Естетични корекции по тяло, лице и т.н. - 5 тема

  • 93 674
  • 742
# 210
Според мен първо трябва да се установи - каква е причината за тъмните кръгове  Peace и след това да се прецени подхода  Peace

Едно е да има хлътване, което прави сянка/бездна и да се попълва, друго е "сини торбички" - т.е. хем потъмняване, хем подпухване  Peace
Виж целия пост
# 211
   А в тази връзка, в Хил Клиник дали предлагат такава услуга - коригиране на сенките под очите с филър? Някой знае ли?  Rolling Eyes

Чух, че скоро ще има нова процедура с някакви "мезоконци" (не ме питайте какво е това, защото не знам  Laughing ), която ще включва и околоочната зона. Може пък това да третира и проблемите с торбичките и т.н.  Thinking 
Виж целия пост
# 212
Сдобих се с мостричката на Филорга, която Алена ми препоръча/  bouquet/ - страхотен крем Heart Eyes
Виж целия пост
# 213
Хм,имам странното чувство ,че само аз не останах особено впечатлена от Филогра Thinking И Изо-ейдж си взех и пяната им за измиване(тя ми хареса,миеше всичко бързо),но крема... ми не знам,нещо...не ме впечатли. И от този Sleep&peel има обаче само тестер от него -  нищо не разбрах Blush
Виж целия пост
# 214
Възможно е това, което си избрала да не е било най-удачното за теб  Peace



Сдобих се с мостричката на Филорга, която Алена ми препоръча/  bouquet/ - страхотен крем Heart Eyes

Много се радвам   bouquet

По този повод ще споделя, че днес имах консултация в Дерма Вита - при д-р Лекова - обсъдихме - каква е моята кожа, от какво се нуждае и т.н.  Peace

Разговорът започна с това - каква козметика ползвам и понеже там навсякъде се промотира Биодерма - помолих да сравни Филорга и Биодерма и разбира се - втората не може да стъпи на пръста на първата  Heart Eyes

XXX_, в този план - ще се радвам, ако мога да съм полезна в избора на козметика, до толкова - до колкото имам опит с марката  Peace



Мезоконците - гледах преди време предаване - мисля Модерно - там ги предлагаха за лифтинг ефект в долната част на лицето - където кожата първа висва - поставят се и стимулират производството на фибробласти, а те са ключови за синтеза на колаген и еластан  Peace
Виж целия пост
# 215
   Моят проблем по отношение на околоочната зона е по-скоро нещо такова:

Скрит текст:

   Не е свързано с някакъв здравословен проблем и нямам "торбички" (ако правилно се ориентирам на кое викате така, де).  Laughing
Виж целия пост
# 216
Хм,имам странното чувство ,че само аз не останах особено впечатлена от Филогра Thinking И Изо-ейдж си взех и пяната им за измиване(тя ми хареса,миеше всичко бързо),но крема... ми не знам,нещо...не ме впечатли. И от този Sleep&peel има обаче само тестер от него -  нищо не разбрах Blush

Аз също не съм впечатлена от Филорга...
Виж целия пост
# 217
Black Cat 13  Blush не е, като лекар да погледне на живо, но ми изглежда, като най-явната и масова причина - тънка кожа, с годините или при отслабване - мастният "пълнител" се стапя, така по-ясно прозират по-близо разположените кр. съдове  .... и синеят, Blush Паралелно кр. клетки, които излизат извън кр. съдове се рушат от ензимите, разпадат се и "посиняват" - най-вече заради хемоглобина и свързаните с него пигменти  Blush

Има нюанси обаче - горе описания случай - често има и подпухване Blush е, не като при проблем с ЩЖ, но .... не е хлътване. Затова е хубаво да се видят нивата на хемоглобина и серумното желязо, особено то - за да е сигурно, че няма "скрита" анемия - хемоглобинът може да е в норма и желязото да индикира - и така при недостиг - броят на еритроцитите е по-малък и не достига кислород - с проблемно окисление на кръвта и дефицитна желязо  се настаняват и  тъмните кръгове под очите  Blush

Можеш да поискаш тестерче  - например от този крем, да, скъп е, но ако ти действа добре и чисти, ако няма патология ...  Peace http://skindoctors.bg/bg/kozmetika.html?page=shop.product_detail … age.tpl&pop=0
Виж целия пост
# 218
   Аленка, мерси за подробното обяснение!  Hug Може и да има определена липса при мен на някои важни вещества, тъй като не се храня особено здравословно...  Blush Ще я проверя тази евентуална причина след празниците.

   А кремчето може и да го пробвам, въпреки че се надявах да има някакво по-кардинално решение на този досаден дефект.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 219
Хм,имам странното чувство ,че само аз не останах особено впечатлена от Филогра Thinking И Изо-ейдж си взех и пяната им за измиване(тя ми хареса,миеше всичко бързо),но крема... ми не знам,нещо...не ме впечатли. И от този Sleep&peel има обаче само тестер от него -  нищо не разбрах Blush

Аз също не съм впечатлена от Филорга...
И аз. Какво ли не пробвах - ми не е моята козметика явно. Може би е за хора, които нямат особен проблем с кожата и с каквото и да се мажат все ще им е добре Simple Smile  И на мен само пяната ми харесва и то , защото мие много добре, не за друго. 
Виж целия пост
# 220
Освен пяната , така и не се си купих друг продукт на марката.А имах интерес, определено.
Толкова свидливи на тестери  Stop
Да си ги държат.
Виж целия пост
# 221
Дами, решила съм да се позарадвам с малко ботокс в 11s. Интересувам се за мнения за д-р Маджукова. Добра ли е, някой поставял ли си е при нея ботокс, доволни ли сте? Също така какъв ботокс сте слагали - на мен ми предлагат Неуронокс? Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 222
Black cat, и аз имам точно такъв проблем като този на по-голямата снимка. Но според мен точно това са си торбичките под очите, а не тъмни кръгове. Поне аз не виждам на снимката да синее под очите.

По-горе вече споменах , че съм ок със щитовидната жлеза, хемоглобина също ми е наред и желязото съм изследвала- на горната граница ми е, т.е. изключвам анемия. От урината също нищо безпокоително не излиза  Thinking По-рано доста солено си похапвах, но в последните две години съм го намалила значително, но нямам промяна в подпухналостта. Значи и това изключвам като причина. И вече не знам къде да търся проблема.

Алена, кое според теб кое е по-добре като опция- Decleor или това кремче, което си споменала в последния си пост?
Виж целия пост
# 223
   Ами, не знам и аз как да го определя. При мен, обаче, като че ли няма подпухване, а просто самата кожа леко лилавее / кафенее. Разбира се, когато спя повече от нормалното, това ми се отразява и се появява лека подпухналост, но иначе не.  Rolling Eyes Надявам се с филър да има вариант да се оправят нещата.  Peace Ще проуча въпроса през новата година и ще пиша после какво съм разбрала.  Peace
Виж целия пост
# 224
Дами, решила съм да се позарадвам с малко ботокс в 11s. Интересувам се за мнения за д-р Маджукова. Добра ли е, някой поставял ли си е при нея ботокс, доволни ли сте? Също така какъв ботокс сте слагали - на мен ми предлагат Неуронокс? Благодаря предварително.
Здравей,аз си поставях ХК в устните  при д-р Манджукова и съм страшно доволна от нея.Мисля,че няма да сгрешиш,ако я избереш.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия