Ирландия (13-та, но не фатална!) празнична Коледно- Новогодишна тема

  • 34 874
  • 758
# 30
това няма никакво значение. те не са с ирландски имена .
Виж целия пост
# 31
това няма никакво значение. те не са с ирландски имена .

А, много ги знае човек за кой са женени, те тук се женят за тях като луди. Tired
Виж целия пост
# 32
Мерси за отговорите. Стаж имам много в БГ съм работила като спец. логистика но търся всякаква работа. Просто трябва да се живее така че кандидатствам за всичко от чистач и продавач до логистик. Но от никъде нищо. Имах някакви подозрения че заради това че съм българка ме отхвърлят и вие ми ги потвърдихте. Там е работата че бягаш от една мизерия в родната си страна и моментално се набиваш на друга. Но когато нямаш избор или по- скоро избора е: да мизеруваш в Родината си или да рискуваш, защото и да чакаш нищо няма да се получи и нищо само не идва избрах да рискувам и може би се провалих. Но ще продължавам да търся защото просто сега вече друг избор нямам. Ако междувременно чуете нещо за работа в Корк моля пишете.
Виж целия пост
# 33
Благодаря, момичета, за поздравленията, пораснах с още една година, а все още се чувствам като на 20, някаква лудост ще да е Joy
Скрит текст:


Ето това беше тортата, много вкусна беше, макар, че нямаше кой знае каква фаца, но с голямо желание я направих. Мисля, че гостите също я харесаха.

Относно работата-и аз да кажа, че май до късмет опира, поне при мен винаги е било така. Познавам още едно момиче, току що пристигнало от Кипър и веднага започна работа на рецепция в един хотел, също като мен, на втория ден буквално.  При нас няма ирландци почти на работа, не усещам някаква дискриминация определено.

Виж целия пост
# 34
Благодаря, момичета, за поздравленията, пораснах с още една година, а все още се чувствам като на 20, някаква лудост ще да е Joy
Скрит текст:


Ето това беше тортата, много вкусна беше, макар, че нямаше кой знае каква фаца, но с голямо желание я направих. Мисля, че гостите също я харесаха.

Относно работата-и аз да кажа, че май до късмет опира, поне при мен винаги е било така. Познавам още едно момиче, току що пристигнало от Кипър и веднага започна работа на рецепция в един хотел, също като мен, на втория ден буквално.  При нас няма ирландци почти на работа, не усещам някаква дискриминация определено.



Жива и здрава да си.

Има малка разлика при теб. Ти пристигаш от Кипър, а не от България. Това прави разликата огромна даже.
Защото си живяла и имаш стаж там.

Иначе след 10 - 20 години, може да избухне спокойно нова война на расова основа.  На всякъде е не на расизма, а накрая се оказва, че белия човек е с по - малко права от тия негри и индийци.

Тука девойките (и не само тук) са луди по разни негри и т.н.  В САЩ вече си имат и президент такъв.
Виж целия пост
# 35
chosito А и да не забравяме,че тук понятието "дългосрочна" работа просто го няма.Проектите са за по месец,3,6,9 .Аз не чух един човек около нас да се похвали с нещо постоянно.Ако започнеш утре могат да ти намалят/увеличат часовете за същите или по-малко пари,могат да те освободят от днес за утре и т.н т.е нищо постоянно,което е много голям стрес.Затова аз съм си го решила като се стабилизирам живот и здраве почвам да си работя за себе си.Има вече опции през интернет и какво ли не.Просто това с работодатели и HR излиза извън контрол в един момент.Не казвам,че ще е по-лесно,но според мен си заслужава риска.Трябва да се опитва.В районът в който се намирам масово работят от домовете си.На местните също им е писнало от работодатели.Говорихме със съседа си,местен ирландец след поредното му съкращение човека е отворил pub в момента не могат да насмогнат и отварят и втори.Той се занимава със всичко буквално доставки,готви,посреща гости и сподели,че не иска и да чува за работодатели.
Виж целия пост
# 36
Благодаря, Чоси.
Прав си, идвам от друга държава и съм подготвена какво да очаквам, имах и опит, и препоръки. Вероятно и това си е плюс.
За часовете сте прави, аз през август имах седмици с 53 часа   ooooh!, сега съм с 40, но ни предупредиха  за януари, че ще са надолу, който можел да закачи социал, да им носел документи да попълват. Ама аз като не мога Tired, какво правим?
Виж целия пост
# 37
chosito А и да не забравяме,че тук понятието "дългосрочна" работа просто го няма.Проектите са за по месец,3,6,9 .Аз не чух един човек около нас да се похвали с нещо постоянно.Ако започнеш утре могат да ти намалят/увеличат часовете за същите или по-малко пари,могат да те освободят от днес за утре и т.н т.е нищо постоянно,което е много голям стрес.Затова аз съм си го решила като се стабилизирам живот и здраве почвам да си работя за себе си.Има вече опции през интернет и какво ли не.Просто това с работодатели и HR излиза извън контрол в един момент.Не казвам,че ще е по-лесно,но според мен си заслужава риска.Трябва да се опитва.В районът в който се намирам масово работят от домовете си.На местните също им е писнало от работодатели.Говорихме със съседа си,местен ирландец след поредното му съкращение човека е отворил pub в момента не могат да насмогнат и отварят и втори.Той се занимава със всичко буквално доставки,готви,посреща гости и сподели,че не иска и да чува за работодатели.

Не е точно така.
Аз, например, съм си с "нещо постоянно", Гилти също, а познавам и други хора, които са си на постоянен трудов договор.
Ситуации много. Peace
Виж целия пост
# 38
Много хора са на постоянни трудови договори. Освен това тук е  трудно да те уволнят ако имаш 1 година трудов стаж в компанията. Трябва да следват процедурата и това не става от днес за утре.
Виж целия пост
# 39
Има различни случаи ,разбира се.
Но понятие като постоянна работа няма.Никой ама никой не е застрхован срещу съкращения на позиции в компаниите.
Който иска може да погледне в youtube се появиха клипчета,които според мен са леко тенденциозни ,направени са като статистика на влезлите чужденци от 2011 година насам,които "изяждали" работата на местните.Разделили са по държави издадените PPS номера и целият текст е в общи линии защо се дава работа на чуждениц срещу местни.Имаше и въпроси към работодателите дали биха предпочели току-що влязъл чужденец или биха изчакали в уейтинг период местен.
Вчера дори в Дъблин насред коледният пазар имаше мини стачка за работни места и стачкуваха символично и Маркс&Спенсър,но не се разбра за какво точно.
Виж целия пост
# 40
Маркс анд Спансърс стачкуват заради промяната в условията за пенсии и общите им работни условия.
Ако някой стачкува срещу чижденците, нали разбирате, че ще ги обвинят в расизъм.

http://www.rte.ie/news/2013/1207/491425-marks-and-spencers-strike/

колкото клипчета има срещу, толкова има и за чужденците.
Истината е, че на всяка една страна чужденците и трябват. Те увеличават потреблението, плащат данъци и т.н.
С това свръх застрояване, кой ще им наема на ирландците имотите особенно извън Дъблин ако не са чужденците.
https://www.facebook.com/photo.php?v=10152202262635166&set=v … ype=2&theater
Виж целия пост
# 41
Истината е, че на всяка една страна чужденците и трябват. Те увеличават потреблението, плащат данъци и т.н.
С това свръх застрояване, кой ще им наема на ирландците имотите особенно извън Дъблин ако не са чужденците.

Кой ще им върши черната работа?!
Кой ще им гледа децата?!
Кой ще им движи АйТи сектора?!
Кой ще ги лекува по болниците?!
Виж целия пост
# 42
Mishi 74, не е точно така. Както вече и Гилти поясни, тук е трудно да те уволнят ако си над една година.
Проблема идва от договорите дето са със срок за 1 - 2 - 3 - 10 години. Тогава вече е сложно. Ако един път са ти увеличили заплатата, после не могат да ти я намалят ей така.

Чужденците са и необходими на тази държава, защото иначе загива. Защо мислиш, че ни пуснаха и нас българите с румънците тук?
Отиваш да бачкаш нещо дето ирландец няма да го работи. Поне повечето са така. Плащаш си таксичките, а те си цоцат социал.
Така всички им е много драго.

Намалянето на часовете през зимата е нормално. То се случва на тези от нас дето бачкаме по заведения и хотели, дето разчитат на летните туристи основно. Има обаче доста хотели и заведения с постоянен поток и там не се намаляват часове.

НО... След Нова Година е труден период в ЦЯЛ СВЯТ. Няма значение в коя държава сте.
Баща ми работи в ОМАН. Той също сподели, че зимните месеци работа по неговата специалност НЯМА никъде по света. Той си има там някакъв сайт дето следи за подобни длъжности.
Виж целия пост
# 43
chosito Аз това и казвам,случаи различни.Както и професии различни  Laughing
Намалените часове ОК има някаква логика,но имам пример пред себе си на увеличени такива  в държавна практика-стоматология след Нова Година ,за същото заплащане.И пак всичко опира до плащането на данъците.Може би там е ключето  Laughing
Да питам по коледната тематика:как се снабдявате с кисело зеле?Във Фейса знам за Васко,но идея нямам дали ще кара насам кисело зеле.Идеи?
Виж целия пост
# 44
Мерседес, Честит Рожден Ден на патерици, да си жива и здрава и много щастлива, тортата изглежда мнооого вкуснооооо  eat

Честит Имен Ден и на Катето на половинката на патерици, да си носи хубавото име със здраве и  да те слуша много Кате Simple Smile

Миши зеле от Васко има нарязано в буркани и навити листа за сарми и те в буркани, в някои руски/литовски/полски магазини има също зеле.

Хората полудяха с тази коледа, вчера минах през циганския квартал и като им видях къщите ми стана много чудно кой им плаща тока за декември с толкова лампи навсякъде  newsm78

Ние имаме една елха 50 см висока на тавана, Джон ако иска да си украсява, аз нямам особено големи мераци  Naughty вие украсихте ли елхите вече?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия