Всичко за семейните добавки за деца/детски/ - въпроси, отговори, получаване - 33

  • 65 905
  • 737
# 105
jenimon,

Ако имаш ПИК - може сама да си извадиш всички суми, които са ти платени като болнични от сайта на НОИ
Виж целия пост
# 106
Здравейте!На 05.11 подадох документи за детски надбавки,интересува ме дали за м.ноември ще получа превод,или от декември натам?Предварително благодаря  bouquet!
Виж целия пост
# 107
Здравейте!На 05.11 подадох документи за детски надбавки,интересува ме дали за м.ноември ще получа превод,или от декември натам?Предварително благодаря  bouquet!
За месец ноември ще получиш пари през декември. И така до другия ноември.
Виж целия пост
# 108
мерси newsm51
Виж целия пост
# 109
Да, влизат болничните, а те се дават на място в една бележка за всички 12 месеца назад. Само че след 13-15-то число на месеца ги дават тези бележки.

Аз подавах ноември месец и също имах болнични през последната година, но не ми искаха бележка, а само в да отбележа в декларацията, че съм получавала болнични. Служителката ми каза, че те щели да си направят справката сами. Сега се замислям дали не са ме подвели  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 110
Да, влизат болничните, а те се дават на място в една бележка за всички 12 месеца назад. Само че след 13-15-то число на месеца ги дават тези бележки.

Аз подавах ноември месец и също имах болнични през последната година, но не ми искаха бележка, а само в да отбележа в декларацията, че съм получавала болнични. Служителката ми каза, че те щели да си направят справката сами. Сега се замислям дали не са ме подвели  Rolling Eyes
Те не искат бележка, а дават такава. Ти ако си знаеш сумите от болнични и през кой месец си ги получила, не ти трябва бележка. Бележка дават за онези, които няма откъде да разберат, за да могат да си попълнят декларацията. Така че - спокойно, не са те подвели.
Виж целия пост
# 111
Аз не ги бях включила в сумата. Описах само доходите от трудова дейност. Не знаех точните суми и затова попитах служителката какво да правя. Тя ми каза само да отбележа, че имам и болнични и че те сами щели да проверят сумите. Вече се чудя дали ме е разбрала правилно или ще кажат, че декларацията, която съм подала е неточна и ще ми откажат детски. Утре ще ида да видя, че съвсем май съм опетлала нещата.
Виж целия пост
# 112
Аз не ги бях включила в сумата. Описах само доходите от трудова дейност. Не знаех точните суми и затова попитах служителката какво да правя. Тя ми каза само да отбележа, че имам и болнични и че те сами щели да проверят сумите. Вече се чудя дали ме е разбрала правилно или ще кажат, че декларацията, която съм подала е неточна и ще ми откажат детски. Утре ще ида да видя, че съвсем май съм опетлала нещата.

При нас пък ОТ СП вадят от НОИ разпечатка и от там преписвам в/у бланката описаните суми по месеци. Те после само сверяват.
Аз не разбирам как така ще отбележиш, че си била в болничен? Нали трябва да попълниш декларацията?
Виж целия пост
# 113
Здравейте, искам да попитам за подаването на документите за еднократната помощ от 250 лв  нали искат удостоверение от ГРАО за родените от майката деца, та въпросът ми е искат ли да носиш акта за раждане на детето- на мен ми е първо дете, или те могат да си проверят някъде.
Виж целия пост
# 114
Аз не ги бях включила в сумата. Описах само доходите от трудова дейност. Не знаех точните суми и затова попитах служителката какво да правя. Тя ми каза само да отбележа, че имам и болнични и че те сами щели да проверят сумите. Вече се чудя дали ме е разбрала правилно или ще кажат, че декларацията, която съм подала е неточна и ще ми откажат детски. Утре ще ида да видя, че съвсем май съм опетлала нещата.

При нас пък ОТ СП вадят от НОИ разпечатка и от там преписвам в/у бланката описаните суми по месеци. Те после само сверяват.
Аз не разбирам как така ще отбележиш, че си била в болничен? Нали трябва да попълниш декларацията?

Дадоха ми да попълня допълнително една декларация, в която написах, че от еди коя си дата съм в болничен. Но не са ми правили никаква разпечатка, а момичето внимателно прегледа всичко все пак. Въпреки това ще отида днес, че от вчера само за това си мисля.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 115
Здравейте, искам да попитам за подаването на документите за еднократната помощ от 250 лв  нали искат удостоверение от ГРАО за родените от майката деца, та въпросът ми е искат ли да носиш акта за раждане на детето- на мен ми е първо дете, или те могат да си проверят някъде.
Задължително носиш и акта за раждане! Имам спомен, че ми го взеха и стоя при тях, докато излезе решението за помоща. Като си го взимах, отзад сложиха печат, че сумата е изплатена.....
Виж целия пост
# 116
Момичета, ще подавам документи за детски.
Обаче и мъжът ми беше болнични през изтеклата година. Въпросът ми е, трябва ли и на него да му вадя справка от социалните за болнични или да вписвам това което са ми дали на служебната му бележка?
И още нещо
болничните, през първата година майчинство, освен в графата за болнични, трябва ли да ги вписвам и при дохода на мъжът ми?
И в коя графа се вписват интеграциите
Сега подавам за двете деца, едното е с ТЕЛК, другото не е.
 Ще ви бъда благодарна, за напътствията.

Ето декларация за опресняване, ако някоя не се сеща къде и какво  Simple Smile


Виж целия пост
# 117
Момичета, ще подавам документи за детски.
Обаче и мъжът ми беше болнични през изтеклата година. Въпросът ми е, трябва ли и на него да му вадя справка от социалните за болнични или да вписвам това което са ми дали на служебната му бележка?
И още нещо
болничните, през първата година майчинство, освен в графата за болнични, трябва ли да ги вписвам и при дохода на мъжът ми?
И в коя графа се вписват интеграциите
Сега подавам за двете деца, едното е с ТЕЛК, другото не е.
 ...
Отговарям в реда на текста ти.
Да, на съпруга болничните също се смятат към доходите ви за месеца, в който са получени. Справката за болнични, която ще ти дадат, включва болничните и на двама ви.
В декларацията няма графи за отделни доходи на теб и на мъжа ти. Доходите ви се вписват общо, това важи и за болничните.
За интеграционните не мога да ти отговоря.
Виж целия пост
# 118
Болничните на съпруга ти - III - 1, твоето майчинство - III - 2, а интеграционните мисля, че са на - IV.

RS. Грешката е моя  Embarassed, сега видях, че детенцето е на 1 г. т.е. си вземала болнични, не майчинство и двата болнични се сумират в III - 1.
Виж целия пост
# 119
На първия ред са брутните доходи на двамата, които са облагаеми, на втория-пенсии, на третия са болничните и на двамата/защото първата година майката получава болнични, а майчинство е втората година/. Интеграционните се пишат на реда помощи. Всичко това като се събере дава брутния доход на семейството, който е на първа страница долу. После сумата се дели на 12. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия