?Въпроси всякакви?

  • 5 607 770
  • 96 496
# 21 645
Ако имам неплатени здравни осигуровки, но за настоящия месец са ми платени - мога ли все пак да получа направление от ЛЛ за специалист? Или има нещо от рода на "трябва да са платени осигуровките за последните ... месеца"  Rolling Eyes
https://inetdec.nra.bg/pls/pub/home.html#/selectService:6,2,rep.HealthStatus.home
направи проверка в линка, ако изпише, че лицето е с непрекъснати здравноосигурителни права имаш право на направление, преглед  и т. н.
Виж целия пост
# 21 646
Имали тема за това какъв аспиратор да си купиш  newsm78
 bouquet
Виж целия пост
# 21 647
Вече повече от 5 мес. шефа на мъжа ми не ми дава трудовата му книжка. Изключае, че  дължи и куп пари. Какво законово мога да предприема за да  я взема? Инспекция по труда?
ИТ се намесват само при действащ ТД, а тук май е прекратен. Не пречи да се консултирате с тях.
С коя точно? По местоживеене или по месторабота? В см. регистрацията на фирмата е в друга област.
Виж целия пост
# 21 648
Вече повече от 5 мес. шефа на мъжа ми не ми дава трудовата му книжка. Изключае, че  дължи и куп пари. Какво законово мога да предприема за да  я взема? Инспекция по труда?
ИТ се намесват само при действащ ТД, а тук май е прекратен. Не пречи да се консултирате с тях.
С коя точно? По местоживеене или по месторабота? В см. регистрацията на фирмата е в друга област.
Ако фирмата е в град Х, звъните на ИТ в Х, нищо че по регистрация може да е в друг град. Но и да объркате ИТ ще ви насочат поне къде да се обадите.

Да попитам и аз, заведение(с маси на открито) в района на Халите, където правят коктейли... newsm78
Виж целия пост
# 21 649
Имали тема за това какъв аспиратор да си купиш  newsm78
 bouquet

Разрових първите 7 страници в Дом- няма нищо особено. Питай в темата за кухните- там си говорим и за това.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=778291.0;topicrefid=19
Виж целия пост
# 21 650
Пак аз - какви са най-важните характеристики за цифров фотоапарат?
Искам да си купя до 200-250 лева.
Моя е динозавър от 2000 год и сдаде багажа вече...
Виж целия пост
# 21 651
Да попитам и аз, заведение(с маси на открито) в района на Халите, където правят коктейли... newsm78
На Пиротска, на първия десен ъгъл, има гръцка сладкарница с хубави торти и коктейли.
Виж целия пост
# 21 652
С какво евентуално мога да почистя, фурнира на секции. Според мен има доста наслоена мръсотия.
В Кауфланд има едни сини шишета, куча марка (май тяхната  Rolling Eyes ), към 3 лв са, точно за секции. Ако не бъркам, отгоре бяха като дезодорант. Аз съм много доволна от тях.
Виж целия пост
# 21 653
На мой познат последния работодател му е загубил Трудовата книжка. На новото място са му направили нова, но ще взима по-малка заплата, тъй като не може да докаже колко стаж има до момента. От предишни местоработи няма издавани УП-та, а фирмите вече са фалирали. От къде може да си вземе тези УП-та и да си докаже трудовия стаж?
Виж целия пост
# 21 654
Когато трудовата книжка бъде изгубена по вина на работодателя, по искане на работника или служителя се издава нова трудова книжка от съответната Инспекция по труда. В този случай работодателят представя на Инспекцията по труда необходимите данни от предишните работодатели. Чл.350 от КТ.

Виж целия пост
# 21 655
Бившия работодател не иска да признае, че те са загубили книжката, а новия работодател си е направил нова книжка, в която няма старите данни. Работника ли трябва да ходи в Инспекцията и да си търси правата или новия работодател трябва да изиска тази информация?  Embarassed
Виж целия пост
# 21 656
Бившия работодател не иска да признае, че те са загубили книжката, а новия работодател си е направил нова книжка, в която няма старите данни. Работника ли трябва да ходи в Инспекцията и да си търси правата или новия работодател трябва да изиска тази информация?  Embarassed
Работникът трябва да си търси правата, новият работотдател няма какво да изисква. А приятелят ти сигурен ли е, че не си е загубил сам книжката? Защото вече трудовите книжки от известно време се съхраняват при работника. И на нас като ни ги даваха преди време, ни караха да се разписваме за това.
Виж целия пост
# 21 657
Може ли някой да ми помогне да издиря реални снимки на тези http://beautycosmetic.biz/perfect-satin-touch-lak-nokti-pi-11757.html и тези лакове http://beautycosmetic.biz/perfect-gel-2014-lak-nokti-p-11758.html . Как ли не търсих, не ме огрява засега... Затова давам гласност на питането си - повече умове мислят по-добре от един, а и много ръце - благословени, казват. Grinning Hug
Виж целия пост
# 21 658
Може ли някой да ми помогне да издиря реални снимки на тези http://beautycosmetic.biz/perfect-satin-touch-lak-nokti-pi-11757.html и тези лакове http://beautycosmetic.biz/perfect-gel-2014-lak-nokti-p-11758.html . Как ли не търсих, не ме огрява засега... Затова давам гласност на питането си - повече умове мислят по-добре от един, а и много ръце - благословени, казват. Grinning Hug
http://6o6i.blogspot.com/2013/03/perfect-gel.html
Виж целия пост
# 21 659
Може ли някой да ми помогне да издиря реални снимки на тези http://beautycosmetic.biz/perfect-satin-touch-lak-nokti-pi-11757.html и тези лакове http://beautycosmetic.biz/perfect-gel-2014-lak-nokti-p-11758.html . Как ли не търсих, не ме огрява засега... Затова давам гласност на питането си - повече умове мислят по-добре от един, а и много ръце - благословени, казват. Grinning Hug
http://6o6i.blogspot.com/2013/03/perfect-gel.html

Не са тези, Ала-Бала - тези, които търся са чистак-бърсак нови на пазара - към геловете, попълнени нови 10 цвята (edition 2014), а сатенените са чисто нови за марката. Благодаря ти все пак  bouquet  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия