?Въпроси всякакви?

  • 5 607 623
  • 96 496
# 63 495
Здравейте,
Да попитам, въпреки, че въпросът ми не е за тук може би, дали знаете за организация която плаща операции на възрастни хора? Става дума за бъбреци и доколкото разбрах, тя е поета от касата, трябва само да се платят консумативите и престоя, но въпреки това  в момента сумата е свръх възможностите на човека.
П.с. Опцията - Социално подпомагане не дава резултат тъй като еднократната помощ се дава след извършване на операцията и представяне на разходните ордери. А реално в началото се плаща със свои пари, които не са налице дефакто.
Няма такава. За какви точно консумативи искат пари? Престоят, ако е с определени заболявания, социално слаба, с ТЕЛК и т.н., е безплатен.

Пуснахте ли молба в СП, няма такова изрично изискване? Отпускат в подобни случаи, целта на еднократната не е да възстановятт сума, а да помогнат с непредвидени разходи.
Да, това бе първото което се направи. Обясниха, че отпускат, но сумата се заплаща  като осребряване на представени документи за разходи.
Колкото до консумативите - клиничната пътека била такава.
Всъщност сумата не е голяма. Но няма начин да се събере, тъй като дори и аз съм в лошо фин. състояние Sad((
Виж целия пост
# 63 496
Аз подавах за Варна такава жалба преди 3години. На сайта на общината имаше форма за подаване на сигнали, отговориха ми след около 3 седмици и бяха премахнати саксиите, които препречваха тротоара и не можеше да се минава.
Ето на този адрес съм го пратила: signali@varna.bg

Благодаря!
Виж целия пост
# 63 497
Няма такава организация, защо мислиш че много хора се молят за пари и събират. Понякога се избира лечение без консумативи, ако е възможно.
Тук често се събират дребни суми за подпомагане на хора, не само за операции, но и за други неща, дават гласност и общо взето се отзовават хората http://milostiv.org/
Виж целия пост
# 63 498
НОИ пращат писмо: Спирам плащането на болничен лист. Споменавта някакво Приложение 9 което обаче не са пратили?
Какво се прави и как се обжалва тяхното обжалване?
Дали не е заради датите дето единия болничен спира на 06 пък другия почва на 06 пък никой от тях не е продължение на предния?

на основание чл. 40, ал. 4.

БЛ е в нарушение на чл.13, ал.1 от НМЕ.

Сега какво се прави? При лекарите издали БЛ ли се ходи?

Или защото:
един е от 10 до 15.07 - ЛЛ
друг е от 17.07 до 26.07 - друг
трети: от 26. до 28.07 - ЛЛ

Последните 2 спират.
Виж целия пост
# 63 499
На мен така ми бяха спрели един болнчен. Отидох при ЛЛ, издадоха нов болничен лист, занесох го при работодателят ми и той го предаде на НОИ. След седмица ми изплатиха обезщетението
Виж целия пост
# 63 500
Малко допълних. Сега какво се прави и при кой лекар. И защо и двата са в нарушение?
Виж целия пост
# 63 501
Последните два БЛ се застъпват. Върти ми се, че трябва да има поне един работен ден между тях...
Виж целия пост
# 63 502
еми като не може да иде на работа как да има разлика. затова втория е трябвало да бъде продължение на първия, а не да пишат нов.
Изход има ли?
Виж целия пост
# 63 503
По-скоро последният трябва да е от 27.7.Т.е ЛЛ трябва да го промени
Виж целия пост
# 63 504
Ето ти НМЕ, най-отдолу е - нарушен чл.13 от нея ти е написано...

Чл. 13. (1) Болничен лист за временна неработоспособност се издава на осигурено лице еднолично от лекуващия лекар/лекаря по дентална медицина до 14 дни непрекъснато за едно или повече заболявания, но не повече от 40 дни, с прекъсване в рамките на една календарна година.

http://www.nssi.bg/legislationbg/ordinances

Според мен ЛЛ да ти напише един БЛ, вместо два накъсани - ЛЛ има право да издава БЛ до 14 дена.

От 17.07. до 28.07 са 12 дена. Там му е грешката - трябвало е един БЛ, вместо два...според мен.
Виж целия пост
# 63 505
Скрит текст:
НОИ пращат писмо: Спирам плащането на болничен лист. Споменавта някакво Приложение 9 което обаче не са пратили?
Какво се прави и как се обжалва тяхното обжалване?
Дали не е заради датите дето единия болничен спира на 06 пък другия почва на 06 пък никой от тях не е продължение на предния?

на основание чл. 40, ал. 4.

БЛ е в нарушение на чл.13, ал.1 от НМЕ.

Сега какво се прави? При лекарите издали БЛ ли се ходи?
Или защото:
един е от 10 до 15.07 - ЛЛ
друг е от 17.07 до 26.07 - друг
трети: от 26. до 28.07 - ЛЛ

Последните 2 спират.

Защото са объркани датите.

1) 10.07.-15.07 вкл.
2) 16.07.-26.07 вкл.
3) 27.07.- 28.07 вкл.

Последните два трябва да се поправят и да се пуснат отново към НОИ. Отиваш при лекарите, които са ги издали.
Виж целия пост
# 63 506
Да не си прескочил 40те дни годишно? Третият трябва да бъде 27-28, отиди до ЛЛ. http://noi.bg/forusers/forms/239-maternity/3882-pril92016 това е Приложение 9.
Виж целия пост
# 63 507
грешката е че са от двама лекари може би. ако ЛЛ пише от 17.07. до 28.07 това май рефлектира върху предния БЛ.

Ако ЛЛ анулира последния ще може ли да се вземат парите от предния?

а не можаха ли просто последния да спрат и готово???
Виж целия пост
# 63 508
НОИ пращат писмо: Спирам плащането на болничен лист. Споменавта някакво Приложение 9 което обаче не са пратили?
Скрит текст:
Какво се прави и как се обжалва тяхното обжалване?
Дали не е заради датите дето единия болничен спира на 06 пък другия почва на 06 пък никой от тях не е продължение на предния?

на основание чл. 40, ал. 4.

БЛ е в нарушение на чл.13, ал.1 от НМЕ.

Сега какво се прави? При лекарите издали БЛ ли се ходи?

Или защото:
един е от 10 до 15.07 - ЛЛ
друг е от 17.07 до 26.07 - друг
трети: от 26. до 28.07 - ЛЛ

Последните 2 спират.
Ако прочетете чл.13, ал.1 НМЕ ...ЛЛ е трябвало да следи дните, които ви дава през годината, според мен проблема е, че след превишавате дните издадени еднолично от ЛЛ, трябва да има подписи от ЛКК.
Няма никакъв проблем да са непрекъснати БЛ по принцип, никой не може да ви накара да отидете болен на работа.
Прил.9 не ви касае, то се подава от работодателя на база болничния лист.
Виж целия пост
# 63 509
Колко дена от ЛЛ. Общо за 2017 лицето има 20-25 дена болничен. Едва ли е превишило някаква квота.
квотата не е проблем, застъпването на датата не е проблем, но не се знае кое е проблем.
Това че 16.07 не присъства, но тоя болничен не го споменават.

"Заб. Еднолично издадените БЛ с причина различна от .......... са за период повече от 14 дни непрекъснато - /15 и 16.07 почивни дни/" - ТОВА ЛИ Е ПРИЧИНАТА и как се превежда?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия