Бюджет 2500 лв - екзотична дестинация :идеи ?

  • 34 346
  • 226
# 90
Много ви балгодаря момичета за съветите и идеите наистина  Hug  bouquet
Итината е че не знам какво точно искам- почивка или екскурзия. Със сигурност не ми се гледат  църкви ,катедрали  и музеи.

Има дестинации, с които няма да ви е трудно да се оправите и сами. Израел например. Можете да си купите самолетни билети или онлайн или от някоя агенция в България. Няма прекачвания. Спирката на влака в Тел Авив е на 2 минути от входа на летището и след 15 мин пътуване сте на центъра. В самите хотели има каталози, от които си избираш екскурзии из страната - плащаш екскурзията на рецепциониста, а автобуса те взима от място, близо до хотела ти. Това е примерен вариант, в други страни също има такива екскурзии, за които се записваш на място. А хотел можеш да си избереш в tripadvisor, стая се запазва през Booking.com, agoda или друг сайт, в който влизаш през tripadvisor. Само трябва да внимаваш да е с free cancellation. Стаята се плаща на място, а се запазва онлайн с кредитна карта.
Виж целия пост
# 91
Ако изберат Израел, трябва да имат предвид, че после може да не ги пуснат в някоя от арабските държави. За Дубай е почти сигурно.
Виж целия пост
# 92
Ако изберат Израел, трябва да имат предвид, че после може да не ги пуснат в някоя от арабските държави. За Дубай е почти сигурно.

Възможно е, просто дадох пример. Ето една екскурзия, която е с около 500 лв над бюджета на авторката (включих летищните такси):

http://www.2mko.com/excurzia_208-26-18.html
Виж целия пост
# 93
Аз като сметна всички разходи, които са описани ми излиза почти 6000лв за двама. И ако добавим допълнителните екскурзии и храната, която не е включена, сложи поне още 1000лв
Виж целия пост
# 94
Аз като сметна всички разходи, които са описани ми излиза почти 6000лв за двама. И ако добавим допълнителните екскурзии и храната, която не е включена, сложи поне още 1000лв

Да, не съм сложила визите.

Добре, Япония е с безвизов режим. Без допълнителни екскурзии и храна, самоорганизирано пътуване до Токио за седмица е около 1600 лв в не лош хотел. Оскъпява се, ако се комбинира с Киото и Осака (билетът за шинкашен е доста скъп). Организирано може би в бюджета на авторката са Мароко, Йордания и Санторини.
Виж целия пост
# 95
За първо пътуване и аз не бих препоръчала далечна дестинация. НАй-малкото не знаеш как ще ти понесе полета. Веднъж качиш ли се в самолета 10 часа са си 10 часа. Като за първи път в чужбина бих ти препоръчала някой гръцки остров. Екзотика чак не е, но е на близо, бюджетно и е красиво.
Виж целия пост
# 96
Наистина доста свободно се интерпретира Grinning

За мен екзотично е да видиш друга култура, обичаи, религия, език, музика ако щеш. Да видиш как живеят хората по другия свят, как се отнасят със семействата си, как минава денят им и да го съпоставиш с твоя.  Да видиш флората и фауната, морския свят. Екзотично е да избягаш от Мегаполиса или т.нар голям град. В него никой няма да ти обърне внимание, всеки си гледа работата и не му пука, че ти се дзвериш на 100-етажен небостъргач, който той подминава всеки ден. Ето това е моята представа за такава дестинация и да, наистина тя не включва бетон и стъкло.


Напълно съм съгласна и аз това намирам за екзотика. Преди месец се върнах от Дубай, и какво чуствах се все едно съм си в Европа някъде, изобщо не ми се стори екзотика.  Simple Smile
Виж целия пост
# 97
Привет Simple Smile

Преди 2г бях в Занзибар - на меден месец Simple Smile Цялото пътешествие (с билети, престой и всичко) ни излезе 4500лв за двама Simple Smile Бяхме там за седмица, през Октомври (тогава е най-приятно Simple Smile), резервирахме всичко още през февруари (сами си резервирахме билети, хотел, всичко) Simple Smile

Определено бих го препоръчала! Simple Smile Райско местенце Simple Smile
Ето линка на хотела: http://www.uroabay.com/
и малко отзиви (някъде тук са и моите коментари) http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g666396-d1759420-Reviews … _Archipelago.html Simple Smile
 Peace
Виж целия пост
# 98
Темата е страхотна и би била много полезна за някои. И аз гледам да се ограничавам в бюджета а и търся винаги нови места за почивка. Така че адмирации за девойката която е започнала темата. Сега разглеждам южна Италия и ми се вижда супер екзотика.
http://www.panoramio.com/photo_explorer#view=photo&position= … &user=5801775
http://www.panoramio.com/photo/23580026
Ама нали знаете всеки с вкуса си. Ще ви следя с интерес и ако слагате повече подробности за местата на които сте били ще е супер.
Виж целия пост
# 99
Наистина доста свободно се интерпретира Grinning

За мен екзотично е да видиш друга култура, обичаи, религия, език, музика ако щеш. Да видиш как живеят хората по другия свят, как се отнасят със семействата си, как минава денят им и да го съпоставиш с твоя.  Да видиш флората и фауната, морския свят. Екзотично е да избягаш от Мегаполиса или т.нар голям град. В него никой няма да ти обърне внимание, всеки си гледа работата и не му пука, че ти се дзвериш на 100-етажен небостъргач, който той подминава всеки ден. Ето това е моята представа за такава дестинация и да, наистина тя не включва бетон и стъкло.


Напълно съм съгласна и аз това намирам за екзотика. Преди месец се върнах от Дубай, и какво чуствах се все едно съм си в Европа някъде, изобщо не ми се стори екзотика.  Simple Smile
Teddyto1 Hug, не се обиждай, но ти сигурна ли си, че си била в Дубай. защото да си била там и  да кажеш въз основа на цитата на dusty_wind За мен екзотично е да видиш друга култура, обичаи, религия, език, музика ако щеш. че все едно си била в Европа е учудващо.
Забраните за нормални неща /според нас европейците/ в ОАЕ въз основа на мюсюлманската религия/примерно в доста хотели не могат да бъдат несемейни двойки в една стая, или това че нямаш право да носиш алкохол на публични места или в метрото, или че не можеш да се целуваш и прегръщаш по улиците с партньора си, или че не можеш да ходиш много разголен по улиците и т.н. да не изброявам повече/, облеклата им, музиката, храната, джамиите със службите по няколко пъти на ден и т.н. интересно как се покриват с Европа newsm78
Виж целия пост
# 100
ДО авторката ето ти по 681евро на човек организирано  до Тайланд http://www.datravel.net/holidays/holidays_abroad/view?oid=1
нали екзотика ...
Виж целия пост
# 101
Екзотика е много субективно понятие, затова и толкова разминавания в дестинациите в тази тема.

Дубай и аз лично не бих го причислила към екзотика ( в приключенски смисъл), Карибите, Канарите също. Но например Индия, Тибет, Непал са ми екзотични.

Иначе екзотика като различно и романтично, мога да го определя като навсякъде, където има палми  Laughing

Таа разни хора, разни идеали. Трудно е да се избере дестинация, на човек обикновено му се ходи навсякъде.
Виж целия пост
# 102
Наистина доста свободно се интерпретира Grinning

За мен екзотично е да видиш друга култура, обичаи, религия, език, музика ако щеш. Да видиш как живеят хората по другия свят, как се отнасят със семействата си, как минава денят им и да го съпоставиш с твоя.  Да видиш флората и фауната, морския свят. Екзотично е да избягаш от Мегаполиса или т.нар голям град. В него никой няма да ти обърне внимание, всеки си гледа работата и не му пука, че ти се дзвериш на 100-етажен небостъргач, който той подминава всеки ден. Ето това е моята представа за такава дестинация и да, наистина тя не включва бетон и стъкло.



Напълно съм съгласна и аз това намирам за екзотика. Преди месец се върнах от Дубай, и какво чуствах се все едно съм си в Европа някъде, изобщо не ми се стори екзотика.  Simple Smile
Teddyto1 Hug, не се обиждай, но ти сигурна ли си, че си била в Дубай. защото да си била там и  да кажеш въз основа на цитата на dusty_wind За мен екзотично е да видиш друга култура, обичаи, религия, език, музика ако щеш. че все едно си била в Европа е учудващо.
Забраните за нормални неща /според нас европейците/ в ОАЕ въз основа на мюсюлманската религия/примерно в доста хотели не могат да бъдат несемейни двойки в една стая, или това че нямаш право да носиш алкохол на публични места или в метрото, или че не можеш да се целуваш и прегръщаш по улиците с партньора си, или че не можеш да ходиш много разголен по улиците и т.н. да не изброявам повече/, облеклата им, музиката, храната, джамиите със службите по няколко пъти на ден и т.н. интересно как се покриват с Европа newsm78

Да много добре знам къде съм била, но и видях даже тяхни да се държат за ръце и прегърнати на фонтаните. И това че не може да се носи алкохол на нас лично не ни е проблем, а и доста девойки си ходят разголени. За теб ако това е екзотика ок, не казвам че е лошо в Дубай, да хубаво и красиво е, но за мен лично трудно Дубай може да се нарече екзотика. Всеки има различно понятие и виждания за екзотика.
Виж целия пост
# 103
ДО авторката ето ти по 681евро на човек организирано  до Тайланд http://www.datravel.net/holidays/holidays_abroad/view?oid=1
нали екзотика ...
Забравяш визи и летищни такси, които правят цената над 4500 лева за двама. Остават 500 лева за храна и екскурзии, които са крайно недостатъчни.
Виж целия пост
# 104
И офертата започва със снимка от околностите на Пукет, а е за Патая  Confused 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия