Мартенския татко много е щастлив, усеща вече малкия сладкиш!

  • 30 484
  • 711
# 495
hera25, отказах се от Нецов поради единствената причина, че четох, че ако почнеш да раждаш в събота-неделя, почивен ден, през нощта, има голям шанс да не дойде - е, не ми се рискува да си избера лекар и накрая да се наложи да раждам при който се случи. Особено с кофти раждане зад гърба си.

Bibi85
, твоето раждане направо звучи страхотно (предвид факта колко бързо си се възстановила) и изобщо не е плашещо - ако моето е такова, ще съм много щастлива!

e_kehajova, аз никога нямаше да се навия Simple Smile Просто стана случайно и не исках да правя аборт. Но при повечето (да не кажа всички) възстановяването е много по-бърз процес, отколкото беше при мен - вече чак почвам да се чудя дали всичко е било наред или е имало някакъв проблем при мен...
Виж целия пост
# 496
Здравейте мами, за раждането  при мен досега не имала някакви  проблеми та да се клони към секцио  за което се радвам и се надявам да родя нормално  първо раждане ще ми е  искам и аз да си мина от реда . И при мен има  засилено течение а гъбички нямам   Simple Smile . Да ви кажа коремчето ми още е малко а бебето си е нормално за седимиците  та кога ли ще се обърне пъпчето и ще изпъкне коремчето .  newsm78  
Виж целия пост
# 497
Здравейте, мили мами! Относно раждането, на мене ще  ми е първо раждане, но много ме е страх и искам да е секцио, няма медицински причини за секцио.
Помагайте, давайте съвети за болница в София.
Виж целия пост
# 498
Първото ми раждане беше нормално,второто ще бъде каквото ми е писано.Не мога да разбера защо си мислите,че секциото не е страшно.Първият път бях на косъм от секцио и си умрях от страх да не ме срежат...
Виж целия пост
# 499
Еми почнахме я темата, ще се изкажа и аз.
Не мога да разбера защо си мислите,че секциото не е страшно.

Имам коремна операция, доста по-обширна и тежка от секциото, затова.

Хора, много добре ви разбирам защо искате нормално. Особено тези с първо раждане - нали и аз бях така преди 5 години. Както споменах, рязали са ми корема, не исках и да чуя за операция. Да ама вече и нормално съм раждала и предпочитам операцията. Вземете си решение и действайте, няма нужда да разбирате защо някой е избрал нещо различно, никой не искам да плаша с нищо. Освен това 80% от нормалните раждания минават гладко и леко за майката и детето. При положение че аз съм била от другите 20% , кой има право да ми каже какво е по-добре за мен и какво да избера, след като имам тази възможност? В нито един пост не съм се опитала да убеждавам някой да ражда секцио, бъдете така добри да не го правите и вие!
Виж целия пост
# 500
Здравейте! За мен раждането, живот и здраве, също е първо и може би това ми дава привилегията да смятам, че в случай, че няма медицински показания, да се ражда секцио е безсмислено. Чисто статистически възстановяването след секцио е много по- трудно и продължително отколкото при естественото раждане. Не че няма изключения, но те не са правило. Дано всичко е наред с мен и бебчо и съм решила, че ще е нормално раждане....
Виж целия пост
# 501
Здравейте, мили мами! Относно раждането, на мене ще  ми е първо раждане, но много ме е страх и искам да е секцио, няма медицински причини за секцио.
Помагайте, давайте съвети за болница в София.

Аз съм раждала два пъти нормално и освен крясъците на другите родилки първия път, нищо друго страшно не видях и не запомних. Няма упойки, които да се отразяват и на бебчо, няма стрес за него от това да бъде изваден непланирано и без да е готов (това и гинеколозите го признават за специфика при секциото, заради което бебето седи цяла нощ под наблюдение в кувьоз вместо при мама), изобщо нищо страшно не съм видяла в нормалното. Е, няма как да сравня със секцио, за да кажа...
Виж целия пост
# 502
Ужас и срам!  Ще си имам трето бебче през март, но се вълнувам като за първо. То си е почти така, че кака и батко са вече на 16 и 12  години, всичко съм забравила.  Искам да общувам с мами и умирам от ужас от този форум пълен с правила и разни сложни неща. Моля помогнете! Simple Smile

Също мисля, че времето сериозно си напредва и трябва да се взима решение за метод, място и лекари.
Аз сеиозно съм се замислила за водно раждане. @ пъти ходих да гледам ваната в АГ св. София, но познати казват, че отношението там е ужасно, а цените са си доста сериозни...

Вие какво мислите по въпроса?


И аз бях на обиколка в Св. София и никак не бях очарована от стаята с ваната, а и след обясненията, че всъщност всяко започнало раждане във ваната приключва на магарето не виждам какъв е смисъла. За отношението на лекарите и персонала, като цяло не знам нищо. Мен понеже ме е страх най-много от отношението на екипа по време на раждане мисля да си платя и да се надявам, че това ще окаже нужния ефект Embarassed
Поздравления за смелото решение да имаш още едно бебенце след двете пораснали дечица  Simple Smile

Раждането в св. София във вана струва 500 раждане във вана и 900 избор на екип, което е задължително при раждане във вана 50-70лв. стая в зависимост колко ВИП я искаш, за минимум 3 нощувки и си стана едно добре плаено раждане Simple Smile. На мен и двете ми деца там са раждани нормално с избор на екип. За сравнение, в Надежда и св. София на Мазнейкови е 1200 всичко - екип, нощувка и внимателно отношение. Но водното раждане е ЗНАЧИТЕЛНО по-щадящо за бебето и мамата от другото.

Моите познати, които са раждали във ваната на св. София не са завършвали на магаре... То важното е излизането на бебчо, всичко друго е без значение.

Виж целия пост
# 503
jimka-само с една поправка,че в клиника Надежда цената е 1750  лв. Peace

Аз нямам никаква идея как ще раждам-бебката в момента е с главичката нагоре,но то има време да се обърне,а и зависи от моето здравословно състояние... Моя доктор не води раждания и не знам дали има смисъл да плащам за избор на екип на някой,който ще ме е видял 1-2 пъти преди раждането...  newsm78 Живот и здраве ще му мисля-смятам да е Токуда или Майчин дом заради неонатологиите с които разполагат,но не съм сигурна още...  Thinking
Виж целия пост
# 504
jimka-само с една поправка,че в клиника Надежда цената е 1750  лв. Peace

Аз нямам никаква идея как ще раждам-бебката в момента е с главичката нагоре,но то има време да се обърне,а и зависи от моето здравословно състояние... Моя доктор не води раждания и не знам дали има смисъл да плащам за избор на екип на някой,който ще ме е видял 1-2 пъти преди раждането...  newsm78 Живот и здраве ще му мисля-смятам да е Токуда или Майчин дом заради неонатологиите с които разполагат,но не съм сигурна още...  Thinking

Мерси sunny! Мен ме следи Мазнейкова, но много ми се е забило в главата това водно раждане. За Токуда не чух добри неща, за разлика от Майчин дом. Пък то времето си тече и докато се завъртим... Simple Smile
Виж целия пост
# 505
Sisilia,не разбирам защо си цитирала мен!Изразих мнение като всички останали и изобщо нямам намерение да убеждавам никого как да ражда.Това си е личен избор на всеки.Аз също нямам много хубав спомен от първото ми раждане,след това 2 седмици не можах да си седна на д...то,но още ме е страх повече от секцио..Каквото ми е писано това ще е  Peace
Виж целия пост
# 506
Добро утро Simple Smile

menyanthe, благодаря за отговора. Точно по този повод миналата седмица като бях на преглед при Нецов го попитах какво правим в случай, че раждането започне в "извънработно" време и той каза, че просто му се обаждам и действаме. Надявам се така да стане...

Приятен ден на всички Simple Smile
Виж целия пост
# 507
Sisilia,не разбирам защо си цитирала мен!Изразих мнение като всички останали и изобщо нямам намерение да убеждавам никого как да ражда.Това си е личен избор на всеки.Аз също нямам много хубав спомен от първото ми раждане,след това 2 седмици не можах да си седна на д...то,но още ме е страх повече от секцио..Каквото ми е писано това ще е  Peace

Защото ти казваш, че някои си мислим че секциото не е страшно. Почувствах се длъжна да обясня, че и с операция имам опит  Simple Smile

Както и да е, за мен темата нормално/секцио е приключена.
Виж целия пост
# 508
hera25, ами може да го имам и него като вариант. Ще видим... Ще взема да си запазя час и при него, и при Арабаджикова и да преценя... Но пък ме блазни и идеята за водно раждане...
Виж целия пост
# 509
Здравейте и от мен да ви питам,мамите които са споделили,че са родили лесно (въпреки че раждането не е лесна работа) движехте ли се много по време на бременността,защото всички повтарят,че трябва да се движиш за да родиш по-лесно.Знам,че всичко е  индивидуално,но все пак искам да знам има ли такава тенденция Simple Smile
За запушения нос и съм така,дори и ушите ми заглъхнали бяха по едно време,за това и ходих на доктор УНГ,та ушите се оправиха,но не и носа...капя си солев разтвор за бебета.
Аа и исках да попитам,обърнаха ли ви се вече бебчетата...защото моето още не е,не се притеснявам защото е рано още поне според АГ,но кога вече е късно ....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия