АВГУСТинчета характер проявяват, майките им назад не остават

  • 78 440
  • 743
# 270
Прекрасни, помните ли ни Mr. Green Имам време, отпуснато от малкия докато спинка, и няма да го пропусна - кой знае кога ще ми се удаде пак възможност да попиша Wink Липсва ми писането, иначе си ви следя непрекъснато.

Накратко - добре сме Wink И Мандарин като Неско беше днес на консултация - 83 см и 11,020 кг, определено ръстът му изпреварва теглото, което ме радва Wink Обаче Неско ме уби с размери, браво бе - на мен Алексей ми изглежда голям, а Несторчето явно е направо великан Wink, да е жив и здрав! Сложихме и последният Пентаксим, и това беше - свърши се с ваксините до 6 г. възраст. Малкият дори не гъкна при убождането - истинско геройче е той Wink Естествено, консултацията ни не мина съвсем безгрижно - и ние като Яворче на Тефита ще се запътваме към уролозите в Пирогов да отлепят пишлето, кофти, но няма как. Ще я свършим тази работа след празниците. Гадното днес беше, че около 2 часа чакахме за консултация, беше пълно с болни деца и възрастни - дано не сме хванали нещо Confused, че и за мен в момента това не е никак препоръчително.

Иначе какво ново около малкия? Истинска хала е, много е див, направи вече два опита да излиза от кошарата си - единият опит беше през повивалника, който е сложен върху шкаф, долепен до креватчето. Не знам дали обяснявам добре, леглото е дървено, а шкафът е част от него и повивалникът е отгоре. Е, една вечер отидох да си измия зъбите и какво да видя на връщане - човекът преспокойно се качил на повивалника, седнал и ми се смее, а аз щях да получа инфаркт просто като си представих как пада оттам ooooh! След това изпълнение успя един път да прескочи пък решетката на леглото и съответно падна и ревна. Така че се принудихме бързо-бързо просто да махнем решетката и това е - слагам му нощем олекотени завивки пред леглото, да не се удари ако падне и така решихме засега проблема. Някакво шило е и много силен - каквото успее, чупи, ужас Wink Имам известни подозрения, че все пак с момиченцата по-рядко майките срещат подобни проблеми - майка ми, примерно, казва, че аз съм била изключително кротка сравнение с моя наследник Wink Ако ми се падне сега още едно такова енергично лъвче, мога спокойно да се гръмна Mr. Green Апропо, радвам се, че съм "вдъхновила" някои от вас да помислят за второ бебе - наистина като му се случи на човек, започват притесненията дали ще се справи, но някак изпитвам вътрешната убеденост, че всичко ще е ОК Peace

А за излизанията и банкетите - аз съм ужасно скучна напоследък, не съм ходила по подобни мероприятия от не знам кога, докато мъж ми направо се разби. Само за декември има поне 4-5 коледни партите къде с колеги, къде с приятели Wink Но и на мен нищо от това не ми липсва - стои ми се повече с малкия, тези моменти няма да се върнат и искам да им се насладя напълно, ако и ще да е много уморително понякога Wink

Щях да ви се похваля и аз покрай успехите на Дафи (честито завършване! и много успехи тепърва Hug, Дафи!), че най-после преди празниците успях да си изпратя дисертацията на научния ръководител, който, цитирам, ми написа, че с малкия ми помощник сме написали много хубава дисертация, съответно камък ми падна от сърцето. Оставих вече готовата разработка в деканата и вече чакам вътрешната защита догодина. Има вероятност на самата публична защита (казва се така, защото на нея могат да присъстват и външни лица, не само докторантът и рецензентите) да съм много бременна и ще е уникално преживяване, подозирам Mr. Green

Ами това е от нас с Мандарин засега, прекрасни! Искам да ви пожелая вълнуващи празнични дни с всички, които обичате santa2
Виж целия пост
# 271
Здравейте, всички,

Аз съм мама на един малък мъж, роден края на юли 2012 г., но терминът ми беше началото на Август и затова ви чета още от "бременните" теми Simple Smile Много полезни неща съм научила от вас, особено за кърмене, захранване и всичко останало, което сте обсъждали. Жалко, че вече все по-малко от вас пишат в темата...
Имам едно питане и ще съм благодарна за всякакви мнения. Малкият вдигна температура преди няколко дни (във вторник) без други симптоми, като стигна до 39,5 в четвъртък вечерта. Водих го при двама лекари - "вирус е, не може да мине за един ден, давай температуропонижавщи 3 пъти на ден и витамин Ц". Да, обаче когато му измерих 39,5 един час след нурофен, "леко" си изкарах акъла и звъннахме на 112. Дойде екип, потвърдиха, че е вирус, но поне ми обясниха като нормални хора как да давам ТП, през колко време, при каква Т. От вчера няма Т, но се появи обрив по тялото и лицето, ситни червени пъпчици, и е адски кисел, сърди се за всичко, не се храни и плаче от нищото и се чудя дали не го боли нещо и да няма как да разбера. Трима лекари го гледаха, едно и също казаха, вече не знам какво да мисля и съм на предела на всякакви възможни сили. Чувала съм за т.нар. розеола, мисля, че и тук някой беше писал, че е преживял същото, та затова бих искала да помоля да сподели опит. Ще съм много благодарна!
Пожелавам на всички весели празници, много здраве за семействата ви, здрави, усмихнати, щури и добри дечица!!!
Виж целия пост
# 272
Може и да е розеола, според някои педиатри може да са и от Т пъпките, ние лятото бяхме така и за мен си беше чиста розеола, после е вдигала къде къде по-високи Т и не е имала никога пъпки. Simple Smile Каквото и да е, вижда му се края при вас. Simple Smile
И добре дошла!  Hug

Аз искам да пожелая на всички весели коледни и новогодишни празници!
Бъдете здрави, добри и усмихнати! Нека новата година ни донесе много щастие, сбъднати мечти и надежди! А дядо Коледа да донесе на всички ви много и хубави подаръци! Hug
Виж целия пост
# 273
Здрасти, Мел! Моят син една седмица преди рождения си ден изкара тази розеола. Педиатърът ми обясни, че всъщност не било шарка,а вирус , макар че някои я водят като "шестата шарка".... при нас 2-3 дни малкият имаше много висока температура - над 39 градуса, беше като парцал, направо сърцето ми се късаше. И изведнъж избиха пъпките, за които лекара ми обясни, че с избиването - болестта минавала...и наистина от червени, станаха по кафеникави на другия ден и после изведнъж изчезнаха. Така че щом са му избили пъпките - минало е най-лошото.....и след 2 дни ще е готов за "белички", спокойно. Аз също давах само температуропонижаващи, по указания от педиатъра.
Бързо оздравяване от мен и хубави празници.
Виж целия пост
# 274
Много рехаво тук тия дни. Я да взема да се разпиша, нищо, че няма с какво толкова. Wink

Мел, и на мен ми звучи като розеола.  Peace Добре дошла, пиши по-често, поне като някои от "старите кучета" спряха с писането тук, нека се усети свежа сила с някое ново попълнение.  Hug

Ние сме добре, кухнята ни е в почивка и днес му сготвих 2 манджи на принца. Свински черен дроб по селски и леща. На обяд яде с кеф дробчето, ама вечерта ми плюеше лещата, обидена съм  Crossing Arms  Mr. Green Ще има от дробчето и за утре, пък лещата ще си я ядем ние, или по-скоро свекитата, че аз съм на банкет утре.  Wink
Вчера го бях сложила да си заспива сам след обяд в неговото легло и той взе, че падна от него (за сефте му е), ама не знам и няма как да разбера дали е искал да прескочи, или е паднал без да иска, понеже бях в другата стая и готвех. И сега си мислех, че щом е станало веднъж, може и да не се повтори (ако не му е харесало падането), но ако се повтори, сигурно ще се се потрети и ще си стане системно.  ooooh!

Днес беше много хубаво времето и излизахме на разходка без количката. Изминахме има няма около 500-600м в едната посока до една площадка и на връщане го поносих малко (около 100м). Доволна съм много от този преход. Той на няколко пъти искаше да го взема, ама като му отвлека вниманието с нещо и продължаваше да ходи. Отделен и въпросът, че до там ходихме половин час.  hahaha Половин час си играхме на площадката и после половин час се прибирахме.  Grinning

Ако не се включа пак тия дни, искам да ви пожелая весели празници и ... не знам какво да ви пожелая... бъдете здрави!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 275
Мел, дъщеря ми беше с Т 3 дни - стигаше до 39.5 и не падаше под 38. Педи каза вирус. На 4-ия ден нямаше Т и се появиха тези ситни червени пъпчици, не бяха и пъпчици, а по-скоро като точици. Беше почивен ден и не съм я водила никъде, реших да изчакам още ден да видя ще се увеличат или ще намалят. Бяха започнали да изчезват, за около 3 дни минаха и пъпчците. Така и не разбрах какво е, според педи е било от високата Т.

Добре, че отидох на банкета, беше много хубаво, определено ми се отрази доста добре, имах социални контакти извън фейсбук  hahaha Напоследък само в нета контактувам и се чувствам адски зле  Tired

И нашата кухня е в почивка до 6.01. и направо не знам какво ще я правя. Тя моите манджи не ги яде много, свикнала е на храната от кухнята. Първо, че не мога да и осигуря това разнообразие, второ ме мързи да готвя 3 различни неща на ден  Blush Но ще се справим някак си 2 седмици  Laughing

Шех, поздравления  Hug Ако си много бременна на защитата по-добре, няма да те питат много  Mr. Green
Виж целия пост
# 276
Добро утро Simple Smile
Мел, добре дошла Hug Прилича на розеола, но не ни се е случвало на нас, така че не съм сигурна. Важното е да минава.
Дафи,
голяма почивка има тази ваша кухня. Нашата почива от 23 до 26 декември и после на 31 дек. и 1 януари и пак ми се вижда много. Ще вземам готови пюрета, не иска моите манджи и това е, писна ми да хвърлям и да се ядосвам, явно не мога да готвя, изобщо няма да опитвам повече.
И аз бях на банкет снощи, хубаво беше да си видя колегите (голяма част от тях нови Crazy ), обаче.... много се пушеше бе, много. Направо душата ми се вмириса, отвикнала съм от такова нещо, просто голяма смрад. Бориславче заспал без мен, не плакал почти, този път изкарах докрая Joy
Ferriy,
онзи ден и ние с Борислав вървяхме, водих го по тротоара, а той тепка до мен, преди само се дърпаше и хукваше в обратна посока, а сега върви послушно - голямото ми момче Simple Smile Но още не излизаме без количката, това значи да мъкна и чанта с мен, и нещо ако пазаря, с коя ръка ще нося багажи и с коя Борислав ще водя. А и той обича да спи навън, така че си излизаме с количката и така ще е поне до края на зимата.
Виж целия пост
# 277
Дафи, много се радвам, че си си изкарала добре!  Peace Нашата кухня е в почивка само до 2-ри, слава Богу ... На мен ето това ми е верен помощник в такива случаи. Сега ще трябва да готвя по два пъти през два дни ...  ooooh! Днес майка ми помогна със супата, та аз му наготвих само заешки гювеч с домашно зайче. ММ и свекъра днес колят теле, така че ще включа и прясно телешко в менюто тези дни!  Peace Добре поне, че не е претенциозен и яде всичко - от кухнята, купени пюрета, моите манджи ...  Whistling
Шех, съжалявам за пишлето, но ще мине, дано по-безболезнено!  Hug И браво за чудесно свършената работа! Много ви се възхищавам на всички за упоритостта! Неско си е великанче, да, въпреки че за два месеца не е мръднал на килограми, само на дължина расте чудото ...  hahaha
И аз се каня да изляза без количка, ама наистина трябва да излезем само на разходка и да не нося нищо.  Crossing Arms
Виж целия пост
# 278
Благодаря на всички, които ми отговориха! Днес след поредния ден, в който плака почти непрестанно, го заведохме отново на доктор. Потвърди, че най-вероятно е розеола, но също така, че има ускорена перисталтика (или нещо подобно), т.е. нещо като колики при бебетата и явно го боли коремчето. Взеха му кръв, за да сме сигурни, че няма нещо друго, резултатите бяха ок. В крайна сметка дадох еспумизан на капки и детенцето просто живна, започна да си играе, да се смее, пак си е моето дете Simple Smile

За готвенето и кухните, ние първоначално бяхме на кухня. Той не беше от най-лакомите, но горе-долу похапваше - основното за обяд и около половин супа за вечеря, десертите така и не ги прояде. В един момент обаче се оказа, че повече изхвърлям отколкото той хапва. Беше едно непрестанно гонене с лъжицата, всяко хранене беше тотална игра на нерви и реших, че нещо трябва да променя в цялата схема и да пробвам да му готвя (бях опитала в началото, но без особен успех). Допреди да се разболее, беше започнал да се храни супер добре. Всичко си изяждаше от това, което му сипвам, без протести, без залъгваници и т.н. Не му готвя всеки ден различно, просто не мисля, че е чак толкова наложително, стига храната да е пълноценна и приготвена здравословно. Всеки ден има някаква манджичка за обяд, обикновено с месо, и супа за вечеря - най-често комбинирам различни зеленчуци, сварявам, пасирам, добавям малко масло и прясно мляко, съвсем малко сол и копър/магданоз/босилек/риган, според това какво отива на зеленчуците, може да се сложат и малко крутончета ако детето обича (това като идея за тези от вас, които се чудят какво да приготвят, докато кухните почиват).

Това е от мен. Още веднъж благодаря за отговорите Simple Smile
Виж целия пост
# 279
Весела Коледа на всички! Пожелавам ви най-вече здраве, всичко друго се получава като го има него.
Виж целия пост
# 280
Весела Коледа, момичета Hug
И повече сбъднати мечти!
Виж целия пост
# 281
Да бъде Коледата ви незабравима,
а годината - неповторима!
Да сте здрави, весели, засмени
и от Бог благословени!
Виж целия пост
# 282
Весела Коледа на всички! Бъдете здрави и щастливи и весело изкарване  Hug
Виж целия пост
# 283
Весела Коледа и от нашето семейство. Бъдете здрави и нека бъдем по-добри.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 284
Весела Коледа, момичета! Здраве, късмет и усмивки на вас и семействата ви!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия