Калории броим, здравето ценим и кила топим! - тема 10

  • 50 865
  • 752
# 555
не бой се, ще ги свалиш  Peace
вчера ме светнаха за едни бонбони - кармолис (има го и като течност, слага се в чай) - похвалиха ми, че помага - изцяло на билкова основа  Simple Smile Също и тези , специално при кашлица Peace
Виж целия пост
# 556
Дидка, благодаря ти, но вече съм вдигнала ръце от пустата кашлица. Нямам сили повече да се боря с нея. Ако иска да минава, ако иска да си стои...изпробвах хиляди неща и...нищо! Tired
Повече ме притеснява, че на работата всички се разболяха в рамките на една седмица и дано не ме повтори, че ще скоча от прозореца...нищо, че съм на първия етаж! Mr. Green

Килограмите ще ги сваля, те не ме притесняват. Толкова май имах и след НГ, за 3-4 седмици бяха ликвидирани! box Само малко да се почуствам по-силна, че нещо ми е много уморено и отнесено и имам чувство, че ако намаля храната, ще се строполясам на земята... smile3544

Иначе ви следя и чета с интерес!!! Grinning
Виж целия пост
# 557
Здравейте сладурки Simple Smile ! Вчера финиширах на 1500кк. като преборих себе си (не знам как) без никакви усилия направих 40 минутно кардио без да спра нито за минута Simple Smile  , а идеята ми беше както си го правя всеки ден на 10 минути, 1 почивка. Сметнах си общо калориите за 15 дни и се оказа че средно съм хапвала по 2000кк на ден (водя си хранителен дневник и там пиша всичко за храните,рецепти и колко\ какво ям, много ми помага да се наблюдавам) Simple Smile , този резултат скочи заради онези 6000 кк изядени на 22.02.14 . Иначе щяха да са около 1800кк на ден. при 1 час активна физическа тренировка.Нооо, да подчертая че бавно, за около 20 дни все пак съм намалила дупето и то забележимо(няколко коментара и по широки дънки след прането им Simple Smile ). Та, има надеждаааа. Обаче апетита, си го имам в ужасни количества.Вие как го контролирате????
Виж целия пост
# 558
Днес от работа - забравих да ви поздравя за добро утро, но не е късно Simple Smile

Добро утро, момичета...бърз отчет и продължавам със задълженията

Вчера освен киселото мялко си хапнах и едно кремче от ягода...добре, де, 2 бяха...и като цяло се задават 3 дни гостуване и неспирно ядене...ако не съм + някой и друг грам тази седмица - главата си режа, пък белким отслабна:)

НО, от другата седмица се вкарвам в крачка и никакви издънки -  обещавам!

за днес - както всеки ден
2 ябълки, банан (тоя от вчреа се оказа, че не намерих кога да го изям), чай с мед и лимон
о. последната свинска пържола на жар (слава богу) със салата от алабаш
чаша мляко към 16:00
в. 1-2 банана, че веднага тръгваме на път след като завърша работната седмица, пък нямам намерение да ям посредн нощите

събота, неделя и понеделник - не ми се мисли за изкушенията...със сигурност знам за 5 литрова тава с крем карамел, кадаиф...и ще видим, какво още...

На болничките съфорумки - много здраве - това е най-важното, килограмите са въпрос на избор и постоянство...

Много здраве, бели и червени кончета утре, и прекрасни 3 почивни дни... Hug  bouquet Hug
Виж целия пост
# 559
Честита Баба Марта! Желая ви здраве!  Hug

В рамките на месец не съм свалила трайно нито грам, кофти но факт!  Rolling Eyes В същото време съм намаляла с 1см от ханша и с 0,5см от бедро, странно но факт!  Crazy

Хубав и усмихнат ден!
  bouquet
Виж целия пост
# 560
Е, аз пък минах на течна диета по неволя, вадих един зъб, сложиха ми 6 импланта и отделно ми избелваха предните зъби...сега 10 дена яко ограничения докато махнат конците. Да го видим моя дебел г*з колко кила ще стопи...
Виж целия пост
# 561
Здравейте момичета! Тези дни по празниците малко си похапвах, но гледах да не надвишавам 1800 Grinning Днес влизам отново в релси, почти оздравях!
Айде до после и приятен ден на всички!   bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 562
Добро утро, момичета...


Kолкото можех да ям и мързелувам тези дни, толкова си хапнах и лежах и , напълно очаквано -  резултата е + 1 килограм...но, някак си не се притеснявам...знам че ще си ги смъкна след 2,3 - 4  седмици Laughing

Сега сериозно...поолях се, но, обещавам че следващото оливане ще е чак на Великден, после на морето, на Коледа и това е:)

з.3 ябълки, чай с лъжичка мед
о.2 кюфтенца с доматен сос
след обяд- чаша мляко
в. кисело мляко с овес
след вечеря - час и половина спорт

Така, дадох отчета, колкото и негативен да е...сега дами, стига се крихте и споделете, колко отслбанхте по празниците:)

С пожелания за здраве и по-малко изкушения
 Hug Money Hug
Виж целия пост
# 563
Десита, абе недей да спортуваш на пълен стомах, моля те  Laughing
Добре е последното хапване преди тренировка да е около 2 часа преди нея, а след натоварване е добре да хапнеш в рамките на час-час и половина. И не кисело мляко с овес, а протеин + салата, за да могат да се възстановят мускулите.
Е, зависи и как тренираш, разбира се, но това е схемата горе-долу.
Виж целия пост
# 564
Здравейте!
Отчет за днес:
з. 1 филия и половина
    към 50г моцарела
    към 30г кашкавал
след закуска - бяло фрапе
о. 1 кюфте от телешка кайма
    20г горчица
    пилешки бульон
в. 1 кюфте от телешка кайма
    1 филийка хляб
    малко лютеница
    отново 50г моцарела
общо - 1200 (не знам как така точно ми се получиха)

Имам въпрос, лютеницата за колко калории мислите че е, при положение, че е домашна без нишестета и всякакви подобни, които слагат в купешката?
Виж целия пост
# 565
ето данни от моя калкулатор  Peace
Лютеница   100гр   Б-2гр   М-7гр   В-15гр   131калории

за вчера отчитам: 1270кал   Б 29%   М 21%   В 50%
з. кафе с малко мляко, парче баница
о. 2 чернокопа на скара + купичка таратор, лукче (смятам като шоко бонбон, не знам колко калории е  Rolling Eyes)
з. 1/2 филия с пастет от авокадо
в. 2 големи сарми

Виж целия пост
# 566
Уф, за малко да пропусна отчета, както вчера пропуснах спорта, но какво да се прави - работа...

Днес ми е някакво млечно, но като цяло мисля че от толкова много преяждане по празниците, сега ми се ядат някакви по-леки неща...

та:
з. 3 ябълки, банан , чай с мед и лимонче
о. кисело мляко с 5 обикновени бисквитки "житен дар"
до преди малко хрупах - сурови фъстъци и орехи общо 3 супени лъжици
в.май пак ще го ударя на кисело мляко - нещо не ме влекат салатите... като цяло не ми се яде нито капама, нито кюфтета с доматен сос...май ми се е дояла спаначена супа - дам - ще се готви:)))

Like_Smoke - не мога да кажа че спортувам - яхвам велото и въртя педалите поне 1 час и гледам да се пада около 2 часа след вечеря, така че не знам, какво и кога се хапва, но както винаги - благодаря за съветите. Иначе след спорта - обикновено е след 22:00 и силно се инатя да не хапвам нещо толкова късно...

хубава и усмихната вечер:) Hug  bouquet Hug
Виж целия пост
# 567
Привет от мен!

За лютеницата преди време бях проверявала и ето информация за три лютеници - http://sence.wordpress.com/2013/02/03/lutenica/  Марката "Така да" е най-нискокалорична, но някак прилича на лютика. Мисля, че лютеницата се прави с доста олио, трябва и това да се обмисли. Тази година най-често купуваме "Детска" на Дерони, мисля, че имаше около 170 калории.

За празниците и аз похапнах, походих и сега трябва да се поправя Simple Smile
Виж целия пост
# 568
Десита,
велото е добро решение  Peace
Обаче не гледай, колко време въртиш, а колко километра изминаваш. Също така съветът ми е да не правиш монотонно кардио, а интервално. Хем ще правиш тренировка от 20 минути, хем ще имаш по-добър резултат  Wink
Виж целия пост
# 569
вчера се увлякох с едни бадеми  Embarassed
1620калории   Б 21%   М 30%   В 49%
но тази сутрин успокоих гузната си съвест, защото кантара показа -1,5кг  Mr. Green дано ги задържа и продължа да свалям  Blush
ето какво промених последната седмица:
*не потребявам никакъв алкохол
*намалих солта
*при отчитането на грамажа на храната взимам по-високи стойности
*старая се въглехидратите да са 50-60% от общия калориен прием

п.п. и моето вело чака да бъде пуснато в употреба Blush


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия