Калории броим, здравето ценим и кила топим! - тема 10

  • 50 865
  • 752
# 525
TanyaMG , много добре си описала "проблема" със спорта Peace Когато ходех на фитнес се чувствах много неловко и нямах търпение да си тръгна (макар и да ходех по здравословни, а не по естетични причини), с тичане - въобще не си го представям  Mr. Green При мен важна е мисълта, че всяко действие трябва да има основателна причина - ако тичам, трябва да гоня нещо/някого; ако вървя или катеря хълмове, трябва да стигна до някъде/нещо; дори йога правя ежедневно заради проблем с гърба, а не заради красиво тяло  Laughing Като се запролети ще се включа активно в селския фитнес, така че надеждата не е умряла  Mr. Green
продължавам да си броя ...  Whistling може и да се претегля, дано кантара е благосклонен  hahaha


Виж целия пост
# 526
А аз продължавам да съм болна и само ви чета. Не смея да ограничавам калориите, чувствам се изнемощяла от този пусти вирус, който вече месец ме тресе. Остана ми една изтощителна кашлица, нито мога да тичам, нито нищо...и се чувствам ужасно изморена... Tired Като се оправя, ще се завърна при вас, че тъкмо стопих новогодишното коремче и сега пак заформям ново... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 527
Здравейте отново!  Simple Smile
Ето го и първия ми отчет:
З. Чаша зелен чай
    2 филийки ръжен хляб - 200
    пил. филе - 100
    малко горчица за намазване - 30
О. Грах с телешко варено - около 300
Бяло фрапе между храненията (с много малко мляко) - 50
В. Кисело зеле на фурна (към 250-300г, не мазно) - 400
    отново пил. филе - 130
Общо - 1210ккал. 
Какво ще кажете? Ако някъде бъркам с количеството и калориите казвайте!   Thinking

За въпроса за тичането, само чакам да се постопли малко и ще почвам Simple Smile Не ме притесняват хората или кучетата понеже тичаме с приятелки по една горска пътека наблизо и е много приятно Hug Hug. Засега съм с раздвижване у дома  Wink

Извинявам се за дългия пост, но много неща искам да ви споделя  Grinning Като консумирам млечни продукти (прясно и кисело мляко, сирене) не отслабвам и особено ако тренирам малко се ''напомпвам''.  Киселото мляко, което ям е 2% масленост, а прясното е домашно. Може би в маслеността е проблема, и не мисля, че прекалявам с тях, ама то пък тея нискомаслените пълни със сухо мляко и на нищо не ми бият. Затова реших да ги поспра малко и да наблягам на чисти меса като източник на протеин! Мисля, че ми се отразява по-добре  Simple Smile Какво да се прави - организъм!

Айде поздрави!   Peace Peace


Виж целия пост
# 528
Влизам да се изфукам -68.6 кг тази вечер (ура, мина ми цикъла) плюс фитнес след работа (2 х 20 мин бързо ходене на пътечката и гладиатор плюс пеперуда за бедра между двайските). А и да, полоеин ден се мъчих в офиса с едни супервисоки тънки токчета, които искам да разширя (напръскани със спрей разширител...голям смях падна, един колега каза, че много съм му се издигнала в очите //аз съм 179...//.)
Виж целия пост
# 529
Добро утро, момичета Hug

НеПоКоРнА, хайде оправяй се, че ми се къса сърцето да знам, че си още болничка. (за кашлицата, ако е суха и безсмислена - пробвай тавипек, мен само това ме оправя Hug)

Like_Smoke толкова се опитваш да ме вкараш в правия път, че не мога да не го оценя, за това официално ОБЕЩАВАМ, че като се затопли ще помятам малко мръвки в парка - пък после ще разказвам Hug

TanyaMG - радвам се, че моите ябълки са причина за нещо хубаво Hug и че най-накрая менюто ми е правилно Hug

Колкото до вчера...прибрах се - уж не бях гладна. Сядам да хапна на мъжока рибешката супа с вкус на зелен боб и след половин час бях опостошила половината хладилник- не знам какво ми стана - та, броя го изгубен ден и ще видим тези своеволия, как ще се отразят на килограмите тази седмица.

Днес:
з. 2 ябълки, банан, чай с мед и лимон
о.варено яйце, свинска пържола на жар + зеле с моркови
към 14:00. 3 моркова
към 16:00. чаша мялко (не издържам вече, но поне от към хляб държа фронта)
към 19:00. пържена риба + зеле с моркови (знам, че не трябва да е пържена Embarassed)
 от 21:00 до 22:00 newsm39

Бъдете здрави:)
 Hug  bouquet Hug


Виж целия пост
# 530
Desit@, задължително пробвай с тичането. Дай му шанс!  Wink Аз първия път успях да тичам цели пет минути! Crazy Ама не се отказах и после се влюбих в сутрешния крос.
Виж целия пост
# 531
Добро утро момичета  Hug

Непокорна, какво направи ти бе момиче  ooooh! Не знам с какво се храниш докато си болна, но да знаеш, че вирусите се хранят със захари (същото важи и за раковите клетки), затова лекарите препоръчват да се ограничи консумацията на въглехидрати за сметка на протеините когато си болен и през тези грипни времена за да ти е по силен имунитета.  Hug

Sharky*, браво на теб! Само така!

vanilla92 според мен ти е добро менюто, само ми е странно как може да закусваш с пилешко филе и хляб, ама щом ти харесва Simple Smile Освен калориите обаче и важно и съотношението на П/В/М, обърни внимание и на него.
За млякото да кажа, че аз предпочитам пълномаслените, защото от тези обезмаслените химичните процеси са повече и няма ефект върху отслабването ( поне не и за мен). А за пилешкото ако ти е купешко е много спорно дали е по-полезно...то важи за всяка храна, която си купуваш, а не си произвел сам. Не знаеш как са гледани пилетата, с какво са хранени, какви антибиотици са им били и прочие...така, че или ядеш само домашна храна или си затваряш очите и подбираш поне малко "по-чиста".  Peace

за бягането и фитнеса, аз лично не обичам да бягам по няколко причини..изморявам се от дълго бягане, дюстабан съм, от неравен терен като парка мога да си изкривя и някой глезен (с хипер мобилни стави съм) а и това дълго и продължително потръскване не ми е по сърце. Иначе от хорските погледи не ми пука изобщо.  Mr. Green
За фитнеса там се чувствам перфектно, когато съм с карта съм  мотивирана да ходя, мога да съчетавам различни упражнения, кардио, натоварване, според дневните ми възможности. Никой не те гледа странно, е има жени, които хвърлят по някое око, ама то си е присъщо за жените, докато мъжете си тренират спокойно и никой не те заглежда, но пък ти си в обкръжение от голи стегнати мъжки тела.  Grinning
Виж целия пост
# 532
Аз не съм фен на тичането за жени (на възраст) по няколко причини:

1. Набиването/амортизирането  на ставите. Ние и без това сме с намален прогестерон и увеличен естроген, което предразполага  към намаляване на смазката в ставите, та да добавяме натоварване не ми се вижда разумно.

2. Тръскането при тичане не се отразява добре на колагеновата решетка на кожата на лицето и на поддръжката на бюста.

Всички плюсове на тичането са постижими с велоегрометър и бързо ходене на пътечка (може и с наклон са по-сериозно кардио натоварване).

Виж целия пост
# 533
Е, всеки има свое виждане относно тичането и фитнеса.
Аз тичам от години и за себе си отбелязвам само ползи.
Съгласна съм с Шарки относно "свинския тръст" като начин на тичане, но аз не го практикувам.
Относно краката - винаги с трейнери за тичане, а за бюста - винаги със спортен сутиен, защото съм С към Д и просто няма начин без  Mr. Green
Ползвам пътека, когато времето навън не позволява, но двете неща нямат много общо.
Относно фитнеса - хората са там, за да тренират, а не за да оглеждат и коментират останалите. Е, има и такива, но тях ги има навсякъде. Човек, който не е посещавал зала за мен е добре да ползва треньор поне няколко пъти, за да разучи програма и упражнения, както и да се почувства комфортно. Такива, които само обикалят безцелно по уредите наистина пречат на останалите, но пък хубавото е, че те бързо се отказват.
Виж целия пост
# 534
Момичета,истината е,че за да свалите трайно килограми,не трябвада правите драстични диети,а просто да не прекалявате с вредните храни,да пиете много вода,да се движите и най-важното да ограничите храната вечер PeaceПослушайте ме,няма да сбъркате,а относно тичането,безспорно това е най-добрия начин да стегнете крачетата и дупето Simple Smile
Виж целия пост
# 535
Здравейте момичета!Септември месец бях 54 кг. и това е моето идеално тегло,но за няколко месеца качих 10 кг. и сега съм 64 !!!Останах без работа и сякаш се депресирах и започнах да хапвам стабилно,нямах движение и ето това е резултата..Много съжелявам,че го допуснах,но вече е късно..Сега само мисля как да се разделя с тези 10 кг..Аз не мога да бъда на строга диета с определени храни и затова се спирам на броенето на калории...Целта ми е да сваля 10 кг. до края на май месец...В момента не спортувам и почти нямам движение и това още повече затруднява процеса..Ще започна да ходя на фитнес април месец,сега няма как...Аз от около месец се опитвам да броя калории,но вечер ми е много трудно,защото съм от хората,които може цял ден да гладуват,но на вечеря искат да си похапнат,да пият 50 гр.ракия и 1 чаша вино....Приемам всякакви съвети...
Виж целия пост
# 536
...но вечер ми е много трудно,защото съм от хората,които може цял ден да гладуват,но на вечеря искат да си похапнат,да пият 50 гр.ракия и 1 чаша вино...
+1  Peace По-лесно ми е изобщо да не ям, отколкото да хапна малко  Embarassed  Rolling Eyes

При мен действа общуването с хората тук - споделянето не те оставя да се отпускаш, макар и заради един виртуален срам  Laughing Но, основното е да намериш вътрешната си мотивация, да обичаш себе си и да се хванеш здраво за волята!  Особено важно е да наблегнеш на здравословни храни - кое е здравословно ли? - когато започвах просто се отказах от всичко в лъскава опаковка и не съм стъпвала в закусвалня от години! Непрекъснато чета за храненето (наречи го хоби  Wink).
И макар да е странно, да го кажа точно аз (мразя да спортувам  Mr. Green) намери си някакъв спорт, танци, тичане, дълги разходки на бързи обороти или друго (момичетата са по-вещи, ще ти кажат), което да гори калории. Аз обичам йога  Peace
Успех!   bouquet
п.п. върни се малко назад в темата и прочети отчетите - сигурна съм, че ще намериш интересни неща!

В къщи налагаме нискокалорично хранене в синхрон  Mr. Green по взаимно съгласие, да не мислите, че мъча фамилията  Laughing Това е и новата ми мотивация , защото още съм само с едно свалено кило от излишните 4...

и в тази връзка реших да пробвам с намалена дажба да развижа организма, та вчера си останах само на 970калории (филия с лютеница + кафе с мляко; чаша варена елда + чаша извара; 1/2 порция кашкавал пане + зеленчуци на пара; 2л вода)
днес май пак клонят към толкова (филия с извара + кафе с мляко; 1/2 чаша варена елда + чаша извара + 2 круши; купичка супа + салата; 2л вода)
утре мисля да вдигна малко калориите  Peace

Виж целия пост
# 537
Благодаря за съветите! Simple SmileИстината е,че аз преди години бях вманиечена в това да бъда слаба,била съм и 49 кг,на ръст 171 см..Но тогава имах много движение на работа,сякаш нямах и апетит,а и ме беше страх да не мръдне кантара нагоре...Но този път се отпуснах зверски,вследствие на депресия и качих тези 10 кг. Sad
От години и аз чета за правилно хранене,наясно съм със всичко..,НО сега ми е много трудно да приложа правилата,но ще се постарая..и това ще ми е за урок..
В момента живея в малък град и няма на какъв спорт да се запиша освен на фитнес,а на открито не обичам да тичам..
Най-тежко ми е вечер да хапвам малко,много ми е трудно..
Преди години бях отслабнала с броенето на калории и то без да се съобразявам с вида на храната,хапвах си и сладко и сандвич...,всичко...Но броях калориите и ходех на фитнес 3 пъти седмично...
Виж целия пост
# 538
Даяна, ако не ядеш нищо цял ден, как очакваш на вечеря да се заситиш с нещо малко? То може да се случи веднъж-дваж-три пъти, но за по-дълъг период ми се вижда сложно, а и напълно излишно.

Аз съм много досадна, но пак ще кажа - направи си режим с определени храни, структуриран и нехаотичен, спазвай часове на хранене, започни да се движиш активно. Реално няма кой друг да я свърши тази работа вместо теб, така че, ако си достатъчно мотивирана, запрятай ръкави и почвай  Wink

Това, че преди години си била на едни килограми, го остави в миналото - тялото се променя. Гледай момента и си постави ясни цели за реалистичен срок.

Успех!
Виж целия пост
# 539
набързо да се отчета:
з: 2 с.л. овесени ядки с 2 с.л. кисело мляко и шепа замразени къпини, капучино
о: 2 кюфтета със задушени броколи и карфиол с малко сос от синьо сирене
сл.з: 1 кюфте с малко шопска салата
в: пилешки дробчета с лук и зелена салата, чаша айрян

тотал: 1450ккал (35П/35М/30В) доволна съм, вече нямам и апетит особен, мога и с по-малко храна да мина през деня. Остава и да отслабна сега  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия