?Въпроси всякакви?

  • 5 607 166
  • 96 496
# 28 590
До кога се плаща издръжка след развод.При положение,че детето ще завърши средно образование на 19 години.Като на върши пълнолетие или като завърши образованието си?
като навърши пълнолетие вече не е дете по смисъла на закона.
може като син/дъщеря да иска издръжка от родителите си до завършване на образованието си , но не по-късно от 20 и няколкол години (не помня точно) , но вече има условие - при възможност на родителите да плащат издръжка. докато до 18 год.възраст  това условие не важи.
Виж целия пост
# 28 591
Докато завърши образованието си. Ако следва - до 25 год. Но проверете при адвокат, да не стане грешка във форума.

не е така.
Виж целия пост
# 28 592
Така е:

Издръжка на пълнолетни учащи се деца от родители

    Чл. 144. Родителите дължат издръжка на пълнолетните си деца, ако учат редовно в средни и висши учебни заведения, за предвидения срок на обучение, до навършване на двадесетгодишна възраст при обучение в средно и на двадесет и пет годишна възраст при обучение във висше учебно заведение, и не могат да се издържат от доходите си или от използване на имуществото си и родителите могат да я дават без особени затруднения.

    от Семейния кодекс
Виж целия пост
# 28 593
Ако зная имената и евентуално рождена дата на човек дали от гробищата ще ми дадат информация дали има такъв човек погребан при тях.
Виж целия пост
# 28 594
Така е:

Издръжка на пълнолетни учащи се деца от родители

    Чл. 144. Родителите дължат издръжка на пълнолетните си деца, ако учат редовно в средни и висши учебни заведения, за предвидения срок на обучение, до навършване на двадесетгодишна възраст при обучение в средно и на двадесет и пет годишна възраст при обучение във висше учебно заведение, и не могат да се издържат от доходите си или от използване на имуществото си и родителите могат да я дават без особени затруднения.

    от Семейния кодекс
родителите дължат. но за да се стигне до това съда трябва да присъди издръжка. и ако до навършване на пълнолетие детето е представлявано от отглеждащия родител след тази възраст детето вече е пълнолетно и може само да предявява иск пред съда.  подава си молбата и съда преценява. до 18 год.възраст  това го прави друг вместо детето. 
там е разликата.
Виж целия пост
# 28 595
https://support.mozilla.org/en-US/kb/new-tab-page-show-hide-and- … w_rearrange-sites
това намерих, дано ти помогне  Peace
Аз съм с други браузъри и при мен е много лесно това добавяне, но пък и това на Мозила, не изглежда трудно.
_____________________________________________________
изтеглих Mozila и опитах
ето как става
 
Скрит текст:
Благодаря ти много  bouquet
Виж целия пост
# 28 596
Така е:

Издръжка на пълнолетни учащи се деца от родители

    Чл. 144. Родителите дължат издръжка на пълнолетните си деца, ако учат редовно в средни и висши учебни заведения, за предвидения срок на обучение, до навършване на двадесетгодишна възраст при обучение в средно и на двадесет и пет годишна възраст при обучение във висше учебно заведение, и не могат да се издържат от доходите си или от използване на имуществото си и родителите могат да я дават без особени затруднения.

    от Семейния кодекс
родителите дължат. но за да се стигне до това съда трябва да присъди издръжка. и ако до навършване на пълнолетие детето е представлявано от отглеждащия родител след тази възраст детето вече е пълнолетно и може само да предявява иск пред съда.  подава си молбата и съда преценява. до 18 год.възраст  това го прави друг вместо детето. 
там е разликата.

  Значи стане ли на 18 се приключва с издръжката .Ако евентуално чадото не реши да подава иск?
Виж целия пост
# 28 597
точно
Виж целия пост
# 28 598
Благодаря много ми е полезно.
Виж целия пост
# 28 599
Благодаря много ми е полезно.
има тема за това  която толкова време е бистрена , че свят да ти се завие  Laughing
Виж целия пост
# 28 600
Не знаех,а и не става дума за моето дете.
Виж целия пост
# 28 601
Не знаех,а и не става дума за моето дете.
там се говори за деца. няма значение чии са. и закона не ги дели
Виж целия пост
# 28 602
Да ми беше дал линк тогава  GrinningВсе да си отгоре значи.
Виж целия пост
# 28 603
Накапах едни светлосини дънки с лепило капчица,дали има някакъв начин да премахна лепилото без да съсипя дънките?
Нищо не можеш да направиш. Завинаги си остава лепилото "Капчица" на плат.  .Много е силно и не се маха.
Виж целия пост
# 28 604
Можеш да сложиш нещо отгоре, за да го скриеш- мъниста, дантела, допълнителен джоб...каквото ти харесва. Аз си бях пришила различни етикети по целите крачоли на един чифт дънки и бяха супер оригинални, можеш много да импровизираш...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия