Да попитам, въпреки, че въпросът ми не е за тук може би, дали знаете за организация която плаща операции на възрастни хора? Става дума за бъбреци и доколкото разбрах, тя е поета от касата, трябва само да се платят консумативите и престоя, но въпреки това в момента сумата е свръх възможностите на човека.
П.с. Опцията - Социално подпомагане не дава резултат тъй като еднократната помощ се дава след извършване на операцията и представяне на разходните ордери. А реално в началото се плаща със свои пари, които не са налице дефакто.
Пуснахте ли молба в СП, няма такова изрично изискване? Отпускат в подобни случаи, целта на еднократната не е да възстановятт сума, а да помогнат с непредвидени разходи.
Колкото до консумативите - клиничната пътека била такава.
Всъщност сумата не е голяма. Но няма начин да се събере, тъй като дори и аз съм в лошо фин. състояние
((