"Майчин дом"-Варна тема 6

  • 68 148
  • 768
# 405
Към тези, които не са си следили бременността в МД - кога отидохте да се срещнете с лекаря, който сте избрали за раждането? Ходите ли на прегледи при него след това? Лекаря ли настояваше или по ваше желание?
Виж целия пост
# 406
От какво зависи колко време след операцията ще ти дадат бебчето? Radina, доколкото разбирам от разказа ти трите пъти са ти ги дали по различно време.
Виж целия пост
# 407
От какво зависи колко време след операцията ще ти дадат бебчето? Radina, доколкото разбирам от разказа ти трите пъти са ти ги дали по различно време.

При нормално раждане - от теб. Ние не сме се разделяли. Само за банята.  Peace

Радина, благодаря ти!  Simple Smile
Виж целия пост
# 408
 :
Виж целия пост
# 409
Към тези, които не са си следили бременността в МД - кога отидохте да се срещнете с лекаря, който сте избрали за раждането? Ходите ли на прегледи при него след това? Лекаря ли настояваше или по ваше желание?
Отидох точно като ми започна 45-дневния болничен. До раждането отидох на 2 прегледа при него. След това ходех на прегледи по мое желание при него, просто ме спечели  Peace
Бебето на мен ми го дадоха след около час, но бях секцио и май бяха забравили да ми го донесат по-рано, защото по едно време лекаря влезе и ги насмете с въпроса къде е бебето и що не ми дават да кърмя  Mr. Green
Едит: извинявам се, но с мобилната версия съм нацъкала още едно мнение в бързината...
Виж целия пост
# 410
MiRa^, благодаря за отговора, но аз питах за след операция.

Nervous User, зарадва ме, че бързичко ще ми го дадат. Само ЖЗ всичко да мине леко и бебо да е добре.
Виж целия пост
# 411
Към тези, които не са си следили бременността в МД - кога отидохте да се срещнете с лекаря, който сте избрали за раждането? Ходите ли на прегледи при него след това? Лекаря ли настояваше или по ваше желание?
Около месец и нещо преди термина се срещнахме. Извика ни 20 дни по-късно, по-скоро по наше настояване, тъй като искахме да проследим как е бебето. После ни извика ден преди термин и след това уговорката беше да ходим на запис на тоновете през ден (за това лекарят настояваше, но и ние не сме се дърпали, така ни беше по-спокойно).

Ние не сме се разделяли. Само за банята.  Peace

Аз пък отказах да я къпят дори за това не сме се разделяли. Сама си я почиствах. Споменавам го, тъй като може да не ви е хрумнало, че има и такъв вариант Wink Не ми харесваше, че взимат всички бебета едновременно и ги държат отделени от майките, докато изкъпят и последното. Доста си поплакваха през това време. Излишен стрес за бебочетата според мен.  Пък и съм забелязала, че в родилните домове къпят бебетата малко грубо, не знам, предпочитам сама да си го поизмия без да го плаша излишно...

И още да допълня: едната вечер ми се стори, че няма да мога сама да почистя мекониума, с които се беше изцапала, и помолих акушерката за помощ. Нямаше проблем, помогна ми.
Виж целия пост
# 412
Към тези, които не са си следили бременността в МД - кога отидохте да се срещнете с лекаря, който сте избрали за раждането? Ходите ли на прегледи при него след това? Лекаря ли настояваше или по ваше желание?

При термин 19/09 отидох на преглед при доктора, на когото се спрях в понеделник. Исках да се запознаем, лично и медицински, и да преценя дали наистина мога му имам доверие. Оставих си и малко резерв, в случай че нещо не си допаднем, да имам време да се преориентирам. Разбрахме се детайлите по раждането да уточним, когато вляза в 36та седмица. Иначе продължавам да си ходя при доктора, която ми следи бременността от началото (но не изражда).
Виж целия пост
# 413
Правили ли са ви преглед за проверка за разкритие при прием за планово секцио?  Днес чух коренно различни твърдения..  newsm78
И в какво всъщност се изразява приема в деня на секциото. Отива се 2 часа по-рано и какво следва?
Виж целия пост
# 414
   Не са ми правили проверка и не съм чувала на някоя друга да са правили  Shocked
Като те приемат ще ти сложат абокат и ще ти влеят 1-2 банки- поне при мен беше така. Попълване на една камара документи, през това време ми бяха пуснали запис на тонове. След това беж към операционната  Sunglasses
Виж целия пост
# 415
Не са ми правили преглед за разкритие. Дори не са ме гледали вагинално и при прегледа месец-два преди самото секцио.
В деня на операцията, тест за алергии, ехограф и тонове. Оставих си багажчето в интензивното и след 1 час легнах на операционната маса. Това беше. Вливки по време и след секциото.
Виж целия пост
# 416
Благодарв много!   Hug Питах защото при мен днес малко се промениха нещата. Операцията трябваше да е за 40г.с., но днес се видя, че бебо вече е много ниско и АГ се съмнява да не тръгне всеки момент и предложи като вариянт да ме прегледа за разкритие и ако нямам да се мъчим да чакаме, но решихме все пак да изтеглим секиото. При оформяне на документи и всички подробности горе в приемния кабинет акушерката/сестрата(не знам точно как се води дамата там) ме пита дали ме е гледала и аз и казах, че не е защото така и така сме решили, а тя ми отвърна 'е, хубаво е да те видят. Все пак бали после лохии ще има и да се знае'. Не можах много да и хвана идеята да ме бъркат с това, че ще и лохии. Ами и да имам разкритие няма да родя ли, че после има лохии... много странно ми се видя и благодаря за бързите отговори да съм подготвена, че АГ-то ми ако я няма точно на приема да знам какво да искам и очаквам. И аз не виждам логика в такъв преглед и предназначенио му при планово секцио, но днес тази жена ме изненада.
Другото е, че АГ ми каза ела час и половина преди часа, а тази жена-два часа и половина. Вече не знам и аз, а като чета и вие за час сте били готови с подготовката.
Виж целия пост
# 417
Отиди си както ти е казал гинеколога.
При мен стана бързо, не се налагаше да чакам, защото секциото преди мен го бяха изместили за по-рано и дупката между двете беше голяма.
Виж целия пост
# 418
Аз документалната част я попълних предния ден, тогава ми направиха и тестовете за упойката, в деня на секциото ме извикаха към 6 часа сутринта, мериха тонове, вливаха ми банки в реанимацията, после до тоалетна и в операционната, секциото ми беше за 10 часа, раждах при д-р Максим Яков  Peace
Виж целия пост
# 419
Правят ли задължително клизма преди секцио в МД?  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия