Хероинова зависимост

  • 13 681
  • 92
# 60

Аз бих го подкрепяла, като авторката - какво сега да стоя да гледам как ще умре ли? "Мечешка услуга" не е да му помагаш по силите си. И да опитваш да повлияеш. Каква мечешка услуга е това, това е единственото смислено нещо, което може да се направи. Другото е да издадеш присъдата му. Да го лишиш от единственият му шанс - друго човешко същество да потърси помощ вместо него.


Ако го пишеш и така или иначе ще умре, за него може да е по-добре от свръхдоза отколкото от наркоглад. Но аз не бих давала на такъв човек пари, за да се друса. Бих избрала с пасивност да го оставя да си доизживее живота (да прави с живота си каквото реши), отколкото с активност (да му помагам да се дрогира). Поне съвестта ти ще е чиста, че не си му помагал да умре.
Виж целия пост
# 61
Брат ми имаше трима приятели с хероинова зависимост....
Самият той никога не посегна, независимо от изкушенията, които всеки ден са били пред очите му....
Двама от тези приятели напълно се оправиха, ожениха, имат деца и никога не докоснаха повече хероин....
За съжаление третият почина от свръхдоза....

Каквото и да си говорим, всичко опира до воля и желание...Най-вече желание....

И да, отърваването е възможно....
Не съм чела цялата тема, но наистина има един момент, който вече е неспасяем.... Sad
Виж целия пост
# 62
Има и един друг момент при зависимите.
Успяват да се откачат от херото, обаче се закачат за нещо по-лесно достъпно и законно -алкохол, хапчета.
Виж целия пост
# 63

  Не се шокирай от петте боцкания на ден, нормално е това,има хора и по на често го правят.



Именно , може да не е вискока дозата , просто да си ги е разделил да не чуства физическия дискомфорт. Той на дали вече може да се надруса като преди , т.е. да чуства еуфория и т.н. Освен ако не увеличава дозата непрекъснато  Crazy


.....  обаче се закачат за нещо по-лесно достъпно и законно -алкохол, хапчета.

Глупости , абсолютно не е задължително  Naughty
Виж целия пост
# 64
Има и един друг момент при зависимите.
Успяват да се откачат от херото, обаче се закачат за нещо по-лесно достъпно и законно -алкохол, хапчета.

Да, защото като цяло това са хора, които са склонни към пристрастявания  Peace
Виж целия пост
# 65
Има и един друг момент при зависимите.
Успяват да се откачат от херото, обаче се закачат за нещо по-лесно достъпно и законно -алкохол, хапчета.

Да, защото като цяло това са хора, които са склонни към пристрастявания  Peace

Глупости , стига сте категоризирали  Rolling Eyes така.


Виж целия пост
# 66
Добре, Десс, ще уточня - за мен това са хора, които са склонни към пристрастявания по принцип. Мой опит, мои наблюдения  Peace
Виж целия пост
# 67
E , добре пушачите също са зависми   Wink зависими са хората вманиачени поздравословни начини на живот  Whistling , пристрастени хора има и в диетите ...могат да се докарат до анорексия и тЯм подобни чудеса  Sunglasses


Та ......
Виж целия пост
# 68
 svetla , много бързаш с това умиране пък ти, чакай малко, човекът може да се излекува. Той щом толкова години вече е на хероин и все още не е предозирал смъртоносно, значи внимава малко или много.
   Сега да се затвори за година някъде, и е напълно възможно да започне живота си на ново
Виж целия пост
# 69
svetla , много бързаш с това умиране пък ти, чакай малко, човекът може да се излекува. Той щом толкова години вече е на хероин и все още не е предозирал смъртоносно, значи внимава малко или много.
   Сега да се затвори за година някъде, и е напълно възможно да започне живота си на ново

Последно се включвам в темата, защото вече сигурно ставам досадна, но предозирането не е в резултат на това, че някой не си знае мярката. Обикновено подобни неща се случват заради разлика в процента чисто вещество в дозата, което не зависи от употребяващия, а от продаващите, които я "разреждат"
Виж целия пост
# 70
На каквото и да се дължи,  все пак жената чете тук, да не говорим за умиране, тя се надява да се оправи човека.
Виж целия пост
# 71
Има и един друг момент при зависимите.
Успяват да се откачат от херото, обаче се закачат за нещо по-лесно достъпно и законно -алкохол, хапчета.

По мръсно от хероина няма и това е по-добре от дереджето в което е в момента  Peace

п.п. някои хора доста филми са гледали и реално полезните коментари са на хора преживели го, по един или друг начин , другото са глупости и чесане на пръсти по клавиатурата.
Виж целия пост
# 72
Тук никой няма да си признае такова нещо.
Най-много някой новак да се излъже и да го изядат с парцалите.
Виж целия пост
# 73
Достатъчно е да е съпреживяно ,чрез лични познати и роднини, не е задължително да е лично   мисля .
Виж целия пост
# 74
Цитат
Няма бивш наркоман...винаги в съзнанието му ще го има желанието и цял живот ще трябва да се бори да не ги почне пак, ако успее да ги спре естествено.
това не е вярно!
много глупости прочетох и сега се връщам да дочета  ooooh!
съжалявам за човека, ужасно дълго време са 12 години, ужасно. мисля, че вече е емоционално и социално изхабен, то затова и не иска да спре.
пожелавам успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия