Гримиране - идеи, техники и предизвикателства - 48

  • 52 009
  • 726
# 135
А имам доста познати, които ползват висок клас козметика, но не пишат във форума  Peace

И аз. И го правят много преди да съществува форумът.  Peace
Виж целия пост
# 136
на мен ми харесва - обстановката да е по-спокойна, да разглеждам необезпокоявана и бутана и да получа персонално внимание  Peace
И на мен като клиент на магазина многоооо ми харесва, но ако бях собственик, плащах наем и заплати на хората, със сигурност нямаше да ми харесва!
Виж целия пост
# 137
Хубави гримове показвате,момичета  bouquet
Аз напоследък доста често слагам Ванила-та на Мак и Епатант на Шанел-много добра комбинация Peace Също,любима ми е сянката на Лореал Infallible в цвят flashback silver - видях я от блога на Адри и се влюбих-страхотен сиво-лилав оттенък Heart Eyes
Мисля,че няма две мнения по въпроса,че скъпата козметика-от 80-100лв.нагоре,независимо дали е бяла или декоративна НЕ се купува масово Wink В нашия МОЛ напр.има Шанел,Кларанс,ЕЛ,Клиник,Ла прери и т.н.,но всеки път в магазина има не повече от 2-3-ма души,за разлика напр.в по-малките дрогерии,където се предлага Лореал,Максфактор и пр.Хубаво е да има за всеки по нещо,според възможностите Peace-тук,в Търново,заплати от 1000лв.нагоре се срещат много рядко-е,как да отворят Дъглас,Сефора,Бюти зоун и т.н.Имаше един страхотен магазин за маркова козметика,работи 2 месеца и го затвориха Confused за съжаление.... Confused
Виж целия пост
# 138
- снимката е линк на сравнение между MAC Blue Brown Pigment, INGLOT AMC Pure Pigment Eye Shadow 85 и CATRICE Absolute Eye Colour Mono 410 C’mon Chameleon!
/в духа на темата, че за всеки ценови клас има потребители Simple Smile/
Виж целия пост
# 139
Наистина не се купува масово, но има хора с възможности (дали по легален или нелегален начин постигнати идеа си нямам ,но определено не чакат на една заплата) , но оставят всеки месец по над 1000лв. в магазините и реално , се разчита на техните покупки, аз специално с покупката на един руж, 2 пудри и две червила на шестмесечие не мисля,че допринасям за възхода на магазините висок клас козметика  Crazy . В Пловдив от Леро-то и Прити шоп-а, дават по една торба с тестери на куриера от Speedy , който им носи стоката-приятелката му  2 години след като той вече не работи там още не ги е изпръскала  hahaha , а ние клиентите трябва да се помолим добре преди да получим 1 тестерче на парфюм Kenzo в сашенце, определено подходът ако им беше по-различен повече хора щяха да купуват  Peace .
Виж целия пост
# 140
а ние клиентите трябва да се помолим добре преди да получим 1 тестерче на парфюм Kenzo в сашенце, определено подходът ако им беше по-различен повече хора щяха да купуват  Peace .
Това ме влудява и мен! След като оставих над 500 лв. за бяла козметика в Аптеката в The Mall,  плюс 4 броя електрически четки за зъби и други дребни неща , касиерката не ми направи и един лев отстъпка. Получих тестерчета след като си ги изпросих.  #Cussing out В щатите за подобна покупка отнасях още една торба с подаръци.  Crossing Arms
Виж целия пост
# 141
Аз съвсем не очаквам да има мнооого магазини за висок клас козметика, както и че в тях трябва да има тълпи от хора постоянно, на мен ми харесва - обстановката да е по-спокойна, да разглеждам необезпокоявана и бутана и да получа персонално внимание  Peace

Истина е и, че тук все още се гради култура на обслужване и пазаруване  Peace

А имам доста познати, които ползват висок клас козметика, но не пишат във форума  Peace
Винаги успяваш с две думи да кажеш това което се опитвам.
аз не споря с никой, не си налагам мнението, просто го изказвам.
Съгласна съм че трудно се продава в Бг, нали и аз продавам. Нужен е силно желание, много умения и никаква почивка.


ЗА ДЕЦАТА - на 40 съм, тези което са на 20 са ми деца.
Виж целия пост
# 142
Пожелаваме си тази година консултантките да не са толкова стиснати на тестери.  Mr. Green
Момичета, всички имате право. Аз също съм срещала включително упреци от приятели, че давам "толкова пари" за гримове, но аз имам изисквания и ако мога да си го позволя, не виждам причина да давам отчет на когото и да е било за това как харча парите си.  Outta Joint

Днес например в аптека Ремедиум станах свидетел на интересна случка. Млада майка с дете, консултантка ѝ представяше нова гръцка марка козметика (абсолютно непозната за мен). Жената остави на касата 279 лв. за два крема. Аз бях силно озадачена. Никога не бих оставила толкова пари за дрогерийни кремове и не бих направила неинформиран избор. Във века на интернета и информацията не мога да си представя, че няма да се допитам до сайтове/блогове етц., преди да направя покупка и то от такъв финансов калибър.  Shocked

Разбира се, това доказва, че всеки харчи парите си, както намери за добре. Важното е да виждаме резултати от продуктите, да се чувстваме добре и да не използваме красотата си за лоши цели.  Mr. Green Laughing Peace
Виж целия пост
# 143
Честита нова година момичета   bouquet. Дано вдъхновението не ви напуска никога  Hug.

На нова година бях с плътна черна очна линия и ярко червило  Heart Eyes.
Виж целия пост
# 144
Здравейте, момичета. Следя темата от известно време и сега реших да се включа. Гримирам се ежедневно от 16-годишна, но ползвах само сенки, спирала и молив, и то все в кафявата гама. Сега, вече наближавайки трийсетте, реших, че е крайно време да се науча да се гримирам като хората, а то темата се оказа направо необятна.  Mr. Green Обещавам скоро да кача и някоя снимка.

Имам и един въпрос: козметиката NYX продава ли се някъде в София, освен онлайн?
Поръчах си сенки, червило, коректор и основа за сенки от сайта, всичко ми допадна, но фон дьо тен не смея да взема без проба.
Виж целия пост
# 145
Еха, как така съм ви изпуснала, та цели 10 стр. сте изписали  Crazy

Аз днес минах през Мория на Витошка с надеждата да са заредили "лилавата"(която си е чист тоуп) 4-ка палитра на Гош, но не би  Tired Казаха, че най-рано края на другата седмица ще я има отново. Но ми показаха някакви нови техни моливи - страшно ми харесаха 2 цвята  Flutter Единият е подобен на най-тъмния от въпросната палитра - много тъмно лилаво. Другият е каки цвят, което веднага ме грабна  Party Много рядко виждам моливи в такъв цвят. Като отида да си взема палитрата, ще си взема поне единия от моливите за проба  Peace

Прочетох назад, много интересна тема сте подхванали  Grinning
Моето виждане е, че има много фактори, които влияят върху потреблението и предлагането на пазара. И много малко хора, които реално ги познават, и знаят какво да правят с тях и как да ги използват или да им влияят  Wink
България е мнооого малък пазар, като цяло. Страната е с отрицателен приръст, като все по-малкото млади хора задържащи се тук (от които се очаква да формират "средната класа" - най-големия консуматор във всяка икономика), започват да формират не особено "елитна маса" за следващите 20-30 год...за жалост. Когато един инвеститор гледа към нов пазар, не се интересува само какво се случва в момента...Много по-важно е какви са перспективите за пазара и какво показват плановете за години напред...
В Бг тепърва се формира култура и на купуване, и на продаване, както каза Аленка  Peace За да се почуства наистина някакъв напредък и в двете посоки, трябва да се сменят 1-2 поколения. Това са няколко десетки години...След толкова години, картинката на пазара ще е доста различна от сегашната...Всичко са само прогнози разбира се...
Според мен лично, в Бг може да се похвалим с доста предлагани марки. Доста повече от други места из Европа. Друг е въпросът, че самите представители не мога да си обхванат бизнеса като хората и да държат ниво на всички фронтове...
Самата аз преди година не бих и помислила да дам над 30лв за спирала, и 50лв за палитра си бяха сериозна цена. Но "виждането" ми вече е различно. Предпочитам да си купя по-малко неща през месеца, но да е нещо, което отговаря на това, което искам  Wink
Виж целия пост
# 146
Здравейте, момичета. Следя темата от известно време и сега реших да се включа. Гримирам се ежедневно от 16-годишна, но ползвах само сенки, спирала и молив, и то все в кафявата гама. Сега, вече наближавайки трийсетте, реших, че е крайно време да се науча да се гримирам като хората, а то темата се оказа направо необятна.  Mr. Green Обещавам скоро да кача и някоя снимка.

Имам и един въпрос: козметиката NYX продава ли се някъде в София, освен онлайн?
Поръчах си сенки, червило, коректор и основа за сенки от сайта, всичко ми допадна, но фон дьо тен не смея да взема без проба.

В Златната рибка  Peace http://www.zlatnaribka.com/%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0%B8% … D1%84%D0%B8%D1%8F

Магазин СОФИЯ

Бул. Христо Ботев 21

М: 0884 163 432

Работно време:

Понеделник / Петък     10:00 - 19:30

Събота                         10:00 - 18:00

Неделя                          почивен ден
Виж целия пост
# 147
От Боби Браун започнах и докъде стигна. Не съжалявам, че подхванах темата, радвам се, че много хора се включиха. Не съм го направила самоцелно, а защото в дълъг период от време при мен са се натрупали впечатления.

Пак казвам, за мен основната грешка е в политиката на търговските обекти. Няма как да си купиш крем за 150 лв ей така на доверие. Най-любим вариант ми е, когато "консултантка" заяви, че била ползвала продукта и е доволна.... А най-любими са ми намусените, нацупени девойки, които се подпират в магазините и гледат с премрежен поглед. От 22 годишна си давам паричките за Диори и Шанели(сега съм на 28). Виждала съм какви ли не изцепки в магазините. Жена на възраст 40-50 години влиза в БЗ и никой не я отразява. Тя е решила да похарчи 2000 лв, но не разбира от козметика или поне не е наясно със съставките, кои продукти най-добре отговарят на проблема, който има. Ами как ще влезе втори път ми кажете?

Относно Мак-там поне са си взели хора, които знаят какво предлагат, а и могат да гримират. Случвало ми се е и в Сефора, и в БЗ да не могат един руж да ми сложат. А и в Мак винаги, когато съм влизала има клиенти, продуктите им бързо се продават. Не са ми най-любимите на света, за мен лично опаковките им са най-грозните на пазара, но когато знам, че ще получа отношение и някой адекватно ще ми отговори на питанката, то ще отида и втори, и трети, и 30-ти път. Не ми се влиза в подробности, но който се интересува може да прочете в нета що е потребителска лоялност и вярност.

Относно доходите на българите: да, има много бедни хора. Хора, които няма какво да ядат и нямат парички, за да си платят тока.
Но не става въпрос толкова за пари. В Бг има нещо друго, нарича се показност. Имаме пари, нямаме пари, но ще ходим на заведения, ще "мЕтаме салфетки", а после цял месец глад.
Да не си помислите, че съм света вода ненапита(не, не ходя да "мЕтам салфетки"), но колко стипендии за отличен успех и разни други пари за храна съм дала, заради някакви си червила на Ланком. Защо ли? Козметиката и парфюмите са най-достъпните продукти, от т.нар луксозни "high end" брандове.

Стана много дълга и широка, а и разпокъсана, но ми е време за вечеря Blush и мисълта не се лее.
Последно, относно дрогерийните марки. Да, алтернатива са, понякога са за предпочитане пред луксозните. Ето, споменават се из темите новите сенки на Буржоа мисля, които са в бурканчета. Нима Буржоа са открили топлата вода с тях? Не. Просто сенките в бурканче са толкова популярен и купуван продукт на Шанел, вече и на Диор. Буржоа са се изхитрили и направиха достъпна алтернатива. Не, не ги обвинявам, напротив. Поне сме облагодетелствени, че се създават нови и нови продукти, че имаме такъв голям избор.

Всъщност първоначалната идея на поста ми беше освен липсата на толкова брандове у нас, а и трите бройки палитри. Когато излезе Коледната колекция на Шанел една дама в темата писа нещо, от което ми стана много кофти. Думите й бяха от рода на: "Вие изкупихте колекцията в София, а ние дори не сме я видяли още". Редно ли е? Не. Кой е виновен? Еми дистрибуторите са си виновни. Колко драми и чудеса бяха за тази толкова грозна за мен палитра, какви варианти четох за търсене. Имаме пари, но няма кой да ни предложи продукт.
Когато в Бг се научат как се предлага луксозен продукт, как се печелят клиенти, то мисля че ще има повече продажби, а и доволни както клиенти, така и предприемачи.
Виж целия пост
# 148

Да не си помислите, че съм света вода ненапита(не, не ходя да "мЕтам салфетки"), но колко стипендии за отличен успех и разни други пари за храна съм дала, заради някакви си червила на Ланком. Защо ли? Козметиката и парфюмите са най-достъпните продукти, от т.нар луксозни "high end" брандове.

С първата стипендия за отличен успех си взех парфюм на Версаче  Crazy.
От хай енд брандовете и според мен най-достъпни са парфюмите, повечето ми познати ползват такива парфюми. Декоративна козметика по-рядко, а бяла единици.
Виж целия пост
# 149
А и не забравяйте ,че след една определена възраст си много по-навита да тръшнеш една камара пари само и само да поотдалечиш неизбежното LaughingВторо - типичната за българина черта-колежката(комшийката,приятелката)си е купила,искам и аз! Laughing
В София имате къде,къде повече магазини с представени брандове за които ние тук в провинцията само си мечтаем,поръчваме ,,на сляпо,,или търсим само в чужбина... Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия