Ирландия (13-та, но не фатална!) празнична Коледно- Новогодишна тема

  • 34 873
  • 758
# 45
Хората полудяха с тази коледа, вчера минах през циганския квартал и като им видях къщите ми стана много чудно кой им плаща тока за декември с толкова лампи навсякъде  newsm78


Държавата, кой.
Те са се отдали на едни шопинги ся, страшна работа са. Laughing

Цитат
Ние имаме една елха 50 см висока на тавана, Джон ако иска да си украсява, аз нямам особено големи мераци  Naughty вие украсихте ли елхите вече?

Оф, срам ме е вече, всички колежки ме питат дали съм готова с подаръците и украсата, и аз като кажа не, и те викат: "Ооооо, хайдеее, какво чакаш, стига спа!" Joy
Виж целия пост
# 46
вие украсихте ли елхите вече?

Още на 1ви Декември.

Ще се радвам да се засечем с някои от вас на културно-масовото мероприятие в четвъртък.
Виж целия пост
# 47
Дзак, благодаря, вкусна беше тортата, с голямо желание я направих Crazy

Миши, кисело зеле има в полските магазини, аз съм си купувала направо цяла главичка за сърми. Тези от бурканите не ме кефят, често са накъсани или преварени.

Елхичката украсихме на 6 декември, голяма радост падна, още повече, че я купихме с дребното  от Аргус предната вечер в 20.55, малко преди да затворят Joy

В четвъртък съм на работа, но си мисля, че ще успеем за така наречения цирк
Виж целия пост
# 48
Дзак, много благодаря за пожеланията към половинката. и аз това му пожелах  Wink Laughing
Страхотно, че в четвъртък пак ще се посъберем за цирка.  Hug
Най-накрая успях да намеря и купя каквото искаше малката от дядо Коледа. Всяка година ли е така всичко интересно да свършва един месец по рано в Аргос? Отиваме в събота там, ами то нямаше нищо което ние искахме.
Елха тази година ще украсяваме в Бургас, там ще посрещаме празниците.
п.с. ИМАМ ГОЛЯМА МОЛБА. АКО НЯКОЙ СЛУЧАЙНО ЗАБАЛЕЖИ Volkswagen touran - тъмно син 04 D 120948 ДА СВИРКА НО МНОГО СИЛНО. Тази кола е открадната в събота срещу неделя в Дъблин 13 от едни наши приятели българи. В момента се издърва от полицията.
Виж целия пост
# 49
Пък се оплакват после, че нямат пари, не ги е срам  Mr. Green
Виж целия пост
# 50
Пък се оплакват после, че нямат пари, не ги е срам  Mr. Green

Това сигурно всяка Коледа го коментираме. Wink
За фермата до нас дадоха 11 млн. евро за реконструкция.
Постоянно се преасфалтират пътища, които нямат зейнали дупки като на Цариградско.
Не мога да си уредя час за масаж, всичко е букнато. За козметик - същата история.
В мола от 10 ч паркингът е пълен, място търсиш повече от половин час.
Виж целия пост
# 51

п.с. ИМАМ ГОЛЯМА МОЛБА. АКО НЯКОЙ СЛУЧАЙНО ЗАБАЛЕЖИ Volkswagen touran - тъмно син 04 D 120948 ДА СВИРКА НО МНОГО СИЛНО. Тази кола е открадната в събота срещу неделя в Дъблин 13 от едни наши приятели българи. В момента се издърва от полицията.


Аз пък разбрах, че Туарег е откраднат.
Последно? newsm78
Виж целия пост
# 52
Джу, не знам. Моята приятелка ми написа данните си на колата ако случайно я видя и аз реших да ги споделя и с вас. Повече очи може и да свършим работа.
Виж целия пост
# 53
Само мен май не ме е обзела коледната вълна. Имам изпити до 19 и нито елха, нито лампички има сложени.
Пък и тази коледа ми е много тъпо. А си мислех, че ще имам време и ще осъществя всичките си желания с който се разминах през годините. Сега пък нямам никакво желение, нито за меденки, нито за украса. Много ми се искаше сестра ми дойде, но тя има много работа и няма да стане.

Извинете, че не не се вписвам в коледния дух на темата.
Виж целия пост
# 54
Джу, не знам. Моята приятелка ми написа данните си на колата ако случайно я видя и аз реших да ги споделя и с вас. Повече очи може и да свършим работа.

Сега погледнах, права си, кажи му на общия ни познат Wink да разбере първо какво е изчезнало и после да казва какво се търси. Wink
Иначе - стискам палци, дано си я намерят хората. Peace

ГилтиHug
Виж целия пост
# 55
Това сигурно всяка Коледа го коментираме. Wink
За фермата до нас дадоха 11 млн. евро за реконструкция.
Постоянно се преасфалтират пътища, които нямат зейнали дупки като на Цариградско.
Не мога да си уредя час за масаж, всичко е букнато. За козметик - същата история.
В мола от 10 ч паркингът е пълен, място търсиш повече от половин час.


 Grinning Grinning Grinning
Цариградско е огромен булевард, какъвто няма никъде в Ирландия  Wink. Освен това няма и дупки.
За сметка на това ирландските улички са пълни с такива или пък ако нямат дупки са достатъчно неравни на места. Макар, че сега вече ги позакърпиха малко.
За парите които се плащат тук спрямо България, тези имат едно огромно нищо като инфраструктура.

На мен също ми е интересно това с украсяването и подаръците. Та то има още 2 седмици до Коледа, а те още от 1ви  вече са готови.

Аз не знам как е открадната тази кола. Та в Ирландия няма никаква престъпност...
Майтапа на страна де. Колата може спокойно да бъде забравена за съжаление. Иначе Д13 е до мен, че даже и Хоут се води 13.
Виж целия пост
# 56
Кате, дано я намерят, сега си мисля, че от началото на ноември са ме спирали около 20 пъти на check point-и за проверка и с двете коли, само един път са ми искали шофьорска книжка и ме попитаха дали колата е моя. Иначе проверките са само за дисковете....даже и крадена кола да карам ако дисковете са и наред върви я намирай, много неща им куцат на ирландците, но са в пъти по-добре от българите, в бг поне веднага ще те намерят някой лев да им дадеш и да ти върнат возилото, тук изчезва безследно за съжаление....циганите що карат чисто нови ванове....точно заради това, че някой остава без кола, друг без компютър, телефон, телевизор etc... ooooh!
Виж целия пост
# 57
chosito Ти за Цариградско ,сериозно ли говориш?Защото аз живях там.А колко хора си заминаха само за една година на Царирадско  ooooh!сигурно тук толкова няма да си заминат за 5 години.Последните 12 човека  размазани от пияният таксиджия лятото на 2013 между които дете на 6 и момиче на 21 бързо се забравят.А също и момчетата размазани от джипа на 75 годишният.Не се шегувай!
Виж за дупките и БГ си прав.Не са дупки,кратери са!Имаше един много готин колаж по този повод -един марсоход виждайки кратери пита:На Марс ли сме?И му отговарят:Не!В България.
Виж целия пост
# 58

 Grinning Grinning Grinning
Цариградско е огромен булевард, какъвто няма никъде в Ирландия  Wink. Освен това няма и дупки.
За сметка на това ирландските улички са пълни с такива или пък ако нямат дупки са достатъчно неравни на места. Макар, че сега вече ги позакърпиха малко.
За парите които се плащат тук спрямо България, тези имат едно огромно нищо като инфраструктура.

Ти съвсем се изказа. Разбирам, че не ти харесва тук, но да казваш на черното бяло, някак не върви.
Аз улици с дупки тук не съм видяла, а с такива ями като в БГ сигурно никъде по света няма.
И не си прав, че им дават пари. Те и в БГ дават, но като ги окрадат по веригата и за дупките нищо не остава.
Виж целия пост
# 59

Аз не знам как е открадната тази кола. Та в Ирландия няма никаква престъпност...
 

 Joy Joy Joy

Винаги мога да се смея с тебе, винаги! Joy

За дупките и пътищата - на кой му пука, важното е да са чувстваш добре, пък с дупки, без дупки... Laughing

За Цариградско - повечето смъртни случаи там са, понеже стадото прескача като невидяло огради, мантинели и какво ли не. Tired
Изключвам този с таксито и този с джипа, но малоумните пешеходци, които сами си търсят смъртта, не мога да ги причисля към нещастно загиналите, нито пък мога да кажа, че шофьорите са виновни. Crossing Arms
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия