Очакваме с копнеж, Мартенски бебевалеж!

  • 44 472
  • 775
# 120
Aз имах шезлонг предния път.Удобен беше, но се използва малко месеци, после има опасност детето да се обърне.Люлка не съм имала, но мисля че почти се припокриват.Тя ще е по-добрия вариант ако може да се ползва по-дълго време.
А бе вие гладни ли седите, че качвате само по9 кг newsm78.Аз се храня с нормалния си апетит, движа се доста по-малко и спя многоооо;не знам това ли е причината или принудителното залежаване първите месеци, но съм с по 4 кг + всеки месец EmbarassedМен си ме притеснява това(не толкова как ще се свалят после), мисля , че повечкото кг затрудняват раждането.Казах на докторката, ама тя изобщо не се впечетли.Та се учудвам как на някой се карат за качените кг.Аз колкото и да сложа , докторката все ми се усмихва и вика''е, ти беше много слаба преди''.Да де, ама вече не съм Crossing Arms
Ешерихия коли са бактерии и се лекуват  с антибиотик, а полижинакса е за гъбички...както писах преди и тая екстра имам  SadИ каквото и да пробвам ефекта е временен.Разбира се, за докторката това отново не е проблем.9тия месец ще съм си вземала нещо.Да де, ама кога точно, като ще раждам нормално и не знам кога да започна, че за раждането да съм без гъби.
При мен записи поне от около месец правят....което май е единственото смислено нещо.Иначе не успях с болничния и сега ще пускам отпуска, дано там всичко е наред.Че аз от началото съм вкъщи(аз съм с рискова бременност) и сега точно да се върна на работа е абсурдно.
Виж целия пост
# 121
Лорче, ако се съди по листовката на полижинакса: същият представлява локално противоинфекциозно средство и се използва за локално лечение на вагинални инфекции (това по принцип май не изключва бактериални). Освен това е включена информация за антибиотиците, което предполагам означава, че съдържа някакъв локален антибиотик. Но е факт, че на мен не ми действа и може би трябва да се помисли за друг вариант. А време наистина не остана - и аз искам да раждам нормално, ако има такава възможност. Дано се изчистим и когато тръгнат бебоците да не се притесняваме излишно и за това.
Шезлонгите не са ли с колани, или това, че могат да се обърнат е защото са много нестабилни? На нас ни предлагат да ни подарят, но имаме нужда от по-важни неща и се чудя дали да не поискам нещо друго. Ако се ползва само няколко месеца, май няма много нужда от нещо такова...
Виж целия пост
# 122
Благодаря ви за мненията!  Hug
Виж целия пост
# 123
Ние също имахме шезлонг, само че го слагах на дивана и го застопорявах с възглавници, та не е имал възможността да се обърне. Но съм страшно доволна от него, на малкият много му харесваше и имах възможността половин -един час да съм съвсем свободна, да сготвя или да свърша някаква друга работа, въпреки че е буден  Wink
Сега си мисля за малката да купим люлка, защото е още по-шик и повече екстри, пуска си музика, люля се на различни степени. Иначе и шезлонга ще ми свърши същата работа.
Гъбите докторката ми каза, че  не е желателно да ги имам при едно нормално раждане, тъй като както и при бактериите, има опасност детето да ги прихване, пък после него да лекуваме... Sad Щели сме да засилим приема на лекарства от следващия преглед натам, което ми се пада в края на 8ми месец. Не съм сигурна дали ако не успея да се изчистя, няма да предпочете секцио... Sad
Виж целия пост
# 124
Привет сладурани, моля за малко информация, как беше лекцията за кърмене в Ивентас. Аз за съжаление не успях да присъствам , а много ми се искаше. Казаха ли случайно кога ще бъде следващата лекция?
Хубав ден от мен!
Виж целия пост
# 125
Лорка, не се шашкай за килограмите и аз съм така. Стартирах от 62, сега съм около 85кг., висока съм и преди бях с доста добра фигура, така, че се надявам след раждането постепенно да ги сваля. Иначе и на мен ми се струва странно качването на толкова малко килограми и то към края, но щом казват момичетата, значи е така.
Шезлонга и аз го мисля, но като гледам цените, по-вероятно е да вземем от продавалника, нали не се ползва много време та се надявам да попадна на запазен.
Искам да питам мамите, които носят очила с диоптър, как стои въпроса с раждането, чувала съм, че се препоръчва секцио? Аз съм със много малък диоптър и ги ползвам само за компютъра. Мисля, че не би трябвало да е проблем нормалното раждане, но имам и асигматизъм, та незнам.... все се дърпам от това секцио, ще ми се да е нормално и  да се възстановя по-бързо, но все пак както кажат лекарите ще е.
Виж целия пост
# 126
Искам да питам мамите, които носят очила с диоптър, как стои въпроса с раждането, чувала съм, че се препоръчва секцио? Аз съм със много малък диоптър и ги ползвам само за компютъра. Мисля, че не би трябвало да е проблем нормалното раждане, но имам и асигматизъм, та незнам.... все се дърпам от това секцио, ще ми се да е нормално и  да се възстановя по-бързо, но все пак както кажат лекарите ще е.

Аз съм с диоптър и астигматизъм. Имам едно нормало раждане, сега се надявам пак да е така. Но ще отида другия месец на офтамолог да ми измери очното налягане и да си каже мнението.
Виж целия пост
# 127
Ох, и аз много се притеснявам за тези гъбички и дали ще успея да се изчистя до раждането, за да успея да родя нормално.  Sad Хич не ми се иска секцио...  

За килограмите - аз в момента съм +3.5кг от началото, но първите месеци свалих 4кг. Т.е. откакто ги свалих общо са +7.5. Но при мен малкото качване се дължи на факта, че постоянно съм със супер силно главоболие, от което трудно спя и съм изключително отпаднала - та не е от хубаво, да знаете.  ooooh! Иначе последните месеци качвам по около 2кг на месец. Т.е. до раждането трябва да са +7.5 от началото или +11.5 от свалените.
Виж целия пост
# 128
scrye, благодаря, върна ми надеждите! В началото на февруари и аз ще отида, надявам се да каже, че може нормално, макар, че като малка съм имала луксация, та основно за това и заради ин-витрото ми препоръчват секцио. Доста съм объркана и назнам какво да правя...  Confused
Виж целия пост
# 129
Ама всички ги е страх от естественото раждане, но не си мислете, че секциото е по-добрият вариант! Да, няма да знаете какво става, будите се и гледате - бебе.... до тук - чудесно, ами после ??? Ще се справим, момичета! Надали случайно естественият начин на раждане е наречен така  Peace
Относно гъбите: не е препоръчително да ги има по време на раждане, но не са предпоставка за секцио. А и имаме месец-два да ги преборим  Peace
Относно диоптъра - и аз съм с 1,5 ... секцио се препоръчва над 4,5 и то НЕ винаги! Офталмолог трябва да прецени риска... Знам, че се стресирате, колкото повече наближава и все търсите нещо мъничко, за да се "избавите" от страшното, болезнено и мъчително раждане.... но НЕ ГО МИСЛЕТЕ!!! Ние сме едни готини мами, ще се справим, силни сме, много сме!  Flutter  Мен лично ми харесва мисълта наистина да родя... да имам спомен, да дам живот... а не просто да ми извадят бебето, защото ме е хванало шубето  Crazy П.П. Не говоря за секцио с оглед сериозни медицински показания! (за да не стане спор)...
За килограмите: Няма как всички да качваме едни и същи килограми, защото не сме забременели на едни и същи такива  Wink По-слабичките е нормално да качат повече, по-пълничките би трябвало да качат много малко килограми! Не го забравяйте... Аз съм в 33-та г.с., забременях 50 кг, сега съм + 11 кг... а съм сигурна, че можех и да съм по-малко, ако не плюсках сладко денонощно...
Виж целия пост
# 130
Йо, Олекна ми, когато разбрах, че не съм единствената, която прекалява със сладкото.  Grinning  Аз започнах от 47 кг. Сега, като ти видях коментара и се метнах на кантара. Резултатът е +13 кг. Колко ли ще кача следващите 2 месеца? newsm78
Виж целия пост
# 131
ох,и аз качвам по 4кг на месец...вече съм бая наедряла.Чувствам се като гигантски слон  Embarassed
Виж целия пост
# 132
bubeto77 , никога не съм харесвала сладко... преди бременността от блокче шоколад ми ставаше лошо  Mr. Green А сега... треперя, ако няма сладко около мен... дори преди малко изядох половин шоколадово руло и сега ям вафлички "Фамилия"  Blush НО, живот и здраве, след раждането - спирам сладкото, майонезата, газираното и тестото!!! Сега това е основното ми меню  Sad Само гадости ми се ядат и пият... ти си екстра с кг, аз имам максимум месец и половина до раждането и се надявам на бонус от 2-3 кг още, не повече! До 15 кг. за нашите килограми мисля, че е нормално да качим... Въпреки, че майка ми е с моите мерки и с мен е качила 11 кг, със сестра ми 9 кг и все ми натяква Wink
Виж целия пост
# 133
Буууууум нахълтвам и веднага си отправям въпроса към Йоанка, покажи го тоя слинг бе жена, неоткриваема си  Grinning
Виж целия пост
# 134
Цвети, и аз имам нужда от разкрасяване... мисля да прелъстявам мъжО тая вечер, че не се търпи  Wink Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия