втълпено, че ако не разполагаме с това или онова сме загубени.
Виж целия пост
# 131
Valmarie, немислимо е на новородено да се дава краве мляко или каша. Препоръчвам една полезна книжка, която е добре да се прочете преди раждането http://www.book.store.bg/p1881/kakvo-te-chaka-prez-pyrvata-godin … jn-ajzenberg.html

Mylili, искам само като пример да дам братовчед си, роден през 80та, под 3 кг. - непосредствено след прибирането вкъщи е хранен с по една-две-няколко чаени лъжички домашно кисело мляко или банан на каша, поради липсата на кърма. Имах възможност да разгледам тетрадка на леля ми, в която е описано кога-какво-е изял-изакал-пръднал и ти давам гаранция, че той зърна не е докосвал до устата си (тогава  Laughing), нито пък чужда кърма или АМ. Жив и здрав е все още и нека дълги години да е.
Точно затова зададох въпроса си и моля те, не ме разбирай погрешно - не съм се допитала до всички тук, само за да ги оборвам с примери, а за да разбера дали наистина е жизненоважно да храним индустрията, предлагаща на пазара кутии с химия по 20 лв., свършваща за 4-5 дни. Аз съм твърдо ЗА кърменето и разбира се ЗА това детето ми да получи НАЙ-доброто и здравословно отглеждане във всеки аспект, но мисля, че във времената, в които живеем имаме право да подлагаме на съмнение всичко, което някога не е било налично, но ето че днес е "задължително"... Благодаря за линка - сега ще хвърля едно око.
Виж целия пост
# 132
Мисля, че правилно те разбирам какво имаш предвид. И аз знам за такива случаи от едно време. Просто не бих рискувала на гърба на собственото си дете да проверявам различни хипотези. Надявам се и този път да мога да кърмя до 1г. и да не прибягвам до АМ.
Виж целия пост
# 133
Valmarie, чети много и редовно, обстойно и ежедневно на форума "Кърмене". После няма да имаш време, подкови се здраво. Съветите от педиатър, успешно кърмили приятелки и майка щяха да ми затрият кърменето ако ги бях слушала. Всяка жена има кърма щом като има бебе, освен тези, които са родени без млечни жлези (изключително рядка аномалия) . Питай консултантите на Ла Лече Лига и НАПК- Национална асоциация подкрепа за кърмене е щи стане. Нямаш идея какви случаи познава историята, бебета не сукали 3 месеца, започнали след това, бебета временно отбити заради прием от майката на антибиотик, после подновили сученето.....Просто бъди спокойна, питай и да сте здрави. Не винаги тръгва лесно и гладко, по-скоро почти никога не е тази идилия която струи от снимките, може за известен период да е доста досадно, трудоемко, изморително, болезнено, но си струва. Изобщо всяко зверско усилие за детето ти си струва, привилегия е да сме майки. Бъди  спокойна, уверена и  питай на форума.
Виж целия пост
# 134
Просто не бих рискувала на гърба на собственото си дете да проверявам различни хипотези. Надявам се и този път да мога да кърмя до 1г. и да не прибягвам до АМ.

Аз също Praynig Книгата изглежда добра и малко солена  Simple Smile , но може би ще я взема - има добри мнения, въпреки че от приятелки знам, че много от написаното в книги от американски автори не е особено приложимо по нашите ширини  Thinking

Относно Габко:
Скрит текст:
Току-що си направих регистрация, прегледах набързо сайта и често задаваните въпроси, но не успях да разбера дали 2.20 лв. на кг. струва пратката от UK до разпределителния склад в София и после си доплащаш за доставка чрез Спиди и Еконт или 2.20 лв. на кг. е до която и да било точка в България. Би ли ме ориентирала, ако обичаш.   bouquet

..Просто бъди спокойна, питай и да сте здрави. Не винаги тръгва лесно и гладко, по-скоро почти никога не е тази идилия която струи от снимките, може за известен период да е доста досадно, трудоемко, изморително, болезнено, но си струва. Изобщо всяко зверско усилие за детето ти си струва, привилегия е да сме майки. Бъди  спокойна, уверена и  питай на форума...

Благодаря ти,  Vivi.viviHug   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия