Ирландия (13-та, но не фатална!) празнична Коледно- Новогодишна тема

  • 34 878
  • 758
# 75
Paid car parking is available at RDS.

То хубаво, ама пише, че ще отворят 20 минути преди 19 ч и който свари-превари да седне, където иска.....система "free seating" Mr. Green
Виж целия пост
# 76
Момичета как беше цирка? Хареса ли ви?  Simple Smile



 
Виж целия пост
# 77
На мен ми хареса  Simple Smile!
Виж целия пост
# 78
И на мен много ми хареса. Въпреки, че по закъсняхме 20-тина минутки си заслужаваше да се види. Черешката на тортата беше "Колелото на смъртта" изпълнявано от Николай и Георги  Laughing Party
За мен "черешката на вечерта" беше качването с Мерседес на една въртележка тип "Центрофуга". Голямо въртене падна, но и адреналина го покачихме доста  Laughing. Имах нужда.
Виж целия пост
# 79
Хубаво беше, децата искрено се забавляваха, и след цирка имаше екшъни из Лунапарка, включващи и мен и Катето, не само децата. Ама ние открихме сезона, не знам утре как ще работя, ръцете си не ги чувствам чак от стискане, особено раменете. Луда работа, ха ха ха
Виж целия пост
# 80
Много се радвам за вас, че сте се забавлявали!  Party Жалко, че изтървах акробатиката! Имам слабост към нея. Навремето исках да ставам цирков артист.  Sunglasses
Момичета(към тези, които ще идват утре на училище), ние утре ще пропуснем часовете и ще дойдем направо за тържеството. Съжалявам, че няма да можем да се видим в училището, но просто няма как да се придвижим след часовете за час и половина до залата. Ще се видим направо там.  Hug
Готови сме вече-купих и опаковах предметите за томболата, а мама е направила меденки.  Grinning
Нямам търпение да се видим!  Hug

Виж целия пост
# 81
Цариградско е огромен булевард, какъвто няма никъде в Ирландия  Wink. Освен това няма и дупки.

 hahaha
Задръстванията, Чоси, по N11 са абсолютно същите като на Цариградско.
И т.к. работих на 7ми км години наред, за по-бързо минавах през Шипченски проход и кв. Дружба, за да стигна до работа.
И т.к. имаш проблеми с разбирането на кратък текст, да ти обясня пак:
Кощунство е тук да се дават пари за стесняване на кръстовище, същото така за стесняване на главен път заради увеличаване двойно ширината на велоалеята. Да се дават пари за преасфалтиране на улици, по които няма грам дупки. Харчат се пари на килограм, после били в криза.

Задръстванията са им огромни защото нямат никакви пътища  Wink.
Булеварди като България, Европа, Цариградско и т.н.  да не ги изброявам всичките.

Тук ги няма никакви. За това има и огромни задръствания, а не защото има много коли.

Няма НИТО ЕДИН ПОДОБЕН булевард. Няма даже широка улица дето да се доближава, до това което има в София.
Ако трафика на София го пренесем в Дъблин, ще трябва да се движим чрез телепорт.

Тук плащам данък на колата 800 евро. В Българи ми е 90 лв данък + винетка. Въпреки това имаме в ПЪТИ повече  пътища от тях.
Виж целия пост
# 82
Момичета и момче дъбличани, има ли паркинг  RDS,  къде може да се спре утре вечер за цирка Thinking. Аз ще дойда пеша направо от работа, като гледам по картата едва ли е повече от 20-25 минути ходене, но ММ и децата ще дойдат с колата   Tired     

Ехееее ма Вие в RDS ли сте били?

Що не бяхте там миналата година, а?  Laughing Laughing Laughing
Аз там баш работех  Laughing Laughing
Виж целия пост
# 83
Аз не мога да се оплача от качеството на пътищата тук.
Като взема предвид километрите, навъртяни от мен из кратерите на София Tired, просто няма място за сравнение дори със селските и междуселски пътища тук.
А колкото до Цариградско - булевард като булевард, не мисля, че се различава от Тодор Александров, или Царица Йоанна или който и да било от големите булеварди в София.
Разликата е единствено в ограничението на скоростта. Peace
И разбира се, че тук има такива големи булеварди, не може да се каже, че няма, просто не е сериозно. Simple Smile

Да ти говори нещо "улица" Пирин Laughing Laughing Laughing.  Даже по телевизията я даваха нея. Беше ми в района като куриер. Само танк и служебна кола минаваше от там  Laughing Laughing

Понеже и ти пишеш, че има булеварди тук. Има ги, но само на карта.

М1 дето после става на  N1  - Като влизаш в Дъблин е широко и нормално. След което се стеснява до обикновена улица с 2 ленти (даже на места и бус лента няма). После пак става малко като булевард за 2 км и .... СВЪРШВА в нищото
N2 или тоя дето е от Фигналс е същия. Уж голям ама е с една лента за бусове и една за коли във всяка посока. Като наближава центъра СВЪРШВА и става МАЗАЛО.

Мога до утре да ти изброявам всичките им входове към Дъблин. Всичките са едни и същи. Като наближават ШИРОООООООК център, просто приключват и стават супер тесни улици.

Цариградско пресича ЦЯЛА СОФИЯ (Тоест после не се нарича Цариградско де ама е ясна идеята)
България и тя пресича центъра и долу те откарва при огромни пътни възли с други булеварди (знам, че после не е България, а Евлоги Георгиев)
Сливница е същата работа.

Такова нещо тук НЯМА. Просто няма.

Тук има пътища, дето са главни и после.... КРАЙ ... изчезват. За някакви си 100 метра пътя става еднопосочен (БЕЗ НИКАКВА ПРИЧИНА ВИДИМА) и целия трафик се пренасочва през някакви други улички. Обикаляш 2 км, за да се върнеш пак на този път.
Виж целия пост
# 84
Стига писа глупости. За сравнение на Дъблин и София и дума не може да се каже.
До наше село тук преди 10 г е нямало и автобус. За LUAS пък да не говорим.
А София определено не е строена за над милион и половина. Пиши ги тез, дето не са се качвали в кола и идея си нямат какво е да излезеш 10 мин по-късно от работа и да висиш на моста на 4ти км по половин час. От Бизнес парка до колелото на 7ми км по обед съм го минавала за 45 мин. Нали има булеварди? За красота - с дупки.  Mr. Green

Ей сега се връщам от Powerscort....приказно време е днес. Дано така се задържи и цяла зима да е топло. Вчера и днес бях с балеринки...всички с ботуши, а аз по-пролетно.

На децата вчера циркът много им хареса. Пак ще посетим RDS в по-нормално време и ще се повозим на виенското колело. Катето се опита да ме зариби и мен, ама аз хич не си падам по екстремни изживявания. После що все още нямам бели коси....... hahaha hahaha hahaha
Много натоварен тоз месец Декември - училище и тържество в събота, а в неделя на Коледен театър...Не знам къде ще му излезе края.
Виж целия пост
# 85
Къде съм написал глупости?

Писах, че София има ПЪТИ повече улици и булеварди сравнен с Дъблин.

На Дъблин проблем не му е колите, а липсата на улици и адекватно управление на трафика.

Ако трафика на София го пренесем тук, задръстването ще е до входната врата на Джу.
Виж целия пост
# 86
Сравняваш портокали с ябълки - в географски и исторически план.
Схващаш ли? Whistling
Виж целия пост
# 87
Е не аз започнах сравнението за това колко са добри пътищата в Ирландия според България.

Как да сменя в Амазон да ми показва цените в евро, а не паунди?
Виж целия пост
# 88
Аз не мога да се оплача от качеството на пътищата тук.
Като взема предвид километрите, навъртяни от мен из кратерите на София Tired, просто няма място за сравнение дори със селските и междуселски пътища тук.
А колкото до Цариградско - булевард като булевард, не мисля, че се различава от Тодор Александров, или Царица Йоанна или който и да било от големите булеварди в София.
Разликата е единствено в ограничението на скоростта. Peace
И разбира се, че тук има такива големи булеварди, не може да се каже, че няма, просто не е сериозно. Simple Smile

Да ти говори нещо "улица" Пирин Laughing Laughing Laughing.  Даже по телевизията я даваха нея. Беше ми в района като куриер. Само танк и служебна кола минаваше от там  Laughing Laughing

Понеже и ти пишеш, че има булеварди тук. Има ги, но само на карта.
   

Ти откачи! Laughing
Дали съм чувала, дали ми говори...
Дали познавам София ли ме питаш? Laughing
Чоска, я поеми дълбоко въздух и пак помисли, преди да ми зададеш тоя въпрос. Wink Laughing
Колкото до булевардите тук, не знам ти къде живееш и за какви булеварди ми говориш, но специално заради тебе лично ще снимам тукашните булеварди и после ще кача снимките тук. Wink
И не забравяй, че живея в дълбоката провинция, все пак. Wink
Виж целия пост
# 89
Аз не мога да се оплача от качеството на пътищата тук.
Като взема предвид километрите, навъртяни от мен из кратерите на София Tired, просто няма място за сравнение дори със селските и междуселски пътища тук.
А колкото до Цариградско - булевард като булевард, не мисля, че се различава от Тодор Александров, или Царица Йоанна или който и да било от големите булеварди в София.
Разликата е единствено в ограничението на скоростта. Peace
И разбира се, че тук има такива големи булеварди, не може да се каже, че няма, просто не е сериозно. Simple Smile

Да ти говори нещо "улица" Пирин Laughing Laughing Laughing.  Даже по телевизията я даваха нея. Беше ми в района като куриер. Само танк и служебна кола минаваше от там  Laughing Laughing
 

Аааа, и това пропуснах да го коментирам.
Я погледни аз какво съм написала в тая връзка, осмисли го и виж какво точно съм имала предвид и какво съм сравнила.
Бул. "Пирин" е в София!
В столицата!
На държава от ЕС!
А тука, у селo горно нанадолнище имаме междусеслки пътчета, където ограничението е 80км/ч. Wink
Та, какво точно искаше да ми кажеш с горното? Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия