СЕДМИ КЛАС - ще бъдем ли през зимната ваканция пас? - тема № 40

  • 51 513
  • 745
# 270
Браво на децата на Дидева и elan. При нас олимпиадата по БЕЛ още не е минала, на 21-ви е, но моето диване не иска и да чуе да ходи.
Виж целия пост
# 271
Дидева, поздравления за успехите на синчето.
Виж целия пост
# 272
Излязоха резултатите от коледното математическо състезание за Пловдив.
http://www.draganmanchov.info/kms2013/7.pdf
На първо място е детенце от 6 клас  Simple Smile
Ицко е със 68 точки.
Виж целия пост
# 273
днес в училището на моя син са им дали отговорите от олимпиадата по математика - на онази спорната задача с ъглите, отговорът бил 16

много е горд - единствен той бил решил задачата с часовника Laughing по негови изчисления спрямо отговорите е изкарал над 73 точки и се е въодушевил, че минава нататък
Виж целия пост
# 274
Не му е тук мястото, но понеже стана дума, как се решава задачата с часовника?
Виж целия пост
# 275
Не му е тук мястото, но понеже стана дума, как се решава задачата с часовника?

С риск русалката да дърпа уши, понеже има тема за задачи, ще се опитам да ти обясня решението. И без претенции да е математически издържано.

А
минутната стрелка за 1 час прави пълно завъртане, а стрелката на часа за един час прави 1/12 от пълното завъртане т.е. 1/12 . 360 градуса = 30 градуса

В
за 20 мин стрелката на часа се завърта на 10 градуса - на 1/3 от завъртането за 1 час
и в 5 и 20 се намира на 10 градуса от 5-цата
тогава ъгълът между минутната стрелка, която е на 4-ката и часовата стрелка е 40 градуса
/между 4 и 5 ъгълът е 30 градуса, както изчислихме в подусловие А/

Б
За 25 мин стрелката на часа се измества с 12,5 градуса /1 1/4 от завъртането за 20 мин./
т.е. в 5 и 25 ъгълът между минутната и часовата стрелка е 12,5 градуса
минутната е на 5-цата

дано да стана ясно ...
Виж целия пост
# 276
Ехо, мами, коя съм аз, че да дърпам уши... Laughing Ако се случвало да кажа, че ми се струва по-добре  да решаваме задачите в отделна тема, то е било единствено с цел по-голяма прегледност и достъп за повече хора.  А така разпокъсаното  разглеждане  на  отделни задачи  от пробни съвсем се изгубва. Казвам го от личен "горчив"опит.  Преди броени дни свалих на близначките падал се миналата година пробен за упражнение. Изглеждаше ми нещо познат, ама го реших , за да има с какво да сравнявам отговорите им.  И после го намерих решен в миналогодишната седмокласна тема... hahaha Който няма акъл, хаби листа и химикалки... Mr. Green

Като заговорихме за мат, едната блзиначка се е класирала на 2 кръг, на другата не достигат 2 точки. Все още нямам инфо колко седмокласници  са се явили от тяхното училище  и колко продължават, та да има поне някакъв ориентир  за това доколко 1 кръг е затруднил деца от обикновено ОУ с едва 4 часа математика седмично... Взеха им във важна година като тази дори и часа за ЗИП. Sad
Виж целия пост
# 277
dundi, благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 278
Леле, колко бързо излязоха резултатите ви от олимпиадите. При нас няма нищо още - и не всички са минали.
Освен това днес трябваше да си говоря с класната на тема: ще бъдат ли допуснати седмокласниците на олимпиада по български? Защото вчера в прав текст им е съобщила: 1.) няма да има места, 2,) не са подготвени за съчинението-разсъждение.... Е, ако те не са подготвени, дето готвиха по 7 теми за класна, тогава - кой? И изобщо - как така учителя ще решава да иде ли едно дете на олимпиада или не? Както и да е , получих уверение че ще се задейства и ще покани  децата. Ако до утре не са наясно децата в колко часа да се явят ще се обърна към директорката. Такова безумно поведение за първи път срещам. Нормално е да има осигурени места за 7 клас - тях най-вече ги вълнуват всички начини за проверка на знанията.
Скрит текст:
не харесвам новата бг мама - изглежда ужасно Cry
Виж целия пост
# 279
Леле, колко бързо излязоха резултатите ви от олимпиадите. При нас няма нищо още - и не всички са минали.
Освен това днес трябваше да си говоря с класната на тема: ще бъдат ли допуснати седмокласниците на олимпиада по български? Защото вчера в прав текст им е съобщила: 1.) няма да има места, 2,) не са подготвени за съчинението-разсъждение.... Е, ако те не са подготвени, дето готвиха по 7 теми за класна, тогава - кой? И изобщо - как така учителя ще решава да иде ли едно дете на олимпиада или не? Както и да е , получих уверение че ще се задейства и ще покани  децата. Ако до утре не са наясно децата в колко часа да се явят ще се обърна към директорката. Такова безумно поведение за първи път срещам. Нормално е да има осигурени места за 7 клас - тях най-вече ги вълнуват всички начини за проверка на знанията.
Скрит текст:
не харесвам новата бг мама - изглежда ужасно Cry

Нашите са задължени да присъстват всички до един,както беше и на Олимпиадата по математика !
Виж целия пост
# 280
русалке, пошегувах се  Hug
а за решаването на задачите - тренирала си мозъка, а не си хабила хартия и мастило  Grinning

G.D., олимпиадата беше обявена за 9 часа. Чак пък места да няма  newsm78 . Вярно, че училището не е разтегателно, но пък и не всички са се юрнали да се морят предваканционно. Особено от класовете, различни от 7.

G.D. резултатите от олимпиадата по МАТ били изнесени до учителската стая. 6 клас знаят кой какво е направил.
Виж целия пост
# 281
G.D., олимпиадата беше обявена за 9 часа. Чак пък места да няма  newsm78 . Вярно, че училището не е разтегателно, но пък и не всички са се юрнали да се морят предваканционно. Особено от класовете, различни от 7.
Би трябвало дори всички ученици от училището да са се записали да има места. Нали все пак същите тези ученици учат в същото това училище и то успява да ги побере.  Grinning А и за 1-4 клас няма олимпиада по БЕЛ.
Скрит текст:
Форумът наистина изглежда отвратително. С адблок съм, махнах аватарите и подписите и пак е абсолютна помия
Виж целия пост
# 282
Дидева, принципно си права, ама на практика при нас не е така.
1-4 клас са в друга сграда, а 5-12 учат на две смени...
5 и 6 клас са по 8 паралелки, 7 - са 7. Броят на стаите е силно ограничен.
Та за повече места, ще трябва първата смяна /големите/ да не е на училище. Не че те ще се разсърдят де.  Grinning
Виж целия пост
# 283
Утре ще бъде върнат старият изглед на тема за всички регистрирани (логнати) потребители, докато новият дизайн се преработи така, че да се разрешат поставените проблеми и същевременно да предлага възможността за развитие на новите функции, заложена в новия облик на сайта.
Виж целия пост
# 284
Б
За 25 мин стрелката на часа се измества с 12,5 градуса /1 1/4 от завъртането за 20 мин./
т.е. в 5 и 25 ъгълът между минутната и часовата стрелка е 12,5 градуса
минутната е на 5-цата


Поставих си въпроса и в другата тема, но май никой не го забеляза, затова да питам и тук, според вас отговор на Б подточка 12 градуса и 30' ще бъде ли признат за верен?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия