?Въпроси всякакви?

  • 5 607 266
  • 96 496
# 63 510
Според мен отиди при лекарят, издал втория и третия БЛ. Те знаят какво и как да коригират...

Ето ти отново какво гласи точно чл.13 от НМЕ:

Чл. 13. (1) Болничен лист за временна неработоспособност се издава на осигурено лице еднолично от лекуващия лекар/лекаря по дентална медицина до 14 дни непрекъснато за едно или повече заболявания, но не повече от 40 дни, с прекъсване в рамките на една календарна година.
(2) След изтичането на отпуска по ал. 1 болният се насочва към ЛКК.
(3) Когато болничният лист е издаден в нарушение на ал. 1 и 2, въпросът за временната неработоспособност се решава по реда на чл. 112 от Закона за здравето (ЗЗ).


Виж целия пост
# 63 511
"Приложения: Извлечение от регистъра на БЛ и решения по обжалването им бля-бля" - липсва приложение обаче. или си е правилно да липсва?
Виж целия пост
# 63 512


Или защото:
един е от 10 до 15.07 - ЛЛ
друг е от 17.07 до 26.07 - друг
трети: от 26. до 28.07 - ЛЛ

Последните 2 спират.
16 е почивен ден и не спира болничните, тоест втория се явява продължение на първия, тъй като и третия е продължение, трите общо може да са до 14 дни, независимо кой ги е издал. НОИ няма правомощия да ти напасва дните, може само да те уведоми за проблема и да (не) ти плати
Решение, какво се сещам- да ти анулират 2 и 3 болничен и да ти ги издаде комисия. Или да ти анулират 2 и 3 болничен, да ти издадат болничен допълващ до 14 дни и останалите от комисия, или ако комисия не ти даде- да ползваш друг вид отпуск.
Виж целия пост
# 63 513
да се анулира 2 и 3 и да се издаде от 17 - 14 дена пак не става щото се приемат за непрекъснати.

па не е ли логично че човек може да отсъства повече от 14 дена като не му се оправи състоянието. все тая. Sad
Виж целия пост
# 63 514
Може да отсъства повече от 14 дена, но се минава ЛКК тогава.
Върви, те ще ти ги оправят...
Виж целия пост
# 63 515
За мен грешката е при подаването от работодателя,т.е. от ТРЗ-то. Получи ли са същото писно.Обади им се. При самото подаване в системата на НОИ лицето,което подава трябва да се съобрази със ситуацията и да подаде тртия с други дати.
Виж целия пост
# 63 516
За мен грешката е при подаването от работодателя,т.е. от ТРЗ-то. Получи ли са същото писно.Обади им се. При самото подаване в системата на НОИ лицето,което подава трябва да се съобрази със ситуацията и да подаде тртия с други дати.
Е как става това?! Как от счетоводството ще си нагласят дните както им хрумне, щото някой друг е спал като е писал болничните. Те са получили същото писмо, но в случая няма грешка в подаването, а в издаването;)
Виж целия пост
# 63 517
Здравейте, някой знае ли цената за преглед при Доц. Д-р Тони Георгиев в Софиямед?
Виж целия пост
# 63 518
Въпросът е,че не някой е спал като е писал болничните,а че единия е писан от лл,а другия не.
В приложението за втория се подават дати 17.07 до 26.07,а за третия 27.07.-28.07. .Имала съм идентичен случей,така трябваше да се направи според указание от НОИ. Освен ако не разбирам добре ситуацията в момента. Според мен трябва първо да се свърже със счетоводството на фирмата,а чак след това да обикаля доктори,комисии и т.н.
Виж целия пост
# 63 519
Да, от счетоводството ще го посъветват, вярно е, и документите са при тях. Ние даваме някакви общи насоки.
Но според мен просто надвишава 14те дни, и трябва да се преиздадат от комисия Simple Smile Това няма как да го поправи счетоводството.
Виж целия пост
# 63 520
Къде мога да намеря списък с нови и стари имена на улиците в София?
Конкретно в момента търся новото име на 203-та улица. Знам, че е някъде в Бояна или Киноцентъра, но не знам точно коя е.
Сравнително спешно ми е питането
Виж целия пост
# 63 521
Къде мога да намеря списък с нови и стари имена на улиците в София?
Конкретно в момента търся новото име на 203-та улица. Знам, че е някъде в Бояна или Киноцентъра, но не знам точно коя е.
Сравнително спешно ми е питането
Onna, Георги Георгиев-Гец?
пробвам да сложа линк от bg-maps, но не става директно. Напиши в търсенето София, ул. 203 и излизат две бивши. Едната е във в.з. Киноцентъра.
Виж целия пост
# 63 522
Благодаря, Ели!
Значи в бг-мапс ги пишат и старите имена в скобички. Това е полезно.
Аз се убих да търся някакви списъци с преименувани улици и няма и няма
Виж целия пост
# 63 523
Списъци не вярвам някой да е качвал в нета. По-скоро само в общинските администрации и то на хартия.
Виж целия пост
# 63 524
Списъци не вярвам някой да е качвал в нета. По-скоро само в общинските администрации и то на хартия.
Ами то този някой трябва да са точно Столична община, ама явно не им влиза в задълженията Close
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия