). Освен това, тъй като раждах след 2 секцио, в моя случай окситоцинът беше донякъде противопоказен, пък и раждането (поне тази част в болницата) си вървеше нормално 'бързо'. Нито аз, нито мъжа ми си спомняме колко време изчакаха, докато прережат пъпната връв; предполагам, че е било няколко минути. Показаха ни, че е спряла да пулсира и Друмев мисля ни попита дали да я режат. Не съм останала с усещане да са бързали. Възможно е всичко това да е било заради това, че плащаме, и заради това, че не съм сама. Не мога да зная.
След раждането предполагам са ти предложили метергин; аз бях отказала и него предварително, съгласих се да ми сложат лед на корема, макар че едва ли е било нужно, при положение, че бебето сучеше. В интерес на истината в първите часове след раждането и аз имах много болезнени контракции когато бебето сучеше; боляха си почти като родилните. Нормално е, матката се прибира, тялото отделя естествен окситоцин при кърменето. Но предполагам, че все пак е доста по-трудно поносимо, когато си на система с изкуствен окситоцин
Това отношение, което описваш, определено не е каквото би трябвало
Препоръчани теми