Очакваме с копнеж, Мартенски бебевалеж!

  • 44 472
  • 775
# 105
mylili , ще се сдобия... благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 106
Fervour, относно кръвното - имам съшия проблем. На ЖК на третия път лекарката успя да ми хване кръвното - беше 85 / 57. Естествено колкото и да не е препоръчително да се пие кафе, именно това ми препоръча лекарката.
На мен и айрянче със сол много ми помага да стигна поне до 90/60 Simple Smile.
Стели, твоето е супер ниско, моето обикновено е 90 на 70, така си бях и първия път. Кафе си пия задължително по 1 на ден, даже доктора ми препоръча да си пия. Coffee : Ама аз вече не ходя на работа. Ти кога ще се престрашиш да ги оставиш твоите хаймани в офиса? Wink
При мен ниското е 90/55-60. Ама тогава съм пред припадане. Steli, ти как стоиш в съзнание с такова кръвно?

И тъй като не обичам шоколад/кола/кафе го карах само на айрян, но и той не ми помогна особено. След половин литър пак беше 90/60. Като го докарам до 100/60 съм ОК. И стратегията ми сега е да ставам един час по-рано Sad и да закусвам(не съм закусвала от 7459074050 години  Blush и не ми е особено приятно) по една филия с мед(и него не го обичам  Laughing). И съм супер.

А на вас спи ли ви се повече от обикновено? Знам, че е нормално, но в 19:30ч съм вече труп и няма кой да ми оправи къщата.  ooooh!
Виж целия пост
# 107
И аз съм с ниско кръвно, но през по-голямата част от времето не ми пречи много. Стандартно е 90/60. Случвало се е и да е 80/60. Само ако стана по-рязко е възможно да ми се завие свят и да припадна. Иначе съм му свикнала.

Виж целия пост
# 108
Здравейте, момичета Simple Smile

Да се отчета - бебо вече тежи 1.6 кг и се беше обърнал с главата надолу Simple Smile Вчера много шаваше по време на прегледа, но отново не успяхме да видим "физиономийката" му, че си беше залепил личицето към плацентата.

Вчера получих и доставката на първите му дрешки - стоях и си ги гледах с умиление Simple Smile Сигурна съм, че ме разбирате Wink

Междудругото, ако някои от бъдещите мами от Пловдив се интересуват, разбрах, че утре от 12:00 ч. има Ден на отворените врати на АГ отделението в Окръжна болница.


Виж целия пост
# 109
Малко късно разбирам за отворените врати в окръжна и никой не ми вдига телефона!Няма нищо,аз съм се ориентирала там да раждам и миналата година Октомври месец като лежах там ми направиха много хубаво впечатление!Който ще ходи може да разкаже после как е минало!Погал по коремчетата  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 110
Simple Smile Това с кръвното си е голямо предизвикателство - определено е трудно да сме с ниско и да стоим на работа концентрирани. Fervour, аз направо съм заспивала на лаптопа си на работа, дори не мога да изчакам да стане 19.30 Grinning.
Препоръчаха ми за ниското кръвно освен кафе, кола, шоколади / изяждам си по 1 на ден задължително/ и йогата за бременни. Според майки, които са ходили на такава, помага за регулиране на дишането и метаболизма - не зная как точно става това, така че ако някоя от вас е ходила може да сподели опит дали си заслужава. Отделно спорт / леки физически упражнения / и пиене на компоти, колкото и смешно да звучи Simple Smile

За Окръжна болница - за момента съм чувала много добри отзиви и то от хора които са доооста взискателни откъм обслужване и отношение. На един колега жена му роди там без избор на екип дори и беше впечатлена от отношението към нея, всичко е минало доста добре, акушерите и санитарите са се отнесли с внимание и като към човек, а не просто поредната бройка раждаща за деня. Simple Smile
Виж целия пост
# 111
Днес бях на консултация и съм шокирана от лекарката си.Не само, че не ми поднови болничния(а остават 13 дни до 45-дневния преди раждането), ами единственото, което направи беше да ме претегли и измери кръвното ThinkingТова мога и вкъщи да си го правя....Аз исках да видя обърна ли се бебето(глася се нормално да раждам), колко е голямо, че ако продължава да е по-едричко(а аз съм дребна), ще може ли да излезе нормално.Отделно съм с тежка анемия, и гъбички си имам., кръвното ми 80/50...а бе никой нищо не ти казва.А аз се гласях и при нея да раждам newsm78Сега вече се колебая, но пък за кога да търся друг доктор, то и не съм в София, изборът не е кой знае какъв.
А иначе вече съм +20кг.Явно в това ще ви водя LaughingТрудно се носят тези килограми, а в комбинация с ниско кръвно и анемия, просто съм постоянно уморена и без сила и за най-елементарните неща.
Виж целия пост
# 112
Мен пък ме подозират за гестационнен диабет. ..чак следващия четвъртък сэм на преглед при специалист...
Виж целия пост
# 113
Момичета, искаме да си поръчаме вибриращ шезлонг или люлка на Fisher Price. Въпросът ми е според вас има ли нужда от двете или ако купиш люлка, която е по-скъпият вариант, нуждата от шезлонг отпада? Rolling EyesАко някой е по-запознат от мен да ме ориентира. Hug
Виж целия пост
# 114
Според мен само едното е достатъчно. Няма нужда и от двете.
Виж целия пост
# 115
Момичета, здравейте! Да си кажа мъките и аз. Отначало когато избирахме лекар, който да проследи бременността ми се спрях на д-р Шишкова (за Русе става въпрос), но когато звъннах за час категорично ми беше отказан такъв. Познати ме посъветваха да избера друг лекар. Отначало с незнанието си какво точно трябва да се случи не обръщах внимание. На 08.03 ми е термина, вчера бях на преглед, но за съжаление и този път не разбрах човечето в мен от какъв пол е, което не е кой знае какво. Преди празниците ми откри бактерии в урината и след 2 пъти обяснения аз пак не разбрах какво точно иска, след празниците и звънях или не вдига или ми затваря. Вчера на прегледа занесох тампон за вагинален секрет, от което последва едно конско защото ми било обяснено как не съм разбрала.Така... миналия месец на прегледа не ме теглиха, а вчера конско имаше и за това, че съм наддала с 4кг. за последния месец.....как го изчислиха не знам. А аз съм с радиколопатия и не мога да се движа нормално, та може и толкова да съм качила, но ми е интересно как го изчислиха. Единствено се успокоявам, че вече почти не остана. Живи и здрави сме - 2.200кг. и започваме и записите на тонове от началото на февруари. Хубав ден, Ви желая!   bouquet
Виж целия пост
# 116
Здравейте и от мен.Вчера бях на ЖК,нашата госпожица тежи вече 2 кг. и се е обърнала с главата надолу  Praynig И тя е доста активна,постоянно рита,бута... Иначе,аз с кг. съм +9 до сега.Вече съм в 32 седмица.Надявам се всичко да е наред до края... Поздрави на всички Wink
Виж целия пост
# 117
Marissa_ много странно ми стана от пост-а ти  newsm78 Че каква е тази лекарка, която не иска да общува с теб, а ти пък всеки път нещо не си разбрала... изобщо комуникацията явно е на ниво  Laughing Защо просто не я смени по-рано? То вече няма много смисъл... надявам се поне да не раждаш при нея, че не знам как ще се разбирате по време на процеса  Crazy
galeto83sf , браво - и за твоите кг и за бебка!
Виж целия пост
# 118
И аз хич не съм доволна от лекарката на ЖК, но вече е малко късничко. Успях да се добера до предишните си резултати от изследванията (направени през ноември) и какво да видя - все още не съм се отървала от ешерихия колито... след два курса с полижинакс. А като я питах как са резултатите, тя каза, че само хемоглобина ми е паднал (115) и ми изписа феро фолгама, а аз си мислех, че до към 110 е добре за бременни. Както и да е, в понеделник ще ми взема пак секрет, да видим резултатите, но надали са се самоизличили. Много съм бясна, досега можеше да пробваме някакво друго лечение, ами ако не успея да се изчистя до термина. Все пак не остана много време...  #Cussing out
Виж целия пост
# 119
 newsm30  Здравейте,нека и аз да се присъединя към страхотната темичка newsm44 И аз ще ставам мама март месец  на 29,засега почти всичко е ок.Пожелавам много леко бременеене на всички мами  Blush
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия