Ирландия (13-та, но не фатална!) празнична Коледно- Новогодишна тема

  • 34 878
  • 758
# 90


Ти откачи! Laughing
Дали съм чувала, дали ми говори...
Дали познавам София ли ме питаш? Laughing
Чоска, я поеми дълбоко въздух и пак помисли, преди да ми зададеш тоя въпрос. Wink Laughing
Колкото до булевардите тук, не знам ти къде живееш и за какви булеварди ми говориш, но специално заради тебе лично ще снимам тукашните булеварди и после ще кача снимките тук. Wink
И не забравяй, че живея в дълбоката провинция, все пак. Wink

Е аз се майтапех с това все пак.  

Би ми било интересно да видя  булевард по - дълъг от 3 - 4 км и да не свършва на 5 км от центъра забит в нищото.
Като е желателно да има поне 2 ленти на посока САМО ЗА АВТОМОБИЛИ
Виж целия пост
# 91


Ти откачи! Laughing
Дали съм чувала, дали ми говори...
Дали познавам София ли ме питаш? Laughing
Чоска, я поеми дълбоко въздух и пак помисли, преди да ми зададеш тоя въпрос. Wink Laughing
Колкото до булевардите тук, не знам ти къде живееш и за какви булеварди ми говориш, но специално заради тебе лично ще снимам тукашните булеварди и после ще кача снимките тук. Wink
И не забравяй, че живея в дълбоката провинция, все пак. Wink

Е аз се майтапех с това все пак.  


Ааааа, ок! Hug
Не съм те разбрала, реших, че си ме строил в ъгъла и си ме наказал с ръцете горе! Laughing

За другото - обещавам да ти снимам булеварди, които не свършват на 5км от Центъра. Wink
Виж целия пост
# 92
Чоси, не знам какво удоволствие ти доставя така да маскариш Ирландия.
 
Виж целия пост
# 93
Ядът, че е сам тук Wink
Виж целия пост
# 94
Чоси сериозно не те разбирам. Може човек да не е попаднал на правилното място, да не му харесва средата, културата на хората. Но не можеш да кажеш на черното бяло и да изтъкваш колко по добре е в БГ за всичко. И понеже е толкова добре всичко включително и ти си се махнал от там.
Разбирам хората патриоти, разбирам и носталгията.
Но не мога да си кривя душата и да кажа, че в Бг е по уредено от тук, че имаме по хубави паркове и че се живее по добре. Няма да стане. Аз виждам нещата реално , а не както би ми се искало.
Затова ще ти кажа, да може в твоята фирма хората да са идиоти, да са мързеливи и т.н.
Но това не означава, че ирландците като нация са мързеливи и идиоти. Защото твоята фирма и една малка извадка от действителността тук. И идиоти не постигат просперитета на една било то и малка държава. Сега сигурно ще ми кажеш, че нищо не са постигнали, но тук няма да бъдеш прав. Просто преценявай всичко реално и ще ти е по добре и за самия теб.
Виж целия пост
# 95
Хей, хора, защо го налазихте така?!
Аз разбирам защо е отрицателно настроен, но не съм съгласна с това, което е написал за пътищата. Simple Smile
Което обаче не значи, че трябва да му се карам - както на мен Ирландия не ми харесваше, така и на него.
Чоска, знам точно за какво говориш, споко. Wink
Само с пътищата няма да се разберем! Mr. Green Laughing Wink
Виж целия пост
# 96
Обещавам, друг път много ще внимавам в какъв контекст пиша някои бг израз, в случая "Цариградско". ooooh!

Чоси, петък е, ден на майстора. Изпий едно, две, три. Ще ти мине.

Днес съм бар с айриш мами. cheers

Виж целия пост
# 97
Чоси, не знам какво удоволствие ти доставя така да маскариш Ирландия.
 

Не маскаря Ирландия. Дразня се когато сравняваме нещо в България и я изкарваме по - черна от всичко, а тук всичко било розово.

Имали били хубави пътища???!!! Верно??? Къде са?

Като правим подобни сравнения (като пътищата в Ирландия и България), е добре да се види малко и другата страна.
България има 5 пъти по голяма инфраструктура от Ирландия. В същото време тук един данък за кола е ... 350 евро и то за малките автомобили, а в България е .... 13 евро за моята специално.

Демек в България имаме 5 пъти повече пътища и 20 пъти по - малък бюджет за тях.
Това не важи само за пътищата де.
Виж целия пост
# 98
Обещавам, друг път много ще внимавам в какъв контекст пиша някои бг израз, в случая "Цариградско". ooooh!

Чоси, петък е, ден на майстора. Изпий едно, две, три. Ще ти мине.

Днес съм бар с айриш мами. cheers



Няма как. Бях на работа, а и съм настинал. Па и един колега е болен та 3 седмици поред съм 6 дена на работа. Което за мен е супер баш преди празниците. Само да не беше тая гадна настинка.

Евентуално днеска можеше да се понапия ама времето е гадно, а утре пак затварям.


Гилти, не сравнявам стандарт тук и в България. Дупката е огромна. Обаче за това си има и огромна причина. Гърци и ирландци не са по - работливи или уни от нас. Ама докато в тези държави са се ВЛИВАЛИ пари от някъде, то в България са се изнасяли с тонове и специално към Русия.
Виж целия пост
# 99
Времето възпрепядства днешното ни присъствие на тържеството. Много тъжно, че е толкова далече, няма как да стигна.
И на цирк не отидохме, защото бях на работа, но входа е 8-9 евро, така че мисля да отидем когато почивам. Във вторник стискайте палци да е хубаво времето и да отидем на кънки на лед, пускали малчовци. Нем, в Амбасадор ли сте утре на театър? Похвалиха ми, че постановката за Снежанка е много увлекателна във въпросният театър, ако посетите коледната постановка, ще очаквам отзиви!
Дори до магазина днес не мога да отида с моите 40 кила и този вятър.
Виж целия пост
# 100
Роси, извинявам се за времето. Просто днес ми се падна да почивам  Laughing
Виж целия пост
# 101
Чоси, ще ти кажа нещо, което може и да не разбереш сега, но ако някога ме разбереш, какво съм искала да ти кажа, се обади да почерпиш по биричка (по Фанта де, че аз не мога да пия Sad). Wink

Цитат
Дразня се когато сравняваме нещо в България и я изкарваме по - черна от всичко, а тук всичко било розово.

Тук всичко е точно толкова розово, колкото ти самият му позволиш да бъде! Wink
Стига да можеш да си позволиш да го направиш де. Simple Smile
Но направиш ли го, всичко ще е ок, запомни от мен! Peace
О, и не на последно място - разликата между тук и България е именно в това - че тук можеш да си позволиш горното, а в България никога няма да можеш (за съжаление).
Виж целия пост
# 102
Джу, знам това. Няма как да го обясня, но за мен е огромно постижение самото ми напускане на България, а какво остава да стоя тук вече година и то сам.

Избрал съм да дойда тук и  се надявам да мога да остана със семейството си някой ден.

Обаче  виждам една горчива истина и от нея ми е гадно. Гърци, ирландци, испанци и т.н.  не са нищо повече от нас. Даже са много далеч от нас някои от тях.
Гърция е пустош и камъни и жега. Ирландия е прогизнала от вода и се чудят дали картофи или ориз да садят. Обаче хората се избиват да ходят там на почивка.
България има зимен и летен туризъм. За толкова МАЛКА територия имаме ВСИЧКО, а реално нямаме нищо и сме умрели от глад. Имаме и една камара поля за земеделие.

Накрая - НИЩО.

Дупката е огромна и мен това ме ядосва. Щото тези държави не са нищо повече от нас. Просто са имали един скапан късмет.

Виж целия пост
# 103


Тук всичко е точно толкова розово, колкото ти самият му позволиш да бъде! Wink
Стига да можеш да си позволиш да го направиш де. Simple Smile
Но направиш ли го, всичко ще е ок, запомни от мен! Peace
О, и не на последно място - разликата между тук и България е именно в това - че тук можеш да си позволиш горното, а в България никога няма да можеш (за съжаление).

Това ако може да се сложи в началото на всяка тема.
Виж целия пост
# 104
Чоси, разбери нещата, които можеш да промениш, тези които НЕ можеш да промениш, и междувременно открий разликата между двете. Wink
Ориз, картофи, гадни пътища и липсва на организация не са повод човек да не живее спокойно и да е щастлив.
Да, разбирам, че семейството ти ти липсва ужасно и това е нормално, щеше да е ненормално, ако е обратното.
Но все пак живееш с поглед към бъдещето, където сте всички заедно, нали? Wink
А до тогава просто се научи да виждаш бялото в черното. Wink
Иначе няма да имаш мир, а ефектът от това е само и единствено отрицателен за теб и хората около теб. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия