Калории броим, здравето ценим и кила топим! - тема 10

  • 50 867
  • 752
# 495
Здравейте   bouquet
Днес случайно открих тази тема и първо искам да благодаря на 
Miami_beach за полезната информация. Задължително ще прегледам всички линкове!
Нека ви се представя с няколко думи  Simple Smile
Казвам се Мария и съм майка на едно прекрасно момиченце, което скоро стана на една годинка. Качих ужасно много килограми през бременността! Никога не съм била слаба, но излеждах добре и което е по-важно - чувствах се добре в тялото си. След раждането физически, а и психически се чувствах ужасно. Килограмите ми тежаха, мразех това което виждах в огледалото, краката ме боляха до толкова, че сутрин трудно ставах от леглото. След като спрях да кърмя за около 4-5 месеца успях да сваля 15 килограма, с много лишения и глад. Честно казано изтормозих се тотално по този начин, а ми остават още толкова килограми за премахване!!!
Реших, че има и друг начин. Случайно намерих едно приложение за Android за броене на калории. И преди седмица започнах.
Спазвам няколко основни правила: пия много вода, поне 3 литра. Всяка сутрин си пълня двулитрова бутилка, в която изцеждам и 1-2 лимона. Когато излизам винаги имам в себе си малка бутилка вода, а преди хранене задължително изпивам 1 ч.ч.  Записвам в телефона всичко каквото съм яла, а когато готвя изчислявам калориите. Много ми е полезен и сайта 1001 рецепти. Всеки ден се качвам на степера за 30 минути, като в същото време правя упражнения и с гирички. Знам, че не е много, но толкова време мога да отделя. А и реално погледнато е по-добре така, отколкото нищо да не правя.
До момента съм свалила 2 килограма. Не гладувам, не се лишавам от нищо! Чувствам се добре и е голяма радост като видя минусови резултати на кантара  Mr. Green
Съжалявам за дългият пост!
Много се радвам, че ви намерих  Hug
Виж целия пост
# 496
Най-накрая отслабвам  Laughing Laughing Laughing

Не смеех да пиша, че от писане калориите ми не намаляват и взех, че се стегнах и амбицирах и тази седмица съм - 600 грама, което е направоооо....не знам, как да го опиша с думи Hug Hug

Като цяло си продължавам със същият нездравословен режим, (сутрин плодове с чаша мляко, на обяд, каквато манджа има вкъщи (200 г, като почти махнах обедният хляб) и за вечеря 2 черпака супа без хляб, като малко измених самият начин на готвене- всичко се вари, без сметани, излишни мазнини, хляб и сладко в менюто ), но увеличих спорта (т.е. пак започнах да спортувам) и ето че талията ми се е смалила с цели 0.002 сантиметра Laughing (шегувам се), но като за начало, мисля че е супер...

Толкова се гордея със себе си.... че май пак ще ви пропиша - този път вярвам, че е ще е само с положителни резултати:))))))))


С пожелания за хубав и щастлив ден   bouquet Hug
Виж целия пост
# 497
мимоза,за 30 мин момжеш да направиш чудесна кардио тренировка без степера.Резултатът ще е много по-бърз.Щом разполагаш и с гирички...
Само предлагам,не се налагам. Peace

Поздрави за резултатите !

От собствен опит мога да твърдя,е най-голямата глупост ,която съм вършила от незнание,е гладуването.
Убедих се,че докато не превърнеш тренировките и хранителния режим в начин на живот,резултатите са временни и крайно незадоволителни. Peace
Виж целия пост
# 498
Добро утро на всички!

След като 50 човека, казват че правя нещата не като хората - явно трябва да приема, че наистина не ги правя, както трябва, но честно казано се чувствам много добре и това е единствената причина да продължавам да се инатя. Не знам дали гладувам, но въобще не го усещам така. Вечер като се прибера и преспокойно мога да мина и без вечеря - въобще не ми се яде....ама нали е традиция и за това хоп - вчера рибешка супа. Вече не ми причернява и се чувствам страхотно тонизирана от колелото. Общо взето не мисля, че се лишавам от нещо. Каквото готвя за другите -това си хапвам и аз, но в малки количества. Е, сладкото ми липсва (преди два дни си хапнах 1 шоколадова бисквитка, но после бъхтих час и половина на велото, така че не е фатално), хляба също ми минава често през ума, но днес за обяд - 1 филийка бял хляб с 1 печено кюфте + зелева салатка с моркови  (да, знам че кюфтето е излишно, ама много обичам мръвки). Мисля че след половин - 1 година, като си смъкна излишните килограми, така ще съм свикнала, че ще си остана на такъв начин на хранене и най-вече спортуване. Мисля че основната тайна в отслабването е спортуването...големи открития правя, брей  Laughing и като го съчетая с умерено хранене (макар и нездравословно) и нещата няма как да не се получават. А, пък с времето, сигурно ще ми светне лампата и ще полсушам всичко препоръчано ми досега- обещавам. Peace

Започвам деня с 2 ябълки и чайче с лъжичка мед:) А, да - днешната чаша мялко съм я предвидила за към 16:00 часа  Peace

С пожелания за хубав и усмихнат ден
 Hug  bouquet
Виж целия пост
# 499
Десита, не кюфтето ти е излишно, а хлебчето  Wink
Макар че към нещата от купена кайма трябва да се подхожда внимателно, пак е по-добър вариант от тесто  Peace

Успех   bouquet
Виж целия пост
# 500
Десита, не кюфтето ти е излишно, а хлебчето  Wink
Макар че към нещата от купена кайма трябва да се подхожда внимателно, пак е по-добър вариант от тесто  Peace

Успех   bouquet

точно мислех да напиша същото, когато видях твоя отговор.  Grinning

Десита, не трябва да чувстваш вина, че си изяла една бисквитка, просто гледай да не ти става навик. И не мисля, че е нужно след това "бъхтиш" час и половина на колелото... няма да има очаквания ефект, освен този, че си "изкупила" вината си. Всичко е в главата ни. Hug
Виж целия пост
# 501

Много важно, че хляб Вита е приготвен без брашно, но с натрошена пшеница  Laughing Не е врат, ами шия. Въобще не знам, с каква цел се консумира хляб - 1 филия на ден, ок, но повече  newsm78

От тук се обърках за хляба и реших, че една филия на ден е ок Embarassed


Виж целия пост
# 502

Много важно, че хляб Вита е приготвен без брашно, но с натрошена пшеница  Laughing Не е врат, ами шия. Въобще не знам, с каква цел се консумира хляб - 1 филия на ден, ок, но повече  newsm78

От тук се обърках за хляба и реших, че една филия на ден е ок Embarassed


1 става, ама нека е за закуска, да има време организма да я изразходи през деня.  Peace
Виж целия пост
# 503
мимоза,за 30 мин момжеш да направиш чудесна кардио тренировка без степера.Резултатът ще е много по-бърз.Щом разполагаш и с гирички...

Приемам всякакви съвети!!!  Grinning
Виж целия пост
# 504
Десита, не трябва да чувстваш вина, че си изяла една бисквитка, просто гледай да не ти става навик. И не мисля, че е нужно след това "бъхтиш" час и половина на колелото... няма да има очаквания ефект, освен този, че си "изкупила" вината си. Всичко е в главата ни. Hug

След като се вбесих на хората окло мен, реших да си запълня времето във форума и се замислих за казаното от Mikkey. Ровнах в чичо ми Гугъл и попаднах на статия "НА ДИЕТА – гладни и дебели, цял живот!" - нямаше как да не се заинтересовам. Та, с две думи пише, колко важен е начина на мислине. А най-ми хареса нещо от сорта, че диетите са краткотрайни, а ако си изградиш правилен режим на хранене - той ти остава за цял живот...

Та, от днес не съм на диета...а на режим...за следващите 100 години Laughing 
Mikkey, благодаря ти, че се опитваш да промениш иначе непроменящата се част от мен  Hug


С пожелания за по-хубав ден от моя   bouquet Hug
Виж целия пост
# 505
Десита, не трябва да чувстваш вина, че си изяла една бисквитка, просто гледай да не ти става навик. И не мисля, че е нужно след това "бъхтиш" час и половина на колелото... няма да има очаквания ефект, освен този, че си "изкупила" вината си. Всичко е в главата ни. Hug

След като се вбесих на хората окло мен, реших да си запълня времето във форума и се замислих за казаното от Mikkey. Ровнах в чичо ми Гугъл и попаднах на статия "НА ДИЕТА – гладни и дебели, цял живот!" - нямаше как да не се заинтересовам. Та, с две думи пише, колко важен е начина на мислине. А най-ми хареса нещо от сорта, че диетите са краткотрайни, а ако си изградиш правилен режим на хранене - той ти остава за цял живот...

Та, от днес не съм на диета...а на режим...за следващите 100 години Laughing 
Mikkey, благодаря ти, че се опитваш да промениш иначе непроменящата се част от мен  Hug


С пожелания за по-хубав ден от моя   bouquet Hug
Grinning сега остава да превърнеш и спорта в едно прекрасно допълнение на деня ти и ще се почувстваш една идея по-слаба веднага.  Hug Намери спорта, с който ще се чувстваш най-комфортно и няма да ти омръзне и да си намираш оправдания, че не можеш да ходиш или не ти се прави, това е най-важното. АЗ например мразя колективните спортове, не обичам и сама да тренирам у дома, бързо ми омръзва, но виж на фитнес ходя с удоволствие.    Peace
Виж целия пост
# 506
Добро утро на всички Hug

Mikkey - благодаря ти отново за съветите - ще се замисля, с какво да сменя велото, че наистина ми е малко скучно...сякаш ме влече една пътечка за бягане, че не си се представям да тичам в парка с всичките телесни мазнини по мен...но това го оставям за вбъдеще...(то, като цяло не знам дали въобще ще ми се получи тичането, ама поне мога да си помечтая Laughing)

Започвам деня с 2 ябълки, 3 моркова, чай с лъжичка мед
за обяд - 2 варени яйца, малко сирене, малко луканка, 3 моркова, малко печена тиква, чаша мляко (днес няма хляб Wink)
за вечеря - 400г кисело мялко. Чудя се дали да е с овес или не, но ще го реша като се прибера.

Ако, преди един месец някой ми беше казал, че в бъдеще ще ям по този начин- искрено щях да му се посмея...изумявам се, колко много може да промени човек в навиците си...стига да иска и да има някой, който да помага по пътя на промяната...благодаря на всички ви Hug


Красив и здравословен ден! Hug Hug  bouquet Hug

Виж целия пост
# 507
Добро и от мен  Hug
Имам чувството, че в последно време само аз, Desit@ и Like_Smoke пишем в темата? Да не сте отслабнали всички, че избягахте?  Thinking

Моето меню е следното днес:
з: яйчена салата с 1 сухарче, капучино и 1/2 ябълка
2з: 200мл кисело мляко 3.6%
о: печено пиле с зелена салата и резен сирене
сл.з: 200 мл кисело мляко с 4-5 сурови бадема
в: някакво месо със салата (на гости ще бъдем и не знам какво ще ни гощават  Grinning), аз мисля да направя и хумус.
Калориите не съм смятала, ама не са много  Mr. Green

Десита, много добро меню...и не си права, когато мисли човек за тялото си и за по-доброто си здраве си променя навиците.  Hug
Виж целия пост
# 508

Десита, защо казваш, че няма да ти се получи тичането на открито? Та ти даже не си пробвала.
Първите 4-5 пъти определено ще се чувстваш малко странно, защото ще е ново за теб, а после няма да можеш да спреш и ще се чудиш, защо не си тичала по-рано. Съветът ми е само да се сдобиеш с хубави маратонки за тичане, които да ти осигуряват подкрепа на петите и глезените, така че да не чувсваш дискомфорт след това.
Виж целия пост
# 509
Здравейте, прекрасни   bouquet

Най- накрая се научих да закусвам  Mr. Green Трудно беше, но вече не мога без закуска, която винаги е кисело мляко с мюсли и малко мед. Това е максимум 200 калории, в зависимост от млякото. И задължително конска доза кафе, което общо взето го пия до обяд поне.
За обяд - задушени картофи със зеленчуци, вечерята ще е печени кюфтенца с някой надупен картоф.
Старая се да не надминавам 1000 калории дневно, а като си погледна записките даже не стигам 900. Ако си изчислявам правилно калориите в ястията де. . .
Много усърдно избягвам сладко и хляб. Но с второто ми е ужасно трудно  Cry Имаме хлебопекарна и почти всеки ден влиза в употреба. А като ти заухае вечер на топъл хляб мммммммм . . .
Колкото до бягането на открито - близо до нас има стадион и миналото лято бая се чудих дали да не бягам там с количката  Laughing Тогажа бебка още спеше по време на разходки. Но така и не се престраших, все си мислех, че ще ме вземат за луда!
Хубав ден на всички  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия