Бюджет 2500 лв - екзотична дестинация :идеи ?

  • 34 346
  • 226
# 105
Ако изберат Израел, трябва да имат предвид, че после може да не ги пуснат в някоя от арабските държави. За Дубай е почти сигурно.

Сигурно ли е наистина ? Питам за личен опит - познавате ли такива хора ?
Виж целия пост
# 106
Добре, Япония е с безвизов режим. Без допълнителни екскурзии и храна, самоорганизирано пътуване до Токио за седмица е около 1600 лв в не лош хотел. Оскъпява се, ако се комбинира с Киото и Осака (билетът за шинкашен е доста скъп).


Това предполага полет в рамките на около 500 евро от София което само Аерофлот дават понякога или друга голяма промоция.
Освен това като се сметнат летищни трансфери , храна , местен транспорт , забележителности и сметката бързо набъбва

П.С. Между Токио и Киото/Осака може и с комфортни нощни автобуси на цена около три пъти по-ниска спрямо Шинкансен . Ако са по-ниска категория са до пет пъти по-евтини.
Виж целия пост
# 107

Това предполага полет в рамките на около 500 евро от София което само Аерофлот дават понякога или друга голяма промоция.
Освен това като се сметнат летищни трансфери , храна , местен транспорт , забележителности и сметката бързо набъбва

П.С. Между Токио и Киото/Осака може и с комфортни нощни автобуси на цена около три пъти по-ниска спрямо Шинкансен . Ако са по-ниска категория са до пет пъти по-евтини.

Всъщност цените на Луфтханза не са лоши, има билети по около 1300 лева. Летищните трансфери не са супер сериозно перо. За другото - всичко е по желание - дали човек ще посети самоорганизирано Нико или ще се запише на екскурзия до там, примерно, или ще си седи само в Токио. Да, знам за автобусите, но предвид часовата разлика и дългият полет до там, аз лично не бих добавила 7 - 8 часов нощен преход с автобус, ако ще да е удобен.

Редактирам се: Сега погледнах - Аерофлот наистина предлагат по-евтини билети (около 520 евро).
Виж целия пост
# 108
Сигурно ли е наистина ? Питам за личен опит - познавате ли такива хора ?
Не е 100%, че няма да дадат виза, но е предпоставка. Познавам двама. Единият англичанин, който беше командировка в Израел и после не го пуснаха в Дубай. И една българка (доста възрастна жена), която от години си ходи в Израел при нейни приятели. Всъщност те са и казал, че ако я пуснат в Дубай повече може да не я поснат в Израел. Въобще по този въпрос са малко обтегнати отношенията в района.
Виж целия пост
# 109
Е аз говоря за по-продължително пътуване. Не след 12-14 часов полет да се метнеш на 9 -часов автобус  Laughing

За останалите 500 лева в Токио на човек ще си позволиш най-много капсул-хотел.
Предполагам говориш от личен опит , но за 1600 лева и приличен хотел ми се вижда доста пресилено . Да кажем това е разумна цена без всички останали разходи.
Иначе да , трансферите може да са в порядъка на 30-ина евро общо на човек .

Аз лично мога да го направя в тези граници , но с доста компромиси като например топ хостел .
Виж целия пост
# 110

Не е 100%, че няма да дадат виза, но е предпоставка. Познавам двама. Единият англичанин, който беше командировка в Израел и после не го пуснаха в Дубай. И една българка (доста възрастна жена), която от години си ходи в Израел при нейни приятели. Всъщност те са и казал, че ако я пуснат в Дубай повече може да не я поснат в Израел. Въобще по този въпрос са малко обтегнати отношенията в района.

Аз питам , защото няколко мои познати планират Дубай , а един от тях има израелски печат.
В Tripadvisor четох , че като бизнес дестинация много хора били и в Израел са нямали проблем на влизане в Дубай. Проблем имало за хора с израелски паспорт.

Нямам личен опит и затова събирам възможно повече лични впечатления. Simple Smile
Виж целия пост
# 111
Е аз говоря за по-продължително пътуване. Не след 12-14 часов полет да се метнеш на 9 -часов автобус  Laughing

За останалите 500 лева в Токио на човек ще си позволиш най-много капсул-хотел.
Предполагам говориш от личен опит , но за 1600 лева и приличен хотел ми се вижда доста пресилено . Да кажем това е разумна цена без всички останали разходи.
Иначе да , трансферите може да са в порядъка на 30-ина евро общо на човек .

Аз лично мога да го направя в тези граници , но с доста компромиси като например топ хостел .

Аз и след 3 дни не бих се метнала на 9-часов автобус Simple Smile. Всъщност в сметката сложих 1300 лв за билет (а ето,  че с Аерофлот е по-евтино, но аз предпочитам Луфтханза) и 300, хайде 350 лв за хотел на човек в двойна стая. При ранни резервации не е проблем да се намери стая за около 90 лв на нощ за двама души. Да, около 10 - 11 кв.м. площ, но пък с всичко необходимо и на централно място. Разходите от личен характер - екскурзии на място и храна често се поемат от пътуващия и при организирани екскурзии.
Виж целия пост
# 112

Не е 100%, че няма да дадат виза, но е предпоставка. Познавам двама. Единият англичанин, който беше командировка в Израел и после не го пуснаха в Дубай. И една българка (доста възрастна жена), която от години си ходи в Израел при нейни приятели. Всъщност те са и казал, че ако я пуснат в Дубай повече може да не я поснат в Израел. Въобще по този въпрос са малко обтегнати отношенията в района.

Аз питам , защото няколко мои познати планират Дубай , а един от тях има израелски печат.
В Tripadvisor четох , че като бизнес дестинация много хора били и в Израел са нямали проблем на влизане в Дубай. Проблем имало за хора с израелски паспорт.

Нямам личен опит и затова събирам възможно повече лични впечатления. Simple Smile

Интересно как стои въпроса за хора с двойно гражданство. Питам понеже и аз планирам нещо подобно, а имам и израелски и български паспорт и с двата съм посещашала Израел. Но да речем, че българския го сменя, за да няма печати на него, сигурно пак ще се направят на интересни. Жалко...
Иначе по въпроса на авторката аз съм за Гърция, някой от островите, плажовете изобщо не отстъпват на далеч по-скъпи дестинации. Същешременно е близо, по-евтино и ще си прекарате супер, а и ще се чувствате по-безопасно, не "на края на света".  Simple Smile
Виж целия пост
# 113
При нас поне може да се разбере още като ти откажат виза, а не да те върнат на летището. Информацията ми е от преди две години. Може би, ако не пътувате самостоятелно няма да е проблем.
В тази тема е питано по въпроса http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=444038.msg20839448#msg20839448

Още информация http://magelanci.com/topic/1342-%D0%B2%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D … 0%B0%D0%B5%D0%BB/
Виж целия пост
# 114
Съгласен , че  лични разходи на място и при организирани екскурзии се поемат от пътуващия , но авторката посочи като изискване  5000 лева за двама вкл. всички разходи . Аз го разбирам като  цялата сума която могат да си позволят за всичко .

П.С. Моля дай пример за приличен централен хотел за 90 лева (60 долара) в Токио с достатъчно ранна резервация .
Виж целия пост
# 115
Съгласен , че  лични разходи на място и при организирани екскурзии се поемат от пътуващия , но авторката посочи като изискване  5000 лева за двама вкл. всички разходи . Аз го разбирам като  цялата сума която могат да си позволят за всичко .

П.С. Моля дай пример за приличен централен хотел за 90 лева (60 долара) в Токио с достатъчно ранна резервация .

Ето един произволен в Chuo: Hotel Horidome Villa

За разходите - много зависи какви екскурзии ще си организират, без значение дестинацията.

Виж целия пост
# 116
Магеланците също не знаят как стои въпроса с влизането в Дубай.
Иначе ако смениш БГ паспорта си няма как в Дубай да разберат , че си била в Израел.
В крайна сметка нормалната поръчка мисля е 30 лева и те освобождава от тревогите.
Виж за евреите с оглед събитията около Сноудън съм почти сигурен , че ще знаят точно къде сте били преди Израел ако решат да прояват интерес.

П.С. Все пак съм сигурен , че хиляди бизнесмени посещаващи Дубай  са били някога и в Израел ... да не говорим за безбройните руски туристи.
Виж целия пост
# 117
Някога се говореше и за Египет, че след него няма да те пуснат в Израел. Не знам дали е вярно, но много хора са си сменяли паспортите, за да посетят Израел след Египет. А после от Шарм ал Шейх пуснаха еднодневни екскурзии до Йерусалим - имам приятели, които ходиха така. Явно са ги пуснали не само с печата от Египет, а направо са влезли от Египет, както са се и върнали.
Виж целия пост
# 118
Не бъркайте руските туристи и българските туристи. Едно е да се лишиш от пазар с няколко милиона и съвсем различно е да се лишиш от 100 човека дето ще се шашнат ако излезе такъв скандал. А и както знаем скандал няма и да излезе, защото външно няма и да реагира. Ще свие рамене и ще каже - ми вие не прочетахте ли предупреждението на сайта ни! И америкатците нямат проблеми с израелски печати и какво ни топли това. Това, което знам от юзит колърс е, че до сега са имали 15 човека с израелски печати, които са влезли безпроблемно в Дубай от 10 000 извадени визи. Аз не рискувах и смених паспортите (при мен само едно от децата беше сменяло паспорта след израел, останалите трима бяхме с печати и реших да не рискувам). Нашите приятели не смениха и след 15 дни ще знам дали правят проблеми на всички и ще пиша.
Виж целия пост
# 119
zinaida първо трябва да уточниш какво за теб е екзотично.
От личен опит с агенция мога да дам за пример Дубай-там 5000 ще ви стигнат със сигурност.(на нас всияко ни излизе 6000,но харчихме много по магазините)
Ако се престрашиш и си букнеш сама сама билети и хотел за 5000 и на Малдивите ще отидете,стига да ти се спи в 3 звезден хотел  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия