кога се прави кравайче

  • 4 287
  • 33
# 15
Оооо, не знам. Явно във всеки район на страната е различно.  newsm78
май май.... ами ще изчакам до сряда,хем да укрепне да не да реши да тръгне да лази след питката, а другата сряда ще му направя кравайче на кръсчето- прощапулка.Пък хем до тогава трябва да е станал по стабилен вече да се надяваме  newsm78
Виж целия пост
# 16
И аз се чудих кога да го направим, защото малкият правеше по 2-3 крачки последните седмици. След като миналият вторник прекоси половината стая реших, че е време. Без много подготовки събрах най-близките, майка ми омеси питка, подредихме предметите, търкулнах питката и той подире й.... Избра си три предмета и аз поднесох на всеки парче питка с мед, докато подтичвах. Малкият също получи голямо парче, с което последва луда игра - една хапка в устата - пет по пода. По принцип не съм суеверна, но още щом си тръгнаха гостите започна да иска да върви сам. От два дни дори се изправя без да се хваща за мебелите и тръгва да върви.
Виж целия пост
# 17
Аз знам,че питка се прави когато детето направи 2-3 самостоятелни крачки.За определени дни от седмицата не бях чувала.
Когато правихме на малката аз също исках да поизчакам да започне да се пуска по-смело,че да не тръгне да пълзи след питката Grinning но така и не дочаках...Правеше по 5-6 крачки може би когато я направихме и сигурно е съвпадение,но след прощъпулника започна много по-смело и продължително да върви.

stefi_sv браво на теб и питката и тортата изглеждат супер!Може ли рецепта на тортата,че ми предстои рожден ден и все още обмислям каква да я правя Whistling
Виж целия пост
# 18
mistas, само не разбрах какво имаш предвид под кравайче  newsm78 Това за годинката ли се прави
Скрит текст:
То като сме тръгнали да се похваля с тортата за РД, която спретах за момчето ми.  Не се учудвай, че украсата е мотор, истински бащичко е от сега  Laughing Два дена отливах мотора от шоколад, за да го напасна визуално към бащиния му мотор  hahaha
Скрит текст:
Тортата е наистина супер вкусна и се приготвя много лесно и бързо. Ако искаш мога да ти пусна рецептата на ЛС. Аз използвах две дози и половина и трябваше да режа блатовете отстрани, за да влезе в хладилника  ooooh!
олеее извини ме че не обърнах внимание сега видях тортата Simple Smile малко съм разсеяна тези дни. да много е хубава но съм избрала друга,може би искам рецептата за между другото или за някои празник сега имаме много този месец Simple Smile

Аз знам,че питка се прави когато детето направи 2-3 самостоятелни крачки.За определени дни от седмицата не бях чувала.
Когато правихме на малката аз също исках да поизчакам да започне да се пуска по-смело,че да не тръгне да пълзи след питката Grinning но така и не дочаках...Правеше по 5-6 крачки може би когато я направихме и сигурно е съвпадение,но след прощъпулника започна много по-смело и продължително да върви.

stefi_sv браво на теб и питката и тортата изглеждат супер!Може ли рецепта на тортата,че ми предстои рожден ден и все още обмислям каква да я правя Whistling
абе нз колко са суеверия... ама вчера ми казаха,че веднага след прощапулката или питкака прохождат стабилно. ама веднага

---------------------
Моля, използвайте бутона
Виж целия пост
# 19
Не, няма, защото като започне да ходи стабилно ще му стане като фикс-идея да ходи и то като големите. Моя малчо вече почти не пълзи, гледа все да ходи.
Скрит текст:
ай да се изфукам с репетиционната ми питка  Wink
Скрит текст:
Питката изглежда страхотно, но как ще я търкаляш?!
Виж целия пост
# 20
Момичета, прощъпулника се прави, когато детето е стабилно, за да може да прекоси няколко метра поне. Как очаквате, че ще стигне до предметите, пълзейки ли или по средата на пътя да падне? Не е възможно детето веднага да стане стабилно, защото майка му е омесила питка  и я търкулнало пред него #Crazy Това е вид ритуал, по който се "гадае" каква ще е професията на проходилото дете. Не ми казвайте, че вярвате в суеверия от сорта, че с този ритуал му помагате да стане стабилно.
Леана, благодаря за похвалите, както и на другите мамчета  Hug Като я сложа в кръгла тава, а не в тавата на фурната ще стане за търкаляне. Аз изпробвах да видя дали ще се получи нещо като цвете. Иначе мисля да направя такава питка за нас, а за търкаляне ще си бъде класическа питка с краченца.
За рецептата - ще ви я постна направо тук в темата в скрит текст, но най-вероятно утре вечер, че мъжо яко ми е вдигнал нервите и не ми е до това сега. Иначе като виден шоколадоман мога да заявя, че това е най-сполучливата ми торта откъм вкус и няма начин да не я харесате
Виж целия пост
# 21
мамиии, помагайте пак. Ники отказва да ходи, тъкмо беше тръгнал и направихме питка миналата сряда, а сега тази тряда ще правим прощапулката- кравайчето а той не иска и не иска, каво му стана не знам
Виж целия пост
# 22
Да не е паднал и да се е уплашил нещо?

Обаче не разбрах каква е разликата между питка, кравайче и прощапулка/прощъпулник? Не е ли едно и също и се прави когато детето проходи?
Виж целия пост
# 23
И аз не разбрах каква е разликата.

Може да се е уплашил нещо.Не го насилвайте щом вече е направил няколко крачки ще си тръгне когато се почувства готов.
Виж целия пост
# 24
мамиии, помагайте пак. Ники отказва да ходи, тъкмо беше тръгнал и направихме питка миналата сряда, а сега тази тряда ще правим прощапулката- кравайчето а той не иска и не иска, каво му стана не знам

И как по-точно искаш да помогнем?  newsm78

Кравайчето на кръсчето за прищъпулката много ме развесели  Laughing

Предвид и другите ти теми и въпроси, аз лично ти предлагам малко да се успокоиш - за храненето, акането, ходенето и всичко и да оставиш детето да се развива с неговите си темпове  Wink
Виж целия пост
# 25
Да не е паднал и да се е уплашил нещо?

Обаче не разбрах каква е разликата между питка, кравайче и прощапулка/прощъпулник? Не е ли едно и също и се прави когато детето проходи?
уточнявам,защото навсякъде му казват различно и го правят по различен начин!
Виж целия пост
# 26
Да не е паднал и да се е уплашил нещо?

Обаче не разбрах каква е разликата между питка, кравайче и прощапулка/прощъпулник? Не е ли едно и също и се прави когато детето проходи?
уточнявам,защото навсякъде му казват различно и го правят по различен начин!
А вие защо ще го правите за втори път?

Запекът може и да е така нареченият "гладен запек".  Peace
Виж целия пост
# 27
Да не е паднал и да се е уплашил нещо?

Обаче не разбрах каква е разликата между питка, кравайче и прощапулка/прощъпулник? Не е ли едно и също и се прави когато детето проходи?
уточнявам,защото навсякъде му казват различно и го правят по различен начин!
А вие защо ще го правите за втори път?

Запекът може и да е така нареченият "гладен запек".  Peace
ами именно заради различните разбирания на всякъде. така казаха майките уж с опит-така направихме затова питах и тук ама явно....
тук казват, че питката се прави за здраве и да ходи стабилно,а кравая да му укрепне кръста. ама кое как и кога никои не знае
Виж целия пост
# 28
Да не е паднал и да се е уплашил нещо?

Обаче не разбрах каква е разликата между питка, кравайче и прощапулка/прощъпулник? Не е ли едно и също и се прави когато детето проходи?
уточнявам,защото навсякъде му казват различно и го правят по различен начин!
А вие защо ще го правите за втори път?

Запекът може и да е така нареченият "гладен запек".  Peace
ами именно заради различните разбирания на всякъде. така казаха майките уж с опит-така направихме затова питах и тук ама явно....
тук казват, че питката се прави за здраве и да ходи стабилно,а кравая да му укрепне кръста. ама кое как и кога никои не знае
При нас се прави веднъж, когато прецениш, дали когато се пусне за пръв път или когато стане стабилен, ти си решаваш. Няма да получиш еднозначен отговор. Питка или кравай, това пък зависи само от начина, по който ше ти е оформен самият хляб. Веднъж да се прави питка и втори път кравай, сега чувам, честно казано.  Peace
Виж целия пост
# 29
Заинтригува ме какво е това кравайче за бебе
и се учудих-при нас само питка се прави,когато детето направи само 5-6 крачки.
Здраве да е ,може и кравайче,обаче на по-предната страница каква питка има,голяма красота  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия